در نوامبر 21, 2017 سابق شورای امنیت ملی کارمند و تحلیلگر سازمان سیا بروس ریدل ایستاده در مقابل یک گردهمایی در موسسه بروکینگز در واشنگتن و ارائه برخی از قابل توجه سخنان در رابطه آمریکا با عربستان سعودی است. ریدل در حال صرف 40 سال به عنوان یک “حرفه ای عربستان فرشته” نزدیک نظارت بر پادشاهی مرموز اقتصاد, دیپلماسی و سیاست های داخلی و او تا به حال دو نکته در مورد آمریکا مهم ترین متحد خود در خاورمیانه است.

او برای اولین بار بود که عربستان سعودی به تازگی تحت نگران تغییر دهید. چه ریدل به نام کشور “به طور معمول مات اما با این وجود قابل پیش بینی سیاست” تبدیل شده بود پس از سال 2014 “فوق العاده بی ثبات و غیر قابل پیش بینی”—بیشتر پس از 40 سال قبل. در نظر او آن را بدست کرده بود بسیار سخت تر به درک پادشاهی و رهبری آن است. “Saudiology,” او گفت: “تبدیل شده است سخت تر از Kremlinology در اوج جنگ سرد.”

خود را در نقطه دوم شد که کاخ سفید تا به حال به ظاهر تصمیم به کامل خود را به پشتوانه رهبری فعلی عربستان سعودی بدون هیچ گونه تلاش جدی برای درک آن است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: “با توجه عربستان سعودی یک چک سفید برای هر دو داخلی و خارجی سیاست.” سیاست خارجی ما در قبال عربستان سعودی طولانی “محتاط و ریسک گریز” بود که در حال حاضر “adventurist, دخالتگر و اگر نه بی پروا در افراطی است.”

عربستان سعودی در این بهار فرستاده تکان طریق جهان که در آن سوار بر یک از لحاظ اقتصادی فاجعه بار بازی مرغ با پترو-رقیب روسیه است. پس از راه رفتن به دور از نفت-تولید کنفرانس پادشاهی افتتاح شد spigots به درایو کردن قیمت در اعتراض به آنچه که آن را دیدم به عنوان عدم حمایت روسیه ارسال بازارهای جهانی غوطه وری به عنوان حق Covid-19 شروع به خاموش کردن اقتصاد. چندی قبل که دولت عربستان سعودی خود قرار گرفته بودند دراماتیک پاکسازی رهبری محمد بن سلمان شاهزاده جوان که به نظر می رسد به سرعت در حال تثبیت قدرت در سه سال گذشته و کسی که برخوردار از حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

چه اتفاقی افتاده است ؟ که دیدم این همه میاد ؟ و چه این رفتار می گویند در مورد فرد مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید انتخاب کرده است به عنوان یک متحد?

اگر آمریکایی ها فرض خود دستگاه اطلاعاتی دارای یک دسته در این سوال باید به آنها گوش دادن با دقت بیشتری به آنچه ریدل و دیگران گفته اند.

کارشناس مراقب مانند ریدل اشاره می کنند که برگ برنده دولت در آغوش محمد بن سلمان (یا MbS در دیپلماتیک مختصر) در بسیار به همان شیوه که دولت اوباما در آغوش سلف خود محمد بن Nayaf: با شدت سیاسی دستگاه اطلاعاتی است که به احتمال زیاد برگ قابل توجهی سوراخ در آنچه رئیس جمهور می داند. در حال حاضر نتایج تلخ: در زمان خود در قدرت MbS غوطه ور است امریکا به یمن باتلاق cavalierly به قتل یک مستقر در ایالات متحده, روزنامه نگار, بی ثبات بازار انرژی و به استقبال رقبای ایالات متحده و روسیه و چین و ایران است.

وقتی که می آید به پادشاهی عربستان سعودی سیاست آمریکا به مدت طولانی با تکیه بر هوش-جمع آوری برای کمک به تعیین درست آن انگیزه و پویایی. عربستان سعودی مات کشور با حاکمان موضوع به هیچ داخلی شفافیت و حداقل در خارج از پاسخگویی. این کشور در حال حاضر حکومت enfeebled 84 ساله شاه سلمان که سلطنت است و به احتمال زیاد کوتاه است و در حال حاضر تا حد زیادی در خدمت به عنوان پوشش برای واقعی حاکم توسط پسر او. بنابراین قابل اعتماد اطلاعات در مورد آنچه اتفاق می افتد وجود دارد — یک کشور است که با ایالات متحده دارای چند میلیارد دلاری نظامی دیپلماتیک و روابط کسب و کار—مهم تر از همیشه.

اما اطلاع منتقدان از جمله ریدل و همچنین فعالان سابق و دیگران که صحبت کردن در رسانه ها شده اند اشاره کرد که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده و به ویژه آخرین آن سه سیا مدیران گرفته اند بسیار سیاسی رویکرد به عربستان جمع آوری اطلاعات. به جای پرسیدن سوالات دشوار و سپس توانمند سازی مجموعه تلاش های هوش رهبران انتخاب شده اند نتیجه گیری های خود و سپس فرمان به دور از هر گونه ناخوشایند حقایق در مورد آنها.

این روند به نظر می رسد در ادامه: با توجه به گزارش های رسانه ای اخیر وزیر امور خارجه آمریکا (و مدیر سابق سازمان سیا) مایک Pompeo تحت فشار قرار دادند مقامات وزارت امور خارجه برای پیدا کردن یک پس از واقع توجیهی برای شرایط اضطراری اعلام او صادر شده در سال گذشته با دور زدن کنگره و اجازه می دهد یک 8 میلیارد دلار فروش اسلحه به عربستان سعودی است.

ریدل نظرات و به تازگی نصب انتقادات نقطه به نقطه نگران کننده به نوبه خود در آمریکا با رویکرد عربستان در مواجهه با پیچیده و شاید خطرناک دیپلماتیک شریک پی در پی خانه های سفید را به جای آن به دنبال به دنبال راه های دیگر مربوط به عربستان سعودی و رفتار و اجازه می دهد خود را به سازی توسط اطلاعات ستاد خود را با انگیزه و به راحتی basking در جعلی جهل در مورد حقیقت در زیر پادشاهی فراگیر حجاب.

سیاسی از هوش نیاز نیست همیشه سنگین دست به تضعیف حقیقت است. اغلب تصمیم نه به درخواست برخی از سوالات دارای همان تاثیر را به عنوان دستکاری و یا بی اعتبار آنچه شما در حال حاضر می دانیم. هیچ مدرکی وجود ندارد که به عنوان مثال جورج دبلیو بوش, اوباما و یا تهمت خانه های سفید همیشه دنبال یک برآورد اطلاعات ملی در عربستان سعودی کامل و به جلو نگاه تحلیلی سند است که ادغام دانش از کل جامعه اطلاعاتی. چنین ابتکار عمل را تولید سوالات و متعاقب آن بدن از شواهد به ارائه این نوع از ارزیابی کامل و دقیق که ممکن است در معرض آشنایی با عربستان سعودی, رهبری, سیاست, حقوق بشر و ثبات داخلی تولید بینش است که می تواند به اشتراک گذاشته شود دور و گسترده در سراسر دولت است.

هر چند منتقدان وضع اتهامات مشابه در برابر اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن روش به شعور جامعه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت فعلی رفتار بی سابقه است در خود من نزدیک به چهار دهه از خدمات. هرگز من شاهد شورای امنیت ملی و سازمان سیا پس با تمرکز بر کنترل اطلاعات که ممکن است افشای تناقض و یا توهین به رئیس جمهور است. دو اخیر CIA مدیران Pompeo و جینا Haspel باید اولویت بندی کنترل بیش روایت از هر مکان بازتاب های مربوط به سازمان سیا تفکر و از همه مهمتر خود را از مواضع و نظرات به شکل تصویر خود را با رئیس جمهور.

(سازمان سیا اعتراض به این مقاله اعتبار این مشاهدات. با وجود عدم وجود هر گونه اطلاعات طبقه بندی شده سازمان سیا هیئت مدیره که به نظر من 34 سال در سرویس مخفی ملزم من برای هر چیزی در من انتشار تحت فشار قرار دادند به redact مقدار از مهم ترین نثر. من متعاقب آن تصویر است بنابراین مبهم تر از واقعیت حکم.)

برای هر دو اقتصادی یا دلایل امنیتی چه میباشیم در انگلستان به طور مستقیم تاثیر می گذارد همه آمریکایی ها. بنابراین آنچه رفت را اشتباه با ما اطلاعات عربستان عملیات—و چگونه می توانیم آن را تعمیر کنید ؟

در طول سفر به عربستان سعودی در گذشته نه چندان دور پس از آن مدیر سازمان سیا جان برنان من خودم ایستاده در خط برای یک ناهار که توسط سلمان بن عبدالعزیز آل سعود.

در آن زمان سلمان بود پادشاهی ولیعهد دوم در فرمان به برادر خود پس از ملک عبدالله اما سلمان خود را در حال حاضر یک مرد مسن. او با ادب و مودب تبریک به هر یک از مهمانان خود با یک دست دادن که گرم بود اما مهمترین آنها ضعیف است. شاهزاده سلمان دست به شدت لرزید; تعامل خود را با مهمانان خود را کوتاه بود, بی مبالات و محدود به دوره کوتاه که برای او باقی می ماند ایستاده است. او درگیر نیست چیزی بیشتر از یک ارز و یا به خوبی اسکریپت platitudes; او در زمان یک صندلی و در نهایت خارج شد اما پس از یک دوره کوتاه. (ریدل به این باورند در مطبوعات که سالمندان سلطنتی و حتی پس از آن درد و رنج از حداقل قبل از زوال عقل است.)

شخصیت دیگری نیز در حال حاضر در آن ناهار یکی که اهمیت بود و هنوز روشن نیست. در حالی که همه شاهزاده سلمان باقی مانده تحت مراقبت و مواظبت چشم نه تنها پروتکل دستیاران اما جدی به دنبال جوان عربستان نر دستیار. بعد از سلام ما طلیعه به یکی دیگر از چادر که در آن یک سنتی عربستان وعده غذایی آماده شده بود. همان جوان عربستان دستیار گذشت یک صفحه با یک نوع لبخند و من را تشویق به احساس خوش آمدید. او احترام با مهمانان و من به عنوان یک کمی مطمئن نیستید در مورد خود و مهارت های زبان انگلیسی. هنوز هم او بود اما هیچ چیز مناسب است. شیفته این مرد جوان را از دسترسی به تاج شاهزاده من شگفت زده شد زمانی که پروتکل دستیاران شناسایی شده او را به عنوان سلمان پسر محمد بن سلمان.

این نه یک فرد است که جامعه اطلاعاتی را که انتظار می رود وجود داشته باشد. در واقع جامعه اطلاعاتی می دانستم که عملا هیچ چیزی در مورد مادربورد فراتر از آن نام خود را قرار داده شده در آل سعود خانواده درخت. من به تماشای به عنوان مدیر برنان صحبت کرد و در سکوت تن با شاهزاده جوان در گوشه ای از چادر پس از پدرش بازنشسته شده بود برای روز. کمی وجود دارد انیمیشن در این بورس, در بخشی به دلیل ایالات متحده در حال حاضر برداشت های مورد علاقه خود را در میان شاهزادگان عربستان.

آن شخص محمد بن نایف و یا MbN برای کوتاه پس از آن عربستان وزیر کشور. مناسب به عنوان “عزیزم از آمریکا در مبارزه با تروریسم و سرویس های اطلاعاتی” MbN بود در آن زمان تبدیل به سازمان سیا در عربستان سعودی اگر نه امریکا. ریدل به تصویر کشیده MbN به عنوان مشروع قهرمان در پادشاهی مبارزه با تروریسم سلطنتی که جان سالم به در تقریبا موفق ترور در سال 2009 توسط القاعده بمب گذار انتحاری.

مدیران سازمان سیا lavished ستایش در MbN. مدیر سابق جورج تنت که خدمت زیر بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش, نام وزیر “من مهم ترین مخاطب”; اوباما اولین مدیر سازمان سیا لئون پانتا به او لقب “باهوش ترین [عربستان] از نسل او.”

برنان که اوباما منصوب به عنوان مدیر سازمان سیا در مارس 2013 بود که همه در MbN, فروش پرزیدنت اوباما بر ارزش پشتوانه این اسب. اما برنان همچنین micromanaged سازمان سیا عربستان سازمانی محدود کردن آژانس چابکی به گزارش ارتعاشات درون آل سعود که ممکن است منعکس کننده ضعیف در MbN و چشم انداز خود و در نتیجه محدود کردن رئیس جمهور را دید به او ضعف بالقوه.

در micromanaging سیا عربستان نمونه کارها و چشم انداز عربستان سعودی که در آن رئیس جمهور با اتکا, Brennan به طور موثر با عبور از خط مرزی: او MbN فعال مدافع با اوباما در کاخ سفید با هدف کمک به نصب او بر تاج و تخت عربستان.

برنان رئیس جمهور اوباما معتقد به سرمایه گذاری منافع آمریکا را با MbN که فراتر از پادشاهی خود را. مدیر سازمان سیا به دنبال اهرم عربستان و نفوذ فراوانی برای حمایت از ما طرح که به طول انجامید جهان است. از جمله اهداف هر دو گسترده و مهم در مسائل اعم از ایران و سوریه و صلح خاورمیانه به آفریقا و روسیه و حتی شرق آسیا است.

در حالی که برنان می تواند با استفاده از قدرت خود را به اطمینان دهم که MbN دیده می شد در بهترین نور در کاخ سفید او می تواند هیچ چیز به فراغت شریک زندگی خود را از آسیب پذیری در خانه. و MbN ما در حال حاضر می دانم نمی شد فاقد آسیب پذیری—و نه دشمنان در داخل خانواده خود را. او صمیمی شاه عبدالله بیمار پادشاه که فوت در سال 2015 اما هر عربستان با آنها من تا به حال صحبت قدردانی خانواده سلطنتی دینامیک به اندازه کافی به دانستن وجود ندارد مقدار زیادی از عشق از دست رفته بین MbN و ولیعهد سلمان و سلمان را شاخه ای از خانواده سلطنتی است. (اگر چه سلمان بود عبدالله برادر و در نتیجه MbN را دایی پدری او و عبدالله عبدالله, ازدواج ایجاد متمایز تبارها که منجر به اصطکاک میان مربوطه خود را وارثان.)

آن شناخته شده است که این ترور توسط القاعده را ترک کرده بود MbN وابسته به مواد مخدر. ریدل مشاهده شده است که “وزن شواهد و مدارک من را دیده اند این است که او بیشتر مجروح در ترور از بستری شد و او پس از آن رو بر روی یک داروی مسکن معمول است که بسیار اعتیاد آور است. من فکر می کنم که مشکل رو به تدریج بدتر است.” در عربستان سعودی این ضعف ثابت خود را شکست: به گزارش نیویورک تایمز, گزارش, اعضای شورای بیعت بدن از شاهزادگان که به تصویب تغییرات در خط جانشینی گفته شد از MbN را با مشکل مواد مخدر در توجیه آنچه که در عملی کاخ کودتا در ماه ژوئن 2017 که در آن محمد بن سلمان به حال پسر عموی او قرار داده شده و تحت بازداشت خانگی است.

بنابراین در طی دو سال اسب است که ما تا به حال شرط بندی بر روی بودند ناگهان کنار. بیمار از سلمان پادشاه شد هنگامی که عبدالله درگذشت, در ماه ژانویه, 2015; در ماه ژوئن 2017, MbS مهندسی قصر خود کودتا ترک ایالات متحده در برخورد با متحد آن در حال کشت اما با صعودی ستاره آن را به حال شناخته شده کمی در مورد.

چگونه جامعه اطلاعاتی به آن را اشتباه ؟ با وجود اینکه خود به خود استادانی عربستان متخصص و حرفه ای تحلیلگر سازمان سیا آموزش دیده برای اطلاع رسانی به تصمیم گیری بی طرفانه با هوش-محور ارزیابی برنان به حال سیاسی نقش خود و قطعا سازمان سیا. به عنوان او گفت: NPR در سال 2015 “ما نمی سرقت اسرار است.” او گفت: “ما درخواست.” به خود افتخار جاسوسی سرویس آموزش دیده برای رها کردن اطلاعات این بود که روحیه اش را تضعیف روحیۀ بود اما عمیقا انعکاسی از چه برنان خیالی خود را بیشتر policymaker و فرستاده از spymaster. به طور ضمنی برنان شد نه تنها بازتعریف این سازمان ماموریت اما درجه بندی آن تحلیلی مشق شب. حقایق پس از همه تا به حال به چین با برنان با توصیه به رئیس جمهور. انتقال بیش از حد در مورد چگونه سوسیس ساخته شده بود می تواند داشته باشد به خطر انداخته برنان چشم انداز آمریکا همکاری با انگلستان در مورد سوریه و ایران و یمن—مسائل همه عموم قرار داده شده در MbN رسمی نمونه کارها.

برنان دستور از نیم اقدامات micromanagement و عدم اطمینان در تحقق وعده های خود به MbN و دیگر میانه همکاران خواهد وزش نسیم تا انجام کنون بیش از آسیب خوب. در نهایت خود را انجام torpedoed MbN که مشاوران بودند زرنگ و دانا به اندازه کافی برای دیدن نوشته روی دیوار آشکار در MbN را از آسیب پذیری و MbS جاه طلبی و حمایت خود را به MbS. آن را می تواند انجام دهد کمی به فراغت حامی خود را از فاجعه آینده که به او ساخته شده خود را آسیب پذیر است. با MbN از قدرت و یک جوان کمتر شناخته شده شاهزاده در صعودی ایالات متحده در حال حاضر در بر داشت خود را خارج از حلقه که آن را به مهم اما سخت متحد.

برخی هفت سال پس از پشتیبان گیری اشتباه و اسب و روشن نیست اگر جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آموخته آن درس. و در مغلوب ساختن پیشی جستن آن را به یک رهبر با مشکل دیگری: غریزی سبک در سیاست خارجی و عدم تمایل به شنیدن اطلاعات متناقض از خود ،

در Pompeo, در طول تصدی خود در سازمان سیا و وزارت امور خارجه رئیس جمهور اتحاد امنیتی و مشاور سیاست خارجی که فاقد حس کنجکاوی عمق و یا تمایل به معرفی امکانات و استدلال که در حال حاضر چین با رئیس خود را در نقطه. علاوه بر این وجود خطر در “سرقت اسرار” و Pompeo نشان داده که هیچ اشتها به سنگ قایق و خشم رئیس جمهور به خاطر ارائه با اطلاعات بهتر.

بر خلاف برنان زمان مدیر Gina Haspel شده بدون تظاهر در حال توسعه و یا اعمال نفوذ تعامل با مادربورد و یا هر گونه دیگر عربستان ، که لزوما بد رویکرد به عنوان یک قدرت می بخشد و قادر می سازد کسانی که کار آن است که برای توسعه متحدان. اما با وجود اینکه یک حرفه ای افسر عملیات و فرمانده سابق ایستگاه خودش روش مناسب است و بیشتر به اروپا و با شکوه پایتخت از مرز. Haspel هیچ شرق نزدیک و نه نوع است که می تواند کشت و اهرم روابط شخصی بسیار حیاتی در عربستان جامعه است. نشستن در یک چادر و تاثیر یک لبخند و گفتن داستان و مبادله سیاسی نادرست جوک پیوسته بیش از لیوان سبز عربستان قهوه در ساعت به خوبی گذشته خواب نیست Haspel سبک.

به اعتبار Haspel بوده است که بی محابا در حمل سیا ایمیل به رئیس جمهور در مورد پادشاهی واقعیت. او نمی طلاق خودش علنا از آنچه در مطبوعات گزارش شده است که سازمان سیا اعتماد به نفس است که MbS شد مقصر در نفرت 2018 قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi. متاسفانه بسیار شبیه به سلف او تمایلی به نگاه سخت برای خبر بد که ممکن است در تضاد و یا شرمسار او رئیس است. در واقع مغلوب ساختن پیشی جستن که دارای یک مثبت و نه تصور شخصی از MbS علنا تمسخر خود سیا ارزیابی جوان ولیعهد. شد Haspel به حمایت بیشتر مجموعه در برابر پادشاهی او می خواهم که برای پاسخ به تهمت برای باز کردن جعبه پاندورا او ترجیح بسته نگه داشته.

به عنوان رئیس جمهور تهمت بوده است و هر دو مزیت و منبع نگرانی برای MbS. مغلوب ساختن پیشی جستن حمایت کرده است او را در برخی از مناطق که در آن دیگر رئیس جمهور خواهد او را نگه دارید پاسخگو—به خصوص Khashoggi قتل و عربستان انجام شد. اما در همان زمان مغلوب ساختن پیشی جستن از سیاست های, با توجه به, سوریه, درگیری اعراب و اسرائیل و ایران شده اند بیشتر مشکل ساز برای جوان عربستان حاکم است. رئیس جمهور استقرار پرسنل نظامی ایالات متحده و مواد زیر را به ایران تسهیل سپتامبر 2019 حمله عربستان سعودی به پالایشگاه بود کمی اطمینان که نیروهای آمریکایی که برای نجات اگر پادشاهی در مواجهه مستقیم خصومت. در واقع آنها از آنجا مستقر شده است برای حمایت از نیروهای خود در عراق و آدرس کره شمالی را بیشتر تهدید وضعیت در شرق آسیا است.

عربستان سعودی پیچیده و شگفت انگیز در کشور با همه شیوه ای از جایگشت در میان قبایل مختلف زیر قبایل و دسته های منطقه ای از پایگاه های قدرت. آل سعود خود را به سختی همگن با همه فن حریف بلوک های تبارها و درام است که تحت تاثیر تصمیم گیری اما بهترین شناخته شده به خودی. این امر واجب بودن رئیس جمهور تهمت و ما به پرچین شرط خود را حداقل به برخی از درجه است. پس از همه, MbS در حال حاضر تحت حفاظت از افراد مسن و ضعیف ، بر پادشاه سلمان عبور MbS می تواند مانند پسر عموی خود را به صورت “شب طولانی چاقو” به عنوان ریدل روزجهانی اگر او قادر است به صورت جامع بررسی هر یک و ممکن است هر تهدید داخلی. و MBS است که هیچ شانس.

در اقداماتی که منعکس MbS رشد عدم اطمینان بیش از چگونه پادشاه اردن خواهد بود قادر به ارائه پوشش بالا او دستور داد تا مارس سال 2020 دستگیری پدرش برادر سابق تاج شاهزاده احمد بن عبدالعزیز همراه با پسرش Nayif بن احمد. رقیب سابق MbN نیز بازداشت شده بود به عنوان برادر خود را نواف بن Nayif. همه متهم به خیانت است.

ایالات متحده که تا به حال کاسته شاهزاده احمد بازگشت از تبعید در لندن با تضمین های امنیتی انجام هیچ چیز نیست. آن را نیز بدون مقاومت در برابر ارائه به بازداشت بی باک یک بار شریک MbN در آنها ایالات متحده در حال سرمایه گذاری است. MbS به دنبال اعمال فشار
سابق اطلاعات عربستان رسمی دکتر سعد بن خالد بن سعد را و خدا Al Jabri به بازگشت به پادشاهی با دستگیری دو جوانترین کودکان باقی مانده در کشور است.

به عنوان یک مقام اطلاعاتی ارشد و زمان MbN مشاور Jabri شد کلید غربی شریک است. او کارهایی انجام می شود که پیشرفته در کشور و منافع و همچنین امریکا را بدون بازی ماهرانه و یا تظاهر. مردی که مطبوعات به درستی نشان می دهد “می داند که در آن بدن به خاک سپرده شد,” او محتاطانه فرار از پادشاهی زیر MbN را حذف و خود را اخراج. با وجود نزدیک ایالات متحده روابط Jabri پنهان در کانادا, ترس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواهد تبعید او به عربستان سعودی است.

با دستگیری کسانی که در نظر گرفته شده نزدیک به ایالات متحده و یا که در غیر این صورت به اعتقاد خود را امن بر اساس گذشته امنیت آمریکا اطمینان MbS نشان داده است خود را سبعیت و ارسال یک پیام بی تردید در مورد خطرات ناشی از همکاری با آمریکا, قیمت مخالفت و ناتوانی آمریکا برای حفاظت از منافع خود در این پادشاهی است. در ضمن آخرین چیزی که تهمت می خواهد که نور از جمله دینامیک از جامعه اطلاعاتی است که می تواند او را تهدید می کند حمایت بی قید و شرط به پادشاهی و شاهزاده جوان.

MbS خود را به چالش های داخلی. او نیاز به رقابت با قدرتمند آل الشیخ خانواده که شامل عربستان سعودی, مفتی اعظم, عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ. نوادگان محمد بن عبدالوهاب به 18 قرن وهابی بنیانگذار خانواده تشکیل قدرت های آرایش نزدیک به 300 سال پیش با آل سعود است که در آن آل الشیخ خانواده حفظ اقتدار در مسائل دینی در ازای حمایت از آل سعود به قدرت سیاسی. خانواده ها نیز یکپارچه با ازدواج. یکی باید تعجب می کنم که چگونه حمایت al-Shaykhs از اصلاحات اجتماعی MbS تحمیل کرده است اجازه دادن به زنان برای رانندگی, موسیقی بازی در رستوران ها و مردان و زنان به مخلوط ، همه که در حال حاضر رخ می دهد بدون مراقبت و مواظبت چشم از defanged Mutawa عربستان سعودی را پس از فراگیر و تهدید آمیز پلیس مذهبی.

همانطور که در ایران قبل از شاه سقوط آن نیست که سازمان سیا نمی تواند یاد بگیرند که واقعیت است که foreshadow عربستان سعودی در آینده و یا ارزیابی آن تصمیم گیری امروز. به جای آن یک انتخاب آگاهانه است. دانش وارده در سطح مسئولیت و سیا دزد تنها کسانی که اسرار و تولید ارزیابی که در آن رهبران سیاسی درخواست. که آژانس 2019 در سراسر جهان تهدید ارزیابی گزارش خوش بینانه در پادشاهی ثبات اصلاحات و پیشرفت اقتصادی نشان دهنده این واقعیت است که کوچک بود و بر اساس چیزی جز اطلاعات عمومی و اطلاعات معمولا از کاخ-کنترل رسانه ها و پیام های.

عربستان سعودی از 34 میلیون نفر و منابع و قابلیت های نظامی نمی توان نادیده گرفت و یا آرزو دور. پادشاهی برای سال بوده است هزینه های بین 9 و 13 درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه آن در نظامی تدارکات و آن را یکی از بهترین و مجهز نظامی در جهان است. این تحقیقات صلح بین المللی استکهلم موسسه و موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک به طور منظم در محل عربستان سعودی, نظامی, هزینه های سوم تنها پس از آمریکا و چین است.

عربستان اقتصادی بازی ماهرانه به عنوان منعکس شده توسط نفت ماشینی از این بهار نیز نشان می دهد توانایی خود را به تحمیل خسارت های اقتصادی درد در ایالات متحده و همچنین زمانی که آن را انتخاب کند. بدون دوراندیشی از Covid همه گیر را به آینده اقتصادی و تاثیر MbS اقدامات بودند مانند روسیه با هدف رقابت احساس از ایالات متحده در بخش انرژی با وثیقه آسیب بیشتر به طور گسترده متعاقب آن در کل اقتصاد آمریکا.

“See no evil, hear no evil, speak no evil,” خطرناک است مدل کسب و کار برای ما به آغوش مربوط به این مهم در کشور است که به همین ترتیب گزارش شده است جاه طلبی های هسته ای. هر چه واقعیت است که در عربستان سعودی, منافع آمریکا را بهترین خدمت هستند با یک نگاه سرد در حقایق و بیشتر محاسبه اعمال نفوذ خود قرار دادهاند. در حالی که رئیس جمهور حق به نمودار سیاست خارجی ایالات متحده آمریکایی ها حق دارند به که خود را بموقع نمایندگان منتخب باید از این فرصت برای ارائه مشاوره رضایت و نظارت.

مغلوب ساختن پیشی جستن باید قادر به ایجاد پرونده برای رابطه مثبت با ولیعهد اما بر اساس آمار ما با سرویس های اطلاعاتی هستند متهم به ارائه و است که می تواند مقاومت در برابر موشکافی. انجام نمی دهد بنابراین خطرات این نوع شکست که باعث امریکا بزرگترین embarrassments در خاورمیانه—شکست برای دیدن آینده ایران در سال 1979 انقلاب و دستکاری هوش برای توجیه 2002 تهاجم عراق—اما شاید حتی بیشتر ترسناک عواقب هنوز به آمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de