کلمبیا مبارزه با مواد مخدر را تامین مالی شورشیان هستند پشت در عمل بزرگ زمان

Category: دیلی بیست Comments: No comments

POPAYÁN کلمبیا—نیروهای شورشی راه اندازی یک سری از حملات در طول چند روز گذشته فلج بزرگ ردیف هایی از این آند ملت است.

این ارتش آزادی بخش ملی (ELN), کلمبیا گذشته فعال مارکسیستی شورش خود را آغاز کرد “پارو armado” یک “اعتصاب” اجرا با اسلحه و خشونت در 6:00 صبح جمعه گذشته است. مخالف جناح انقلابی نیروهای مسلح کلمبیا (فارک) که رد کرده اند که گروه 2016 قرارداد صلح با دولت, همچنین شرکت در حمله.

کلمبیا نظامی ادعا شده اند وجود دارد حداقل 117 “اقدامات تروریستی” از جمعه فلج جاده ها و زیرساخت های پیشرو و یکی از ملی خروجی اخبار به اعلام یک “بخشی از دولت سقوط است.”

این پارو قرار بود به پایان رسید و پس از 72 ساعت اما حداقل برخی از سلول های چریکی را نادیده مهلت اعمال شده توسط ELN رهبری است. شاید مخرب ترین حادثه رخ داده در اواخر دوشنبه شب زمانی که یک خودرو بمب رفت و در نزدیکی یک پاسگاه نظامی در جنوب غربی Cauca منطقه, کشته شدن هفت غیر نظامی و زخمی شدن 13. نه تا روز چهارشنبه می تواند این کشور شروع به احساس می کنید که برخی از سطح از آرامش بازگشته بود.

اگر چه حملات رخ داده در سراسر کلمبیا دژ Cauca بخش جنوب کالی یکی از مناطق سخت ترین ضربه. سه جامعه مدنی و رهبران نیز ضرب گلوله کشته شدند در اینجا در یک منطقه کنترل شده توسط ex-فارک را Dagoberto راموس جلو.

“بلای جنگ بر ما دوباره می گوید:” مابل Narváez, 30, یک معلم که در Cauca پایتخت از Popayán. او می گوید: ساکنان “ترس و وحشت توسط جنگ بین چپ و راست. هر دو طرف می خواهند برای به دست آوردن قدرت, اما هیچ کس فکر می کند در مورد مردم گرفتار در وسط است.”

Narváez با این نسخهها کار برای یک مدرسه منطقه خارج از شهر شده است و او قادر به آن را به کلاس پس از شورشیان قطع بزرگراه در حال اجرا شمال. او همچنین ترس برای دانش آموزان خود را.

یکی از ملی خروجی اخبار به اعلام یک جزئی دولت سقوط.’

“این بدتر برای زندگی مردم در مناطق روستایی,” او می گوید. وجود دارد هر دو چریک و به شدت فاسد, کلمبیا نظامی عمل می تواند با مصونیت از مجازات. “این مردم بومی و campesino [کشاورز کوچک] جوامع که بیشتر رنج می برند.”

در جای دیگر در کلمبیا ترکیبی از بمبهای حملات خمپاره و آتش تک تیرانداز را ترک کرده اند حداقل یک سرباز کشته و شش سرباز و پلیس زخمی شدند. در اوج خشونت و حمله به خطوط لوله نفت مقامات را مجبور به تعلیق تولید و بمب گذاری و حزبی موانع تعطیل حمل و نقل عمومی و حمل و نقل در بسیاری از نقاط کشور است. بوگوتا قطع شد از مدلین پس از ELN منفجر بزرگراه که اتصال ملت دو تا از بزرگترین شهرستانها.

در تمام آن بوده است قدرتمند نشان می دهد از زور توسط ELN که دارای حدود 5000 مبارزان را به سازمان تا حد زیادی مستقل از سلول های. تاسیس در سال 1964 توسط شورشیان کلمبیا که تا به حال مورد مطالعه در کوبا ELN اولیه رهبران ساخته شد تا از کشیش های کاتولیک و استادان دانشگاه. معروف غیر متمرکز—که بخش مهمی از آن استراتژی و یک دلیل آن است که بسیار سخت به مبارزه با این گروه اجتناب سنتی زنجیره ای از فرمان. رهبری آن متشکل از سایه خاموش-شبکه ارقام که با نام مستعار مانند کمندنت Uriel و Pablito.

این ELN به نظر می رسد که در حال رشد است قوی تر از اواخر سال تورم صفوف خود را با سابق فارک اعضای ونزوئلا در حال فرار است که کشور را به هرج و مرج و مجبور استخدام در مناطق روستايی.

“به ارتش آزادیبخش ملی را بالا برده است آن حملات نظامی آن حمله به زیرساخت, و کمتر از آن است که مراقب باشید در مورد مؤثر شهروندان می گوید:” Gimena سانچز-Garzoli مدیر برای آند در واشنگتن در آمریکای لاتین (ولا). “برای زندگی مردم در ELN این مناطق شده است کل یک کابوس است.”

برای آن بخش ELN تصویری منتشر شده توضیح داد که مسلح اعتصاب در نظر گرفته شده است به عنوان یک ضربه در برابر “حکومت بد.”

نابرابر تر از دیگران

حرفه ای عکاسی و ویرایش ویدئو نشان می دهد زیرزمینی مبارزان حفاری و وسیله را از طریق جنگل. در ضمن صدای زن-بیش توضیح می دهد که توهین آمیز است که در “گروه سالارانه دولت”—از جمله این که این “gringos”—به عنوان به خوبی به عنوان “تجار و بازرگانان هستند که با استفاده از جهل مردم است.”

راوی همچنین به نقل از “دستمزد گرسنگی” و راه “فارغ التحصیلان دانشگاهی و روشنفکران باید فروش خود را به طبقه حاکم و یا نابود شوند.”

کسانی که ابراز احساسات و زمان از توهین آمیز در حال تلاش برای سرمایه گذاری بر روی نارضایتی گسترده در میان مردم کلمبیا.

در ماه نوامبر گذشته صدها نفر از هزاران نفر از دانش آموزان اتحادیه کارگران بومی و دیگر گروه های گوناگون را به ملت خیابان ها در یک سری از تظاهرات بر علیه راست سیاست های رئیس جمهور Iván دوقو. دوقو حاضر به عقب, اما و راهپیمایی بدون خشونت گرایید و در زمانی که او فرستاده شده در واحدهای نظامی و پلیس به آنها شکستن.

آن شده است یک قدرتمند نشان می دهد از زور توسط ELN که دارای حدود 5000 مبارزان را به سازمان تا حد زیادی مستقل از سلول های.

به گفته رابرت پناهگاه یک متخصص امنیتی با آمریکا, ارتش, جنگ, کالج, disenchantment با کلمبیا را مستحکم طبقه حاکم است که سوخت هر دو چریکی خشونت و تظاهرات توده ای. (کلمبیا همچنان دومین کشور نابرابر در آمریکا پس از هندوراس با توجه به بانک جهانی.)

“نخبگان و خانواده های آنها را مشروع بازار قفل شده و ثروت اجتماعی متمرکز شده در دست خود را” پناهگاه می گوید. “کودکان روستایی و شهری underclasses هیچ شانسی برای شکستن به این اقتصاد به هیچ وجه معنی دار.”

پناهگاه می گوید که عدم تعادل همچنین بسیاری از نیروهای کلمبیایی به شرکت در قاچاق اقتصاد مانند تولید مواد مخدر و یا پیوستن به جرم و جنایت سازمان یافته و یا گروه های شورشی.

“”بد حکومت’ به ارتش آزادیبخش ملی صحبت می کند که نظام سیاسی و اقتصادی [که] حداکثر ثروت توزیع شده به جامعه برندگان و کاهش عمومی خوب ارائه شده به هر کس دیگری.”

راهپیمایی عقب

مذاکرات صلح بین ELN و دوقو رژیم خراب شد پس از طالبان منفجر شدن یک اتومبیل بمب گذاری شده در مقابل ملی آکادمی پلیس در سال گذشته کشتن 21 نفر است.

تا کنون دوقو خودداری کرده است به دوباره باز کردن یک گفت و گو با چریک با وجود ELN ادعا آکادمی پلیس حمله انجام شد سرکش فرمانده—احتمالا با هدف اخلال نوپای صلح.

“این دوقو دولت خوانده است کشور اشتباه است و به دنبال سیاست هایی که پشت رول پیشرفت ساخته شده و [به] درگیر کردن ارتش آزادیبخش ملی می گوید:” ولا مدیر سانچز-Garzoli.

دوقو را سلف جمهور, خوان مانوئل سانتوس, میانجیگری تاریخی قرارداد صلح با فارک در سال 2016 به پایان 50 سال از درگیری های مسلحانه. این پیمان همچنین تشویق ELN آمده در خارج از جنگل به parley. اما دوقو است پس از رفت و برگشت شرایط سانتوس به توافق با فارک بیشتر آسیب رساندن به بوگوتا اعتبار می گوید سانچز-Garzoli.

آن را مانند ما رفته به عقب در زمان. بازگشت به زمان جنگ دائمی

Cauca یک معلم مابل Narváez

برای ارتش آزادیبخش ملی “با وجود اعتماد است که دولت را از طریق در دنبال یک توافق” او می گوید. او همچنین می گوید اخیر اتحاد بین نژاد های مختلف, آماتور سلول ها و فارک مخالفان “باعث می شود برای موقعیت انفجاری” و “باور نکردنی امنی برای غیرنظامیان در چریکی-برگزار نشد.

دوقو را جناح راست سیاست مانع صحبت کردن جهان قدیمی ترین چپ شورش و به خوبی ممکن است منجر به ناآرامی های گسترده دوباره به عنوان آنها را در پاییز گذشته.

“عقبگرد اقتصادی و مالیات و کار و سیاست های دیگر است که بسیار محبوب در کلمبیا,” او می گوید. مگر کسانی که نگرانی های مردم در خطاب: “توده mobilizations به زودی دوباره شروع سراسر کشور است.”

پناهگاه نیز شک و تردید در مورد یک آتش بس بدست آمده که هر زمان در “آینده قابل پیش بینی” و معتقد است که این درگیری می تواند همچنان “در حال رشد در شدت است.”

“به تصویب تغییر واقعی و آوردن صلح به پای اقتصادی را باید توزیع شود. نخبگان در حال رفتن به طور داوطلبانه این کار را انجام,” او می گوید.

در Cauca, معلم Narváez می گوید آن را احساس به عنوان اگر فارک روند صلح هرگز اتفاق افتاده است در همه.

“مثل ما رفته به عقب در زمان. بازگشت به زمان جنگ دائمی” او می گوید. “من حدس می زنم همه ما می توانید انجام دهید این است که دعا به خدا و از او بخواهید که روزی به پایان می رسد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>