مراقبت های بهداشتی در کانادا نیست ایمنی بدن به نژادپرستی کارشناسان می گویند. اینجا چرا

پلیس در انتاریو شات 62 ساله اعجاز Choudry در خانه خود را. در نیوبرانزویک آنها گلوله Chantel مور در خانه و رادنی لوی در یک دوست کباب. قبل از آن Regis Korchinski-Paquet سقوط از بالکن در تورنتو در حالی که پلیس در آپارتمان او. هر چهار نفر در شش هفته; پلیس به نام نه به این دلیل که آنها مرتکب جرم شده اما به خود را بررسی می کند.

ادامه مطلب: یک مرد نادیده گرفته شد به مرگ در یک ER 10 سال پیش. آن را دوباره اتفاق می افتد

در میان ملی و بین المللی محاسبات بیش از نژادپرستی و خشونت پلیس وجود داشته است گسترده را به استفاده از روان پزشکان سلامت — نه پلیس — در لحظات بحران است. اما در حالی که سلامت روانی است و فقط یک جنبه از سلامت کلی (البته بسیار مهم), مراقبت های بهداشتی در کانادا سیستم ایمنی بدن است به نژادپرستی نظاممند تأثیر این کشور نیروهای پلیس.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

کارشناسان می گویند که مشهود در هزاران راه از coronavirus همه گیر را مخربی بر مردم بومی و سیاه مردم را به غیر COVID-19 سرفصل.

در آلبرتا وزیر بهداشت به تازگی دستور داده تا تحقیقات مستقل به سلامت قدرت را از دست داده و یک طناب دار ضبط شده به یک اتاق عمل در گراند پریری بیمارستان در سال 2016. در B. C. استان است که به دنبال اتهامات که برخی از کارکنان درگیر شده اند در یک نژادپرست بازی از آنچه-از-خون-الکل-سطح (در درجه اول) بومی بیمارانی که برای آنها به دنبال مراقبت.

اما در جایی که defunding پلیس است یک گزینه defunding مراقبت های بهداشتی است که قطعا نه. و نه می گوید دکتر سوزان Shoush, آیا اضافه کردن, سیاه بومی و دیگر racialized ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی حل مشکل خود — شما را مجبور به تغییر سیستم.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

مانند پلیس, سلامت, مراقبت از نژاد پرستی مشکل سیستمیک است می گوید Shoush که یک سیاه بومی, دکتر, از سودان و ساحل Salish میراث فرهنگی و بومی دانشکده بهداشت رهبری دانشگاه تورنتو خانواده و جامعه پزشکی بخش. بسیار شبیه پلیس او می گوید: پرداختن به این نیاز رو به برخی از حقایق ناراحت کننده.

“این واقعا تمام است که با کوری امتیاز. افرادی که امتیاز ها واقعا کور به این واقعیت افتخار نقش در جایی که آنها هستند.”

***

شروع با عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت: عوامل کلیدی است که کمک به سالم چگونه شما به عنوان یک فرد هستند و همچنین گروهی از مردم در اطراف شما.

برخی از شما می توانید کنترل (به درجه) دیگران شما می توانید: درآمد و وضعیت اجتماعی و اشتغال و شرایط کاری آموزش و پرورش و سواد و تجربه های دوران کودکی فیزیکی محیط دسترسی به خدمات بهداشتی و زیست شناسی و ژنتیک وقف و جنسیت و فرهنگ و نژاد و نژادپرستی و تاریخی تروما.

این عوامل با هم ادغام ساختن مردم بومی در میان بالاترین-گروه های در معرض خطر برای ابتلا به دیابت و عوارض ناشی از دیابت بیش از نمایندگی در عفونت HIV موارد موارد سل و عفونت مقاربتی با یک سکته مغزی رای تقریبا دو بار به عنوان بالا به عنوان غیر بومی کانادایی’ و نرخ خودکشی در میان اولین کشورهایی جوانان پنج تا هفت برابر بالاتر از خود را غیر بومی همسالان.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

برای مردم سیاه و سفید در کانادا داده است که سخت تر است (یک عامل کارشناسان می گویند در خدمت به بدتر سیاه و سلامت). اما یک بررسی تحقیقات از Wellesley, موسسه غیر انتفاعی است که به دنبال بهبود عدالت در سلامت در منطقه تورنتو نشان می دهد سیاه و سلامت مردم آسیب است در بخشی به این دلیل که آنها زندگی می کنند در یک نژادپرست محیط زیست است. بسیار شبیه به مردم بومی هر گونه نژاد پرستی تجربه در طول تعاملات خود را با سیستم خود را به اثرات دسترسی به آینده مراقبت.

بعلاوه آمار گردآوری شده توسط سیاه و سفید, سلامت نشان داد که مردم سیاه را تا 18 درصد از کانادایی ها در فقر زندگی می کنند حتی اگر آنها تنها نشان دهنده کمتر از سه درصد از کل جمعیت. در انتاریو خطر ابتلا به جنون برای مردم کارائیب شرق آفریقا و غرب آفریقا منشا 60 درصد بیشتر از دیگران است. و این احتمال که سرطان سینه می کشد سیاه و سفید زنان 43 درصد بیشتر از زنان سفید پوست.

زندگی در رنگ: سیاه و سفید کانادایی مورد بحث نژاد پرستی و امید برای تغییر

زندگی در رنگ: سیاه و سفید کانادایی مورد بحث نژاد پرستی و امید برای تغییر

اپیدمیولوژی نانسی Krieger جوش آن را به شش مسیر که از طریق آن نژادپرستی مضرات سلامت فرد از جمله اقتصادی و اجتماعی و محرومیت اجتماعی تحمیل تروما ناکافی و یا اهانت آمیز مراقبت های پزشکی و زیست بوم تخریب و بیگانگی از زمین — دومی یک موضوع در محدوده زمانی معین در گزارش مانند کمیسیون سلطنتی بر مردم بومی حقیقت و آشتی کمیسیون ملی تحقیق در گم شده و به قتل بومی زنان و دختران است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“هنگامی که شما در حال آواره, شما سالم می گوید:” Shoush که به تازگی نوشت: در مورد چگونگی کانادا تاسیس شد و بدون رضایت بومی و مردم است.

“هنگامی که ما یک جامعه است که منعکس کننده و تاسیس شد و در صورت عدم رضایت طرفین رابطه آن را بسیار جابجایی و این است که چرا ما بزرگ و نابرابری در, سلامتی, در, سلامت, بیماری مزمن امید به زندگی کودک فقر است.”

***

که در آن برخی از مردم بومی در تورنتو را در نظر نمی رفتن به دکتر, آنها ممکن است در نظر با چت Cheryllee بورژوا. آنها او را بعد از همه, با سه فرزند خود در جامعه در پاوا در پنج شنبه شب و اجتماعی در بومی مرکز.

بورژوایی است معافیت متیس ماما کار با نسل هفتم ماماها تورنتو و همچنین به عنوان یک استاد در دانشگاه رایرسون را مامايي برنامه آموزش و پرورش. او اولین بار در شهرستان معافیت ماما در سال 2018 زیر در به خوبی پیموده ایم معافیت ماماها در شش کشور در جنوب انتاریو است.

ادامه مطلب: کانادا درخواست خانواده های قتل از دست رفته زنان بومی منتظر برنامه عمل. چرا ؟

کار تحت معافیت اجازه می دهد تا ثبت نام ماماها (بورژوا یکی برای بیش از یک دهه) به ارائه گسترده تر در حوزه مراقبت از مشتریان خود را — به انجام پاپ اسمیر تست آدرس جنسی و بهداشت باروری و ارائه مراقبت های بهداشتی دیگر نه محدود به بارداری و در شش هفته اول زندگی یک کودک.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

این کار به خودی خود یک ضمنی یادآور سیستمیک نژادپرستی در مراقبت های بهداشتی و به رسمیت شناختن است که افزایش بومی دسترسی به مراقبت های بهداشتی شامل جامعه پاسخگویی و تصدیق تاریخ کانادا.

“سیستم مراقبت های بهداشتی را بسیار مهم قطعه کلیدی از کل تاریخ استعماری از انقیاد مردم بومی” بورژوا می گوید.

“وجود چنین چیزهایی به عنوان بیمارستان هند که در آن شما ارائه شد عام مراقبت و که در آن شما مجاز به رفتن به جریان اصلی بیمارستان است.”

حتی در حال حاضر مهم نیست که اگر مردم بومی به هنگام تولد در مناطق روستایی از راه دور و یا مناطق شهری در کانادا, او می گوید, نتایج خود باقی می ماند همان.

“به طوری که منجر به چیزی عمیق تر است که این بسیار فراگیر و قوی سیستمیک نژادپرستی وجود دارد که در درون نظام موثر بر سلامت,” او می گوید. به عبارت دیگر آن را به نگاه خوب است بهبود دسترسی به, اما در صورتی که تنها تمرکز بر تغییر “سپس آن را نمی کند در واقع مشکل را حل کند.”

اما بورژوا’ بیماران مبتلا به رشد کلمه از دهان so-and-so گفتن عمه خود یا برادر خود یا پسر عموی یا دوست “شما به خوبی درمان وجود دارد.”

ادامه مطلب: بومی بیماران هنوز در انتظار برای عدالت در بهداشت و درمان, می گوید دکتر کانادا

زمانی که موج اول این بیماری همه گیر کوروناویروس زده کانادا در بهار امسال بورژوایی و Shoush آغاز شده تماس میخوام اطلاعات یک خط برای مردم بومی به درخواست خود COVID-19 سوال است. در تنها چند ماه آن را بدل به چیزی بیشتر.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

این یک شکل از پاسخگویی بورژوایی می گوید — بهداشت و درمان-مراقبت از کارگران می تواند تماس های آینده به برخی از مراکز تست به اجازه دهید آنها را می دانم که یک فرد بومی است که ورودی یک “گرم ارجاع.” برخی از مردم نیز درخواست در مورد نحوه درخواست برای کانادا پاسخ اضطراری بهره مند شوند و یا چگونه آنها می توانند مواد غذایی با تحویل به خانه خود را به خاطر آنها به خطر بیافتد سیستم ایمنی بدن است.

گاهی بورژوایی می گوید: مردم فقط می خواهم به صحبت از طریق نگرانی های خود را با حمایت شنونده. آن است که همیشه در مورد COVID-19. مردم می گویند آنها در حال زندگی در خیابان — مردم سیاه و بومی مردم بیش از نمایندگی در تورنتو جمعیت بی خانمان — و آنها ترس از رفتن به پناهگاه پس چه می کنند ؟

این سهام کم بورژوا می گوید: از آنجا که هیچ چیز از آنها بخواهید آنها را قرار داده “در یک لیست از مشکلات مشتریان است.”

آنها می خواهند به نگه داشتن خط پس از رفتن این بیماری همه گیر.

هزینه های بالای زندگی سالم

هزینه های بالای زندگی سالم

“برای جامعه بومی وجود دارد به معنای واقعی کلمه — من نمی خواهم بگویم صفر… اما واقعا وجود دارد صفر اعتماد در سیستم مراقبت های بهداشتی است که آنها در واقع رفتن به قادر به آنها را به آنچه آنها نیاز دارند” بورژوا می گوید.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“در درد ؟ برچسب عنوان دارو به دنبال. داشتن یک ضربه پاسخ به چیزی ؟ شما غیر سازگار. درمان بد پس شما نمی رفتن به قرار ملاقات بعدی خود را? شما اخراج هستید از مراقبت.”

ادامه مطلب: ‘بوکس در باد’ — چرا سفید کانادایی هنوز مبارزه به بحث نژاد پرستی

این مورد خیلی بیشتر از بودجه اضافی او می گوید: از آنجا که زمان مدل بودجه را به حساب است که باید برای جامعه پاسخگویی — نیاز به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مانند بورژوا که تحویل نوزادان به مردم کنترل تولد عکس, پاسخ به سوالات مردم از ترس به درخواست و سپس فرزندان خود را تا پنج شنبه شب اجتماعی است.

“هنگامی که مراقبت های بهداشتی تمام زندگی خود را اساسا مشغول به کار در مقابل شما, شما در حال رفتن به انجام همه چیز را در قدرت خود را برای جلوگیری از آن,” او می گوید.

“شما واقعا نمی خواهید برای انجام هر چیزی اگر شما نمی تغییر سیستم… اگر شما واقعا می خواهید برای دیدن یک تغییر در نتایج و یا تغییر در افراد جذاب شما نیاز به ایجاد اعتماد است.”

ادامه مطلب: ضعیف است سلامت مشکل شما می توانید توسط خودتان ؟ نه زمانی که شما لازم نیست که پول

این مهم است به یاد داشته باشید که دسترسی عادلانه است همان عادلانه نتایج گوید Kwame مکنزی مدیر عامل شرکت Wellesley, موسسه, اما او فکر می کند مردم صرف مقدار زیادی از زمان به فکر کردن در مورد سابق و نه دومی.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

آنچه می خواهم او مانند مردم در مورد فکر می کنم: “اگر همه می شود همان خدمات است که نتیجه همان است ؟ و به همه خدمات مشابه یک چیز معقول برای انجام?”

چیزی ساده مانند درمان فشار خون بالا مکنزی می گوید. یکی از اندازه متناسب نیست همه به این دلیل که معمولا استفاده می شود مواد مخدر به خوبی کار نمی کند برای مردم کارائیب و آفریقا منشاء. به عبارت دیگر او می گوید: دسترسی برابر ممکن است همان دارو برای همه, اما آن را نمی خواهد ترجمه را در برابر نتایج.

“نتایج را می توان به عنوان خوب نیست به دلیل مداخله اشتباه مداخله و شما نیاز به یک کاملا متفاوت مداخله برای گروه های مختلف,” او می گوید.

“شما نیاز به یک سیستم است که در تعامل با عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت زیرا هر دو خطر ابتلا به بیماری و شانس گرفتن بهتر بسیار مرتبط است که شما چگونه زندگی می کنید چه درآمد شما است.”

***

بیش از یک دهه قبل از مراقبت های بهداشتی کارگران در بریتیش کلمبیا گفته شده یک بازی حدس زدن که سطح الکل خون از (عمدتا) مردم بومی به دنبال مراقبت های برایان سینکلر نادیده گرفته شد به مرگ در وینیپگ ER در سپتامبر 2008 — به فرض به “یکی دیگر از مستی هند” به جای 45 ساله با یک شديد و عفونت مثانه.

ده سال پس از مرگ برایان سینکلر

ده سال پس از مرگ برایان سینکلر

“سینکلر بود نه بد اما به سادگی در حال خواب یا مست. این فرض ساخته شده و تعمیرشده و بیش از بیش در 34 ساعت در حالی که سینکلر بیمار و درگذشت در بیمارستان ER قابل توجه است و به عنوان مثال از یکی از ساختارهای بی تفاوتی که هزینه برایان سینکلر زندگی خود آن را به عنوان هزینه زندگی دیگر مردم بومی در شهرستانها کانادا” نوشته مری جین لوگان مک کالوم و آدل پری در کتاب خود سازه از بی تفاوتی: یک بومی مرگ و زندگی در یک شهر کانادا.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

آن نیست که مردم به رسمیت نمی شناسد وقتی که مشکل ساز هستند, Shoush می گوید: — آنها انجام و تحقق آن جدید نیست. او فکر می کند در اینجا از جین الیوت کلیپ که گردش در رسانه های اجتماعی.

در آن الیوت یک تنوع مربی می پرسد یک اتاق پر از مردم سفید در 1960s به, لطفا ایستاده اگر آنها می خواهم به درمان می شود, راه مردم سیاه و سفید در حال درمان است. هیچ کس نمی ایستد. او دوباره می پرسد. هیچ کس نمی ایستد.

سپس او می گوید اتاق “است که می گوید: بسیار سادگی است که شما می دانید چه چیزی اتفاق می افتد شما می دانید که شما نمی خواهید آن را برای شما. من می خواهم بدانم که چرا شما حاضر به قبول آن و یا اجازه می دهد تا آن را به اتفاق می افتد برای دیگران.”

چند دهه بعد, Shoush می گوید بیشتر مردم شروع به درک که چگونه ساختار سیستم های — آن کودک دلهره پلیس حبس و یا مراقبت های بهداشتی — اثرات فردی نتایج اما بیشتر مورد نیاز است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“ما درک می کنیم که وجود دارد عمیق بی عدالتی در فرهنگ ما و در جامعه ما, اما ما همیشه می گویند که آنها باید به نحوی خود را بالا بکشد ما باید جلو خودمان را با خندیدن متوجه نیست که برخی از مردم شده اند ذوات از تولد” او می گوید.

“که اسطوره از فردگرایی به خرد در سراسر هر جنبه ای از جامعه ما است.”

— با فایل های از کانادا مطبوعات

تماس خاله اطلاعات خط تلفن برای مردم بومی باز است روزانه از 4 تا 9 بعد از ظهر در 437-703-8703. همه پیام ها در سمت چپ بعد از ساعت خواهد بود در پاسخ به.

ادامه مطلب: چه خوب کانادایی هستند ، حساب با نژادپرستی پلیس در استفاده از زور آزمایشات طولانی اسطوره

© 2020 جهانی, اخبار یک بخش از کوروس Entertainment Inc.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesLevitraMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetJetbahisPiabetBetvolemobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaCialisMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaTavuk kesme makinesikronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma bomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oyna