فرانسه می گوید که کشته شدن القاعده رهبر در شمال آفریقا

Category: پلیتیکو Comments: No comments

فرانسه نیروهای نظامی کشته بالا القاعده رهبر در شمال آفریقا Abdelmalek Droukdel در یک عملیات در مالی در ژوئن 3, وزیر دفاع فلورانس Parly در بیانیه ای گفت جمعه.

در یک بیانیه Parly گفت: “چند” از دیگر اعضای ارشد گروه تروریستی القاعده در مغرب اسلامی (AQIM) کشته شدند در این عملیات در شمال مالی همراه با Droukdel برگزار شد که عنوان “emir.” AQIM را بلافاصله تایید مرگ او.

حذف Droukdel می دهد یک افزایش بسیار مورد نیاز برای اجرا, فرانسه-led ضد تروریسم ماموریت در منطقه ساحل در شمال آفریقا و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی کار کرده است که برای حفظ و حمایت از تلاش های بین المللی و در آفریقا و در میان موجی از حملات خشونت آمیز در ماه های اخیر.

برخی 4,500 سربازان فرانسوی مستقر شده اند در این منطقه پس از سال 2014 زمانی که مالی درخواست کمک کند. در ماه نوامبر گذشته 13 سرباز کشته شدند در یک هلیکوپتر برخورد در مالی در حالی که مبارزه با داعش.

Droukdel, 50 بومی از الجزایر و یک جانباز جهادی جنگنده که در حال سفر به افغانستان که در آن او شاگرد ابو مصعب زرقاوی اردن متولد شده از سوی رهبر. Al-Zarkawi کشته شد در هدفمند آمریکا, بمب گذاری در عراق در سال 2006. Droukdel محکوم شد ترور اتهام غیابی توسط یک الجزایر دادگاه و محکوم به مرگ در سال 2012.

در بیانیه Parly اشاره ژانویه 13 نشست پو, فرانسه, سازمان پاکسازی که در آن رهبران G5 Sahel کشور در حال تصریح کرد حمایت خود را از ادامه حضور نیروهای فرانسوی در منطقه است.

“این ضروری مبارزه برای صلح و ثبات در منطقه است فقط زمانی یک موفقیت بزرگ” Parly گفت.

“تبریک می گویم و تشکر از همه کسانی که فعال اند و انجام این عملیات شجاعانه آن پرداخته اند آسیب شدید به این گروه های تروریستی” Parly گفت. “نیروهای ما در همکاری با G5 Sahel شرکای خود ادامه خواهد داد و به آنها پیگیری خستگی ناپذیر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>