نظر | مشاهده کردم جو بایدن در محدوده نزدیک به 20 سال است. در اینجا چگونه او برنده و از دست می دهد

از طریق دوستی من با جان نگو که زد جو بایدن اول مبارزات انتخاباتی برای مجلس سنای ایالات متحده در سال 1972 و باقی مانده یک مشاور تا زمان مرگ خود در سال 2018 من تا به حال فرصت های زیادی را در بایدن حضور بیش از 20 سال گذشته معمولا در جمع آوری اعانه در بوستون و احزاب تعطیلات در حضور معاون اول رئيس جمهور در محل اقامت. در آخرین سال زندگی جان ما ساعات زیادی را صرف بحث در مورد بایدن پیش بینی جمهور برای اجرا در سال 2020 است.

نگو که برای اولین بار بود-میان-برابر با مشاور بایدن با توجه به سابقه طولانی خود را با هم احساس دوست قدیمی خود را تا به حال دقیقا مشخصات حق به ضرب و شتم دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. اما او نگران هر دو مورد مغلوب ساختن پیشی جستن توانایی غیر طبیعی به تعریف رقبای خود و اینکه آیا بایدن حس قدیمی مدرسه نزاکت و ادب را ترک او را بی دفاع در برابر تهمت تمایل به استفاده از زیر کمربند حمله به هر کسی که در راه خود را.

من مشترک هر دو جان را امید و ترس. در حالی که من اجرای بسیاری از مبارزات سیاسی هستم و نه درگیر در بایدن کمپین به جز به عنوان یک حامی مالی. اما به دنبال نزدیک در بایدن برای بیش از 20 سال من را دیده اند نقاط قوت خود و نقاط ضعف خود را با نقاط قوت به نظر من او فرد مناسب برای این دوران آشفته. از طریق مشاهدات خود من مدتها پیش به این نتیجه رسیدند که بایدن یک از شخصیت. من همیشه اعتقاد او خوب خواهد بود و شاید حتی یک رئیس جمهور بزرگ.

با کمتر از 90 روز تا انتخابات نظرسنجی ها نشان می دهد احتمال بایدن برنده شوید. اما به عنوان یک کمپین از عمل من می توانید تصور حالات مختلف است که می تواند دیکته یا یک بایدن پیروزی و یا یک بایدن از دست دادن.

چگونه بایدن می تواند برنده

اقامت در پیام. یک بایدن پیروزی شما بستگی دارد ظالم و انضباط مبارزات انتخاباتی خود را پیام روایت است که باید ساخته شده در اطراف تقاطع بهداشتی و اقتصادی انشعابات از Covid-19 ویروس و لرزه اثر جورج فلوید را کشته و در وجدان ما کشور است. این تهمت بزرگترین بدهی و باید بی امان تمرکز بایدن مبارزات انتخاباتی.

روزانه پیام باید ویترین بایدن توانایی ذاتی برای پروژه همدلی و قدرت و دانش در پرداختن به این مسائل است. اجازه معاون ریاست جمهوری نامزد و دیگر عناصر عملیاتی بحث در مورد هر چیز دیگری.

من متوجه بایدن مجبور به تولید مقدار زیادی از جزئیات برنامههای خود را به کمک به او با متحد مترقی جناح از حزب دموکرات اما صحبت کردن در سیاست (نگاه کنید Walter Mondale در سال 1984) نمی خواهد بایدن بیش از خط پایان. صحبت کردن در سیاست فقط مهمات برای مغلوب ساختن پیشی جستن به تصویر کشیدن بایدن به عنوان خارج از جریان اصلی برای رای دهندگان که دوست ندارم تهمت اما باید متقاعد شود که بایدن سهام خود را به جریان اصلی ارزش. بایدن می تواند بحث در مورد سیاست زمانی که او در دفتر بیضی.

سازمان دیده بان روی نقشه. این بایدن راه پیروزی به شرح زیر است هر دو یک کالج انتخاباتی نقشه و Covid نقشه. چهار متحده که باید دیده خوشه های بزرگ در Covid-19 نفر در این تابستان—فلوریدا و آریزونا و جورجیا و کارولینای شمالی—همه از دست رفته توسط هیلاری کلینتون توسط تقریبا 5 امتیاز یا کمتر است. این کشورها نمایندگی 81 آرا.

این یک بازی ریاضی برای بایدن کمپین و آن نیاز به استقرار منابع عاقلانه. ضرب و شتم مغلوب ساختن پیشی جستن کلینتون با 306 آرا به 232. اگر شما اضافه کردن در سه متحده که در آن برگ برنده برنده با کمتر از 1 درصد—پنسیلوانیا (20 انتخاباتی رای) ویسکانسین (10 آرا) و میشیگان (16 آرا)—هر ترکیبی از آنها و Covid نقشه که شبکه بایدن 38 آرا او را رییس جمهور بعدی به عنوان طولانی به عنوان بقیه از نقشه همان باقی می ماند.

اقامت در بهترین مسیر به 38 آرا باید نخست تمرکز مبارزات انتخاباتی خود را به کارگیری منابع و نامزد برنامه ریزی است. بایدن احساس عمیق وفاداری به دموکراتیک مقامات و فعالان در سراسر کشور برای آنها او مکرر نقطه تماس در کاخ سفید و یک کمپین قائم مقام. اما او باید مقاومت خود را entreaties به هدف متحده که ارائه نمی دهد بهترین راه برای 270 آرا که نایاب منابع و رقیق تمرکز مبارزات انتخاباتی. مبارزه سخت در گرجستان ممکن است حس را به دلیل دو سنای آمریکا کرسی هستند تا برای grabs. اگر بایدن می تواند کمک به یکی از آنها و سپس گرجستان را حس می کند به عنوان یک هدف. اگر تا اواسط ماه سپتامبر هر دو کسانی که سنا صندلی به نظر می رسد دور از دسترس بایدن نیاز به تمرکز بر روی بهترین مسیر به 270 آرا حتی اگر آن را شامل نمی شود و گرجستان است.

در حال حاضر تمرکز. بایدن شروع مبارزات انتخاباتی خود وعده برای بازگرداندن حالت عادی اما روز باقی مانده از مسابقه در مورد متقاعد کردن رای دهندگان که او می داند که چگونه به رفع آنچه شکسته است. سابق VP دارای یک میل شدید برای بحث در مورد گذشته او باید جلوگیری از انجام این کار. در 77, سن و سال او نیز موضوع را برای برخی از رای دهندگان و مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر شروع لام از نقاشی بایدن به عنوان بیش از حد قدیمی را لمس و شناختی به چالش کشیده است.

بایدن نباید در مورد گذشته به غیر از داشتن شده است معاون رئیس جمهور تحت اوباما و نگه داشتن حتی کسانی که منابع را به حداقل برساند. اوباما دخالت در مبارزات انتخاباتی باید به اندازه کافی از یک یادآوری است که بخشی از بایدن گذشته و اوباما است و نه در انتخابات. این بایدن نامزدی مشاهده شود باید توسط رای دهندگان به عنوان سومین اوباما اصطلاح که به مغلوب ساختن پیشی جستن یک فرصت برای relitigate اشتباهات دولت اوباما.

برای چهار ماه گذشته از Covid مسابقه واقع شده است مغلوب ساختن پیشی جستن در مقابل مغلوب ساختن پیشی جستن. مغلوب ساختن پیشی جستن است بد و سنن و coronavirus پاسخ و در نتیجه بیش از 160000 مرگ و میر شدید و اختلال در اقتصاد و رکورد بیکاری است. تهمت نیز صاحب خود را ننگین اقدامات اطراف کشتن جورج فلوید که رانده اند یک گوه از طریق این کشور است.

با چند گزینه باقی مانده در این مرحله در مبارزه برای تغییر تمرکز از coronavirus به بایدن را آسیب پذیری تهمت و تیم خود را در حال ضرب و شتم (درامز) برای باز کردن مدارس, نقاشی بایدن و حزب دموکرات به عنوان بد برای اقتصاد به اشتباه نشان می دهد که بایدن پشتیبانی از defunding پلیس و این ادعا که بایدن است تا به این کار. مغلوب ساختن پیشی جستن ممکن است اما او قصد دارد به بایدن به نظر می رسد مانند یک بدتر جایگزین روز انتخابات.

برنده مبارزات باید درک بهتری از نقاط قوت و بدهی از مخالفان خود را از مخالفان خود را انجام دهد. هیلاری کلینتون در سال 2016 مدیر کمپین گفت: آن را بهترین به تازگی هنگامی که او پیشنهاد کرد که بایدن در مبارزات انتخاباتی باید به دنبال سخت در تمام راه آنها می تواند از دست دادن این انتخابات است.

واقعیت این است که بایدن به حال نه دشوار انتخابات پس از او ناراحت پیروزی برای سنا در سال 1972 است. مبارزات انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری در سال 1988 و 2008 آماده بودند برای بار نخست. این است که بایدن را لحظه به نشان می دهد او می داند که چگونه برای برنده شدن در یک مسابقه رقابتی در برابر کسی مثل تهمت که هرگز نمی تواند دست کم گرفت و یا شمارش را تا آخرین آرا در حال شمارش.

چگونه بایدن می تواند از دست دادن

رها کردن توپ در رای گیری خود را. یک راه برای از دست دادن در این انتخابات این است که اجازه دهید مغلوب ساختن پیشی جستن آن را از شما سرقت. مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر در حال آماده کردن زمینه ریخته گری غیابی و رای گیری از طریق پست به بعد تقلب گسترده ایجاد شده توسط دموکرات ها ، در تمام میدان نبرد متحده کمپین نیاز به اطمینان حاصل شود که بالای آن عناصر و تیم حقوقی اجازه نمی دهد مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین برای سرکوب شدند.

به عنوان مثال چه اتفاقی می افتد به منظور تسهیل و یا مانع از توانایی مردم برای رای دادن در آتلانتا و جوامع اطراف آن در شهرستان Fulton تعیین خواهد کرد که آیا بایدن واقعا یک شانس برای برنده شدن گرجستان و اینکه آیا دموکرات ها هر گونه فرصت واقعی برای برنده شدن یک یا هر دو از آمریکا کرسی برای grabs وجود دارد.

گرفتن همه آرا شمارش در گرجستان باید یک شغل تمام وقت بین در حال حاضر و در روز انتخابات برای بایدن مبارزات انتخاباتی. و ایستاده در راه خواهد بود خواه فرماندار برایان کمپ که در سابق کار به عنوان وزیر امور خارجه بود متهم به سرکوب رای به منظور کمک به خود فرمانداری مسابقه استیسی آبرامز در سال 2018 است. فعلی جمهوری خواه وزیر امور خارجه براد Raffensperger که مسئول نظارت بر فرآیند برای تعیین رای دهندگان واجد شرایط بودن و تعداد حوزه های رأی گیری در سراسر کشور می تواند به دنبال کمپ را منجر شود. این نوع تلاش ها نه محدود به هر یک از دولت هستند اما از یک قطعه با مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین پیام در سراسر کشور.

تهمت و مانند او در سال 2016 است که در حال حاضر ریخته گری شک در اعتبار سال 2020 انتخابات و حتی شناور ایده به تأخیر انداختن انتخابات است. که پیشنهاد فرود آمد مانند سرب بالون با رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل معمولا مغلوب ساختن پیشی جستن متحد بیان کرد که روز انتخابات باقی خواهد ماند نوامبر 3. با این حال این احتمال وجود دارد که “شب انتخابات” را به “انتخابات هفته” با توجه به شمارش رای غیابی و آرا توسط ایمیل. مگر اینکه بایدن برنده در یک فوران چاه نفت مانند رونالد ریگان در برکناری رئیس جمهور جیمی کارتر در سال 1980 بایدن باید انتظار مغلوب ساختن پیشی جستن شب انتخابات سخنرانی در مورد چگونه انتخابات به سرقت رفته بود از او. بایدن و عملیاتی نیاز به آماده سازی در حال حاضر به سوار شدن در یک ضد حمله به این بخش از مغلوب ساختن پیشی جستن استراتژی است.

صرفنظر کردن از این روایت به مغلوب ساختن پیشی جستن. مغلوب ساختن پیشی جستن یک استاد در کنترل اخبار و راهی دیگر بایدن می تواند از دست دادن است با اجازه دادن به تهمت و مبارزات انتخاباتی خود دیکته تمرکز مبارزات انتخاباتی. معاون سابق رئیس جمهور باید حفظ یافته های نیویورک تایمز نظرسنجی چرا 6 درصد از سال 2016 تهمت رای دهندگان در شش bellwether متحده نمی خواهد رای برای مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2020 تحت هیچ شرایطی.

این رای دهندگان می گویند بایدن بهتر خواهد بود در وحدت کشور و آنها رد تهمت را از دست داده و روابط پس از فلوید مرگ است. آنها همچنین اعتماد بایدن به انجام یک کار بهتر مدیریت coronavirus مراقبت های بهداشتی و مهاجرت. این مسائل باید هسته بایدن پیام از حالا تا روز انتخابات. پیام انضباط هرگز مشخصه بایدن در هر یک از قبلی خود ریاست جمهوری, مبارزات, اما او باید دقیق در چسبیده به نکات کلیدی این زمان در اطراف.

مغلوب ساختن پیشی جستن حمله شخصی بایدن و خانواده خود هستند به احتمال زیاد به افزایش بیشتر ناامید تهمت می شود. بایدن باید درک کنند که مغلوب ساختن پیشی جستن حمله بایدن پسر شکارچی برای خدمت در هیئت مدیره شرکت های انرژی روسیه شد فقط یک warmup. مغلوب ساختن پیشی جستن و مبارزات انتخاباتی خود را به زودی به سطح بی اساس حمله شخصی بایدن و خانواده خود را به عنوان به خوبی به عنوان دروغ آشکار در مورد بایدن کلی سلامت و تناسب اندام برای این کار است.

اما به لطف به مریم تهمت کتاب در اختلال مغلوب ساختن پیشی جستن خانواده بایدن هنوز هم می تواند نامزد از ارزش های خانواده نقش او منحصر به فرد مناسب برای بازی. او باید صحبت مثبت در مورد خود و خانواده و از جمله از دست دادن پسرش کمال شکارچی, مبارزه با اعتیاد به رابطه اش با نوه او محبت و رابطه او با همسرش جیل. بایدن خانواده است که مانند بسیاری از خانواده های آمریکایی—هیچ چیز برای همیشه کامل و خرید و فروش با از دست دادن بخشی از زندگی است.

بایدن سابقه خانوادگی از دست دادن همسر اول خود را در یک تصادف ماشین در سال 1972 و بالا بردن دو پسر خود را به عنوان پدر و مادر تنها در حالی که خدمت به عنوان یک تازه انتخاب سناتور ایالات متحده است که بخشی از بایدن شخصیت است که ویترین خود همدلی برای مراقبت از دیگران و توانایی بازیابی از دست دادن.

اجازه دهید آن را احساس شخصی است. بایدن رشد در این سن از سیاست که می تواند به شما مخالفم در این ماده از مسائل اما هرگز آن را شخصی. اگر بایدن در حال حاضر احساس خیانت کسی مثل لیندزی گراهام سابق خود را دوست و همکار جمهوری خواه در سنا اما در حال حاضر یک مغلوب ساختن پیشی جستن حمله سگ برای تحقیقات خود را از هانتر بایدن خدمات در هیئت مدیره از یک انرژی اوکراین شرکت که یک مشکل است. بایدن نیاز به آماده سازی خود را برای چند هفته از باطل و نادرست اتهامات در مورد او و خانواده اش. او نمی تواند صبر کنید برای حملات—او باید به منظور توسعه یک طرح برای چگونه برای رسیدگی به آنچه که به احتمال زیاد در آینده او.

موفق به مبارزه با عقب. سابق معاونت است که در یک مبارزه خیابانی با یک پسر قلدر از ملکه. سیاست متفاوت است در کوئینز از دلاور. بایدن نیاز خود را از ملکه در مبارزات انتخاباتی خود در جدول به کمک به او را پیش بینی ضربات پایین از مغلوب ساختن پیشی جستن و چگونه به مبارزه با عقب. هیچ کس دقیق تر و سخت تر از اندرو کومو یک پسر ملکه که نشان داده است رهبری خود را در طول Covid بحران و درستی به دست آورده ملی ستایش امریکا به عنوان فرماندار. کومو در حال حاضر نشان داده شده در طول Covid بحران چگونه به مسئولیت رسیدگی به تهمت با ترکیبی از ضعف ستایش و سوزاننده انتقاد. بایدن باید تماس کومو امروز و او را درگیر در مبارزات انتخاباتی در سطح بالا.

چالش بزرگ بعدی: VP انتخاب (و دولت)

در بایدن خود حساب چرا او پذیرفته اوباما را برای پیوستن به او در بلیط در سال 2008 او گفت: این تصمیم بود تا حد زیادی بر نقش اوباما وعده داده شده او خود را به اشتراک گذاشته معنا که تفاوت بودند و مکمل سازگاری آنها احساس کردند و این واقعیت است که بایدن به اعتقاد او می تواند به اوباما کمک به حکومت.

اما بایدن خود انتخاب یک همسر در حال اجرا است متفاوت و پیچیده تر از ماده است. برای استارت, بایدن سن یک موضوع برای برخی از رای دهندگان و مغلوب ساختن پیشی جستن بازی خواهد کرد و این ، دوم بایدن توصیف کرده است خود را به عنوان یک انتقالی شکل و پل به آینده است. سوم حتی اگر او حاضر به تعهد به خدمت فقط یک مدت احتمال که بایدن خواهد بود یک مدت رئیس جمهور سخن گفته یا نه, اماکن فشار زیادی روی خود, همسر در حال اجرا. او خواهد بود طلبه و بررسی شبیه هیچ دیگر نامزد معاون رئیس جمهور.

بایدن قرار می دهد حق بیمه در شیمی شخصی و وفاداری به کسانی که خدمت کرده ام او را برای مدت زمان طولانی. گزارش نشان می دهد که سوزان رایس یک فینالیست برای VP حافظه به دلیل رابطه نزدیک کار با بایدن از دولت اوباما. بایدن گزارش شده است که بسیار راحت با برنج زیرا او می داند که او بهترین از همه, معاون ریاست جمهوری رقیب خود را در لیست. اما این تصمیم از اینکه برنج که بسیار صالح و هوشمند در همه امور از سیاست خارجی بهترین انتخاب نباید فقط بر اساس قبلی خود رابطه نزدیک کار با بایدن.

پس از همه, بایدن به سختی می دانستم که اوباما تا زمانی که آنها در بحث مرحله با هم در طول مبارزات انتخاباتی سال 2008. است که می گویند بایدن باید کسی باشد که او نتواند به شیمی—نه بایدن به مطمئن شوید که منطقه راحتی خود را امتداد فراتر از کسانی که با او کار کرده قبلا. سنتی معاون ریاست جمهوری انتخاب نصیحت “do no harm” هنوز هم نگه می دارد همراه با در نظر گرفتن قوی اختصاص داده شده است که توانایی فرد را در سراسر به عنوان رئیس جمهور.

وجود دارد یکی دیگر اطلاعیه مهم که می تواند ساخته شده قبل از کنوانسیون—که خواهد بود که بایدن انتخاب اول برای وزیر امور خارجه. معاون سابق رئیس جمهور بهتر از هر کسی می داند چگونه شکننده جهان را به اتحاد هستند و همچنین تهدیدات نظامی از روسیه, کره شمالی و ایران. اقتصادی و سیاست خارجی چالش با چین را پیچیده تر هر روز.

وجود دارد فقط یک نفر برای این کار آن است که میت رامنی. فقط عکس بایدن به عنوان رئيس جمهور دموکراتیک و رامنی در سال 2012 نامزد جمهوری خواه برای ریاست جمهوری اطمینان رهبران جهان که امریکا بار دیگر متحد و آماده برای به دست گرفتن رهبری در حل مشکلات جهان است.

رامنی بسیار هوشمند است (او پرچم روسیه به عنوان اصلی تهدید در سال 2012), صادق و وطن پرست. با توجه به آسیب هایی که مغلوب ساختن پیشی جستن انجام داده است به امریکا موقعیت رهبری در جهان در کمتر از چهار سال یک تیم از بایدن و رامنی می تواند بازگرداندن امریکا موقعیت بین المللی رهبری در پایان مدت خود را. و آن را با ارسال یک سیگنال به رای دهندگان که بایدن دولت کار می کنند در سراسر راهرو به انجام کارها هستند که به نفع مردم آمریکا است.

نهایی کارت های وحشی: بایدن به لکنت

وجود دارد یکی از آخرین چالش دشوار برای بایدن و معاملات آن با لکنت زبان. من از نزدیک شاهد چالش های برادر بزرگتر من مواجه شده است و پس از سن 7 خود را برای غلبه بر لکنت زبان. شجاعت و عزم و منجر به پیشرفت های قابل توجهی—اما نه کامل پایان به لکنت زبان.

در عمق مقالات در ژانویه/فوریه اطلس جان Hendrickson یک زندگی طولانی stutterer گفت: داستان چقدر سخت بایدن کار کرده است او تمام عمر خود را برای غلبه بر لکنت. اما در چشم Hendrickson و دیگران آن است که امروز در شرایط خاص که مهمترین آنها در دموکراتیک اولیه بحث.

اصطلاح بایدن gaffes ، mangling از کلمات خاص به دنبال زمانی که او صحبت می کند—تمام نقطه به نقطه گاه به گاه, حاضر, روز مبارزه با لکنت زبان. بایدن در عین حال اجتناب اذعان لکنت در زمان حال. یکی می تواند درک اهمیت بایدن را روایت چگونه او خود غلبه لکنت اما مخاطرات در اینجا راه بیش از حد بالا نیست و به اذعان کرد که او لکنت هنوز هم گاهی اوقات وجود دارد.

Issaac بیلی که همچنین تلاش کرد با لکنت زبان نوشت: در Nieman گزارش در ماه مارس سال 2020 است که وقتی او را تماشا بایدن فشردن چشمان خود را در طول یک بحث بیلی به رسمیت شناخته شده است که “این نوع صورت تیک شایع است به لکنتی که باید در یک لحظه تصمیم به مبارزه را از طریق یک سخنرانی بلوک و یا به سرعت جایگزین کلمات در پرواز است.”

این می تواند نگاه گفت: Bailey “مثل یک لحظه فراموشی یا زوال شناختی هنگامی که آن را منجر به یک مزخرف صدایی جمله است.” بیلی نتیجه با “آنچه به چشم ندیده به نظر می رسد شواهد زوال شناختی ممکن است.” در عین حال تهمت و برخی از روزنامه نگاران در حال ساخت است که چنین لحظات در حال شواهد بایدن شناختی کاهش است. بایدن نمی توانید اجازه دهید که غلط روایت ادامه دارد.

مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر باطل تبلیغات باعث می شود بایدن به نظر می رسد از تماس با شناختی مشکلات, در حالی که آن را به یاد رای دهندگان در مورد سن و سال او. این باقی می ماند مغلوب ساختن پیشی جستن را بهترین فرصت را برای بازیگران unflattering نور در بایدن و او را به نظر می رسد نالایق از ریاست جمهوری است.

بایدن یک فرصت برای پایان دادن به هر گونه سوال در مورد ظرفیت ذهنی و قابلیت های شناختی توسط علنا تصدیق کرد که او هنوز هم گاهی اوقات لکنت. در غیر این صورت سوال در مورد توانایی های شناختی خود را ادامه خواهد داد به آمدن او را از تهمت و رسانه ها.

مغلوب ساختن پیشی جستن را آخرین شانس برای گرفتن بایدن پایین خواهد بود که سه بحث. اگر رای دهندگان آگاه هستند که بایدن ممکن است لکنت در یک یا بیشتر از پاسخ های خود در این مناظره مردم آمریکا را درک خواهد کرد که او ممکن است گاه به گاه مشکلات با برخی از کلمات و عبارات و مشاهده بایدن لکنت به عنوان شواهدی از زوال شناختی. آنها همچنین فکر می کنم بسیار بیشتر از بایدن برای داشتن شجاعت در آن مرحله باشد.

اگر بایدن معاملات با این حال در شرایط او و می گوید داستان شخصی خود را گاه به گاه در مورد لکنت زبان آمریکایی ها را ببینید در عین حال یکی دیگر از جنبه های بایدن درونی قدرت است. و اگر مغلوب ساختن پیشی جستن است و سپس از چپ به دفاع از خود رکورد به جای موفقیت در دروغ به تصویر کشیدن بایدن به عنوان بیش از حد قدیمی شناختی به چالش کشیده و نا مناسب به رئیس جمهور بود و سپس جو بایدن به احتمال زیاد رئیس جمهور بعدی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisGebze escorthtml nullednulled themes1xbetdogal taşlarMobil Ödeme BozdurmaLevitraMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escortElexbetCasinomaxiPiabetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole