می توانید امریکا بهره مندی از Covid? درخواست 14 قرن فلورانس

Category: پلیتیکو Comments: No comments

این Covid همه گیر است wreaked ویران در اقتصاد ایالات متحده. حدود 33 میلیون بیکاری ادعا شده است و گرسنگی ساقه میلیون ها نفر بیشتر آمریکایی ها—و گذشته از این نابسامانی از این بیماری است.

در عین حال بزرگ اختلال می تواند فرصت های بزرگ. متفکران در حال حاضر شده است با توجه به چگونه جهان می تواند پدیدار شود بهتر است یا دقیق از Covid طاعون. و وجود واقعی و تاریخی سابقه برای این: رنسانس ایتالیا ممکن است شروع قبل از 14 قرن طاعون شناخته شده به عنوان “مرگ سیاه” اما وجود دارد یک مورد قوی این بیماری در هر دو آن نابسامانی و تغییرات اجتماعی در آن فعال—کمک به سرعت بخشیدن به پیشرفت آن به خصوص در شهر فلورانس. برای یک زمان فلورانس اقتصاد در پشت صحنه با قابل توجه تحرک اجتماعی و سرانجام اروپا را برتر مرکز هنری فرهنگی علمی و خلاقیت است.

می تواند ما واقعا امیدواریم که برای coronavirus به طلیعه چیزی بودن در یک عصر طلایی اقتصادی تحرک و خلاقیت و یادگیری و هنری دستاورد ؟ داستان فلورانس بود به تازگی موضوع از یک جارو مقاله ساخت این استدلال. اما به عنوان مثال در فلورانس در حالی که تشویق از برخی جهات نیز نشان می دهد نشانه هایی وجود دارد که ما در حال انجام آن اشتباه است. فلورانس رویکرد به مرگ سیاه یک مدل مفید به نظر می رسد برای بازسازی پس از Covid و اگر ما دقت کنیم می توانید آن را شامل برخی از هشدارهای آمریکا و برخی از درس های ما در حال حاضر از دست رفته است.

در اعداد محض, مرگ سیاه از سال 1348 بود آلیاژی ترسناک. این طاعون کشته شدن بین 30 و 70 درصد از اروپایی ها و چپ بازماندگان بیبهره. در ارتفاع طاعون در سال 1349 شاعر Petrarch نوشت: “زندگی ما منجر به خواب است; هر آنچه که ما انجام می پروراند. تنها مرگ می شکند خواب و ما بیدار از خواب. من آرزو می کنم من می تواند از خواب بیدار شده و قبل از این.” پسر جیووانی جان سالم به در برد که طاعون تنها به مرگ در طول عود در سال 1361.

اروپا پدید آمده است که بعد از آن متفاوت بود و با توجه به کاهش جمعیتی ارائه فرصت های جدید است. فلورانس ممکن است روشن ترین مثال که در آن طاعون منجر به قابل توجه باز از سیستم اجتماعی به عنوان خانواده های ثروتمند و موسسات استقبال چه بود به نام “مردان” به خانواده ها و کسب و کار خود اصناف.

این کمک کرد که فلورانس جامعه در حال حاضر بوده است تخمگذار زمینه را برای تغییر. قبل از طاعون سال 1348 فلورانس آغاز شده بود افتتاح این شهرستان به gente nuoveغیر اشراف که با تکیه بر کسب و کار خود و اقبال به جای به ارث برده منابع کشاورزی یا بانکی پول است. آن نیز لذت می برد غیر معمول سواد. اوایل 14 قرن فلورانس پر شده بود و تحصیل سردفتران و حتی صنعتگران. آن را نیز حتی قبل از طاعون تحت یک اختلال. این دوره از 1339 تا 1349 بوده است به نام “دهه فاجعه” در فلورانس تاریخ به عنوان بزرگ بانکی خانه های Bardi Peruzzi و Acciaiuoli ورشکسته شد در سال های منتهی به سال 1348 آوردن پایین کمتر شرکت با آنها. سپس به مراتب بزرگتر اختلال در آمد: حدود 60 درصد از جمعیت درگذشت در طاعون از جمله بسیاری از اعضاء و پيوندک از خانه های بزرگ. با فضای کسب و کار ناپایدار و کار کمیاب قدیمی اشرافی خانواده تا به حال به رها کردن کسب و کار خود و سرمایه گذاری ثروت خود را در امن تر landholdings و اوراق قرضه.

اما با دهانه های ناشی از جرم مرگ در تمام سطوح از فلورانس جامعه “مردان” آب گرفتگی فلورانس. این نه لزوما نشستن به خوبی با گارد. حتی قبل از مرگ سیاه مورخ جیووانی Villani که خود را بعد از مرگ و طاعون در وسط نوشتن یک عبور خود را Chronicaشکایت کرده است که شهر پر بود با “صنعتگران دستی کارگران و احمقها” چه کسی باعث این شهرستان بسیاری از “مشکلات است.” پس از طاعون بسیاری از این “مردان” شروع به کسب درآمد های دیدنی و اقبال بسیار در راه مسن بانکی خانواده ها بود. و آنها به نوبه خود ابراز تنفر از خانواده های اشرافی. در سال 1372 این کمک منجر به یک جنگ داخلی بین Guelph حزب patricians این Ghibelline حزب جدید مردان و پرداخت ضعیف Ciompi کارگران روز.

در حالی که رقابت خروشان آن را نیز مجبور موسسات باز به عنوان جدید مردان پیوست نخبگان سیاسی و مدنی انجمن. حتی گارد سازمان غلبه خود بیم و هراس چنین به عنوان برجسته اپرا del Duomo که پشتیبانی از این تازه بدوران رسیده معمار برونلسکی—نتیجه های معروف گنبد از فلورانس کلیسای جامع. رقابت وجود داشته اما به آرامی اتحاد شکل گرفته مانند بین ریچی و Albizzi خانواده و فلورانس جامعه و اقتصاد اجازه تحرک فوق العاده ای.

در سطوح پایین تر از نخبگان طاعون بود یک مزیت برای زنده ماندن کارگران و شروع به جذب استعداد های جدید به این شهرستان است. کسانی که جان سالم به طاعون و بزرگ دریافت ارث به حال مشکلات پر کردن پست. نیروی کار ماهر در تامین کوتاه مدت و دستمزد حتی کارگران غیر ماهر رشد در برخی از مناطق. به عنوان صنعتگران محلی پیوست اصناف نخبگان تجاری بانکداران و ابریشم-سازندگان خارجی ها آمد برای پر کردن پست های خود را. حتی غیر فلورانسی بودند مجاز به عضویت معتبر اصناف از جمله مشهور “تاجر پراتو” فرانچسکو Datini که بزرگ ساخته شده از ثروت شخصی در حرفه های پاپ, بانکداری, پشم-ساخت آلوم و خرید و فروش اسلحه.

شهرستان دولت اجازه نمایندگی از تمام سطوح از این اصناف به طوری که پایین تر guildsmen—کارگران و صنعتگران—sat در دولت در کنار ثروتمند و فرصت داده شد به شرکت. این به این معنی نیست که کامل نمایندگی و حقوق قانونی برای همه اعضای جامعه است اما این گسترش مشارکت در دولت است. نظام حقوقی به نزدیکی برابر با توجه به پرونده های حقوقی بدون در نظر گرفتن ثروت و کلاس. مدارس باز و بستری مردان (آموزش و پرورش بود و عمدتا محدود به آنها) از همه طبقات. فلورانسی رسیده متناوب سطح سواد در اواخر 1300s در خواندن و حسابداری مالی هر دو مهم به این شهر تولد دوباره. یک قرن بعد, مردی که در زمان بیش از فلورانس جمهوری Cosimo د’ مدیچی فرستاده پسر خود را به مدرسه در کنار هم با برنج ساز, پسر مجاورت است که می شده اند و بعید است که در قرون وسطی است.

این فضای اجتماعی و اقتصادی تحرک سواد و مشارکت گسترده در دولت که منجر به رنسانس فلورانس. صنعتگران و هنرمندان می تواند کامل در فلورانس زندگی اجتماعی و اقتصادی. برخی از هنرمندان مانند برونلسکی پسر یک دفتر اسناد رسمی تا به حال یک آموزش کلاسیک است. بسیاری دیگر حضور داشتند چرتکه حسابداری مدارس و آشنا شد با یادگیری کلاسیک رم خود به خود از طریق شخصی شور و شوق و یا در مغازه کف اتاق. در هر صورت آنها تا به حال این امکان را به فشار برای یک موقعیت اجتماعی بالاتر از پایین صنعتگر به هنرمند مشهور و سواد کلیدی در دستیابی به آن است. نقاش بزرگ فیلیپو Lippi بود پسر یک قصاب; هر دو لورنزو گیبرتی و دوناتلو شد زرگران (دوناتلو آموزش دیده در Ghiberti فروشگاه). لئوناردو داوینچی بود پسر یک umarried اسناد رسمی و دهقان که آموزش دیده به عنوان یک هنرمند به عنوان دستیار در Verrocchio کارگاه. لئوناردو تدریس خود را لاتین و هندسه که در اساس خود متناوب آثار و اختراعات. البته نه همه چیز تغییر کرده بود: این بود حمایت از غنی که به هنرمندان آزادی و شهرت.

فلورانس درس نیست که طاعون برای شما خوب است. هیچ کس می خواهد هزاران یا میلیون ها نفر از مردم به مرگ به طوری که دیگران می توانند این فرصت را به جای خود.

اما آن را به وضوح نشان می دهد که سیستم های مناسب و فرصت های بسیار مهم برای بهره مندی از یک بحران است. جامعه ای که در برخی از راه شده بود به دام افتاده توسط آن اشراف و سنت قرار داده و سپس خود را در یک موقعیت برای سرمایه گذاری زمانی که مختل طریق یک شور و شوق برای یادگیری و هنر—با نتایج ساخته شده است که فلورانس یک مرکز اختراع علمی و آفرینش های هنری و رفاه برای قرن ها.

آیا ما باید از این فرصت در حال حاضر ؟ شاید. ما قطعا باید به معنی و موسسات برای رسیدن به این اهداف است.

اما نشانه هایی در حال حاضر که آمریکا حداقل از رفتن راه اشتباه است. به عنوان اقتصاد وتکه های کم درآمد و با درآمد متوسط کارگران در حال گذاشته شدن در حالی که در انتهای دیگر بازار سهام افزایش یافت و ارزش خالص ثروتمند آمریکایی ها همچنان به رشد. کسب و کارهای کوچک در حال تعطیل; آمازون شده است هرگز بیشتر با ارزش است. بسیاری از ممتاز آمریکایی ها بهره و ایمن ماندن در حالی که از لحاظ اقتصادی ناامن آمریکایی ها راه رفتن را به مخاطره مشاغل و افراد جوان فقیر و مهاجران—یک استعداد طبیعی استخر برای کمک به ایجاد آینده—به طور فزاینده ای مسدود شده و حتی از ورود به کشور.

فلورانسی موفق به استفاده از تجربه خود را از طاعون تا حدودی در هدف و قسمتی از تصادف به پل شکاف ثروت و ایجاد تمام انواع جدیدی از فرصت های جدید و سند چشم انداز از جهان است. در حال حاضر به نظر می رسد Covid-19 انجام شده است مخالف گسترش نابرابری و شکاف و حتی بیشتر اجازه آن را تقسیم جامعه ما و حتی بیشتر ریشه.

ممکن است امریکا هنوز هم می تواند از این حق. زمان اقتصاد می کند و باز دوباره تا آن وقت ما را به اطمینان حاصل شود ما زمینه سازی برای مردم تمام راه را به پایین نردبان برای به دست گرفتن فرصت های آن ممکن است ارائه. و در اینجا فلورانس ممکن است یکی دیگر از درس: واقعا چه فعال رنسانس بود یک شیرجه عمیق انسانی به یادگیری است. مردم از تمام جنبه های زندگی بخوانید درباره گذشته باستانی مطالعه کتاب به این امید بازآفرینی سیسرو ایده آل از یک مدنی بازسازی از طریق آموزش و پرورش.

امریکا انجام داده است و این حق (یا حداقل بخشی از حق) قبل از: پس از اختلال در جنگ جهانی دوم, دستگاه گوارش لایحه اجازه مردان جوان به مطالعه هنر و علوم به طوری که آنها می تواند رویای رسیدن به چیزهایی که پدر و مادر خود تا به حال شده است قادر به. آن را حل نمی همه در امریکا نابرابری; ذینفع بودند سفید و سیاه GI را بهره مند مراتب کمتر است. اما ما می توانند یاد بگیرند چیزی از ضربه پشت آن است. آن را با مخلوط کردن علوم انسانی حکم بزرگ با عملی artisanal مهارت و جامعه آماده به استفاده از آنها—که فلورانس تولید دوناتلو و داوینچی. ما بیش از حد وجود دارد, از همه نژادها و مذاهب. همه آنها نیاز است که یک فرصت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>