قفقاز مبارزه چاله روسیه علیه ترکیه زور زدن لرزان داد

Category: پلیتیکو Comments: No comments

استانبول — مرگبارترین جنگ در سال بین آذربایجان و ارمنستان خطر تبدیل شدن به یک جدید flashpoint در حال رشد رقابت بین روسیه و ترکیه به عنوان شرکای ظاهری سیگنال پشتیبانی از طرف مخالف در یک استراتژیک اگر فرار انرژی راهرو.

بیش از ده نفر کشته شده اند پس July 12 در بدترین مبارزه بین دو جمهوری های شوروی سابق پس از سال 2016 با هر طرف متهم دیگر تجاوز.

فراتر از فوری تلفات در زمین چشمگیری تشدید, ناظران می گویند, خطرات کشف لرزان همکاری بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان. تعدادی از های اخیر درگیری های نظامی از سوریه به لیبی — به تازگی حفره دار دو رهبر در برابر یک دیگر تست عزم خود را برای حفظ یک مجموعه همکاری های ساخته شده بر روی سوء ظن متقابل غرب و همچنین روابط اقتصادی.

پس از وقوع خشونت در قفقاز در اواسط ماه جولای ترکیه بسیج برای دفاع از خود را مسلمان متحد جمهوری آذربایجان با آنها سهام آن زبانی و قومی روابط ارائه به ارائه تازه اسلحه به باکو. اردوغان قول داده است “برای ایستادگی در برابر هر گونه حمله” در جمهوری آذربایجان که تجهیزات ترکیه با قیمت ارزان گاز طبیعی است.

مسکو در ضمن هفته گذشته به دستور تمرینات نظامی در مقیاس بزرگ در جنوب غربی روسیه است که وزارت دفاع را رد کرده بود با توجه به شعله ور شدن بین ارمنستان و آذربایجان و خواستار آتش بس و گفت آماده است تا به عنوان یک میانجی بین دو طرف است.

قفقاز همسایه رفت و به جنگ در 1990s بیش آذربایجان منطقه جدایی طلب قره باغ کوهستانی و در سال های اخیر آغاز یک مسابقه تسلیحاتی که روسیه به فروش می رساند میلیاردها دلار ارزش سلاح به هر دو طرف است. یکی از طولانی ترین در حال اجرا درگیری اختلاف است آلوده به سال میانجیگری بین المللی و از سال 2008 پراکنده درگیری و بمباران منجر به کشته شدن صدها نفر از مردم است.

آذربایجان بیانیه ای در هفته گذشته که در آن موشک های سیستم اجازه می دهد تا از آن برای حمله به ارمنستان شوروی نیروگاه هسته ای باعث ترس و حدس و گمان است که این اختلاف می تواند از کنترل خارج شود. ایالات متحده آمریکا هفته گذشته گفت که “عمیقا نگران” و خواست دو پایتخت باکو و ایروان به بحث آن را.

بر خلاف قبلی مبارزه با این آخرین رویارویی که شامل سنگین هواپیماهای بدون سرنشین تانک و توپخانه حملات — رخ داده است 300 کیلومتر از قره باغ کوهستانی در امتداد مرز شناخته شده بین المللی و نزدیک به دریای خزر و نفت و گاز خطوط لوله و راه آهن است که عرضه به بازارهای جهانی از طریق ترکیه است. در نادر اگر محجبه انتقاد از روسیه ممکن است نقش مهمی در رویارویی اردوغان نام توهین آمیز “فراتر از ارمنستان کالیبر.”

“این حیاط خلوت روسیه و مناقشه بین ارمنستان و آذربایجان همچنان در درون پارامترهای کشیده شده توسط روسیه” گفت: Ozgur Unluhisarcikli ترکیه, مدیر آلمانی مارشال صندوق. “ترکیه در این می بیند [آخرین برخورد] به عنوان یک پیام از روسیه, اما می داند که آن را بسیار مخاطره آمیز برای مقابله با روسیه در اینجا حتی از طریق پروکسی. اگر چه ترکیه نشان داده پشتیبانی پایدار برای آذربایجان آن را هرگز به عنوان یک مداخله مستقیم.”

آذربایجان است که غنی تر و نظامی برتر به ارمنستان برگزار شد از افزایش درگیری ها در سال های گذشته به دلیل آن را می داند ارمنستان برخوردار ضمنی حمایت از روسیه است که نگه می دارد یک پایگاه نظامی در این کشور محصور در خشکی. در حال حاضر جمهوری آذربایجان در حال کار برای بهبود روابط با مسکو به این امید که آن می تواند کمک به حل مناقشه قره باغ کوهستانی که در آن اختلاف غرب شکست خورده است.

برای برخی از شعله ور شدن خشونت در قفقاز است که در نتیجه تغییر تعلقات در دیگر مناطق جنگی.

اردوغان گفت: در ماه گذشته ترکیه ممکن است به نوبه خود یک صفحه جدید در روابط با آمریکا به منافع خود در لیبی و سوریه و چین بیشتر از نزدیک. این خبری بود و نه خوش آمدید در مسکو است که پشتیبانی از بشار اسد و مذاکره یک سری از بس با ترکیه که آخرین آنها در ماه مارس تا حد زیادی quelled در مبارزه با مخالفان نهایی دژ.

در لیبی مزدوران روسی — همراه با امارات متحده عربی و فرانسه را به حمایت از شورشیان فرمانده خلیفه Haftar که پیشبرد بود خنثی زمانی که ترکیه وارد جنگ داخلی در ژانویه عطف جزر و مد به نفع سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در طرابلس.

“اصلی پویا رقابتی همکاری میان ترکیه و روسیه است که هر دو کشور احساس دوری با غرب گفت:” Unluhisarcikli. “ترکیه به همکاری با ایالات متحده به این اتحاد شروع به فرو ریختن. در این زمان روسیه داده است پاسخ خود را در قفقاز.”

ترکیه غیر منتظره ای قوی و بلاغت در قفقاز نیز بخشی از اردوغان به طور فزاینده ای قاطعانه سیاست خارجی به عنوان او به دنبال تغییر شکل ترکیه به یک جغرافیای سیاسی نیروی در سراسر منطقه است.

در عین حال ترکیه را به تلاش برای قرار دادن خود را در این درگیری ممکن است نتیجه معکوس گفت: Richard Giragosian مدیر مرکز مطالعات منطقه ای, یک ایروان-بر اساس فکر می کنم تانک. مصرف آذربایجان جانبی می تواند فشار جوان تیم ملی والیبال ایران که به قدرت رسید پس از یک شورش مردمی در سال 2018 و به دنبال ایجاد فاصله از مسکو به روسیه را کامل در آغوش.

“خطر ترکیه و اتحاد نظامی با جمهوری آذربایجان خواهد بود به زور به ارمنستان را به وابستگی به روسیه گفت:” Giragosian. “همچنین می تواند ارائه به روسیه یک فرصت برای استقرار نیروهای حافظ صلح در ارمنستان-آذربایجان درگیری که در آن نشده بود و حضور نظامی. ارمنستان و آذربایجان و ترکیه هستند و همه در برابر حضور نیروهای روسی.”

ترکیه و قطع روابط دیپلماتیک با مهر و مرز خود را با ارمنستان در سال 1993 در اعتراض به جنگ بر سر قره باغ کوهستانی که تا به حال قومی ارمنستان اکثریت است اما در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده به عنوان بخشی از آذربایجان است. تحت فشار آذربایجان اردوغان در سال 2010 کشته ایالات متحده-میانجیگری ابتکار برای بازگرداندن ترکیه روابط با ایروان.

یک قرن نسل کشی نزدیک به 1.5 میلیون ارامنه در ترکیه نیز ثابت شده این دو کشور.

“ترکیه به دنبال یک بزرگتر منطقه ای نقش عادی سازی روابط با ارمنستان را افزایش موضع ترکیه در قفقاز جنوبی” گفت: Giragosian. “اما با این افزایش در جنگ آن را تنها تر می شود قابل دفاع است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>