دانلود کتاب آنلاین

به نقل از ایران پیپر – در سال ۱۸۷۸ دانلود کتاب آنلاین یه خرده پس از آنکه توماس ادیسون دستگاه آوانگار را ابتکار عمل کرد , ایده‌ای به ذهنش رسید . یک روز پشت دستگاه جدیدش نشست و این لغت ها را خواند : «مری یک بره کوچک داشت . پشم‌هایش نظیر برف سپید بود . » ادیسون هنگامی اول قطعه صوتی دانلود کتاب آنلاین را ساخت , این رویا را در رمز داشت که روزی تکنولوژی اذن ضبط یک کتاب داستان بی نقص را خواهد بخشید . هم اکنون در حدود ۱۵۰ سال از آن روز ها قبل و در شرایطی که وی می‌دید که روز جاری قادر است بیشتراز ۴۰۰ هزار کتاب صوتی را دانلود نماید , حتما پایین تاثیر قرار می‌گرفت .

دانلود کتاب آنلاین کتاب‌های صوتی روز آپ تو دیت در درحال حاضر رونق به دست آوردن می‌باشند و کمپانی دیلویت پیش‌بینی کرده که بازار جهانی در سال ۲۰۲۰ با پرورش ۲۵ درصدی به ۳ . ۵ میلیارد دلار خواهد رسید . در مقایسه با فروش کتاب‌های چاپی , دانلود کتاب آنلاین کتاب‌های صوتی در دنیای انتشار تازه‌پا البته با‌گاز در حالا رویش می‌باشند . روزهای نوار کاست‌های گرد و خاک گرفته و نسخه‌های کهن و کسل‌کننده اثر ها کلاسیک به راز آمده . هم اکنون کتاب‌های صوتی استعدادهای سطح اولیه را به خویش جلب می کند ; فکر کنید الیزابت ماس «سرگذشت ندیمه» را میخواند , مریل استریپ کتاب بچه «تار شارلوت» و میشل اوباما ۱۹ ساعت تمام کتاب خاطرات خویش «شدن» را می خوانند . محصول ها دوچندان بلندپروازانه‌ای هم وجود دارا هستند که از گروه‌های بزرگ آوا و تکنولوژی‌های توسعه یافته مثل صدای سه‌بعدی محیط برای ساخت یک کتاب صوتی استعمال می نمایند . در ورژن صوتی «دانلود کتاب آنلاین» جرج ساندرز , غالب جایزه بوکر , از ۱۶۶ راوی متفاوت مصرف شده شده‌است . بعضا نویسندگان حتا در پی صرف لحاظ از چاپ کتاب خویش و فقط نوشتن محتوای صوتی میباشند .

برای صنعت تکثیر , که طی دو ده سال قبلی با بخت خیر و خوبی روبه‌رو نبوده , رونق کتاب‌های صوتی خبر نیکی به حساب می آید . فیونوالا برت , سردبیر بخش صوتی هارپرکالینز میگوید : «در شرایط کنونی کتاب‌های صوتی عزیزدردانه ما می باشند . هیچکس از آن‌ها نمی‌ترسد ; در مقایسه با زمان مشابهی که در مواجهه با کتاب‌های الکترونیک و هراس از از دربین رفتن دیگر قالب‌های دنیای کتاب و دانلود کتاب آنلاین وجود داشت , کتاب‌های صوتی شم پیوست بودن را می دهند . »

در حالی که فروش کتاب‌های صوتی رو به ارتقا و فروش کتاب‌های چاپی رو به کاهش است نمی توان ذکر کرد که‌این دو دارای ربط می‌باشند . در حقیقت صدا در اکنون جذب مخاطبان تازه است ; شنوندگانی که غالبا کتاب نمی‌خرند یا این که خوانندگانی که به ژانرهایی گوش میدهند که هیچ گاه کتاب‌های چاپی آن ژانر را برای تلاوت تعیین نمی کنند .

پژوهش ها انجام‌شده به وسیله کمپانی نیلسن بوک‌اسکن نشان میدهد که دانلود کتاب‌های صوتی و  دانلود کتاب آنلاین در بریتانیا دربین مردان ۲۵ تا ۴۴ سال بالا بوده‌ است . لارنس هاول , مدیریت محتوای اُدیبل , پلتفرم کتاب‌های صوتی آمازون , می گوید که شاهد رویش تمنا از طرف مجموعه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال بوده‌اند . «این مجموعه سنی هیچ‌وقت خریدار قدرتمند کتاب نبوده‌اند . » مطالعه‌ای که از طرف انجمن ناشران انجام گرفت نشان اعطا کرد که ۵۴ درصد از خریداران کتاب‌های صوتی به خاطر راحتی خویش بدین کتاب‌ها گوش می دهند , در حالی که ۴۱ درصد این فرمت را به‌این خاطر گزینش میکنند که قابلیت قرائت کتاب چاپی برایشان نیست و این‌گونه میتوانند از کتاب‌ها به کارگیری نمایند .

دانلود کتاب آنلاین سراپا گوش

بحث‌های متعددی در مورد دانلود کتاب آنلاین موجود هست که آیا گوش دادن به یک کتاب شبیه قرائت آن است یا این که خیر , البته احتمالا این قضیه اهمیت چندانی نداشته باشد . ریچارد لنون , چاپ کننده پنگوئن صوتی می گوید : «غالب زمان ها کتاب‌های صوتی با هنگامی که برای کتاب‌ها صرف می گردند در رقابت نیستند . این مردمان می‌باشند که کتاب‌ها و نویسند‌ها را به راه‌های نو در برنامه روزمره خویش جای می دهند . درنتیجه اشخاصی که ممکن است همین اکنون نیز کتاب‌خوان باشند , هنگام رفت وآمد یا این که آشپزی از زمان اتفاق افتاده برای گوش کردن به کارگیری می نمایند . یا این که برای اشخاصی که نسبت به وقتی که پای تلویزیون سپری می نمایند با خبر می‌باشند , این یک جایگزین است . ولی جالب‌ترین مخاطبین برای اینجانب اشخاصی میباشند که قرائت و دانلود کتاب آنلایناصولا هیچ‌گاه هیچ جایگاهی در زندگی‌شان نداشته است . »

ارتقا محبوبیت کتاب‌های صوتی با ظهور پادکست‌ها به طور همزمان شد و نشان‌دهنده عطش روزافزون برای محتوای صوتی است . این فرمان سبب شده که ناشران برای ایجاد هرچه بیشتر محتوای صوتی خلاقانه , بر استعمال از منابع در‌این قالب و تولید تیم‌های منحصر به فرد و استودیوهای خانگی سرمایه‌گذاری نمایند . لنون می گوید : «ما طی یکسری سال قبلی سرمایه‌گذاری متعددی دراین مورد انجام دادیم . شوق واشتیاق متعددی برای انجام شغل های خلاقانه و توسعه مخاطبان دانلود کتاب آنلاین می باشد.

ایندکسر