هر هفته بین سال 1977 و 1983 مخاطبان تنظیم در به تماشای بازیگر Ricardo Montalban را روایت تحقق آرزو به خانه های مردم را با غریب, تلویزیون, درام, فانتزی جزیره. اما محبوب تر از Montalban شد مردی که فریاد “هواپیما! هواپیما!” شد مجموعه’ immortal عبارت. بازیگر فرانسوی ارو Villechaize اولین بار بود که بسیاری تا به حال دیده یک معلول شخصیت در تلویزیون نشان می دهد. خود را نگاه منحصر به فرد ساخته شده او را به یاد ماندنی و به طور همزمان در آغوش گرفت و تمسخر در برابر اندازه گیری. رشد غیر فعال خودم هرگز به تماشای جزیره فانتزی اما من می دانستم که از Villechaize خود یکی از چند کوچک مردم را به تصرف آگاهی عمومی در کنار بیلی Barty و Munchkins از جادوگر شهر از. ورود Blumhouse ترسناک بازسازی ABC سری مستلزم بحث و گفتگو در مورد Villechaize میراث و ما تمایل به پاک کردن چه کمی پیشرفت ما با توجه به ناتوانی در رسانه ها.

Villechaize شد یک شکل پیچیده را دیدم که موفقیت در طول دورانی که در آن ناتوانی روی صفحه بود غیر معمول نیست. او مطرح شده بود در پاریس که در آن پدر خود را تحسین فرانسوی جراح Andre Villechaize سعی در پیدا کردن راه هایی برای درمان پسرش dwarfism فایده ای نداشت. در فقط 18, Villechaize شد کوتاه ترین هنرمند به آثار هنری خود را نمایش داده شده در موزه پاریس; او مورد مطالعه هنر در معتبر Ecole des Beaux-Arts. او به ایالات متحده در سال 1964 و شروع به ساخت تا اعتبارات در فیلم و تلویزیون به اوج خود رسید با یک نقش در سال 1974 James Bond ویژگی مردی با تفنگ طلایی. یک اتفاقی در جلسه با فوق العاده-تولید کننده آرون هجی کردم Villechaize نقش تو در جزیره فانتزی که او را یا حداقل شخصیت خود را به نام خانواده.

ناتوانی در رسانه های اواخر دهه 1970 بود که هنوز هم نادر است. کور خوانندگان مانند ری چارلز و خوزه فلیسیانو بودند برجسته و همچنین به عنوان فوق بیلی Barty خود را به طور منظم شخصیت بازیگر فیلم و تلویزیون قصد بازگشت به دهه 1930 ، اما Villechaize ایستاده بود جدا از پیشینیان خود به خاطر تو بود هرگز رمزی به عنوان معلول از آغاز به کار. او یک شخصیت درجه اول. در یک چشم انداز که در آن غیر فعال هنرمندان و افراد کمی به خصوص شدند swathed در آرایش و یا بازی اخرتی موجودات از دیدن تو در خود نرم و صاف و سفید لباس رسمی بر صفحه تلویزیون هر هفته نزدیک شد انقلابی. در عین حال رسانه ها و مخاطبان باقی مانده است فرو رفته در اعتقاد به این که تو و Villechaize با فرمت شد اخبار.

چون Villechaize تنها در اواسط 30s و یکی از تنها معلول جسمی بازیگران کار در هفته سری شایعات بودند مجذوب چگونه بازیگر رفت و در مورد او روز به روز زندگی. منافع عمومی در Villechaize زندگی به رشد نگران کننده نسبت به نقطه ای که او به طور معمول سفر با یک محافظ. زمانی که او ازدواج بازیگر کامیل هاگن که او ملاقات کرد در حالی که فیلمبرداری خلبان برای جزیره فانتزیمقالات متعدد مورد سوال چگونه یک به طور متوسط به اندازه زن و یک کوتوله (Villechaize ترجیح داده به تماس خود را به یک اندام) خواهد کار هر چند این قطعه اغلب بیشتر prurient منافع. آن چیزی بازیگر می دانستند مورد سرزنش مرگ از ازدواج اول خود را در انتقاد از ناتوانی او: “اگر یک دختر می رود با من او را درمان به عنوان یک ولگرد” او که در سال 1980 مصاحبه با مردم , مجله. پوشش Villechaize زندگی جنسی از خالی از سکنه میراث او بوده است. به تازگی به عنوان 2015, جیمز باند بازیگر راجر مور که مشغول به کار با Villechaize در مردی با تفنگ طلاییبه نام او “sex دیوانه وار” از آنجا که او به طور منظم بینی روسپی. در همان مقاله مور در ادامه به تماس Villechaize “بیمار” نیست چرا که او غیر فعال بود اما برای داشتن آنچه مور به عنوان یک “غیر طبیعی” شهوت برای زنان است.

Villechaize زندگی جنسی بخشی از چیز عجیب و غریب و شهرت که در او است. و در حالی که او به طور منظم bemoaned بهره هر کس در آن او خود زیاده روی و آن را در راه است که بسیار نگران کننده به امروز ببینید. که در آن خبرنگاران را دیدم cheekiness در اتاق پانسمان خود را لیست ثبت نام “سکس استاد – درس اول رایگان” آنها را نادیده گرفت چه پست-#MeToo مخاطبان را ببینید امروز به عنوان هشدار دهنده رفتار است. در مردم‘s پرتره از Villechaize ازدواج به هاگن 23 ساله بازیگر می گوید: او در ابتدا احساس بد در سهولت با 37 ساله بازیگر توجه; مقاله فریم نشان میدهد که در آن با توجه به اختلاف ارتفاع. در مقاله های بعدی هاگن اشاره او و Villechaize تا به حال یک “تضاد منافع” در مورد او ادعا می کند که او نمی باید به توافق برسند به همه چیز را از او پرسید. آنچه او خواسته از او دقیقا همان است اظهار داشت: اما Villechaize نشان می دهد “ما در مبارزه مثل سگ ها و گربه” به دلیل آن است. که در آن مردم‘s مقاله با تمرکز بر روی خود و تدارکات یکی نمی تواند کمک کند اما متوجه هاگن ناراحت کننده بود با چیزی در مورد او که او را طلاق در سال 1982.

Villechaize نشان می دهد که چند چیز می تواند درست در هنگامی که یکی می تواند غیر فعال و یک فرد بد اما این یکی نیز می تواند غیر فعال شود و انتقاد برای درگیر شدن در همه چیز سالم مردم را به طور منظم.

در حالی که ما دیده ایم کسانی که متهم به سوء رفتارهای جنسی استفاده از ناتوانی یا واقعی یا ساختگی برای جلب همدردی Villechaize مورد منحصر به فرد است. او شناخته شده به طور منظم گزاره زنان در مجموعه ای از جزیره فانتزی و تعامل در محیط کار رفتار که ممکن است از نظر آزار و اذیت. اما بیشتر از نه, انتقاد محور در Villechaize داشتن اشتها جنسی در همه. تمایلات جنسی و ناتوانی هنوز هم تابو موضوعات و خاموش کردن صفحه نمایش و Villechaize نشان می دهد که چند چیز می تواند درست در همان زمان که یکی را می توان غیر فعال و یک فرد بد اما این یکی نیز می تواند غیر فعال شود و انتقاد برای درگیر شدن در همه چیز سالم مردم را به طور منظم. زمانی که راجر مور اعلام جنسی فتوحات آن را اثبات نیرومندی که Villechaize بود تا او را “بیمار” و “غیر طبیعی” (اصطلاح رایج شده اند که lobbed معلولان از زمان بسیار قدیم صرف نظر از قصد).

جالب اینجاست که Villechaize خودکشی در سن 50 یک موضوع پوشش رسانه ای است که در آن ناتوانی خود را اغلب نه عامل و آن را باید. کسانی که شنیدن نام او امروز اغلب گچ او را به عنوان یکی دیگر بازیگر هالیوود که نمی توانستم آن را پس از موفقیت مشکلاتی روبرو با وجود Villechaize به طور منظم کار حتی پس از فانتزی جزیره لغو شد در سال 1984 (فقط یک سال پس از او از کار اخراج شدند و خواستار پرداخت می شود تا آنجا که او co-star, Ricardo Montalban). اما Villechaize به طور منظم کار می کرد با پزشکان و بیمارستان ها به نمودار خود را dwarfism در امید طولانی زندگی خود را; در روز نهایی خود را, او در نزدیکی درد ثابت و مبارزه برای زندگی است. خودکشی او نمی تواند ساده و یا مشخص به هالیوود حک و بی میلی برای بازیگران معلول است.

هنوز حک به نظر می رسد بخشی از Villechaize میراث امروز با انتشار Blumhouse را فانتزی جزیره جایی که شخصیت او کمی بیش از یک مرجع: تحت اللفظی از نام “تاتو” در قفسه سینه از یک سفت بازیگر. این همچنان هالیوود میراث پاک کردن چه فرصت چند ممکن است وجود داشته باشد برای یک معلول مجری که آیا Villechaize شخصیت و یا در یکی دیگر از نمونه های اخیر دیزنی تبدیل وینی پیف نویسنده A. A Milne دختر معلول به سفت کاریکاتور.

Villechaize مشکل ساز شد و به طوری که شخصیت خود را. برای بسیاری از مردم و کسانی که در جامعه معلولین از جمله پیتر دینکلاگه که بازی Villechaize در سال 2018 biopic شام من با ارو, Villechaize کلیشه است; مردی که بیشتر به طرز وحشتناکی نیست هر چیزی بیشتر به معلول نمایندگی. اما در همان زمان Villechaize را به رسوایی نمی توان نادیده گرفت. عنوان جزیره فانتزی نیست التماس کردن تصاویر از Ricardo Montalban یا بازسازی ستاره مایکل پنا در یک لباس مخصوص مهمانی رسمی سفید. مخاطبان می دانم Villechaize و هواپیما خود را و است که مهم است. که در آن غیر فعال شده بازیگران را تا کمتر از 5 درصد از معلولان نقش Villechaize یک جد. و برای پاک کردن او از روایت هر دو در Blumhouse را بازسازی و در تاریخ غیر فعال نمایندگی فقط به عنوان فاحش.

ما باید مایل به مقابله با ناتوانی هر دو از نظر بازیگران و خود را در برابر رفتار نامناسب را چگونه رسانه ها و مخاطبان باقی می ماند غیر طبیعی شیفته تدارکات زندگی غیر فعال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im