Coronavirus خرابه فیستا برای اسپانیا گاوبازی طرفداران

Category: پلیتیکو Comments: No comments

مادرید — در گاوبازی مرگ حیوانات قرار داده است از درد و رنج خود را با سریع خنجر را puntillero. در حال حاضر پس از سال ها از کاهش کل صنعت ممکن است در مورد به دریافت خود را coup de فضل — در دست coronavirus.

همه گیر زده اسپانیا در ماه مارس فقط به عنوان گاوبازی فصل بود در مورد در جریان است. سخت مستند معرفی شد برای سه ماه آینده به معنای لغو همه corridasاز جمله عمده fiestas مانند سویل Feria de Abril و سن ایسیدرو در مادرید.

اگر چه در هفته های اخیر این کشور به بازگشت به حالت عادی از انواع با کسب و کار تئاتر و سینما بازگشایی و بالا ردیف فوتبال سرگیری گاوبازی است که هنوز در برزخ است.

“این یک فاجعه بی سابقه ای از ابعاد ما دیده نمی شود یک وضعیت مانند این یکی در تاریخ گاوبازی گفت:” آنتونیو لورکا که پوشش لوس طرس برای El País روزنامه. “حتی خطر آن را کاملا محو خواهد شد.”

مشخصات فنی گاوبازی در حال حاضر مجاز دوباره اگر چه دولت های منطقه باید اعمال محدودیت ایمنی مانند محدود کردن تعداد افراد مجاز به حضور و حصول اطمینان از وجود اجتماعی و فاصله بین آنها. این و عدم اطمینان حاکم بود که در طول زمستان موجب شده است که اکثریت قریب به اتفاق از تابستان حوادث لغو شده است.

این است تاثیر اقتصادی برای سازمان دهندگان این رویداد, گاو, پرورش دهندگان و البته bullfighters بسیاری از کسانی که توافق کرده اند که به کاهش پرداخت زمانی که آنها بازگشت به کار.

بر اساس برآوردهای صنعت وجود دارد 54,000 شغل در بخش و ANOET انجمن ملی گاوبازی سازمان گفت: صنعت تولید €1.5 میلیارد دلار در هر سال افزایش به رقم 4 میلیارد دلار که با در نظر گرفتن آن تاثیر غیر مستقیم بر اقتصاد است.

Juan José Rueda یک گاو مادر از رئال مادرید منطقه که خانواده مشغول به کار در صنعت به 137 سال شده است ضربه سخت. در یک سال نرمال مزرعه خود Sotillo Gutiérrez خواهد فروش 120 حیوانات برای گاوبازی در قیمت حدود €15,000 هر سر. در این سال او فروخته شده است یک گاو نر.

“اگر وجود دارد هیچ گاوبازی افرادی که کار می کنند به طور انحصاری در بخش دیگر هیچ منبع درآمد,” او گفت:. “این وحشتناک است.”

گاوبازی تلاش شد قبل از COVID-19. بحران منطقه یورو از یک دهه پیش فرستاده اسپانیا به یک رکود مضاعف باعث محلی یارانه — بنابراین بسیار مهم برای los toros — به چاک. در ضمن به عنوان نرخ بیکاری افزایش یافت گاوبازی یکی از بسیاری از تجملات است که اسپانیایی ها قطع است. اگر چه اقتصاد منعکس قبل از coronavirus آمار صنعت هرگز به طور کامل بهبود یافتند.

رسانه ها-خجالتی matador

در مجموع 3,295 گاوبازی برگزار شد در سال 2008 با توجه به آمار دولت. در سال 2018 های اخیر آمار و ارقام موجود که به شماره افتاده بود به 1,521.

بسیاری از ناظران نسبت به این کاهش به این صنعت را عدم انطباق و ایجاد یک کسب و کار موثر ،

Rueda گفت که عدم هماهنگی و چشم انداز بلند مدت در این بخش بدان معنی است که در سال های اخیر نقش آن در داخل آن تبدیل شده اند تاری با سازمان همچنین کار به عنوان عوامل bullfighters و یا به عنوان پرورش دهندگان. این گفت و ساخته شده است که این صنعت بیشتر clubby کمتر متنوع و کاهش کیفیت آن است.

“[ما نیاز] گاوبازی با کلاس اول matadors و خوب بولز برای تضمین کیفیت عینک — که امروز تضمین شده نیست,” او گفت:.

علاوه بر این, شده است وجود دارد فقدان نسبی ستاره با کیفیت در bullrings محدود کردن درخواست تجدید نظر از این کار بسیار سنتی تفریح و سرگرمی. واضح استثنا شده است خوزه توماس یک زن 44 ساله matador که روش منحصر به فرد و تمایل به خطر تهدید کننده زندگی gorings ساخته اند و او را تحسین شده و جنجالی رقم در سراسر اسپانیایی زبان جهان است. اما مبهم torero اتحاد نا امید بسیاری از طرفداران با توجه به رسانه های کمرویی است که در گذشته دیده است او را رد و آن را گاوبازی تلویزیونی.

برای افزایش تعداد اسپانیایی ها از جمله عدم قرار گرفتن در معرض رسانه چیز خوبی است. نظرسنجی ها نشان می دهد بلند و باریک اکثریت است و در حال حاضر در حمایت از ممنوعیت گاوبازی.

این آمار را یک بعد سیاسی است. رای دهندگان در سمت چپ تمایل به مخالفت با گاوبازی بیش از آن در سمت راست. در سال های اخیر این روند تبدیل شده است بیشتر با تلفظ ظهور چپ گرای پودموس ، در سال گذشته Podemos رهبر پابلو ایگلسیاس اذعان کرد که گاوبازی بود “یک سنت آبا و اجدادی” اما او اضافه کرد که “بنابراین مردسالاری و مردانگی.”

چندین سالن های شهر مربوط به پودموس در اسپانیا ممنوع کرده اند fiestas که با استفاده از حیوانات و یا باید خارج از بودجه برای آنها پیوستن به مناطق کاتالونیا و جزایر قناری که پتو ممنوعیت گاوبازی.

با اتوبوسی در حال حاضر تاریخ و شریک ائتلافی حاکم حزب سوسیالیست (PSOE) آواز مخالفان گاوبازی در حال حاضر در داخل دولت برای اولین بار در اسپانیا در تاریخ مدرن است. در شرایط عملی است که به معنای زیادی تا کنون — سوسیالیستی وزیر فرهنگ خوزه مانوئل رودریگز Uribes برای مثال قاطعانه دفاع گاوبازی از های اخیر انتقاد توسط راننده فرمول 1 لوئیس همیلتون.

اما دولت در حال آماده سازی یک حیوان قانون رفاه در دستور Podemos. اگر چه آن است که انتظار می رود عبارتند از محدودیت در گاوبازی برخی در صنعت ترس از آن است که این شکل از چیزهایی که می آیند از این رییس دولت است.

“در یک زمان مثل این است که بسیار دشوار است برای همه آنها در حال آماده سازی یک قانون برای رفاه حیوانات” گفت: گومز دلم پیلار یک گاوباز از تولدو. “به جای نگرانی در مورد همه مشکلات ناشی از COVID آنها نگران کننده در مورد این.”

او افزود: “من همیشه می گویم که اگر گاوبازی نیست اما اگر آن را مثلا زبان انگلیسی یا آمریکایی هر کس آن را دوست دارم. ما نمی دانیم که چگونه به بهترین استفاده را از آن.”

نهایی تلاطم

راست Vox حزب به نظر می رسد مصمم به جبران که قرار است از درک مشکل است. علاوه بر هدف قرار دادن مهاجرت فمینیسم و کاتالان ناسیونالیسم حزب که تبدیل به یک نیروی عمده سیاسی بیش از 18 ماه گذشته نیز در دفاع از لوس طرس به عنوان نمادی از هویت.

با این حال آنتونیو لورکا از El País معتقد است که این رای دهندگان هستند که منجر به راه در این موضوع به جای احزاب است.

“آنچه که مربوط به بیش از Podemos است موج جدیدی از فعالان حقوق حیوانات که در حال راه انداختن یک کمپین موثر,” لورکا گفت. “جامعه در حال حرکت بیشتر و بیشتر دور از جهان از گاوبازی.”

برای دیرین حقوق حیوانات فعالان این COVID-19 بحران ممکن است به نظر می رسد به عنوان یک نعمت غیر مترقبه از نظر تاثیر آن بر صنعت است. اما حقوق حیوانات حزب PACMA که هیچ نمایندگی مجلس است با احتیاط.

“با یا بدون COVID [گاوبازی] در حال مرگ است” گفت: حزب, سخنگوی آنا مارتین.

“اما در حال حاضر COVID آمده است همراه و بخش دیده است یک فرصت به منظور تلاش برای دریافت یارانه دوباره.”

تعدادی از گاوبازی در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای بعد از این تابستان و سازمان امید است که نوعی از حالت عادی باز خواهد گشت با این دم آخر فصل در اوایل پاییز.

در هفته های اخیر به گاوبازی صنعت به دنبال آن صدا شنیده می شود. تظاهرکنندگان با پوشیدن ماسک صورت صحنه یک سری از تظاهرات خارج bullrings در سراسر کشور است. کوتاه مدت خود را با هدف به دست آوردن حمایت مالی از دولت را در پی مراقبت های بهداشتی در بحران است. اما گاوبازی را در دراز مدت جاه طلبی — برای زنده ماندن به عنوان یک پایدار صنعت — به نظر می رسد مرگ یک مرگ تدریجی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>