چین می گوید ایالات متحده برای بستن کنسولگری در چنگدو در حال رشد تف

Category: پلیتیکو Comments: No comments

پکن — چین دستور داد که ایالات متحده در روز جمعه به کنسولگری خود را در غرب شهر چنگدو تشدید دیپلماتیک مناقشه در زمانی که روابط را غرق به پایین ترین سطح خود در دهه.

این حرکت در پاسخ به تهمت و دولت را این هفته به پکن برای بستن کنسولگری خود را در هوستون پس از واشنگتن متهم چینی عوامل از تلاش برای سرقت پزشکی و تحقیقات دیگر در تگزاس است.

وزارت خارجه چین در اعتراض به واشنگتن برای معکوس کردن آن “تصمیم اشتباه است.”

چینی-ایالات متحده روابط خصمانه میان نصب مجموعه ای از درگیری ها از جمله تجارت و مدیریت بیماری همه گیر کوروناویروس, تکنولوژی, جاسوسی, اتهامات هنگ کنگ و اتهام نقض حقوق بشر علیه, چینی, قومی مسلمانان است.

“اندازه گیری های گرفته شده توسط چین مشروع است و پاسخ لازم را به عمل غیر قابل توجیه توسط ایالات متحده آمریکا” گفت: بیانیه وزارت امور خارجه.

“وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن. ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه” وزارت گفت. “ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت.”

در روز سه شنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دستور داد هوستون کنسولگری بسته در عرض 72 ساعت. این ادعا چینی عوامل سعی در سرقت اطلاعات از امکانات از جمله تگزاس A&M سیستم پزشکی.

این وزارتخانه روز پنجشنبه با رد اتهامات عنوان “مخرب تهمت” و هشدار داد هوستون کنسولگری را بسته بود “شکستن پل دوستی” بین دو کشور.

ایالات متحده آمریکا به سفارت آمریکا در پکن و کنسولگری در پنج دیگر سرزمین اصلی شهرهای شانگهای و گوانگژو چنگدو Shenyang و ووهان. این شهر همچنین دارای یک کنسولگری در هنگ کنگ خاک چینی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>