قاضی حاضر به موضوع نظم بخشی در ماموران فدرال در پورتلند

Category: پلیتیکو Comments: No comments

یک قاضی در روز جمعه را تکذیب کرد اورگان دادستان کل درخواست برای سفارش ضابط موقت برای مهار فعالیت های ماموران فدرال در پاسخ به اعتراضات و ناآرامی در پورتلند.

به عنوان بخشی از یک طرح دعوی در دادگاه در برابر ماموران فدرال در شهر اورگان دادستان کل الن روزنبلوم درخواست کرده بود که ماموران فدرال به وضوح شناسایی خود را در هنگام تصرف معترضان و جلوگیری از بازداشت بدون علت احتمالی.

اما ایالات متحده دادگاه منطقه قاضی مایکل مسامان را رد کرد و این حرکت با این استدلال که او حاضر نیست به اندازه کافی شواهدی وجود دارد که در آینده آسیب خواهد همچنان در دست عوامل است. قاضی نیز مطرح شک و تردید در مورد اینکه آیا دولت تا به حال جایگاه قانونی به دنبال یک دست کت و شلوار از طرف معترضان و یا دیگران که ممکن است هدف حمله ماموران فدرال.

تصمیم می آید یک روز پس از دیگری قاضی فدرال حکم داد در یک مورد جداگانه است که ماموران فدرال را مجبور به توقف استفاده از زور به روزنامه نگاران گزارش در تظاهرات.

ماموران فدرال از وزارت امنیت داخلی ایالات متحده خدمات مارشال وارد پرتلند به عنوان تظاهرات و راهپیمایی در این شهرستان در پی جورج فلوید مرگ است. چند گزارش و فیلم ها به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان داد عوامل چادری در استتار تصرف فعالان از خیابان های شهرستان و دستگاه های همزن معترضان دور در بینام و وسایل نقلیه. این عوامل نیز در این گزارش مورد استفاده قرار زور بر روزنامه نگاران به آنها را روشن از مناطق اعتراض.

ویدئوها از عوامل نشان می دهد که لباس ها به وضوح مشخص شده به عنوان “پلیس” اما فعالان می گویند از آن است که اغلب معلوم نیست چه آژانس مسلح افسران نمایندگی کند. نظامی دنده و لباس تداعی ترس و سوء ظن منتقدان می گویند.

این عوامل به نظر می رسد بخشی از آنچه در دادگاه براده را به عنوان یک “نیروی استقرار سریع” که بخشی از “عملیات سخت کوش شجاعت” یک Department of Homeland Security-رهبری تلاش برای محافظت از courthouses فدرال و ساختمان های اداری از خرابکاری و آتش سوزی و آسیب های دیگر.

هفته گذشته روزنبلوم شکایت از عوامل ذکر شده به عنوان John Doe 1-10 و تعدادی از آژانس های فدرال را متهم کرده که آنها را نقض معترضان حقوق اساسی با دستگیری آنها را بدون علت احتمالی. دیوید مورل یک وکیل برای دولت فدرال استدلال قبل از دادگاه که روزنبلوم حرکت به صورت موقت ضابط سفارش بر روی “چند موضوع شاهدان و توییتر تصویری.”

در یک 14-صفحه: نماز جمعه مسامان نوشت که روزنبلوم مورد بود “بسیار غیر معمول” یکی که با استانداردهای برآورده نمی کنند به صورت موقت سفارش ضابط ویژه برای محرومیت آینده انجام به جای آسیب در حال حاضر انجام می شود به معترضان. مسامان نوشت که روزنبلوم تنها با استفاده از دو نمونه از آنچه او به عنوان مشخصه تشنج غیر قانونی و نه در حال حاضر شواهد کافی که تشنج به احتمال زیاد ادامه خواهد داد.

“دولت می تواند سعی کنید برای نشان دادن, برای مثال, که همه از متهمان’ تشنج غیر قانونی هستند یا این که آنها تحت سفارشات موفق به شناسایی خود و یا به طور تصادفی بازداشت بدون علت احتمالی,” مسامان نوشت. “دولت نشان داده است هیچ یک از این. آن را ارائه هیچ مدرکی از هر دستور رسمی و یا سیاست و ارائه هیچ مدرکی که این ادعا غیر قانونی تشنج یک عمل گسترده.”

مسامان همچنین گسله دولت وکلا برای هذلولی استدلال از جمله توصیف افراد دستگیر شده به عنوان “ناپدید” که قاضی گفت: برانگيخته جرم قتل ده ها هزار نفر از مخالفان سیاسی توسط یک کودتای نظامی در آرژانتین در 1970s و 1980s.

“حتی مصرف هر کلمه ای از دولت استدلال و شواهد در ارزش اسمی این به نظر می رسد از نسبت” نوشت مسامان یک منصوب از رئیس جمهور جورج دبلیو بوش است.

روزنبلوم بعد با صدور بیانیه ای هل دادن به عقب بر مسامان را شک و تردید در دولت توانایی به شکایت از طرف معترضان. معترضان می توانید شکایت فردی خسارت او گفت: اما نمی تواند شکایت برای جلوگیری از آنچه او به نام غیر قانونی رفتار ماموران فدرال در آینده است.

“امروز حکم نشان می دهد که ممکن است بدون توسل به نمایندگی از دولت ما و اگر چنین است که بسیار نگران کننده” روزنبلوم گفت.

او افزود: “در حالی که امروز دادگاه کاهش یافته است به موضوع فوری به منظور قرار دادن یک توقف به آن تاکتیک های ما هستند با این وجود امیدواریم این موارد نقض حقوق بشر را متوقف خواهد کرد و دیگر هیچ Oregonians خواهد بود موضوع را به آنها و یا به اثر سرما آنها را در سمت راست به شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز.”

مسامان منظور آمد ساعت پس از وزارت دادگستری اعلام کرد فدرال اتهامات علیه 18 معترضان در ارتباط با تظاهرات در یک دادگاه فدرال در پورتلند. کسانی که به اتهام ضرب و جرح بر مأموران اجرای قانون تخریب اموال غارت و آتش سوزی و خرابکاری.

جاش گرشتین کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>