Rev. C. T. ویویان کلیدی رهبر جنبش حقوق مدنی می میرد

Category: پلیتیکو Comments: No comments

آتلانتا — برگرد. C. T. ویویان اولیه و کلید مشاور کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که سازمان محوری در مبارزات جنبش حقوق مدنی و دهه را صرف دفاع از عدالت و برابری درگذشت جمعه در سن 95.

ویویان شروع به برگزاری تحصن در برابر تبعیض نژادی در پیوریا ایلینوی در 1940s — دوازده سال قبل از ناهار-مقابله با اعتراض دانشجویان اخبار ملی. او ملاقات پادشاه به زودی پس از جوانه زدن رهبر جنبش حقوق مدنی به رهبری از سال 1955 Montgomery bus boycott و کمک به ترجمه ایده های به عمل سازماندهی آزادی سواری که در نهایت مجبور به مداخله فدرال در سراسر جنوب.

ویویان شجاعانه به چالش کشیده یک segregationist کلانتر در حالی که در تلاش برای ثبت نام رای دهندگان سیاه در شهر سلما در ایالت آلاباما که در آن صدها و پس از آن هزاران نفر بعد از راهپیمایی در سراسر ادموند Pettus پل.

“شما می توانید به نوبه خود پشت خود را در حال حاضر و شما می توانید نگه دارید خود را در دست خود را, اما شما نمی توانید ضرب و شتم عدالت است. و ما خواهد شد ثبت نام برای رای دادن چون به عنوان شهروندان ایالات متحده این ما باید حق آن را انجام دهد” ویویان اعلام کرد تکون دادن انگشت اشاره در کلانتر جیم کلارک به عنوان دوربین های نورد. کلانتر سپس پانچ و پوشش خبری از حمله کمک کرد تا تبدیل به محلی ثبت نام درایو را به یک ملی پدیده است.

دیپلمات سابق و کنگره اندرو جوان نزدیک دیگر پادشاه محرم گفت: Vivian همیشه “یکی از افرادی است که تا به حال بیشترین بینش عقل و صداقت و فداکاری است.”

باراک اوباما رئیس جمهور افتخار ویویان با مدال آزادی ریاست جمهوری در سال 2013 گفت که “زمان و دوباره کشیش ویویان در میان اولین برای بود در عمل: در سال 1947 پیوستن به تحصن در به ادغام ایلینوی رستوران; یکی از اولین آزادی سواران; در سلما در مراحل دادگاه به ثبت نام سیاه پوستان به رای که او مورد ضرب و شتم خونین و زندانی شده است.”

اوباما ادامه داد: “رزا پارکس گفت: او حتی پس از چیزهایی که تا به حال ظاهرا مراقبت گرفته شده است و ما تا به حال حقوق ما او هنوز هم در خارج وجود دارد الهام بخش نسل بعدی از جمله من’ کمک به بچه ها رفتن به دانشگاه با یک برنامه است که تبدیل خواهد شد به سمت بالا محدود شده است.” وی با تمجید ویویان سپس 89 برای بودن “هنوز هم در عمل هل دادن ما نزدیک تر به ما تاسیس آرمان است.”

پادشاه مرکز در آتلانتا توییتی ادای احترام: “برگرد. C. T. ویویان. شجاع است. درخشان است. ميثم. با قدرت به خوبی زندگی می کردند زندگی که برداشته بشریت است. ما را از دست شما.” برگرد. Al Sharpton که سران این شبکه اقدام ملی توییتی که ویویان “ساخته شده در این کشور و جهان به مکانی بهتر است.”

“پاره کردن, دوست من,” Sharpton پیام به پایان رسید.

صحبت با دانش آموزان در تنسی 50 سال پس از قانون حق رای به قانون امضا شده بود ویویان خواست آنها را به عمل استراتژیک آنها به عنوان تلاش برای عدالت و برابری. جنبش حقوق مدنی موثر بود نه تنها به دلیل وجود داره اما به دلیل فعالان ساخته شده مطمئن شوید که پیام های خود را تکثير شدند, او گفت:.

“این چیزی است که ساخته شده جنبش: صدای ما واقعا شنیده می شود. اما این اتفاق رخ نداد تصادف; ما ساخته شده برخی از آن شنیده شد” ویویان گفت.

Cordy Tindell ویویان متولد 28 ژوئیه 1924 در Howard County, Missouri, اما نقل مکان کرد به Macomb, ایلینوی با مادرش به عنوان یک پسر جوان است. او بعدها به مطالعه الهیات در کنار آینده رهبر جنبش حقوق مدنی ایالات متحده Congressman John Lewis در کالج باپتیست آمریکایی در نشویل, تنسی, که در آن آنها آموزش دیده امواج از فعالین بی خشونت اعتراض.

شاه ساخته شده ویویان ملی خود را مدیر شرکت های وابسته در جنوب مسیحی رهبری کنفرانس و فرستاده او را در سراسر جنوب به ثبت نام رای دهندگان تلاش آورده است که ویویان به شهر سلما در سال 1965. ایستاده در Dallas County courthouse مراحل به عنوان یک خط سیاه و سفید از مردم کشیده پایین بلوک در پشت سر او استدلال خود را برای رای گیری حقوق تا زمانی که کلارک پانچ او را زدم ،

ویویان پشت در ایستاده بود و نگه داشته صحبت کردن قبل از او دوخته شده و در زندان و بدرفتاری با کمک رسم هزاران نفر از معترضان که عزم به راهپیمایی از سلما به مونتگمری تحت فشار کنگره به تصویب قانون حق رای بعد از آن سال.

ویویان ادامه داد: به خدمت در SCLC پس از کینگ در سال 1968 ترور شد و شد آن رئیس جمهور موقت در سال 2012, اعطای وام, تمدید اعتبار و ملموس لینک به حقوق مدنی دوران پس از سازمان رکود برای سال در میان سوء مدیریت مالی و اختلافات.

“همیشه باید درک درستی از آنچه که مارتین تا به حال در ذهن برای این سازمان” ویویان گفت: در سال 2012 ، “بدون خشونت مستقیم عمل باعث می شود ما موفق است. ما آموخته است که چگونه به حل مشکلات اجتماعی بدون خشونت است. ما نمی توانیم اجازه می دهد ملت یا جهان برای همیشه فراموش کرد.”

ویویان درگذشت در خانه در آتلانتا از علل طبیعی در صبح روز جمعه خود را دوست و شریک کسب و کار همین رودخانه را تایید کرد به گزارش آسوشیتد پرس.

ویویان به حال سکته مغزی حدود دو ماه پیش اما به نظر می رسید برای بازیابی رودخانه ها گفت. سپس “او فقط خوردن را متوقف,” او گفت:.

رودخانه 67 گفت: او 21 زمانی که او ملاقات ویویان در Shaw دانشگاه در Raleigh, North Carolina. در آن زمان او به عنوان یک مدیر صوتی هنگامی که ویویان بود که دین از دانشگاه الهیات مدرسه. دو باقی ماند و دید در طول سال ها و رودخانه ها گفت که او به کار گرفته شده به سمت کسب ویویان کار است.

“او مانند یک نسیم تا حدی شجاع مرد” رودخانه گفت که کشیش نبود در آن برای پول است. “او همیشه, دادن, دادن, دادن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>