داخل مخاطرات بالا ماموریت های ناسا ترین و عمیق-فضای پروب

Category: دیلی بیست Comments: No comments

در اوت. 20 سال 1977 ناسا راه اندازی کاوشگر ویجر 2 در یک ماموریت برای کشف سیارات بیرونی منظومه شمسی ما.

دوازده سال بعد با داشتن اسکن مشتری زحل اورانوس و نپتون 1600 پوند سفینه فضایی خود را به اتمام ماموریت اولیه.

اما آن را نگه داشتم. و رفتن. و رفتن. Nursed دورتر و دورتر به فضا توسط یک تیم کوچک ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا ویجر 2 در حال حاضر بیش از 11 میلیارد مایل از زمین ساخت آن دوم-بیشتر-از راه دور جسم انسان ساخته شده از زمین پس از آن سریعتر دوقلو ویجر 1.

در اواخر ژانویه ویجر 2 دهه-سفر طولانی تقریبا به بی نهایت. بدبختی تأکید ظرافت ناسا فوق دوربرد ماموریت های فضایی و همچنین نبوغ فضا آژانس کاوشگر-اپراتورهای.

بعد از زیپ گذشته نپتون در سال 1989 ویجر 2 در زمان در یک ماموریت جدید: کار در کنار ویجر 1 به بررسی “heliosphere” که ناسا سخنگوی Calla Cofield به عنوان “حباب ذرات و میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط خورشید است.”

در Jan. 25, ویجر 2 قرار بود برای اجرای یک برنامه ریزی مانور چرخش 360 درجه به منظور کالیبره کردن هیئت مدیره مغناطیسی ابزار. اما کاوشگر هرگز ساخته شده به نوبه خود.

ویجر 2 اپراتورها در کالیفرنیا یافت می شود مورد از دست رفته به نوبه خود 17 ساعت بعد زمان آن طول می کشد برای یک سیگنال رادیویی به سفر میلیاردها کیلومتر از این فضاپیما به زمین است.

“تحلیل تله متری از فضاپیما نشان داد که غیر قابل توضیح تاخیر در پردازنده اجرای مانور دستورات سهوا چپ دو سیستم که مصرف سطح بالایی از قدرت عامل در همان زمان” ناسا توضیح داد: در یک نسخه. “این ناشی از این فضاپیما به overdraw در دسترس خود را تغذیه.”

ویجر پروب حمل پلوتونیوم-ژنراتور شده است که می تواند تولید 470 وات قدرت—معادل یک تعداد انگشت شماری از لامپ. هر سیستم که مصرف حتی چند وات می تواند در اصلاح سال خاموش پروب’ دوره.

برای محافظت در برابر ناگهانی تخلیه باتری این Voyagers’ نرم افزار به طور خودکار خاموش پروب ” علم ابزار هر زمان که آن را تشخیص افزایش مصرف برق. البته بدون ابزارهای این فضاپیما فقط بی فایده همجنس باز از فلز خطی 34,000 کیلومتر در ساعت به جهان هستی است.

این تیم در کالیفرنیا به کار رفع ویجر 2. آنها می خواهم آن را انجام داده قبل از. در سال 2010 یک بیت در ویجر 2 حافظه بدبختانه از صفر به یک معرفی یک عیب به داده های کاوشگر ارسال بازگشت به زمین است.

برای تشخیص خطا مهندسان در آزمایشگاه پیشرانش جت زد شبیه سازی بر روی یک کامپیوتر در حال اجرا همان نرم افزار به عنوان دور شد. آن را در زمان چند هفته اما آنها قادر به انتقال دستورالعمل های ویجر 2 به تلنگر بیت بازگشت به صفر.

اما 2010 رفع شاید به نظر می رسید فریب آمیزی آسان است. در واقع تیم مدیریت Voyagers و همچنین ناسا دیگر اعماق فضا کاوشگر افق های جدید می تواند به جلوگیری و یا به علت فاجعه تنها با یک ضربه زدن به کلید.

(افق های جدید که راه اندازی در سال 2006 کاوش Kuiper Belt یک منطقه از منظومه شمسی فراتر از نپتون است که دانشمندان معتقدند شامل تعداد زیادی از ستاره های دنباله دار و سیارک ها.)

در سال 1982 ناسا تیم botched یک به روز رسانی نرم افزار بر روی وایکینگ 1 در مریخ کاوشگر. بد کد باعث کاوشگر به نقطه آنتن خود را در جهت اشتباه به طور دائم قطع تمام ارتباطات با زمین است.

“آنها هرگز نمی توانید یک اشتباه” آلن استرن محقق اصلی برای افق های جدید ماموریت گفت: روزانه وحش با اشاره به ناسا کاوشگر تیم است. و تیم باید برای حفظ این عملکرد بی عیب و نقص هر روز برای چند دهه به عنوان ریاست جمهوری دولت می آیند و می روند بودجه ظهور و سقوط پیر کارکنان بازنشسته و کارکنان جدید بپیوندید.

رفع ویجر 2 ژانویه نقص به پایان رسید تا بودن نسبتا سر راست است. مهندسین اساسا بوت چند سیستم کلید. سپس منتظر 17 ساعت به شنیدن از پروب.

در فوریه. 5 ناسا اعلام این خبر خوبی است. “ماموریت اپراتورهای گزارش که ویجر 2 همچنان پایدار و ارتباطات بین زمین و فضاپیمای خوب هستند” ناسا Cofield گفت: روزانه وحش. “این فضاپیما از سر گرفتن علم اطلاعات و دانش تیم در حال حاضر ارزیابی سلامت از ابزار زیر مختصر خود را قطع.”

استرن ستایش مهندسین که ذخیره شد. “ویجر بچه ها آنها را تحت تفنگ از زمان با مخاطرات بالا,” او گفت:. “آنها کشف مشکل و ساعت تیک تاک به صرفه جویی در روز.”

با هر گونه شانس Voyagers یکی دیگر از چهار یا پنج سال ارزش قدرت باقی مانده است. ناسا قصد دارد برای پروب به ادامه بررسی heliosphere تا روز آنها در نهایت قدرت را گاهی در اواسط 2020s. با لایو باتری افق های جدید می تواند به 2040s.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>