لهستان رمز و راز در انتخابات

ورشو — لهستان قرار است برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز یکشنبه.

آن اتفاق می افتد ؟ هیچ کس واقعا نمی داند.

“این تاریخ مارس 10 … ما می گویند به وضوح در این لحظه است که آن را می شود بسیار سخت برای به انجام رساندن” معاون نخست وزیر به Jacek Sasin گفت: در یک شنبه مصاحبه رادیویی.

حزب حاکم در حال حاضر خانههای گلی خالی تغییر تاریخ رای به یکی از دو مارس 17 یا آوریل 23 — اما پایه و اساس قانونی برای ساخت چنین در آخرین لحظه تغییر است به شدت مورد مناقشه است.

رئیس جمهور سابق و نخست وزیران خواستار تحریم, کمیسیون اروپا و ناظران خارجی به طور فزاینده ای نگران در بی نظمی در اطراف این رای و حکم ملی دولت حتی ممکن است سقوط بیش از این مسئله است.

اگر همه چیز طبیعی بود حدود یک چهارم از یک میلیون کارکنان خواهد شده اند آموزش دیده مراکز رای دهی آماده و نامزد درگیر در فینال اتشی چند روز از انتخابات پیش رو از یک توقف اجباری برای مبارزه در نیمه شب جمعه.

اما این یک سال عادی با تشکر Covid-19 که کشته 683 در لهستان و آلوده 13,937 از دوشنبه.

دولت قفل شده است و کشور را در مارس 15, اساسا متوقف عادی مبارزه با پایان دادن به تظاهرات سیاسی. در حالی که مخالفان نامزدها تلاش برای کشف کردن که چگونه برای ادامه وقت آندره Duda حمایت از حکم قانون و عدالت (PiS) حزب افزایش یافت و در نظر سنجی با تشکر از پتو پوشش در کنترل دولت رسانه ها را به عنوان او و دولت اعلام کرد که اقدامات برای مبارزه با کروناویروس.

این بیماری همه گیر است و ایجاد شک و تردید جدی در مورد ایمنی از برگزاری سنتی انتخابات. وجود دارد یک راه برای به تاخیر انداختن رای — دولت می تواند اعلام وضعیت فاجعه طبیعی که تاخیر در هر انتخابات تا 90 روز پس از چنین دولت برداشته شده است.

اما این امتناع را که گام. به جای آن می خواهد برای برگزاری یک انتخابات با تنها پستی آراء — اولین بار است که به لهستان تا کنون اقدام به چنین feat. یک قانون در برگزاری یک پستی رای گیری شد و با عجله از طریق مجلس در ماه گذشته اگر چه لهستانی قانون اجازه نمی دهد که تغییر قوانین کمتر از شش ماه قبل از انتخابات. این قانون در حال حاضر در گیر اپوزیسیون کنترل شده اتاق بالایی سنا از جایی که از آن انتظار می رود به بازگشت به مجلس در روز چهارشنبه.

که متوقف نشده دولت از خم شدن قوانین و شروع به چاپ پست الکترونیکی-در انتخابات برگه های رای به رغم وجود دارد که هیچ قانونی در محل. نیز وجود دارد که شک و تردید جدی در مورد چگونه چنین با عجله روش را نگه دارید رای امن اجازه لهستانی ها در خارج از کشور به شرکت و اجازه می دهد صادقانه شمارش آرا.

Duda مشتاق است برای انتخابات اتفاق می افتد. “من می خواهم بپرسم شما را به شرکت در انتخابات و من درخواست خود را برای رای” رئیس جمهور گفت: در طول یک کمپین ویدیویی تجمع است.

که ایجاد یک معضل بزرگ برای مخالفت با تحریم و اجازه می دهد Duda به جیغ وداد بازی کردن با یک پیروزی آسان و نگه دارید قدرت برای پنج سال دیگر و یا در یک انتخابات که مطرح شده سوال در مورد انصاف و قانونی.

دونالد تاسک سابق شورای اروپا و رییس جمهور سابق-نخست وزیر لهستان که تاسیس مخالفت مدنی پلت فرم است که خواستار تحریم.

“این انتخابات نیست انتخابات در حقوقی حس” تاسک در هفته گذشته گفت: “از آنجا که آنها خواهد بود نه آزاد برابر است. تغییرات ایجاد شده در قانون انتخابات را خلاف قانون اساسی.”

که منجر Małgorzata Kidawa-Błońska خود را دست و پا زدن نامزد ریاست جمهوری اعلام گیج کننده موقعیت پشتوانه تحریم و نه پایان دادن به مبارزات انتخاباتی خود را. او را از افتادن در نظر سنجی جدید یکی Duda در 63 درصد و Kidawa-Błońska در 2 درصد — در اندازه های بزرگ از آنجا که بسیاری از طرفداران او می گویند آنها نمی خواهد به نوبه خود به رای دادن.

برای اطلاعات بیشتر در مراکز داده از سراسر اروپا سفر سیاسی سنجی نظر سنجی.

حامیان دولت استدلال می کنند که تحریم تماس هستند به سادگی انگور ترش از مخالفان بعید به شکست Duda.

“یک هفته قبل از انتخابات و قطب نمی دانم زمانی که آنها خواهید بود رای گیری. سنا و مخالفت مسئول این ظروف سرباز یا مسافر” Sasin گفت.

اما همان ناظر انتخابات که به Duda بزرگ منجر شود همچنین پرسید که چگونه رای دهندگان عمل می کند اگر انتخابات برگزار شد در آینده بدون خطر coronavirus: در آن صورت Duda را 42 درصد در دور اول انتخابات به معنی او می خواهم که به صورت خاموش در برابر بالا رای های مخالف گیرنده در دور دوم.

تاسک را تحریم تماس است که با حمایت اکثر رؤسای جمهور سابق و نخست وزیران.

“این روش از مکاتبات رای گیری در قالب و زمان به عنوان پیشنهاد شده توسط حزب حاکم در شبه انتخابات. ما نمی خواهد بخشی از آنها است. ما امیدواریم که که نامزدها و رای دهندگان که سهم ما نگرانی برای دموکراتیک آینده لهستان انجام خواهد داد همان” یک گروه از آنها در بیانیه ای گفت.

رئیس ملی کمیسیون انتخابات — یک بدن است که شده است در کنار دولت در سازماندهی این انتخابات دارای شک و تردید است که یک رای می تواند در روز یکشنبه برگزار شد.

“از نظر سازمانی آن ممکن نیست” Sylwester Marciniak گفت: Dziennik گازتا Prawna روزنامه اضافه “وجود دارد بیش از حد چند روز باقی مانده به برگزاری انتخابات ، وجود دارد را باید یک معجزه اجازه می دهد تا آنها را به محل.”

این بخشی از گسترده تر شک و تردید در مورد عادلانه بودن انتخابات است.

“اگر من شهروند لهستانی, من می خواهم که پرسش های بسیاری چون من واقعا می خواهم به دسترسی عادلانه به رای گیری. من می خواهم برای دیدن این نامزد انتخاباتی در یک نمایشگاه مبارزات انتخاباتی زمان و من فکر می کنم این سوالات به خصوص که باید پرسید در لهستانی قلمرو” Věra Jourová معاون رئیس کمیسیون اروپا گفت: در هفته گذشته.

همه نامزدها در حال پرتاب در حوله.

دو فوتبال, Władysław Kosiniak-Kamysz از حزب مردم و Szymon Hołownia مستقل در ادامه به کمپین (هر دو رای گیری پیش از Kidawa-Błońska) به عنوان راست جناح Krzysztof Bosak.

Kosiniak-Kamysz گفت “نمی خواهد داد تا لهستان در walkover” گفت: در مصاحبه ای که روز شنبه او علاقه مند در “تئاتر تحریم.”

“امروز ما در آستانه یک هفته است که تعیین خواهد کرد که آیا لهستان باقی می ماند یک کشور آزاد و دموکراتیک و یا اگر آن را طول می کشد یک گام بزرگ در جهت دیکتاتوری” Hołownia گفت: در روز یکشنبه.

بدون نگه می دارد-منع تلاش برای برگزاری یک انتخابات است فشار حزب حاکم به نقطه شکستن.

تاریخ و شریک ائتلافی از PiS تهدید به شکستن صفوف این هفته در رای بیش از برگزاری یک پستی انتخابات — چیزی است که به احتمال زیاد به رخ می دهد در روز چهارشنبه یا پنج شنبه.

آن رهبر معاون سابق نخست وزیر Jarosław Gowin است که دیوانه وار لابی مخالفان برای قدم زدن به بیرون از ائتلاف که محروم PiS از یک اکثریت پارلمانی و اجازه می دهد تا برای تشکیل یک دولت جدید است.

“من هیچ سازمانی امکان انتخابات را در 10 مه” Gowin گفت: بیش از آخر هفته. “هر روز تقویت نظر من.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر