نظر | آیا چین رفتار جدید در اروپا

در مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس اروپا یک میدان نبرد برای نوع دیگری از تهدید: یک جنگ تبلیغاتی.

به عنوان پکن تلاش می کند به شکل روایت از شیوع آن ramped تا تلاش خود را برای تحت تاثیر قرار چگونه اروپایی ها فکر می کنم و بحث در مورد چین و همه گیر در راه است که نگران کننده سیاستگذاران در سراسر بلوک.

البته ارعاب تاکتیک های جدید به چین سیاست خارجی toolkit. کشورهای همسایه به ویژه در دانستن یک یا دو چیز در مورد آن. و حتی در اروپا و پکن پیشینه چیدن خاموش کوچکتر کشورهای اروپایی برای اثبات یک نقطه.

نروژ در قرار داده شد دیپلماتیک “فریزر” برای سال بعد از کمیته نوبل اعطا Liu Xiaobo جایزه صلح نوبل; سوئد در برخورد با سفیر جمهوری مردم چین را آشکارا توهین آمیز او به نظر می رسد در عمد در تلاش برای از خط خارج ارتباط و استونی مواجه شده است و فشار قابل توجهی برای اصلاح یک گزارش اطلاعات هشدار داد که در مورد چین در حال رشد نفوذ است.

اروپا است که در برخی از راه بعید است هدف

از زمان شروع این بیماری همه گیر اما پکن ramped تا تلاش خود را در راه است که مجموعه استاندارد جدید در مقیاس و زمان. چینی دیپلمات گسترش ادعا می کند که این ویروس در ایتالیا سرچشمه گرفته و اقدام به ساخت آلمان سیاستگذاران تحسین چین مدیریت بحران. در فرانسه, چینی, دیپلمات تمسخر توانایی لیبرال دموکراسی برای پاسخ به اورژانس.

پکن تلاش برای فشار خارجی اتحادیه اروپا خدمات اقدام به آب کردن یک گزارش که به وضوح لیست چینی تاثیر فعالیت های یکی از آخرین اما قطعا نه آخرین در یک سری از حملات در اتحادیه اروپا.

اروپا است که در برخی از راه بعید است هدف. بر خلاف ایالات متحده و رهبران وجود دارد نه سرزنش پکن برای دست زدن به آن از بهداشت و درمان اضطراری در شروع بحران است. اروپایی ها نیز به طور مداوم نوک پا راه رفتن در اطراف انگیز ترین مشکلات در جهت حفظ همکاری در تغییر آب و هوا و multilateralism زنده اما همچنین برای جلوگیری از کشنده اختلال در روابط اقتصادی.

و در عین حال به جای استفاده استراتژیک از اروپا تعاونی موضع پکن تهاجمی ham-fisted و گاهی آشکار و بی منطق مبارزات انتخاباتی به تمبر از هر گونه اشاره انتقاد تحریک سیاستگذاران از پاریس به لاهه بروکسل و برلین.

بنابراین به همین دلیل است که پکن انجام این کار ؟ در حالی که آن را دشوار است برای حل کردن خاص استدلال پشت چین تصمیم گیری وجود دارد حداقل سه احتمالات.

وحشت

برای اولین بار است که پکن عامل با حس وحشت. حزب کمونیست رهبری مواجه شده است به انتقاد شدید از آن دست زدن به همه گیر است و به طور فزاینده ای نگران پیامدهای داخلی و پتانسیل اقتصادی است که به احتمال زیاد قابل توجه است.

در این دنباله ای از حوادث و بحران را در معرض چالش های عظیم چین را زیر فرش جاروب از رشد اقتصادی در دهه های: استبدادی نفس بیش از حد اقتصادی نابرابری محلی بدهی و کمبود های اجتماعی و سیستم مراقبت های بهداشتی به نام تنها چند.

به عنوان ناراضی چینی نویسنده Ma Jian استدلال در ماه فوریه شی جین پینگ رئيس جمهور است پس این سنت دفن حقیقت برای تحکیم رهبری خود را. اما به عنوان ویروس در سراسر جهان گسترش دفن حقیقت در ملی داخلی تبلیغات سخت تر شد. به در کنترل باقی می ماند و نشان دادن برتری آن سیستم, پکن, در زمان خود, داخلی تاکتیک های جهانی — به دلیل ساخت دیگران نگاه بد باعث می شود رهبران چین نگاه کنید بهتر است در خانه.

خشم

احتمال دوم این است که رهبری چین عصبانی است — به خصوص در مورد راه ایالات متحده در تلاش است به سرزنش پکن برای ویروس واشنگتن مقالات بیش از آن عدم صلاحیت خود را به آماده شدن برای این بیماری همه گیر و رسیدگی به آن خرید اینترنتی.

حتی قبل از همه گیر جنگ بین ایالات متحده و چین در حال حاضر نقل مکان کرد و فراتر از تجارت اولیه جنگ به قلمرو سیستمیک رویارویی است. چینی, رهبری نگران است که واشنگتن به دنبال به بهره برداری لحظه ای از ضعف ممکن است تصمیم به فعالانه شلاق را در برابر ایالات متحده و متحدان آن به طور یکسان.

اروپا در این سناریو این است که به میزان خسارت های ناخواسته در بزرگتر مبارزه بین این دو قدرت های جهانی — یک مبارزه است که در آن اروپا نخواهد بود خنثی که پکن آن را می بیند اما لزوما به واشنگتن ،

محاسبه

گزینه نهایی است که پکن است که به سادگی گرفتن یک خطر محاسبه شده. چین تغییر به جرم تفکر در اینجا می رود می آید در یک زمان در اروپا بودند. مانند آن است که یک استراتژیک و حرکت عمدی به قلدر اروپا به انطباق در زمانی که کمی وجود دارد که وحدت و بسیاری از عصبانیت در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

این می تواند توضیح دهد که پکن اولیه تلاش برای امتیاز با کشورهای آسیب دیده توسط ویروس — مانند ایتالیا — ارسال ماسک صورت و دیگر پزشکی دنده در تلاش برای نشان دادن مزایای روابط دوستانه با چین است.

این استراتژی مبتنی بر این فرض است که زمان تغییر کرده و که اروپا باید در کشور چین بیش از چین نیاز اروپا — به خصوص وقتی که می آید به اقتصادی خود را بهبود پس از بحران. این واقعیت است که اروپا را بالای دیپلماتیک پرسنل مجاز اخیر op-ed توسط اتحادیه اروپا سفیران جشن سالگرد اتحادیه اروپا و چین روابط دیپلماتیک به سانسور قبل از آن منتشر شد در چین روزانه نشان می دهد که این فرض است که نه کاملا بی دلیل است.

این سفت اروپا موضع نسبت به چین در طول دو سال گذشته دیدم که اتحادیه اروپا برچسب آن را “سیستمیک رقیب” در پکن علاقه. در حال حاضر چینی ها رهبری ممکن است یک فرصت برای اصلاح البته. اگر اروپا می دهد و در آن می توانید همچنان به انجام کسب و کار به عنوان معمول است.

همه از بالا

محتمل ترین توضیح این است که همه این پویایی — یک چشم به سمت مخاطبان داخلی محدود درجه ای از وحشت یک دوز از خشم و میل به بیشتر از یک فرصت استراتژیک — آیا اطلاع رسانی پکن رویکرد فعلی.

آنچه مشخص نیست این است که آیا این موقت است توهین آمیز است که جزر به عنوان همه گیر محو یا بخشی جدید “عادی” در انتظار اروپا در آینده است.

در کوتاه مدت آن در اروپا بوده است و صدایی زنگ بل در مورد چین قبل از بحران دست شده اند بیشتر اهرم به دنبال مقابله دستور کار, در حالی که حامیان تعامل عمیق تر ممکن است پیدا کردن آن سخت تر به پرونده خود را. در حال حاضر تماس برای کاهش بلوک وابستگی به چین و تنوع بخشی به اقتصاد در حال رشد بلندتر.

در نهایت روابط اقتصادی بین چین و اروپا هنوز هم قوی است. آن را بیش از فقط چند دیپلماتیک اشتباه به طور کامل از خط خارج شدن آنها. اما اگر چند هفته گذشته نشانه ای از یک تغییر دائمی به سوی یک استراتژی ارعاب نمایش ها در اروپا به خوبی ممکن است سخت در مقابل چین حتی به طور گسترده تر. در پایان پکن ممکن است پیدا کردن آن ساخته شده است یک اشتباه استراتژیک: از دست دادن اروپا به برنده شدن در این نبرد از روایات می تواند قیمت را پرداخت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر