با وجود تقاضای ایالات متحده و چین حاضر به ارتکاب به بسته شدن هوستون کنسولگری

Category: پلیتیکو Comments: No comments

رئیس چینی کنسولگری در هوستون نمی ارتکاب به بسته شدن دفتر — یک تهدید مستقیم از تمرد به وزارت امور خارجه خواست که آن را تعطیل روز جمعه.

در گسترده مصاحبه با سیاسی Cai وی چینی سرکنسول در هوستون گفت: چین در اعتراض به بسته شدن سفارش و دفتر خود باز باقی خواهد ماند “تا اطلاع ثانوی.”

“امروز ما هنوز هم عامل به طور معمول پس ما را ببینید فردا چه اتفاقی خواهد افتاد گفت:” کاهش به استادانه درست شده بیشتر است.

Cai گفت: پکن خواسته است تا آمریکا به لغو آن سهشنبه منظور نزدیک کنسولگری که چین معتقد اجرا می شود گرفتار موافقت نامه های بین المللی حاکم بر روابط دیپلماتیک.

“ما فکر می کنیم که این تقاضا از طرف ایالات متحده … نیست با توجه به کنوانسیون وین در امور کنسولی و نیز با توجه به تمرین های بین المللی و یا [دیپلماتیک] هنجارها و آن را نقض چین-کنسولگری آمریکا پیمان” Cai گفت. “ما آماده برای بدترین سناریو, اما ما همچنین راه اندازی یک اعتراض شدید … بنابراین ما مصرانه از ایالات متحده به رها کردن و لغو آن تصمیم اشتباه است.”

Cai سخنان آمد به جنوب چین صبح پست گزارش داد که پکن است به احتمال زیاد به کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو است که مهم استراتژیک برای ایالات متحده داده شده و بهره آن در تبت. اما سر از هوستون کنسولگری کاهش یافته است به اظهار نظر در مورد چگونه پکن باید پاسخ به این منظور نزدیک ،

Cai تاکید کرد که او سر نماینده دولت چین در هوستون اما کارشناسان چین گفت: بعید است که باید از این قدرت برای تصمیم گیری خود را که آیا برای حفظ کنسولگری باز است.

“من خواهد بود بسیار شگفت زده اگر کنسولگری خود می توانید تصمیم بگیرید که بدون گوش دادن به پکن گفت:” هو علم آویزان, یک استاد اقتصاد سیاسی و جامعه شناسی است که با تمرکز بر چین در دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته. “آنها باید در حال انتظار برای سفارشات از پکن با توجه به آنچه به انجام, و من نمی شود شگفت زده اگر پکن و ایالات متحده آمریکا شده اند [صحبت] از طریق backchannels بحث در مورد وضعیت.”

“پکن ممکن است به آموزش به کنسولگری در آخرین لحظه در مورد آنچه به انجام,” او اضافه شده است. به سفارت چین در واشنگتن بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

کارشناسان گفت که امتناع از نزدیک کنسولگری خواهد بود بی سابقه ای در تاریخ ایالات متحده-روابط چین و اشاره کرد که حتی دولت روسیه را مقاومت در برابر نیست زمانی که ایالات متحده در دو بسته از آن دیپلماتیک ضمایم در سال 2017.

“من تفسیر [Cai] نظرات به عنوان بیشتر به عنوان توصیف یک مایع وضعیت به عنوان بیش از یک تهدید گفت:” کارلا Freeman, مدیر موسسه سیاست خارجی در هاپکینز. “چون [بسته شدن کنسولگری] خواهد بود کاملا بی سابقه است.”

اما اگر چین می کند سعی کنید به نگه داشتن کنسولگری خود را باز کارشناسان گفت که ایالات متحده می تواند لغو ویزا برای Cai و کارکنان خود اجازه می دهد ماموران فدرال بازداشت و بالقوه آنها را از کشور اخراج. معلوم بود که آیا بسته شدن تقاضا شامل اخراج Cai و کارکنان خود را, اما او گفت: سیاسی است که او تا به حال هیچ برنامه فوری برای ترک کشور است.

ساعت پس از Cai, نظرات, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo داد تهاجمی سخنرانی decrying دولت چین و توجیه کنسولگری بسته شدن توسط آن خواستار “یک مرکز جاسوسی و [مالکیت فکری] سرقت.” اما Pompeo نیست آدرس تهدید به نگه داشتن کنسولگری باز و وزارت امور خارجه نیست پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد آنچه که عواقب آن می تواند تحمیل کند اگر چین حاضر به آن نزدیک است.

دیگر مقامات آمریکایی نیز متهم چینی کنسولگری در هوستون از اینکه بخشی از یک حزب کمونیست عملیات جاسوسی در آمریکا روز چهارشنبه دیابت مارکو روبیو (R-Fla.), یک عضو از هوش و روابط خارجی کمیته توییتی که دفتر “گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان & نفوذ عملیات در ایالات متحده است.”

Cai رد آن ادعا گفت که کنسولگری فعالیت های مطابق با موافقت نامه های بین المللی و نه متفاوت از اقدامات کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده و او را رد اخبار محلی گزارش می دهد که در کنسولگری بودند سوزاندن اسناد طبقه بندی شده در ترکیب حیاط در روز سه شنبه و پس از گرفتن کلمه از وزارت امور خارجه به منظور.

“ما هرگز از انجام این کار گفت: با اشاره به جاسوسی است. “آنچه ما انجام داده اند بسیار قانونی و پیروی از قانون و عمل طبیعی است.”

به جای جاسوسی او گفت: کنسولگری درگیر شده است در “ماسک دیپلماسی است.” Cai که نوشته شده بود به هوستون در ماه اوت گفت که او مرتب از ماسک چین تحویل داده می شود به هوستون و به عنوان دور به عنوان گرجستان است.

“ما نمی توانیم هر نظر بر آنچه در اینجا اتفاق افتاده است” در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس, او گفت:. “اما ما می دانستیم که برخی از مردم نیاز به کمک و نیاز به کمک برای همین ما فرستاده ماسک.”

سرکنسول در ادامه به نگرانی از “استاندارد دوگانه” از مقامات ایالات متحده مشاهده چینی, ماسک, کمک های مالی به عنوان یک “دستور کار پنهان” به تقویت تصویر از حزب کمونیست چین گفت: موسسه خیریه از کشورهای دیگر مشاهده نمی بنابراین انتقادی.

“ما نمی توانیم به یک استاندارد دوگانه” او گفت:. “چین یک کشور کمونیستی که آیا شما آن را دوست دارم یا نه. دولت ما حزب کمونیست چین و ما بسیار افتخار از این است.”

اگر چین کند و حاضر به بستن سفارت جمعه, آویزان گفت: یک بن بست بین دو اقتصاد بزرگ خواهد بود به احتمال زیاد مورد استقبال رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که به شدت شعارهای خود علیه پکن خود را به عنوان انتخاب مجدد تلاش تزلزل.

رئیس جمهور چین از سوی دیگر است رو فشار از نخبگان در صفحه اصلی به deescalate تنش با ایالات متحده برای جلوگیری از اعمال بیشتر تحریم های مالی و محدودیت های ویزا. کسانی که مجازات در حال حاضر فشردن ثروتمند متصل اعضای حزب کمونیست که نگه داشتن مقدار زیادی از ثروت خود را در خارج از کشور, او گفت:.

“شی جینپینگ شده است شروع به فشار از دیگر نخبگان و رهبران خود بسیار دشوار و رویکرد تهاجمی به آمریکا” آویزان گفت. “او است که غرایز را نشان می دهد که او یک مرد سخت اما در عین حال من معتقدم که وجود دارد افزایش تعداد نخبگان چینی است که منافع خود را صدمه دیده از جنگ با آمریکا بیش از هنگ کنگ و یا چیزهای دیگر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>