کانادا المپیک شاخ-میلر با احتیاط از تشابه بین جریان تظاهرات جهانی و اکا بحران

Category: سی بی سی اسپورت Comments: No comments

معترضان ایستاده چهره به چهره با مسلح از افسران گارد ملی – آن را نامطلوب و در عین حال همه بیش از حد آشنا صحنه بازی را در سراسر آمریکا به طور شبانه در حال حاضر به عنوان هزاران نفر را به خیابان ها خواستار تغییرات سیستماتیک در پی جورج فلوید مرگ است.

کانادا المپیک Waneek شاخ-میلر شده است وجود دارد قبل و یادآوری کانادایی ها چه واقعی نژادپرستی در این کشور است.

“کانادایی ها مودب نژادپرستان. آنها نمی خواهند به اذعان وجود دارد که امتیاز” شاخ-میلر گفت: CBC Sports.

“هنگامی که ما در حال صحبت کردن در مورد نژادپرستی در کانادا, آن را مانند آنچه که شما در ایالات متحده است. آن را زیرکانه تر است. این بی تفاوتی. این کوردلی. یا مردم گفت: آنها نمی بینم رنگ.”

این تابستان علائم 30 سال پس از شاخ-میلر صرف 78 روز متوالی در خط اول جبهه مقاومت در طول اکا بحران است.

در تابستان سال 1990 در شهر اکا, Que., برنامه ریزی برای گسترش یک زمین گلف و بدون مشورت بر روی یک قطعه از زمین های محلی تماس سنبه. زمین مقدس است به Mohawk که مخالف بودند به گسترش به دلیل آن است که در آن مردم خود را به خاک سپرده شد.

یک موهاک از Kahnawake, Que., شاخ-میلر بود که فقط 14 سال که او وظیفه پخت و پز نیمه شب غذا و صبحانه را به این رزمندگان بودند که در پناهگاه. او به وضوح به خاطر افزایش تنش ها بین معترضان و پلیس – سپس نظامی در آورده بود.

“این چنین وحشتناک سوء استفاده از ارتش است. من ملاقات مردم در هر دو طرف است که هنوز هم آسیب دیده اند که به این روز است.” شاخ-میلر گفت.

“من می خواهم به دنبال کردن بشکه از صدها اسلحه. من نمی تواند کمک کند اما فکر می کنم که به من امروز. فکر کردن در مورد گارد ملی فرستاده است.”

سازمان دیده بان | کانادا ورزشکاران صحبت کردن در برابر نژاد پرستی:

کانادا ورزشکاران شده اند صحبت کردن در برابر نژاد پرستی و برای تغییر از جمله تنیس جوانی فلیکس دیلم-Aliassime بسکتبال افسانه استیو نش و المپیک کیا, پرستار, کارینا LeBlanc و پردیتا Felicien 2:38

در شب 26 سپتامبر آخرین شب از بحران شاخ-میلر ساخته شده و حرکت خود را به فرار از این منطقه است. او در تلاش بود برای رسیدن به رسانه ها مانع شدن که تا به حال منتقل شده است و ترس است که اگر او نمی رسیدن به دوربین در زمان سربازان ممکن است به او آسیب برساند.

آنها انجام داد.

شاخ-میلر بود چاقو در قفسه سینه توسط یک سرباز سرنیزه مسابقه در حالی که او چهار ساله, خواهر, Kaniehtiio Horn برای ایمنی. آن را از دست رفته قلب او توسط یک سانتی متر.

“من در یکی از سربازان و من گفت:” من می دانم که شما.’ من با اشاره در او قرار داده و من چهار ساله خواهر در پشت برای محافظت از خود و زمانی که من آمار در قفسه سینه” شاخ-میلر به یاد می آورد مبارزه با اشک است.

“من در چنین خشم و درد و غم و اندوه و خشم. من فکر کردم من که قرار بود منفجر شود.”

شاخ-میلر نمی دریافت درمان های پزشکی برای 22 ساعت اسیر در داخل یک اتوبوس در موقت پایگاه نظامی.

تبدیل درد به انگیزه

آن را در زمان زمان طولانی برای هورن-میلر به درمان از تروما او با تجربه در تابستان 1990 – که همچنان به این روز است. او جوان گیج و نا امید چگونه نابرابر و ناعادلانه کانادا احساس برای او.

“عصبانی بودن یک بخش اساسی از من برای مدت زمان طولانی. آن را به آرامی کشتن من,” او گفت:.

او استفاده می شود که درد برای ایجاد انگیزه در او. یک پرکار شناگر شاخ-میلر سرآمد به عنوان یک واترپلو بازیکن. او شدید ریگ و محکم – ویژگی هایی که فرود آمد و او را در تیم ملی.

او بخشی از تیم است که برنده مدال طلا در تابه هستم بازی در سال 1999 قبل از تبدیل شدن به اولین Mohawk زن از کانادا به آن را به بازی های المپیک با انجام این کار در سال 2000.

Kahnawake Que بومی Waneek شاخ-Miller شد اولین Mohawk زن از کانادا به آن را به بازی های المپیک شرکت captaining کانادا واترپلو تیم در سیدنی در سال 2000. (جف ده آهنگ بوی/کانادا مطبوعات)

شاخ-میلر ستارگی افزایش یافت هنگامی که او را بر روی جلد مجله تایم به عنوان یک بومی ورزشی قهرمان و فعال. آن را به ارمغان آورد بی سابقه توجه به کانادا واترپلو برنامه.

“من پوستر خود را در پوشش از زمان. آنها همه این مطبوعات توجه چون من بومی و اکا بحران است. آنها با استفاده از من, اما زمانی که من به یک مشکل تبدیل شد من لگد کردم” او گفت:.

تحت فشار قرار دادند از کانادا واترپلو تیم

این عشق به پایان رسید به سرعت پس از بازی های المپیک است. شاخ-میلر شروع به صحبت کردن در مورد سوء استفاده از این مربی برنامه پس از بازی های المپیک است. این تیم موفق به کسب مدال. شاخ-میلر می گوید: این برنامه به هم ریخته و نیاز به تعمیرات اساسی.

“وجود دارد این فشار درون تیم به روشن خانه. سوء استفاده شروع به افزایش, و افزایش, و افزایش,” او گفت:.

ورزش کانادا و واترپلو کانادا آورده در دانشگاه نیویورک اخلاق در ورزش مردم به بررسی و تونل – شاخ-میلر می گوید آنها سوء استفاده نکنید جنسی در طبیعت گرفته شده بود. مربیان از کار اخراج شدند و یک رژیم جدید در آورده بود.

“کانادایی ها مودب نژادپرستان. آنها نمی خواهند به اذعان وجود دارد که امتیاز– Waneek شاخ-میلر

آن را طولانی نیست پس از آن شاخ-میلر گفته شد او دیگر نمی خواهد بخشی از آب پولو کانادا تیم به دلیل “تیم انسجام” مسائل.

به عنوان یک شرکت-کاپیتان تیم شاخ-میلر درک رهبری از بومی دیدگاه آموخت به او توسط خانواده و اجداد در مورد انجام کاری و صحبت کردن در برابر نژادی ،

او معتقد است بسیاری از درون واترپلو کانادا جامعه نمی توانست درک کند چرا که خیلی برای او مهم است.

“من به یاد داشته باشید نشستن وجود دارد در جلسه نهایی با یکی از هم تیمی های من و عموی من در یک طرف اتاق و در کل بقیه واترپلو تیم و وکلای آنها نشسته بودند و در طرف دیگر” شاخ-میلر گفت.

“من فکر می کردم آنها متنفر بودم من. آنها خیلی بی تفاوت نسبت به آن است. که چه بسیار دلخراش و تنها و بدترین قسمت این تمام چیزی است که بی تفاوتی.”

Waneek شاخ-میلر صحبت می کند پس او القاء به کانادا Sports Hall of Fame در سال 2019. (فرانک Gunn/کانادا مطبوعات)

شاخ-میلر هرگز رقابت برای کانادا دوباره در یک رویداد بین المللی در واترپلو و می گوید نژادپرستی بازی بخش بزرگی در آن است.

“من به یاد داشته باشید من هم تیمی گفت:” در حال تماس با شما به من یک نژادپرست?’ آنها خیلی عصبانی است. من فکر نمی کنم کانادایی واقعا درک نژادپرستی و آنچه در آن به معنی نژادپرستانه” او گفت:.

در سال گذشته شاخ-میلر القاء شد به کانادا ورزشی سالن از شهرت. او اذعان می کند در شب از مراسم اهدای جوایز در تورنتو او نگران حضور می یابند.

“من وجود دارد با الکس Bilodeau و مارتی Brodeur و افرادی که برنده شده اند. من وجود دارد به خاطر من تحمل کرده است. من تحمل یک سیستم و آمد انتهای دیگر موفق” شاخ-میلر گفت.

اما او رفت و جشن در کنار برخی از کانادا بزرگترین ورزشکاران است.

ماه قبل در اطلاعیه اولیه در جشن شاخ-میلر تحویل یک پیام بود که ملاقات با تشویق ایستاده با صدها. هر چند او مفتخر شد او نمی تواند کمک کند اما تعجب می کنم که در آن است که پشتیبانی از دو دهه گذشته است.

“من در این مرحله و گفت:” من فکر نمی کنم مردم باید ترک, ورزش, آسیب دیده, آسیب دیده است و درد.’ این چیزی است که ورزش در مورد,” او گفت:.

“من آنها را به عنوان آنها ایستاده بود و فکر می کردم کجا بودی 20 سال پیش زمانی که من تحت فشار قرار دادند؟”

در حال حاضر یک مادر از سه شاخ-میلر می داند که چقدر مهم است برای ادامه به درخشش نور در بی عدالتی رو به اقلیت ها در کانادا.

“کانادا برای یک زمان بسیار طولانی است اجتناب شود سخت مکالمات. ما باید سخت مکالمات. ما فرزندان شایسته آینده ای که در آن آنها می تواند دستیابی به بیشترین پتانسیل و در امنیت زندگی می کنند مهم نیست که آنها چه کسانی هستند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>