من پنج وعده های غذایی مورد علاقه: Chef Daniel Boulud

Category: دیلی بیست Comments: No comments

Daniel Boulud یکی از بهترین سرآشپزها در جهان است.

این یک واقعیت است نه اغراق است که بیش از حد رایج در فرهنگ غذایی است که در حال حاضر گروه با هم هر کسی که ساخته شده است یک سوفله در تلویزیون و واقعی الهام گرفته از نوابغ ،

Boulud وارد نیویورک از زادگاهش فرانسه در سال 1982 و کمی بیش از یک دهه بعد تغییر رستوران چشم انداز عمیقا و برای همیشه لطفا برای زمانی که او باز خود را به سادگی به نام transcendentally خوب و هیجان انگیز رستوران, Daniel. این مواد غذایی نیست فقط بزرگ آن را الهامی. دانیل بود که بهترین بود و هیچ یک از آنچه که بدترین مورد خوب فرانسوی ناهار خوری. منوی شد نوآورانه و آشپز بود یکپارچه انطباق از مواد اولیه محلی است. این مجموعه بسیار بالا معیار برای همه بالای رستوران آمریکایی است که به دنبال.

نزدیک به سه دهه بعد Boulud دارای پنج رستوران در منهتن به علاوه چندین بیشتر در سراسر کشور و در کانادا و انگلستان و سنگاپور. او متعدد است میچلین ستاره و اهدا شده است کشت آشپزی جوایز. در عین حال او هنوز هم یک خالق چشمک زدن در چشم او یک شاهکار است که شاید قابل توجه ترین دستاورد از همه است.

یکی واندربیلت که چهره این شهر با شکوه Grand Central, است پروژه بعدی خود و برنامه ریزی شده است برای باز کردن در پایان سال است. “این است که واقعا چیزی کاملا متفاوت از آنچه که ما در نیویورک است. اول آن را در این ساختمان نمادین قلب از midtown واقعا ایجاد یک فضای که در آن معماری و طبیعت زندگی می کنند به خوبی با هم” او به من گفت. “این مواد غذایی را باید با تمرکز قوی بر روی دریایی از جدید انگلستان بلکه در سبزیجات با چند ترکیب گوشت—اما عمدتا گیاهی و غذاهای دریایی است که واقعا رژیم غذایی من!” و او مطمئن بود به من بگویید که این رستوران را در خط خود را با پخت و پز به طور کلی فلسفه: “ما همیشه سعی کنید به نگه داشتن پیچیدگی و سادگی در همان زمان.”

پس چه هستند خود را در پنج وعده های غذایی مورد علاقه در تمام دوران ؟ این چیزی است که او به من گفت.

در خانه لیون با Anthony Bourdain

من از لیون و خانواده من البته آشپز زیادی است. زمانی که Anthony Bourdain انجام شد نشان می دهد در لیون او اصرار داشت ما به صرف شام در خانه من. به من گفت: من پدر و مادر می تواند شما را از غذاهای ما استفاده می شود به زمانی که ما بچه ها ؟ البته ما تا به حال آنچه ما تماس بگیرید پنیر کدو تنبل. ما به نوبه خود آن را وارونه و پر آن را با لایه پنیر مانند کنت از Jura منطقه و لایه های پیاز, قارچ, از croutons از خمیر ترش, creme fraiche و ادویه شامل جوز. ما در پایان آن را با پنیر پوسته و آن را در فر bakes برای چند ساعت. پس از آن ما تا به حال trotters خوک و گوساله دارم.

پس از برداشت محصول از شراب من پدر می رود و می شود برخی از انگور و باعث می شود یک گرپپا از آن استفاده می کنیم که به سوسیس و متفاوت غذاهای گوشت خوک. ما طبخ آن باید از شراب گرپپا و شراب قرمز پس از آن است که بسیار بد بو و طعم. که یک عمر غذا از همه چیز من بزرگ شده.

Alain Ducasse, La Terrasse, آنتیب

یکی دیگر از وعده غذایی مورد علاقه در Alain Ducasse اما قبل از هر کسی می دانست Alain Ducasse! او 24 ساله آشپز در La Terrasse در هتل جوانا در آنتیب. این بود اولین شغل خود را به عنوان یک [سر] آشپز. آن را فقط قبل از اینکه من به امریکا آمد و من رفتم برای دیدن آلن که من می دانستم که او ساخته شده و شگفت انگیز ترین وعده غذایی در زمان. از تمام غذاهای دریایی او از جمله rougetبه یک بره ظرف که در آن وجود دارد بخش های مختلف بره متفاوت تهیه و پس از آن او به پایان رسید با بستنی—هر بستنی درست شد تازه نوتبوک. غذا سادگی و در عین حال همه چیز را با دقت بالا و قطعا بالا تعهد است.

سپس او Alain Ducasse! و سپس او به سمت چپ که هتل و او تا به حال تصادف و تقریبا درگذشت. او تنها بازمانده در سقوط هواپیما. او در کما بود برای چند ماه و در زمان یک سال و نیم به بهبود می یابند. هنگامی که او آمد و او تصمیم گرفت به بیش رستوران در هتل de Paris Monte-Carlo و نمادین ترین سه ستاره رستوران در فرانسه, Alain Ducasse در موناکو. این بود که آلن کاملا جوان است.

Paul bocuse, اسپانیایی خوان روجا در لیون

یکی دیگر از وعده غذایی مورد علاقه بود با Paul bocuse, اسپانیایی خوان روجا در لیون در اوایل سال 2000. با پل زمانی که من به لیون رفت و آن را همیشه یک جشن بزرگ است. هر سال تیم من از امریکا رفت و به لیون برای bocuse, اسپانیایی خوان روجا d’or, چون هر سال 24 آشپزی تیم وجود آمده و رقابت در برابر یکدیگر. ما موفق به کسب طلا و ما موفق به کسب نقره ای. یکی از سال های اولیه ما وجود دارد و ما تا به حال شگفت انگیز ترین غذا با bocuse, اسپانیایی خوان روجا انتخاب کلاسیک پیاز دار ظروف مانند quenelle این poularde در مثانه خوک معروف V. G. E. سوپ ایجاد شده به افتخار رئیس جمهور فرانسه Valéry Giscard d’Estaing این Loup de Mer, با پف قنادی و قارچ در داخل و ماهی کفال قرمز با سیب زمینی مقیاس با Choronیک سس Béarnaise با گوجه فرنگی. او به پایان رسید با یک سینی پنیر و شیرینی. وجود دو چرخ دستی های شیرینی را انتخاب کنید. به نظر من این واقعا یک جشن.

او می خواستم به تحت تاثیر قرار دادن آمریکایی ها! Paul bocuse, اسپانیایی خوان روجا گذشت بعد از ما موفق به کسب طلا بود اما او بسیار افتخار است که ما آن را به دست آورد.

El Bulli در بارسلونا

یک بعدی است که با یک گروه از دوستان از New York—یکی از آنها تا به حال یک هواپیمای جت خصوصی است. ما 12 نفر پرواز به بارسلونا برای صرف شام در El Bulli. فران آدریا خواهد اساسا هرگز یک حزب بزرگ که دارید اما او این کار را برای ما. ما باید به حال برخی از 20-دوره های عجیب و غریب و ما صرف البته ساعت های بسیاری را در جدول, و شگفت انگیز ترین شراب با آن همه vintages از عمدتا فرانسوی و اسپانیایی شراب. این غذا بود قطعا برجسته. پس از آن El Bulli بسته و فران بازنشسته پس از آن نوع تلخ و شیرین به دانستن است که ما نمی تواند از نو خلق کردن که یکی دوباره.

Alinea شیکاگو و SingleThread سونوما

پنجم یک کراوات بین دو بسیار خلاق سرآشپزها که به من تعجب آور ترین و خلاق ترین و تجربیات منحصر به فرد. در شیکاگو آشپز اعطای Achatz در Alinea. یکی دیگر بود که در SingleThread در سونوما دره که در آن آشپز است Kyle Connaughton. این دو رستوران های غیر متعارف. برای من اینها خلاق ترین سرآشپزها در امریکا است.

SingleThread احساس می کند مانند شما در ryokanکه کاروانهایی در ژاپن است. این غذا بسیار خلاق است و در ارتباط با طبیعت و احساس بسیار منطقی و کلاسیک. آن است که ظریف و خوشمزه است. این ژاپنی تحت تاثیر قرار, اما آن را آمریکا ، البته برای اولین بار بود که آنها این مینی باغ با این مینی بونسای با تمام خزه و انگور و درختان و پوست و شما باید برای پیدا کردن مواد غذایی در داخل بود و او را به پنهان کردن آن در طبیعت است. پس از آن ظریف و تصفیه شده. یک سنگ می تواند مانند یک سنگ اما پس از آن در واقع چیزی برای خوردن.

در Alinea برای بسیاری از وعده غذایی چه شگفت انگیز بود این بود که ما نیاز ندارد و نقره. چرا که همه چیز شما می توانید با دهان خود را با انگشت خود را و یا شما می توانید آن را نگه دارید در دست خود را. هر نیش یک پیام قدرتمند در راه است. وجود دارد شما نیز مانند 21 دوره پس از هر نیش کوچک است تا این حد از پیچیدگی و در عین حال به نظر می رسد بسیار ساده است—اما این ساده نیست. وجود دارد کمی از سحر و جادو و من فکر می کنم این اقدام تحریک آمیز است و در واقع آنها اصلا خود را به طور جدی و در عین حال آنها بسیار جدی و بسیار خوب در آنچه انجام می دهند. آنها تا به حال یک شناور بالون, نوع ژلاتین که طعم دار. آنها ضربه آن را با هلیوم و یک رشته قرار داده بر روی آن و پس از این بالون به شما می آید و شما فقط باید برای قرار دادن آن را به دهان خود را و شما می توانید از هلیوم و خوردن بالون در همان زمان!

وجود دارد بسیاری از هیجانات لحظه با Alinea. شگفت انگیز ترین چیز این دسر که در آن اساسا یک هنر زنده قطعه ساخته شده در مقابل شما به طور مستقیم بر روی رومیزی شما. از آن ساخته شده بود با 20 عناصر مختلف از سس به فرو ریختن برای مجسمه سازی در شکلات با نیتروژن مایع در آینده و سرد و شکستن به قطعات. و آنها شکست همه چیز روی میز—این دیوانه ترین چیز است. شما درست غذا خوردن است. اعطای مانند یک دیوانه جکسون پولاک! Alinea سخت ترین جدول به کتاب در امریکا است.

من پنج وعده های غذایی مورد علاقه ویژگی های محبوب ترین تجارب ناهار خوری از bartenders سرآشپزها مقطر و مشهور است.

مصاحبه شده و تغلیظ شده و ویرایش شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>