John Lewis, حقوق مدنی آیکون و دیرین کنگره می میرد

Category: پلیتیکو Comments: No comments

John Lewis که رفت از جوانترین رهبر مارس 1963 در واشنگتن به خدمت کنگره از گرجستان و نماد جنبش حقوق مدنی درگذشت جمعه. او 80.

در دسامبر 2019 او مبتلا به سرطان لوزالمعده است.

به عنوان یک رهبر دانشجویی بدون خشونت هماهنگی کمیته لوئیس بود متعهد شرکت کنندگان در برخی از لحظات کلیدی از جنبش اصلی آزادی سوار در سال 1961 اصلی بلندگو در ماه مارس در واشنگتن در سال 1963 یکی از کسانی که وحشیانه clubbed در طول یک سال 1965 مارس در سلما علا. از طریق آن همه او مواجه طعنه, ضرب و شتم و ده ها تن از بازداشت.

“در این صورت چه جان در نظر گرفته شر از تفکیک شد بی باک” گفت: دیرین SNCC فعال Courtland Cox.

او سال های میانی او در کنگره و گاهی اوقات به آن “وجدان.” سال بعد او شاهد مراسم تحلیف باراک اوباما اولین رئیس جمهور آمریکا است.

“نسل از هم اکنون” اوباما گفت: زمانی که اعطای مدال او را از آزادی در سال 2011 “هنگامی که پدر و مادر به فرزندان خود آموزش دهند به چه معنا است, شجاعت, داستان John Lewis خواهد آمد به ذهن یک آمریکایی که می دانستند که تغییر نمی تواند صبر کنید برای برخی از شخص دیگر و یا برخی از زمان های دیگر; که زندگی یک درس در شدید فوریت در حال حاضر.”

در سال 2017, او تحت حمله از اوباما جانشین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. “همه بحث کثیف, بحث کثیف, بحث — هیچ عمل و یا نتیجه” مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی از لوئیس به عنوان دو معامله توهین. لوئیس پس از آن استناد مغلوب ساختن پیشی جستن به تشویق و تحسین او: “نمی گم شدن در دریایی از ناامیدی” او توییتی در ژوئن 2018. “توان امیدوار بود خوش بینانه است. ما مبارزه است مبارزه یک روز یک هفته یک ماه یا یک سال این مبارزه از یک عمر. هرگز ترس به ایجاد برخی از سر و صدا و خوب مشکل لازم است مشکل است.”

از طریق آن همه پسر عمیقا تفکیک جنوبی تا به حال یک آستین ، تاثیر بر زندگی عمومی است.

جان رابرت لوئیس متولد شد و در تروی, Alabama, on Feb. 21, 1940 یکی از 10 کودک از ادی و ویلی مای Lewis. با توجه به “مارس” خود را به سه قسمت زندگینامه در گرافیک به صورت رمان او خواب از سن جوان بودن واعظ. او مسئول مراقبت از خانواده اش مرغ و خواهد عمل موعظه در آنها: “من موعظه به جوجه من فقط در مورد هر شب.”

او در اوایل سال predated بزرگ پشت سر هم از فعالیت آن آغاز خواهد شد در اواسط 1950s. “در حال رشد در مناطق روستایی, آلاباما,” او نوشت: “ماه مارس” “پدر و مادر من می دانستم که آن می تواند خطرناک را به هر گونه امواج.” حتی پس از سال 1954 Brown v. هیئت مدیره آموزش و پرورش تصمیم هیچ چیز زیادی تغییر در جامعه روستایی.

به عنوان یک نوجوان لوییس ملاقات هر دو رزا پارک ها و کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور در سال 1957 او رفت و به آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه در Nashville, جایی که او در ارتباط با برخی از افرادی که تبدیل به چراغ های پیشرو جنبش حقوق مدنی: دایان نش جیمز مخروطي جیم Lawson, برنارد لافایت و C. T. ویویان. (ویویان درگذشت زودتر جمعه در سن 95.)

“با سقوط ’58 چشم من باز شد در بسیاری از زمینه ها,” او نوشت: “راه رفتن با باد: خاطرات جنبش” خود را در سال 1998 خاطرات. لوئیس کمک خواهد کرد که راه اندازی SNCC یک سازمان تاسیس به عنوان یک شاخه از جنوب کنفرانس رهبری مسیحی به رهبری شاه و اختصاص داده شده به اصول عدم خشونت.

حرکت را آغاز کرده بود به شکوفه. آن را در زمان یک قدم بیشتر به جلو با نشستن در Greensboro, N. C., در یک ناهار شمارنده در یک Woolworth را در فوریه سال 1960. نشویل فعالان به زودی تقلید از تاکتیک شروع با ناهار شمارنده و حرکت در موسسات دیگر مانند سینما. در طول یک نشستن در یک رستوران صاحب تبدیل fumigating ماشین در Lewis و مورب و به سمت چپ. “که ما انسان را به او؟” لوئیس تعجب است.

“آنچه ما در بر داشت همانطور که ما تحت فشار قرار دادند و ما اعتراضات عمیق تر به قلب تفکیک جامعه” لوئیس نوشت: “ماه مارس” “این بود که ما بدون خشونت اعمال کردند به طور فزاینده ای بیشتر خشونت پاسخ.”

در ماه مه 1961 لوئیس رهبری جنوبی با آزادی سواران یکپارچه گروه از اتوبوس سواران که سفر از واشنگتن به ادغام امکانات ایالتی اتوبوس پایانه های. لوییس برای اولین بار بود از سواران به حمله در طول توقف در راک هیل, S. C. او مشت و لگد. لوئیس خواهد بود حمله دوباره, در, Montgomery, Ala., جایی که او بیهوش شد.

“من می توانم احساس من زانو سقوط و پس از آن هیچ چیز” لوئیس به یاد می آورد با توجه به “آزادی سواران: 1961 و مبارزه برای عدالت نژادی” توسط ریموند Arsenault. “همه چیز سفید برای یک لحظه و سپس سیاه و سفید.”

برای مشکل خود او را پس از آن بود زندانی و پایان دادن به در می سی سی پی بدنام Parchman مزرعه. در پاییز سال 1961 این کمپین نتایج: تمام ایالتی سفر امکانات یکپارچه شدند.

“کرایه پرداخت می شد در خون” لوئیس نوشت: “ماه مارس” “اما آزادی سواری هم زده ملی آگاهی و بیدار دل و ذهن از یک نسل است.”

SNCC جانباز کاکس گفت: در سال 2020: “جان باور اساسی مقابله با شر از تبعیض نژادی بود که فراگیر در جنوب به او اجازه ‘مارس به جهنم آسمانی شود.'”

در سال 1963 Lewis شد SNCC را رئیس. ساخته شده است که او رئیس یکی از شش پیشرو مدنی و سازمان های حقوق کار در Aug. 28 مارس واشنگتن برای شغل و آزادی بود که برنامه ریزی شده توسط A. فیلیپ راندولف یک کار رهبر و سالمند دولتمرد جنبش حقوق مدنی. Randolph تا به حال شده است در تلاش برای سازماندهی چنین مارس از سال 1941.

این دیگران بودند که شاه جیمز کشاورز جونیور (کنگره برابری نژادی) روی ویلکینز (انجمن ملی برای پیشرفت مردم رنگی) و ویتنی جوان جونیور (ملی شهری لیگ).

لوئیس جوانترین از به اصطلاح بزرگ “شش” و به زودی آشکار شد بیشتر شد. در آخرین ساعات منتهی به این رویداد برخی از هموطنان خود را رهبران پاچه بیش از آنچه Lewis برنامه ریزی شده می گویند.

“در پیش نویس اصلی سخنان” دیوید Remnick نوشت: در سال 2009 “تقاضا برای عدالت نژادی و جدی انقلاب بود بنابراین بی باک که در آخرین دقیقه قبل از آغاز برنامه دکتر شاه Bayard Rustin, روی ویلکینز و دیگر جنبش سازمان مذاکره با او را به حذف هر گونه عبارات که ممکن است توهین به کندی دولت است.”

لوئیس’ خط که “انقلاب در دست است” احساس خطر گارد قدیمی از جنبش. بنابراین آیا او ادعا که “ما در ماه مارس از طریق جنوب از طریق قلب از دیکسی دین, راه شرمن انجام داد.” لوئیس مثل همیشه متعهد شد به خشونت اما همکار خود را رهبران می ترسید او را بد تعبیر شود.

Randolph صرف ساعت واسطه بین لوئیس و دیگر رهبران در تلاش برای گرفتن لوئیس برای ویرایش سخنرانی خود. بحث گرم بود و احساسی اما در نهایت لوئیس ساخته شده برخی از تغییرات.

“من عصبانی بود اما هنگامی که ما انجام داده بودم راضی” لوئیس بعدا نوشت: در “راه رفتن با باد.”

“سخنرانی هنوز آتش. آن را هنوز هم نیش می زنند, قطعا بیشتر دندان از هر گفتار ساخته شده است که روز. آن را هنوز هم تا به حال لبه, با هیچ صحبت از “سیاهان” — من صحبت کرد و به جای سیاه و سفید “شهروندان” و “توده سیاه و سفید,’ تنها سخنران آن روز به استفاده از عبارات آن.”

مدت کوتاهی پس از لوئیس صحبت کرد, شاه در زمان تریبون و ارائه خود را “من یک رویا دارم” سخنرانی. لوئیس بعدها نوشتن او را در نظر نمی آن پادشاه بهترین گفتار است اما افزود: “با توجه به زمینه و تنظیم و زمان بندی این یکی از آن واقعا یک شاهکار واقعا جاودانه است.”

سال 1964 آورده آزادی تابستان SNCC رهبری اقدام به ثبت نام و آموزش به عنوان بسیاری از رای دهندگان که ممکن است در می سی سی پی. لوئیس استخدام دانشجویان از سراسر کشور برای پیوستن به این تلاش از جمله اندرو گودمن و مایکل Schwerner که خواهد بود به طرز وحشیانه ای کشته شده همراه با جیمز Chaney.

در 7 مارس 1965 لوئیس بود دوباره درگیر در یک نقطه عطف جنبش. “در سلما لوئیس رهبری یک راهپیمایی در سراسر ادموند Pettus پل مستقیم به محاصره توسط ایالت آلاباما troopers. اولین nightstick آمد لوئیس جمجمه” Remnick نوشت: در سال 2009.

در خاطرات خود لوئیس گفت: آلاباما “یکشنبه خونین” عجیب بود بعد از گرفتن بروید. “آن را غم انگیز و رام تقریبا مانند یک funeral procession,” او نوشت: “راه رفتن با باد” از ماه مارس او led با هوشع نبی ویلیامز. “وجود دارد هیچ نام های بزرگ جلو هیچ مشهور است. این فقط ساده مردمی در حال حرکت را از طریق خیابان های سلما.”

تماس او را “شخصی قهرمان” جان مک کین سناتور. توصیف لوئیس’ اقدامات آن روز به عنوان نمونه در امریکا از اساسی ترین آرزو. “در آمریکا ما همیشه بر این باور بودند که اگر روز ناامیدی بود ما برنده خواهد بود فردا” مک کین نوشت: در سال 2018 را “بی موج.” “این چیزی است که John Lewis معتقد بودند که او راهپیمایی در سراسر این پل.”

این فیلم از ضرب و شتم آن روز در آلاباما تحت فشار قرار دادند رئیس جمهور لیندون جانسون به عمل در قوانین حقوق مدنی. “چیزی در مورد آن روز در سلما را لمس عصب عمیق تر از هر چیزی است که قبل از” لوئیس بعدا نوشت.

پس از سلما و با گذشت هر ماه SNCC شد بیشتر شد. سازمان رشد به منعکس کننده ناامیدی از کسانی که شاهد پیشرفت های آینده بیش از حد آهسته است. “چیزی متولد سلما اما چیزی از مرگ وجود دارد, بیش از حد,” لوییس نوشت: “راه رفتن با باد.” “راه عدم خشونت بود و اساسا اجرا شود.” (کینگ در سال 1968 ترور شد یکی دیگر از ضربه ویرانگر در برابر کسانی که طرفدار عدم خشونت.)

در سال 1966 لوئیس از دست ریاست به Stokely کارمایکل قهرمان شعار “قدرت سیاه.” “زندگی من هویت من بیشتر از من بسیار وجود گره خورده بود به SNCC,” لوییس به یاد می آورد در “راه رفتن با باد.” “در حال حاضر, بنابراین من احساس را به چراگاه.”

در سال 1968 او در انتخابات ریاست جمهوری رابرت اف کندی. در شب کالیفرنیا اولیه او با مبارزات انتخاباتی در, سفیر هتل در لس آنجلس هنگامی که کندی کشته شد و کشته Sirhan Sirhan.

لوئیس نقل مکان کرد به رای دهندگان آموزش و پرورش پروژه در سال 1970 و در سال 1977 ساخته شده اول خود زخم زدن در سیاست های انتخاباتی در حال اجرا ناموفق برای یک خانه صندلی در گرجستان است.

پس از روی لئامت دادن در آتلانتا در شورای شهر تلاش دوباره برای این خانه در سال 1986 و برنده لبه به خارج همکار فعال جولیان باند. او همچنان در خانه پس از آن سرسخت دموکراتیک حزبی اما کسی گفت که ماموریت خود را هرگز تغییر.

“من فراگیر وظیفه” لوئیس نوشت: در سال 1998 “به من اعلام کرد که در طول سال 1986 مبارزات انتخاباتی و در هر انتخاباتی از آن شده است به رعایت و اعمال ما کل جامعه اصول شکل گرفته است که پایه و اساس این جنبش که به من اختصاص داده شده تمام زندگی من.”

لوئیس صرف سال تلاش برای یک موزه ملی تاریخ و فرهنگ در واشنگتن معرفی قانون هر سال تا زمانی که آن را در نهایت در سال 2003 تصویب. “از دست دادن در رویاهای یک گزینه نیست برای من,” او نوشت: زمانی که موزه باز در سال 2016.

هر چند نه یک نویسنده بسیار در راه عمده قانون برخی از مسائل گریبان خود مطلوب است ، در مارس 2010 در مراحل نهایی بحث شدید بیش از قانون مراقبت مقرون به صرفه او مبارزه برای تصویب آن. “این ممکن است مهم ترین رای که ما بازیگران به عنوان اعضای این بدن” لوئیس گفت. “ما باید یک تعهد اخلاقی امروز, امشب, به, بهداشت, مراقبت از یک حق و نه یک امتیاز.”

در سال 2016 او یکی از رهبران منحصر به نشستن در خانه طبقه ای در حمایت از تفنگ-قوانین ایمنی. “به ما رای می دهند. اجازه دهید ما رای دادن. ما در اینجا برای انجام کار ما,” او گفت:. (نشستن در شکست خورده است.)

با گذشت زمان او به عنوان تجسم زنده از جنبش حقوق مدنی.

جوایز بسیاری در راه او آمد: لینکلن مدال از فورد تئاتر حفظ جایزه قهرمان از اعتماد ملی برای حفظ تاریخی, NAACP Spingarn مدال مدال آزادی از مرکز ملی قانون اساسی یک دل رهبری جایزه به نام باب دل و جان اف کندی مشخصات در شجاعت جایزه یک عمر دستاورد در میان دیگران. استفان جیمز به تصویر کشیده او را در سال 2014 فیلم “سلما.” دانشگاه های باران او را با درجه افتخاری. در سال 2016 نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که آن را نامگذاری یک کشتی دوباره پر کردن تانکر پس از او.

در طول کنگره حرفه ای لوییس اغلب led هیئت دو حزبی از قانونگذاران به ادموند Pettus پل به reenact یکشنبه خونین مارس. کسانی که عضو خواهد آمد و دور از سفرهای تعهد به کار به صورت عادلانه تر جامعه که احساس خشنودی Lewis.

در سال 2013 او راه اندازی یک سه گانه با عنوان “مارس” گرافیک رمان های نوشته شده با اندرو آیدین و مقابله پاول که وقایع اوایل دهه از زندگی خود را. در سال 2016 قسط سوم شد اولین رمان گرافیکی برای برنده شدن یک جایزه ملی کتاب. “من در روستایی آلاباما — بسیار بسیار ضعیف با چند کتاب در خانه ما” لوئیس گفت: در پذیرش جایزه است.

“مارس” کتاب استفاده شده که در مراسم تحلیف باراک اوباما به عنوان یک فریم دستگاه. لوئیس در ابتدا هیلاری کلینتون حامی در سال 2008 اما اوباما در انتخابات تابیده نور روی Lewis. رئیس جمهور جدید امضا یک عکس به او: “از آنجا که از شما جان.”

مغلوب ساختن پیشی جستن سال متفاوت بود. لوئیس بود sparred با جمهوری خواهان قبل و حتی خواستار استیضاح رئیس جمهور جورج دبلیو بوش — اما jousting با مغلوب ساختن پیشی جستن تشدید سرعت. گفت او را باور نمی کند تهمت بود “مشروع رئیس جمهور” لوئیس اعلام کرد که او نمی خواهد شرکت در مراسم تحلیف.

مغلوب ساختن پیشی جستن پاسخ در توییتر. “Congressman John Lewis باید زمان بیشتری را صرف در رفع و کمک به منطقه خود است که در شکل وحشتناک و سقوط از هم جدا (نه به … اشاره جرم آلوده) به جای دروغ شکایت در مورد نتایج انتخابات. تمام بحث کثیف, بحث کثیف, بحث — هیچ اقدام و یا نتایج. غم انگیز!,” او گفت:.

لوئیس باقی مانده برجسته دشمن از مغلوب ساختن پیشی جستن. “من فکر می کنم او یک نژادپرست,” لوییس گفت: از رئیس جمهور در ژانویه 2018.

لوئیس’ تشخیص سرطان در پایان 2019 منجر به فوران پشتیبانی می کند. “وجود دارد هیچ مهم تر از قطعنامه سال جدید و شروع آن در حال حاضر: دعا, برای, John Lewis” توییتی NPR اسکات سایمون. در آن روز اوباما در توئیتر خود نوشت: “اگر یک چیز وجود دارد من دوست دارم در مورد @RepJohnLewis این خود بی نظیر را برای مبارزه با. من می دانم که او خیلی بیشتر از آن در سمت چپ او.”

در سال 2009 لوییس ملاقات با یک مرد سفید پوست به نام Elwin ویلسون بود که در میان کسانی که حمله لوئیس و دیگر آزادی سواران در سال 1961. پس انتخاب اوباما در سال 2008 ویلسون گفت که او تا به حال ظهور و سفر به واشنگتن به عذر خواهی خود را برای اعمال خشونت آمیز و به دنبال لوئیس’ بخشش. لوئیس داد و آن را آزادانه.

“آن را در همراهی با فلسفه عدم خشونت” لوئیس بعد نیویورک تایمز گفت. “این چیزی است که جنبش بود که همیشه مورد به ظرفیت ببخش و حرکت به سوی صلح و آشتی است.”

جان Bresnahan کمک به این مقاله است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>