آسانسور موضوع پدیدار شد زیرا بسیاری از افراد – شاید شما – صورت را دوست دارید ، اما نمی توانید هزینه آن را تحمل کنید یا نمی خواهید مدت طولانی بازیابی آسانسور استاندارد. بالابرهای رشته ای از محبوبیت کاسته شده اند ، اما در دست های مناسب آنها هنوز هم می توانند یک ابزار مفید باشند. شاید بهتر باشد که یک روش کمتری یا اولیه باشد. بالابرهای رشته ای هزینه کمتری دارند و برای بسیاری از افراد نیاز به خرابی کمتری دارند. برخی از جراحان پلاستیک لیفت نخ را به عنوان “آسانسور ناهار” یا “تعطیلات آخر هفته” ارتقا می دهند. معمولاً در حدود یک ساعت قابل انجام است.

چه کسی باید یک بالابر موضوع را در نظر بگیرد؟
با افزایش سن ، ساختار پشتیبانی صورت ما ضعیف می شود و چربی صورت را از دست می دهیم. نواحی آسیب دیده به طور کلی شامل گونه ها ، ابروها و مناطق دیگر اطراف چشم ، جوجه ها و گردن می شوند. نتیجه ، چهره ای طولانی تر و قدیمی تر است.

همچنین ممکن است افراد جوانتر پتوز گونه و افتادگی عضلات را نیز تجربه کنند. به ویژه برای این افراد ، آسانسور نخ ممکن است جایگزین مناسبی برای روشهای تهاجمی تر لازم برای اصلاح مشکلات در چهره افراد مسن باشد.

نامزدهای ایده آل برای آسانسورهای نخ شامل افرادی که علائم پیری کمی دارند و فقط به بالابر کوچک نیاز دارند. اکثر افرادی که تحت بالابر نخ قرار می گیرند ، زنانی بین 35 تا 45 سال هستند. آنها لیفت نخ را انتخاب می کنند زیرا شروع به دیدن برجستگی بیشتر فک ، یک ظاهر میانی آرام (یا حداقل کمرنگ شدن) یا کیسه های جزئی زیر چشم یا گردن کرده اند. افراد مسن ممکن است در طول عمل جراحی آسانسور آسانسور ، تحت لیفتینگ نخ قرار گیرند تا از ناحیه بافت نرم که در قسمت برآمدگی بالا رفته است ، پشتیبانی بیشتری را انجام دهند.

سایر کاندیداهای بالابر موضوع شامل افرادی است که از عمل جراحی پلاستیک قبلی مانند لیفت صورت یا لیفت گردن عود کرده اند. بسیاری از پزشکان آسانسورهای نخ را با روشهای دیگر ، مانند بالابرهای چانه ، بالابرهای گردن و بالابرهای ابرو ، برای یک رویکرد سفارشی برای جوانسازی صورت ، ترکیب می کنند.

برای اینکه کاندیدای بالابر ایده آل باشید ، باید احتمال خطرات و عوارض مندرج در زیر را درک کرده و بپذیرید.

مبانی آسانسور موضوع
در بالابر نخ ، از بخیه های خاردار (نخ ها) برای بلند کردن ابروها و پلک های درخشان ، تاشو های عمیق بینی (که آن قسمت های بین بینی و گوشه های دهان شماست) یا پیر شدن بافت های گردن استفاده می شود. جراح شما از سوزن نازک برای قرار دادن بخیه ها در زیر بافت های صورت استفاده می کند. نوارهای باریک در یک انتهای نخ ، پوست خاردار را بالا می برند و دندانهای انتهای دیگر پوست را به بافتهای زیرین صورت لنگر می زنند. هیچ برشی یا بخیه لازم نیست و هیچ زخمی تولید نمی شود. علاوه بر این ، بخیه های خاردار می توانند به عنوان کمکی برای نمای سنتی سنتی استفاده شوند.

در حال حاضر دو نوع عمل آسانسور نخ در ایالات متحده انجام می شود: بالابر Contour Threadlift و FeatherLift یا Aptos Thread. تخمین زده می شود که تقریباً 9000 بالابر نخ با سطح Contour Threads که در سپتامبر 2004 توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده اند ، انجام شده است و نشانه های فعلی در مورد ارتفاع و رفع میانی ، ابرو و گردن وجود دارد. Aptos Thread ، که در خارج از کشور توسعه یافته بود ، تأیید اولیه آن را از FDA در مارس 2005 دریافت کرد. انجمن جراحان پلاستیک در آمریكا گزارش داد كه اعضای آن در سال 2006 بیش از 5000 بالابر نخ را انجام دادند. (این گروه دیگر آمار در مورد بالابرهای نخ را دنبال نمی كند. )

تفاوت اصلی این دو در طراحی است. موضوعات کانتور به صورت یک طرفه و در حوزه دسترسی اولیه ثابت هستند ، در حالی که موضوعات Aptos دو طرفه هستند.

مواد Contour Thread ، پلی پروپیلن شفاف ، سالهاست که در سایر کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوارها در امتداد نخ وجود دارد که به عنوان cog عمل می کنند تا جراح بتواند ناحیه ای از آرامش صورت را بفهمد ، بلند و معلق کند. میله ها مانند یک چتر باز می شوند تا یک ساختار پشتیبان ایجاد کنند که بافت خاردار را بلند می کند. نخ Aptos دارای نوارهایی در تمام طول است که در زیر پوست قرار داده شده است تا بتواند بافت را جمع کند تا گونه ها را پر کرده و بلند کند.

روش بلند کردن موضوع

لیفت با نخ و ماندگاری آن
جراح شما ممکن است به شما دستور دهد که بعد از نیمه شب قبل از لیفت نخ نخورید و بنوشید. او ممکن است یک داروی ضدعفونی کننده را از قبل تجویز کند و به شما بگوید که برخی از داروهای دیگر را متوقف کنید.

در طی روش ، جراح شما برش های کوچکی را در مکان های اصلی ایجاد می کند و یک سوزن نخ را در آن قرار می دهد تا بافت زیر جلدی را بلند کرده و لیفت را با نخ ببندید. میله های روی این نخ ها در جای خود قفل شده و تشویق کلاژن را هنگام وارد کردن برای بلند کردن نواحی بسیار خاص تشویق می کنند.

چندین روش مختلف وجود دارد. به طور کلی ، تکنیک “بسته” شامل قالب گیری بافت نرم روی بخیه در نقاط مختلف مکان است تا اینکه در محل مناسب صید شود تا بهترین نتیجه را کسب کند. در طی تکنیک “باز” ​​، جراح از وسایل زیر پوست برای ایجاد یک سطح خام استفاده می کند به طوری که وقتی بخیه ها کشیده شوند ، بالابر احتمالاً در وضعیت مناسب باقی می ماند.

جراحان دیگر روش ترکیبی را ایجاد کرده اند که از بخیه ها استفاده می کند

ایندکسر