5 takeaways از ایرلندی انتخابات

Category: پلیتیکو Comments: No comments

دوبلین — زمین لرزه انتخابات در جمهوری ایرلند به شکل سنتی در انتخابات چشم انداز با جناح چپ حزب ملی Sinn Féin صعودی به مقام اول و پیش از این به طور سنتی غالب خوب Gael و Fianna Fáil برای اولین بار در تاریخ جمهوری.

“این سیستم دو حزبی در این کشور در حال حاضر شکسته شده است فرستاده می شود به کتاب های تاریخ” گفت: Sinn Féin رهبر مری لو مک دونالد به عنوان او وارد دوبلین تعداد مرکز.

شمارش هنوز هم در جریان است و با نژاد خیلی نزدیک نهایی صندلی شکست ممکن است شناخته شده برای روز. اما با تقریبا همه اولین اولویت آرا شمارش Sinn Féin تا به حال برنده رای مردمی با 24.1 درصد جلوتر از Fianna Fáil در 22.2 درصد و خوب Gael در 22.1 درصد است. هیچ کس را به اندازه کافی صندلی به راحتی تشکیل یک دولت اما خرید اینترنتی در حال حاضر در حال تبدیل شدن آشکار است.

در اینجا پنج takeaways کلیدی از ایرلند زلزله انتخابات.

1. Sinn Féin خروش

جناح چپ ناسیونالیست Sinn Féin است به احتمال زیاد به شکل بخشی از دولت آینده برای اولین بار.

این حزب به طور پیوسته افزایش یافته و آرای خود را در هر انتخابات از سال 2007 با گسترش آن مشخصات را از یک مسئله حزب به نفع وحدت ایرلند به یک مدافع بیشتر در جناح چپ جایگزین به طور سنتی غالب خوب Gael و Fianna Fáil احزاب است.

به عنوان خاطرات دور شدن از گذشته ارتباط با ستیزه جویان مبارزه علیه حکومت بریتانیا در ایرلند شمالی حمایت کرده است رسید در میان جوان: خروج نظرسنجی ها نشان می دهد این آگهی در میان همه بخش ها از رای دهندگان تحت 65.

این حزب به رهبری محبوب رهبر جدید مری لو مک دونالد سوار موجی از خشم بیش از یک فلج بحران مسکن که مانع افراد جوان شروع خانواده; وعده داده شده آن را اجاره انجماد و “بزرگترین خانه های عمومی برنامه سازی در تاریخ کشور بوده است.”

“ما یک گروه جوان رای دهندگان که رای گیری در مورد مسائل به جای احزاب … آنها بدیهی است که شناسایی Sinn Féin پیام در آن موضوع به عنوان چیزی برای تجمع در پشت” جاناتان Evershed یک محقق در دانشگاه کالج کورک و دانشگاه کوئین در بلفاست.

2. لئو Varadkar است نه یک رای برنده

نخست وزیر وقت لئو Varadkar ممکن است شهرت در خارج از کشور به عنوان یک مدرن و جلا دولتمرد اما داخلی تصویر متفاوت از این قابل ملاحظه ای است.

غیر منتظره برای یک ایرلندی سیاستمدار و نخست وزیر است که به لحاظ اجتماعی بی دست و پا است و نه ظهور به عنوان ظالم رای برنده حزب او امیدوار است او خواهد بود هنگامی که آنها را انتخاب کرد او به جای Enda Kenny در سال 2017.

Taoiseach لئو Varadkar داخلی شهرت فرق بین المللی خود را از یک | چارلز McQuillan/گتی ایماژ

هر چند خوب Gael پیشگام برجسته لیبرال اصلاحات قانونی کردن ازدواج همجنس گرایان در سال 2015 و سقط جنین در سال 2018 آن است که در درجه اول تعریف شده توسط خود نرم افزار-کسب و کار, بودجه متعادل سیاست های اقتصادی.

“در حالی که بقیه جهان ممکن است چشمگیر, گی, ایرلندی-هند Taoiseach [نخست وزیر] در ایرلند مردم … در درجه اول او را به عنوان رهبر خوب Gael که واقعا کوچک-c محافظه کار خط” گفت: Maura Adshead یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه لیمریک.

بحث آغاز شده در حال حاضر در محافل از یک چالش به Varadkar رهبری با نام وزیر امور خارجه سیمون Coveney — محبوب دونده تا در سال 2017, رهبری, انتخابات انجام دور.

3. ائتلاف-ساختمان آسان نخواهد بود

Sinn Féin رهبر مک دونالد گفت: او در حال حاضر رسیده به رهبران کوچک احزاب چپ به کشف ائتلاف گزینه های.

“من اولویت اول است به ایجاد که آیا ما می توانیم تشکیل یک دولت بدون Fianna Fáil یا خوب Gael,” مک دونالد گفت. اما حسابی ممکن است دشوار و Sinn Féin باز است به teaming تا با یکی از آنها برای ورود به دولت برای اولین بار.

در طول مبارزات انتخاباتی Fianna Fáil حکومت ائتلافی با Sinn Féin در اصل. اما این ثابت منفور با رای دهندگان. به عنوان میزان حمایت خود ظهور Fianna Fáil به نظر می رسد به آن نرم تن.

“وجود واقعی نگرانی وجود دارد اما همه آگاه است که مردم سخن گفته اند” گفت: Fianna Fáil مجلس Marc MacSharry در حالی که به طور همزمان انکار حزب تغییر کرده و موقعیت خود را. این حزب در حال حاضر شروع به احساس کردن گزینه های برای افزایش قدرت خود در مجلس معاشرت یک سری از قانونگذاران مستقل.

شمارش انتخابات عراق در چوب پنبه جنوبی-مرکزی, حوزه | جف J Mitchell/گتی ایماژ

خوب Gael گفته است که حاضر به انجام معامله با Fianna Fáil اما نه Sinn Féin; هر چند برخی از اعضای حزب فکر می کنم یک دوره در مخالفت خواهد بود.

با نژاد پس از آن همه بستگی دارد در جنگ برای نهایی کرسی در طیف وسیعی از حوزه های است که انتظار می رود به پایین به سیم. یک حزب که تقریبا خاص را شامل می شود در یک ائتلاف با این حال حزب سبز بود که تنظیم آن به افزایش کرسی از دو تا بیش از 10.

اگر دولت می توان به تشکیل ایرلند چهره یکی دیگر از انتخابات.

4. Brexit بود nonissue

Varadkar امیدوار به بهره مندی از گسترده عمومی تصویب خود را در دفاع از ایرلند و منافع Brexit مذاکرات قرار داده و این موضوع را در جلو و مرکز در مبارزات انتخاباتی.

اما از آن کاهش یافت و تخت با رای دهندگان: تنها 1 درصد گفت: این مهم به آنها در تصمیم گیری چگونه برای رای دادن.

مهم ترین مسائل برای رای دهندگان شدند و بهداشت و مسکن.

“اگر چه Brexit شد مذاکره با تیم خود بخش زیادی از این مذاکرات است که توسط ایرلندی, دولت, کارمندان دولت گفت:” دانشمند علوم سیاسی Adshead.

“با توجه به این واقعیت است که وجود دارد عبور-party پشتیبانی, آن را بسیار سخت برای او به اعتبار شخصی برای چه بود وحدت ملی.”

مهم ترین مسائل برای رای دهندگان شدند و بهداشت و مسکن, بازتاب ناخشنودی با تیره و تار خدمات عمومی است که تلاش برای نگه دارید تا با رشد جمعیت و اقتصاد در حال توسعه در سریع ترین رای در اتحادیه اروپا است.

5. Nativist سیاست با صدای تلپ افتادن

وجود دارد به خوبی سازمان یافته تلاش در طول مبارزات انتخاباتی برای ایجاد ضد مهاجرت nativist سیاست در ایرلند است که تا کنون تجربه نکرده رادیکال راست خروش دیده می شود در سراسر جهان.

اما فقط 1 درصد از رای دهندگان احساس مهاجرت شد, یک عامل مهم در رأی خود با توجه به خروج نظرسنجی.

در عوض بزرگترین دستاوردهای در حمایت شد و لذت می برد توسط Sinn Féin و حزب سبز که هر دو اجتناب ضد مهاجرت سیاست و صحبت در حمایت از حقوق پناهندگان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>