بریت تلاش برای رفع Facebook تصویر جهانی

Category: پلیتیکو Comments: No comments

برای هر کسی که به تماشای Facebook عمومی مبارزات بیش از چند سال گذشته باز ماه از coronavirus بحران مشخص شده یک سر نخ ریسی را تغییر دهید. ناگهان یک شرکت دفاعی دولا بعد از مدت ها مجموعه ای از embarrassments و روابط عمومی جنگ بود و قرار دادن خود را در همه جا.

در ماه فوریه Facebook استفاده مقر آن در منلو پارک کالیفرنیا به میزبان اجلاس جهانی سازمان بهداشت مقامات و شرکت های فن آوری در مورد مدیریت به اصطلاح infodemic جعلی سلامت نیوز. در اوایل ماه مارس قبل از خیلی از شرکت های بزرگ امریکا تصمیم گرفته بود که چگونه مسئولیت رسیدگی به Covid-19, Facebook بسته دفاتر و ارسال آن 45,000 کارکنان و لغو رویدادهای مهم بیش از 13 ماه است. در آوریل آن waded به طور مستقیم به طوفان سیاسی در سراسر بازگشایی این کشور پایین کشیدن تبلیغات ضد قفل تظاهرات در مکان هایی مانند نیوجرسی و نبراسکا جرقه خشم در سمت راست. هفته گذشته آن را اعلام کرد به طور چشمگیری در نیویورک تایمز جدید “نظارت هیئت مدیره” برای هدایت تصمیمات خود را بر از بین بردن محتوای ساخته شده از یک unapologetically globalist ترکیبی از متخصصان دانشگاهی و روزنامه نگاران و چهره های سیاسی.

حتی یک سال پیش ایده Facebook تصدیق آن قدرت و آن جاه طلبی های جهانی را آشکارا—حتی flaunting آنها می شده اند غیر قابل تصور است. کل صنعت فناوری بود که قرار از طریق wringer در واشنگتن و Facebook بیش از شاید هر شرکت دیگر با مته سوراخ کردن فشار. لیبرال ها خشمگین بودند در مورد چگونه Facebook اطلاعات و تبلیغات کمک کرده بودند انتخاب دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن; محافظه کاران معترض بودند قدرت خود را به حذف محتوای خود را به عنوان جعلی اخبار; و هر دو طرف آغاز شده بود صحبت کردن در مورد قانون ضد تراست بدانم اگر شرکت هایی مانند Facebook بدست بیش از حد بزرگ برای کنترل. این شرکت در زمان ضربه به آن قیمت سهام تبدیل شدن مطبوعات-خجالتی و عمیقا نگران آن تصویر عمومی.

چه تغییر در این سال ؟

در اکتبر 2018 51 ساله انگلیسی پیوست Facebook با این ایده که محل مورد نیاز برای باز کردن یک بیت یا شاید زیادی است. این بود که نیک کلگ شرکت مشترک با رئیس سیاست و ارتباطات است.

کلگ نبود معمولی استخدام. در اکثر شرکت ها از Facebook اندازه سیاست رئیس یک نوع واشنگتن fixer—یک وکیل با درخشان رزومه دولت حتی در سطح میانی دولت رسمی. کلگ اما یک سیاستمدار واقعی با اروپا روابط: در آخرین کار او شده است می خواهم سر از لیبرال دموکرات های بریتانیا سوم عمده حزب سیاسی در آن زمان و به مدت پنج سال بوده است معاون نخست وزیر بریتانیا است. در ماه نوامبر سال 2019 او نصب شده بود در یک اتاق در نزدیکی موسس مارک زوکربرگ و تعدادی از این شرکت بالاترین-مشخصات عمومی طرح های خود را به اثر انگشت بر روی آنها.

کلگ وارد یک جلسه یک چندین یادداشت او نوشته بود بعد از افسر ارشد عامل شریل سندبرگ با نزدیک شدن به او برای این کار است. او پرواز به کالیفرنیا برای دیدار با زوکربرگ جزئیات طرح خود را برای Facebook: می تواند وجود داشته باشد نه بیشتر امیدوار بقیه جهان خواهد رفت و ترک Facebook به تنهایی. یک شرکت با بیش از 2 میلیارد کاربران نیاز به عمل مانند قدرت های جهانی در آن بود و بیرون رفتن و تعامل با messiness از جهان واقعی است. اگر زوکربرگ نمی خواهم این ایده کلگ که آن را می خواهم گنگ به ریشه کن کردن خانواده خود در این مرحله از زندگی خود را.

“زمانی که من در اینجا وارد Facebook فقط به طور مداوم مصرف بی حد و مرز ورودی آتش می گوید:” کلگ در طول 75 دقیقه مصاحبه در Facebook کالیفرنیا ستاد در ماه نوامبر برای اولین بار از سه مطالعه در این مقاله طی شش ماه. “اگر من احساس ما فقط می تواند آرام پسر من مدافع آن است. اما من در واقع فکر نمی کنم که ممکن است,” او می گوید. “من باور نمی کنم در اینجا نشسته پشت این دیوار در منلو پارک و نوع فقط hunkering پایین.”

آن چیزی کلگ برداشت کرده بود در خشن و جست و خیز کردن از سیاست که در آن او اغلب احساس caricatured توسط کشور مهاجم مطبوعات: “در دراز مدت بهتر است بگویم خود را در قطعه یک نقطه نظر درک شود حتی اگر شما آن را دوست داشت.”

خط حزب در Facebook است که همه چیز را این شرکت انجام می دهد تلاش یک تیم با باک همیشه توقف با مدیر عامل زوکربرگ. این بهار زوکربرگ با حروف بزرگ در هیئت مدیره گردش به تحکیم کنترل خود بر این شرکت و آن را عادلانه می گویند که هیچ تغییری اتفاق می افتد بدون کامل خود را خرید. اما آن را نیز عادلانه می گویند با توجه به بیش از ده نفر مصاحبه در داخل و خارج از شرکت است که کلگ را اثر انگشت در سراسر رویکرد جدید.

پس از ورود کلگ آورده به وجود شرکت های خارجی نظارت هیئت مدیره کمک چوپان زوکربرگ مهم ترین سیاست گفتار به تاریخ و دفاع شرکت در بحث سیاست در بیان سیاسی. و در این سال کلگ شده است از نزدیک درگیر در شکل گیری این شرکت coronavirus پاسخ در خصوص کار با ده ها تن از دولتها در سراسر جهان برای کشف کردن آنچه نقش شبکه های اجتماعی می تواند و باید در بازی pandemic—نه عقب نشینی اما با تکیه به نقش آن در جامعه و حتی سیاست.

Facebook با کلگ در مخلوط در حال حاضر یک آزمایش است. بسیاری از ناظران اشاره کرده اند که بیشتر به عنوان یک هشدار از یک تعریف که بزرگترین شرکت سیلیکون ولی در حال تبدیل شدن به بازیکنان بین المللی از تاریخی نسبت با روز به روز نفوذ که حتی دولت نمی تواند مطابقت. به جای تلاش برای مبارزه با این ایده اگر شما متعلق به آن است ؟ اگر شما بستری در آن چرخید و آن را مثبت ادعا کرد یک صندلی در پشت میز و مشتاقانه شروع به پریدن کرد به آن ؟

مانند بسیاری از تکنولوژی شرکت های Facebook پیدا کرده است در Covid-19 بحران یک فرصت از آن هرگز انتظار می رود—یک برنامه به طور بالقوه رستگاری لحظه به عنوان جدا شهروندان سیل های اجتماعی-رسانه های عامل برای اتصال. اما با بقیه اقتصاد فزاینده به بحران آن را نیز زمان بد به یک پیروزی دامان. کلگ می گوید که در ذهن خود این بیماری همه گیر است که با قرار دادن در گره است که بزرگترین شبکه اجتماعی هنوز هم می تواند یک نیروی قدرتمند برای خوب است. “در غیر این صورت من نمی توان کار کردن برای Facebook است,” او می گوید.

اما به نظر منتقدان آن را نه در همه روشن است که یک فرد می تواند در رفع چه مشکلی با این شرکت و یا اینکه کلگ نقش نه تنها به درخواست یک نوع جدید از ماست مالی کردن. در زیر هود این شرکت است که هنوز هم یک تبلیغات ماشین آلات ساخته شده در جمع آوری و بهره مندی از اطلاعات در مورد کاربران آن است. هیچ حیله گر جدید پیام می توانید تغییر دهید که حتی vaunted جدید نظارت هیئت مدیره وجود دارد تنها به نقد و بررسی پست ها و نه شیوه های کسب و کار. “من نمی دانم که چگونه نجات در آن است, به ویژه هنگامی که هدف در پایان است که به حداکثر رساندن سود خود می گوید:” جاد Legum بالا-مشخصات دموکراتیک کارمند, نویسنده و فعال سیاسی در واشنگتن که به عنوان یکی از شرکت رئیس آنتاگونیست.

از همه غیر منتظره سوال که coronavirus مطرح است یکی این است: می کلگ سیاسی احساسات و چهره-به-موسیقی سرود بازگرداندن Facebook در چشم جهان و شاید حتی نیروی این شرکت به توازن ارزش خود را معادله ؟ و یا صاف صحبت کردن سابق pol فقط بازگرداندن برخی از درخشش به یک عملیات جهان رشد کرده است عمیقا نگران?

فن آوری و صنعت ناظران یک علامت اولیه که همه چیز متفاوت خواهد بود در کلگ دوران Facebook آخرین پاییز Aaron Sorkin امر است.

برای سال Facebook سیاست شده بود و فقط به چشم پوشی از Sorkin. این فیلمنامهنویس و “بال غربی” خالق مسئول “شبکه اجتماعی” در سال 2010 فیلم که تعریف Facebook ریشه در چشم از جهان است. این داستان از زوکربرگ به عنوان یک مرغزار هاروارد کارشناسی که بی رحمانه در سرقت ایده برای Facebook و استفاده از آن برای انتقام slights در دست بی رحمانه زنان غنی jocks و نخبگان اجتماعی باشگاه است. زوکربرگ گفت: این فیلم رو خود انگیزه همه اشتباه و می گوید آن را تا حد زیادی کار از داستان است. سابق واشنگتن پست ناشر همین گراهام مربی به زوکربرگ از آنجا که مدیر عامل بود 20 سال تماس های فیلم “یک ننگین چیز است.” Sorkin تا به حال به فکر رفت, پیچ خورده Facebook از مدرن آمریکایی داستان موفقیت به چیزی پایه و خراب شده.

و سپس در ماه اکتبر Sorkin به نظر می رسد در نیویورک تایمز در یک op-ed او نوشت به نام “نامه سرگشاده ای به مارک زوکربرگ” تبديل به Facebook تصمیم به اجازه می دهد سیاستمداران به پست جعلی و تبلیغات گمراه کننده پست. مدیر عامل شرکت می گوید Sorkin شد اجازه می دهد “دیوانه دروغ” به “پمپ به منبع آب.” Facebookers وحشت زده شد: در اینجا مردی که می خواهم ساخته شده از پول اختراع حقایق در مورد شرکت خود را در تلاش برای سخنرانی آنها بر اهمیت حقیقت است.

کلگ را سلف مدتها تصور می شد هیچ چیز برای به دست آوردن از دفاع از Facebook در برابر فیلم “ساخته شده علامت شریل و دیگران مطابق یک سیاست است که من مطمئن هستم که تحریک آنها بود که گفت: نه لعنتی کلمه” در مورد Sorkin و فیلم خود می گوید: گراهام که خدمت در Facebook مدیره از سال 2009 تا 2015.

این بود کلگ رویکرد. “این واکنش طبیعی است ‘نگاه فقط نمی توانید به عقب و جلو در این چیزها اما ما فقط فکر کردم این طوری بود شما می دانید کهمی گوید:” کلگ نشسته در یک میز کنفرانس در Facebook را شبیه هوا صنعتی فرانک گری طراحی شده ستاد.

کلگ حفظ عادت او در سیاست از تفکر همه چیز را از طریق در زمان واقعی گاهی اوقات اجازه جملات رانش به مطرح هوا. با tousled مو زوج با آبی-قاب عینک و تطبیق آبی آستین تی شرت یقه دار او بدون مقدمه با کیفیت غیر معمول در آمریکا اجرایی سوئیت; این یک بازی شیر یا خط کردن که آیا او می تواند در یک “شبکه اجتماعی” عاقبت توسط هیو گرانت و یا Colin Firth. اما او همچنین دارای یک steeliness حتی یک مبارز لبه زیر.

یک Facebook کارمند شناور ایده نداریم کسی را بزنیم در Sorkin و با استفاده از عبور از یک فیلم دیگر او “رئیس جمهور آمریکا” است که در آن یک شخصیت chides افرادی که حمایت از آزادی بیان فقط تا زمانی که آن را ناخوشایند می شود: “شما می خواهید رایگان سخنرانی ؟ بیایید ببینید شما اذعان مردی که کلمات را جوش خون.” کلگ این ایده را دوست داشت و توصیه می شود آن را به زوکربرگ. زوکربرگ موافقت کرد و آن را ارسال به Facebook صفحه.

“آن را غلغلک احساس من از فساد و طنز” کلگ می گوید. شات از مدیر عامل گرفتار توجه به مراتب فراتر از تکنولوژی مطبوعات پوشش داده شده است که در همان روز توسط هر کس از واشنگتن پست به فاکس کسب و کار به انواع.

آن بوده است مدت زمان طولانی از آنجایی Facebook تحت فشار قرار دادند. برای خیلی از تاریخچه آن نیاز ندارد; پس زوکربرگ راه اندازی آن در دانشگاه هاروارد مجموعه در سال 2004 Facebook رشد کرده بود از یک انحراف آنلاین پاتوق برای دانشجویان جدید-عصر Silicon Valley, داستان موفقیت یک تظاهرات چگونه اینترنت می تواند در ساخت جدید و اقبال و بدون انجام این نوع از آسیب پیر غولهای انجام داد. زوکربرگ هنوز هم در 20s خود dined با رئیس جمهور باراک اوباما. در سال 2011 اوباما رفت و به Facebook ستاد به بحث همه چیز از نوآوری به مهاجرت با زوکربرگ به عنوان میزبان و مجری است.

وجود نگرانی در مورد Facebook واقعی—به طور خاص چگونه آن را حمل وسیع احداث مخازن داده ها را به سرعت جمع آوری در آن میلیون ها نفر و سپس میلیاردها کاربران—اما کسانی که بیشتر پختند زیر سطح. پس از آن آمد 2016 انتخابات است و همه آن را آب پز را بیش از.

اجتماعی-رسانه و منتقدان را آغاز کرده بود افزایش نگرانی که Facebook و سیستم عامل های دیگر بودند باریکه های عمومی مکالمه و ساخت تعصب بدتر تشویق مردم به بخش خود را به حباب های کوچک به اشتراک گذاری و ترویج ویروسی اخبار—حتی آنهایی که جعلی—در هزینه های عمومی خوب است. اما حقیقت تبدیل به بدتر و بیشتر خاص: یک whistleblower از کمبریج Analytica سیاسی شرکت مشاوره به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مبارزات انتخاباتی نشان داد که Facebook را سهل انگاری سیاست حفظ حریم خصوصی تا به حال اجازه داده از ده ها میلیون نفر از کاربران سقوط به شرکت دست. صرفنظر از نقض حریم خصوصی داده ها می تواند weaponized سیاسی اگر چه کمبریج Analytica مقامات گفته اند که آنها هرگز مورد استفاده قرار داده که در راه است. در همان زمان روسیه-حمایت دیوهای بودند با استفاده از Facebook به پمپ تفرقه تبلیغات بر روی کاربران اس تکان دهنده از جنگ در هر دو سمت چپ و راست. روشن بود که این ابزار جدید نیست فقط آوردن مردم جهان با هم—آن را پاره آنها را از هم جدا و پول از آن.

در روزهای پس از انتخابات Facebook برای اولین بار علنا رد این ایده است که دستکاری پلت فرم آن نقش داشته است در نتیجه. قبل از کمبریج Analytica نقش شناخته شده بود و یا بحث تبدیل شده بود به روسیه زوکربرگ معروف آن را به نام “یک ایده دیوانه” که اطلاعات غلط در Facebook کمک کرده بود قرار داده و مغلوب ساختن پیشی جستن ، اما همانطور که بیشتر شناخته شده در مورد کمبریج Analytica و فعالیت های بسیاری در داخل این شرکت شروع به لگد. آن را به عنوان بد به مردم گفت ؟ چه اگر آن را ندارد, اما آن را هنوز هم خیلی بد است ؟ آنچه می تواند آن را تعمیر کنید ؟ چگونه می تواند آن را رفع کند.

وارد کلگ. شرکت دیرین سر از سیاست و ارتباطات یک وکیل به نام الیوت Schrage که دوست سندبرگ را از روز خود را در گوگل ترک کرده بود و Facebook به حال باز شدن است. آن را نیز تا به حال نصب مجموعه ای از نیازهای: نه تنها آن سیاسی آمریکا رسوایی اما شکایت ستون در سراسر جهان است که آن را مزاحم در آن حریم خصوصی کاربران stoking قومی و اصحاب و حتی معاونت در جرم تروریسم است.

کلگ نبود یک شکل در دره سیلیکون و یا حتی به خصوص به خوبی شناخته شده در واشنگتن اما واقعیت این است که او از هیچ جا—و یا حداقل از لندن تا به حال خود را تجدید نظر. او می تواند به عنوان یک تازه شکل در شرکت داستان و شخصا نمی هاربر خشم بسیاری را در Facebook انباشته شده بود در طول این شرکت اسلاید از عزیزم به تبه کار. (“چه نام خود را دوباره ؟ آرون” او می گوید: هنگامی که به بازگویی Sorkin قسمت.) او تا به حال حتی شده در کشور در طول سال 2016 ایالات متحده افتضاح انتخابات. “او نمی باید بوی که گه در او” یک سابق Facebook کارمند می گوید. و در اینجا بود کسی که با gravitas کسی که تا به حال یک رزومه از نشستن با رهبران جهان—حتی اگر نشسته در مقابل صنعت کنار جدول در حال حاضر می توان گاهی “عجیب و غریب” را به عنوان او توصیف یک 2019 پاریس ملاقات با سران دولت: “ترزا ممکن است با استفاده از به کار من.”

کلگ ایده بود به نشان می دهد—بدون اصرار دارند—که Facebook شروع به گفتن آن طرف از همه چیز. و به جای نگه داشتن زوکربرگ در خارج از فرای به عنوان نوعی از جوان Silicon Valley جادوگر او فکر کرد که این شرکت برجسته ترین رقم باید به انجام آن است. “من فکر می کنم آن باقی مانده است کاملا درست است که به عنوان موسس مالک و مدیر عامل و صندلی او می شود وجود دارد و توضیح می دهد که سمت خود را از داستان است.”

“یکی از چیزهایی که من به طور مداوم می گویند به محلی دور در اینجا این است که” آیا رفتن whingeing در مورد این واقعیت است که مردم انتقاد Facebook.’ افرادی که در اینجا از ابتدا هستند ” اوه خدای من نه آن افتضاح?'” کلگ می گوید. “من از ذهن نیست که. منظورم من از جهانی که در آن همه انتقاد همه زمان ها است.” او می رود. “ما واقعا باید بسیار سنگین وظایف به توضیح خودمان را به جهان خارج است.”

کلگ خود قوس به تبدیل شدن به یک بازیکن جهانی در برخی از راه به دنبال Facebook را: آن را بعید و غیرممکن هیجان انگیز تا زمانی که آن را تمام شده به اشتباه. یک عضو سابق پارلمان اروپا—کلگ نیمی هلندی و به عنوان کسی که می داند او را به شما بگویم در عرض 15 ثانیه از ذکر نام او صحبت می کند به پنج زبان—در سال 2007 او به عنوان رهبر حزب لیبرال دموکرات و سپس انگلستان سومین حزب سیاسی یک میانه رو جایگزین برای محافظه کاران و حزب کارگر.

آینده خوبی در نظر گرفته 2010 عملکرد در انگلستان اولین تلویزیونی نخست وزیران بحث کلگ تقریبا بلافاصله تبدیل به بسیار محبوب است. “Cleggmania گسترش در سراسر بریتانیا” خواندن این تیتر در روزنامه انگلیسی مستقل است. کلگ نمایندگی نوع جدیدی از سیاست: امیدوار انسانی مودب و معتبر. او کمک کرد پیروزی حزب خود در بالاترین به اشتراک گذاری آرا و حاکم بر ائتلاف با حزب محافظه کار دیوید کامرون نخست وزیر. سپس آن را فرو ریخت: کلگ و حزب او رو مقصر گمراه کننده این کشور در هزینه های مدرسه یک انتقاد که شکوفا شده به این مفهوم است که کلگ کرده و گریس کشور را در مسیر مبارزه با تروریسم در اروپا.

این دیوانگی کردم او پرتاب از سیاست بریتانیا در سال 2017 (“احتمالا در قلب من هنوز هم می خواهم به نخست وزیر بریتانیا اما مردم تا به حال ایده های مختلف در مورد این که” او می گوید با خنده) و در دسترس زمانی که Facebook آمد به دنبال.

“یکی از چیزهایی که او می داند این است که اگر شما بگویم که داستان خود را به دیگران بگویید آن را برای شما می گوید:” ریچارد آلن سیاسی متحد کلگ را که نماینده همان حوزه در مجلس و که قبل کلگ در Facebook به Facebook را زمانی سیاست اروپا منجر شود.

کلگ بود دنیوی یک دیپلمات و winningly نه جمهوری و نه یک دموکرات یا برچسب یک بیت از یک بار در مغلوب ساختن پیشی جستن واشنگتن است. خود را حزب سیاسی بود و متناسب با آن پیام به تحصیل میانه-grounders; دقیقا آنچه در آن ایستاده بود appealingly دشوار. “این نوع آشکار است که او تا به حال مشخصات و مهارت های است که آنها نیاز” آلن می گوید.

Facebookers به طور کلی مطمئن نبودند چه چیزی را از کلگ در اوایل رفتن. برخی از لیبرال متمایل شرکت کردم و پشت خود را تا بیش از این واقعیت است که او یک دموکرات و در نتیجه موفق به تنوع بخشیدن به سیاست رهبری به خصوص در واشنگتن دی سی که قابل ملاحظه بود خواه. (برخی از نزدیک به این شرکت می گویند که شيوع جمهوری خواهان در Facebook به سی عملیات تلاشی است برای ایجاد تعادل لیبرال شیب کالیفرنیا mothership یکی موجه حداقل در بخشی از این ایده که سندبرگ—خودش سابق دولت کلینتون رسمی—می توانید رسیدگی لازم کمک رسانی به دموکرات ها.)

کلگ اول سال و نیم در این کار بوده است تلاش برای پاسخ به این که آیا او در واقع چه Facebook مورد نیاز است. حداقل او موفق به داشتن یک تاثیر است.

زوکربرگ نه برازنده ترین از سخنرانان عمومی در بهترین زمان شروع به قرار دادن خود را فوق العاده وجود دارد خارج وجود دارد برای رسیدگی به بحران است. در پاییز گذشته بحران بود و Facebook است: در ماه اکتبر او به یک سخنرانی تحت موشکافی شدید در سالنی در دانشگاه جورج تاون جزئیات Facebook را نزدیک به مطلق تعهد به آزادی بیان ریشه آن در ایالات متحده جنبش حقوق مدنی. کلگ رفت پیش نویس با زوکربرگ کمک به او را از طریق این مورد.

“بدیهی است که من ارائه شده به عنوان حمایت و مشاوره به عنوان او می خواست اما او هیچ اگر نه دست مارک زوکربرگ می گوید:” کلگ مراقب باشید به نگه داشتن اعتبار در رئیس خود را ” دست به دست. مدیر عامل شرکت تا به حال هرگز انجام هر چیزی مانند آن را قبل از کلگ. که همان ماه زوکربرگ شهادت در مجلس نمایندگان به دفاع از Facebook بسیار تمسخر برنامه ریزی برای راه اندازی یک واحد پول مجازی به نام برج میزان. سوال سخت بود اما زوکربرگ parried انرژی. تکنولوژی مطبوعات در زمان اطلاع از تغییر در زوکربرگ عمومی شخصیت. “این مرد است که باید ما می گویند نحو نامشخصی اخراج کردن” اشاره کرد غرور نمایشگاه فن آوری وبلاگ.

زوکربرگ که در گذشته برداشت کرده و انتخاب خود را در رسانه ها ظاهر شده پس از جریان خبرنگاران در همه چیز از انتخابات آماده سازی برای coronavirus پاسخ. این دیگر یک سورپرایز به مدیر عامل شرکت ارزش جایی در محله 75 میلیارد دلار به نوبه خود تا در انتهای دیگر از روال جلسه تماس به عنوان او را در اواسط ماه مارس زمانی که او راه می رفت از طریق این شرکت اوایل فکر در مورد این ویروس: “این است که نمی تواند فقط با یک بحران بزرگ بهداشتی. من فکر می کنم آن را نیز به یک شوک اقتصادی.” زوکربرگ به اظهارات و در زمان پرسش برای بیش از یک ساعت.

در آن ظاهر زوکربرگ نیست همیشه نگران. در واقع او می تواند استدلالی. اما او نشان می دهد و بیشتر از همیشه به او می دهد برداشت از صحبت کردن ذهن خود را. گفت زوکربرگ در ژانویه 15 ماه به کلگ تصدی “این رویکرد جدید و من فکر می کنم آن را برای رفتن به شاش کردن بسیاری از مردم است.”

کمپبل براون سابق تلویزیون لنگر که پیوست Facebook در سال 2017, می گوید کلگ “بوده است که واقعا مهم متحد در هل دادن همه ما باید خیلی بیشتر باز بسیار شفاف تر در مورد چگونه همه چیز کار می کنند در Facebook.”

در ماه مارس به عنوان قدر از coronavirus بحران بود فقط روشن شدن می گویند کسانی که نزدیک به وضعیت کلگ تحت فشار قرار دادند Facebook برای فعال, برای ترک انتظار در اطراف برای مسئولیت به محوری بر آن است. او تحت فشار قرار دادند برای ایجاد یک کراس انضباطی تیم به فکر می کنم از طریق چه تاثیر بیماری همه گیر خواهد بود هفته سال در پیش است. اعضای آن عبارتند از: استنفورد علوم سیاسی اندی هال tech سرمایه گذار لوئیس چانگ و سابق مک کلاچی اخبار اجرایی تبدیل Facebook رسمی اندی Pergam. آن را به نام “پت” و یا از پیش برنامه ریزی تیم.

“هیچ کس نمی خواهد استدلال می کنند که ما در حال حرکت به عنوان سریع و آنجا که ما می توانیم می گوید:” کلگ در این گوشی که از ماه—تازه او می افزاید: یک تماس با زوکربرگ و دیگران به بحث Facebook پاسخ به همه گیر.

دست کشیدن گاهی اوقات شنیده می شود در مورد کلگ نقش در Facebook است که او را با قرار دادن رژ لب بر روی یک خوک به جای تغییر هر چیزی در مورد واقعی خوک. در هسته اصلی مدل کسب و کار شرکت تبلیغاتی است اما آن را پیچیده تر و مات معامله از خط رسانه ها. شبکه قطاری مقدار زیادی از آن توجه کاربران بر روی کامپیوتر خود و تلفن در بخش اجازه می دهد مردم را به ارسال با حداقل نظارت; داده های آن را جمع آوری در آن دسته از کاربران پس از آن می شود ریخت و به ابزار است که اجازه می دهد تبلیغ دقیقا به هدف قرار دادن تبلیغات در پشت آنها. که فرآیند تولید مقادیر عظیمی از درآمد و استدلال Facebook نمی خواهید را به هر گونه تغییرات معنی دار است که تهدید آن است.

“آنها می تواند استخدام کلاس اول credentialed واقعیت-چکرز به نگاه در هر واحد سیاسی میلادی در ایالات متحده است که بر روی پلت فرم خود را اما که هزینه آنها پول می گوید:” Legum های Facebook منتقد که اغلب چالش های این شرکت در اشتراک خبرنامه به نام محبوب اطلاعات است.

Amnestyinternational یک عضو سابق پارلمان اروپا از هلند پس از نقل مکان به دره سیلیکون که در آن او با انتقاد از شرکت های فن آوری است که او می گوید: عمل مانند دولت اما آیا به مسئولیت های خود می شود شهروندان است. “این انتخاب شرکت بهره بیش از منافع عمومی است و همیشه وجود دارد رفتن به بود که به دلیل آن در واقع یک شرکت” Schaake می گوید از Facebook.

“من را دیده اند هر واقعی اذعان این واقعیت است که رک و پوست کنده حاکم Facebook یکی از کسانی که ستمکار مشکلاتی که ممکن است در واقع نمی توان دست یافتنی” Nathalie Maréchal ارشد تحلیلگر سیاست جدید امریکا در مصاحبه ای گفت: در ماه نوامبر. Maréchal کمک می کند تا منجر به میانه پایه و اساس رتبه بندی حقوق دیجیتال پروژه است که به بررسی شرکت های فن آوری’ در شیوه های حفظ حریم خصوصی داده ها شفافیت و حقوق بشر حمایت. “سوال برای سال پیش رو این است که آیا Facebook در واقع می تواند محوری برای یک راه جدید پول یک راه جدید حاکم بر خود است. و یا آن را به چوب خط خود را که در آن تا کنون است که هیچ مشکلی با این راه است که آن عمل?”

هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا Facebook خواهد بود مایل به میزان قابل توجهی دندانه مدل کسب و کار خود به خاطر منافع عمومی. اگر آن را ندارد, این وسیله نقلیه می چیزی شبیه به “نظارت هیئت مدیره” Facebook پرده برداری از این ماه شارژ با بررسی تصمیمات مدیران این شرکت وقتی که می آید به چه چیزی است و اجازه ندارد در Facebook.

قبل از کلگ پیوست شرکت زوکربرگ به حال mused در مورد ایجاد چیزی است که “تقریبا مانند یک دیوان عالی کشور” که داوری سخت محتوا تصمیم گیری. ماه پس از کلگ شد استخدام زوکربرگ شناور, خشن, ایده های جدید برای نوع حکومت برای Facebook, نوشتن که “من به طور فزاینده ای به این باور رسیده است که Facebook را باید بسیاری از تصمیم گیری های مهم در مورد آزادی بیان و امنیت خود ما است.” کلگ کشف و ضبط بر ایده و شروع به کشیدن آن به وجود. مدت کوتاهی پس از قرار گرفتن در منلو پارک وی پیش نویس منشور به صورت مستقل نظارت هیئت مدیره; این ماه Facebook اعلام کرد که دسته اول آن 20 عضو دارد.

هیئت مدیره در راه اندازی منعکس دید که کلگ تا به حال تحت فشار قرار دادند در جلسات با زوکربرگ و دیگران در دفتر مدیر عامل: باید واقعا مستقل و خارج از شرکت کنترل مستقیم. ایده این بود که بحث برانگیز در داخل و خارج Facebook. در داخل شرکت, برخی از مردم به آن استدلال می کنند نباید برون سپاری چنین اخلاقی تصمیم گیری های مهم; برخی از خارج به خصوص محافظه کاران نگران پست های خود را در حال حاضر خواهد شد موضوع به یک غیر قابل توصیف مدیره. (یک منتقد میسوری جمهوری خواه سناتور جاش هاولی اخراج کردن یک صدای جیر جیر در یک ساعت از اعلام آن را “ویژه سانسور کمیته.”) اما زوکربرگ توافق با تمرکز بر چشم انداز از جمله برنامه ریزی برای هیئت مدیره به حمایت $130 میلیون صندوق اعتماد به حفاظت از آن حس استقلال از مجموعه اجرایی.

جزئیات دیگر از هیئت مدیره است که ظهور هم مجزا Cleggian عطر و طعم: تنها پنج نفر از آن 20 نفر هستند ، آن را ذخیره جهانی بازیگران از کاراکتر ها: سابق دانمارکی نخست وزیر که فارغ التحصیل شد و یک سال پشت کلگ از نخبگان دانشکده اروپا یک زمانی قاضی در دادگاه اروپایی حقوق بشر سابق editor-in-chief of The Guardian, فعالان از یمن و پاکستان و دانشگاهیان از برزیل و هند و تایوان است. علاوه بر این, مقر آن نخواهد بود در کالیفرنیا اما در لندن است. (اضافی خواهد شد و باز در واشنگتن دی سی)

“نظارت هیئت مدیره به سادگی نمی خواهد نقل مکان کرد وجود ندارد و نیک را حمایت مالی می گوید:” برنت هریس که سر Facebook حکومت تیم مسئول برای قرار دادن بدن با هم. “آن نسبتا متوقف شده در این شرکت تا زمانی که نیک واقعا آن را گرفت و گفت:” این چیزی است که باید در جهان وجود دارد و ما باید بفهمند که چگونه به ساخت آن است.”

The outsider و Eurocrat کلگ ساخته شده است یک نقطه از آشنایی با Facebook قدرتمند داخلی فرهنگ یک فضیلت در یک شرکت است که در آن کارکنان خود را هنوز هم خود را جشن شروع تاریخ به عنوان یک “Faceversary.” هر چند او به عنوان به طور کامل انگلیسی به عنوان زوکربرگ است که یک مهندس رفت و همه در کالیفرنیا بیش از حد. او با دوچرخه به محل کار از خانه در یک هکتار از زمین او خرید در این نزدیکی هست Atherton. (او هنوز هم نگه داشتن برخی از عادات ییلاق در اسپانیا با متولد, همسر و فرزندان خود است و بی اعتقاد است که دیگر مدیران آمریکایی نیست. “آنها نه؟” او می گوید با شیب سر خود را.) با این شرکت کار از راه دور در حال حاضر او را پناه در آترتون هر چند کلگ می گوید او از آن خسته شده: “زمانی که من به دفتر من قصد دارم را به من تشک و کیسه خواب.”

از همه مهمتر به برخی از داخل Facebook, کلگ خریداری شده را به شرکت در داستان زمانی که هیچ کس واقعا می خواستم به. و او آن را در. می گوید: تام رینولدز, از Facebook ارتباطات استراتژی در انتخابات: “او در آغوش گوشته مدافع-in-chief. او گفت: “من قصد دارم به رهبری از پشت.’ او در خارج وجود دارد ساخت استدلال در نظر گرفتن مرحله رفتن به قلمرو دشمن, دعوت, انتقادات و انتقادات.”

و بخشی از آن است کلگ اجازه نمی گذشته خود را سیاسی وفاداری در راه دفاع از Facebook. در ما نوامبر مکالمه برای مثال کلگ خود را توصیف و جو بایدن به عنوان داشتن “مرتب کردن بر اساس از دوستان خوب اگر شما دوستان در سیاست است.” در اوایل ماه مارس این بایدن اردوگاه lambasted Facebook برای اجازه دادن به تهمت ارسال پرسش برانگیزی ویرایش ویدئو است که در آن بایدن به نظر می رسد حمایت مغلوب ساختن پیشی جستن گشتند با بایدن سپس-مدیر کمپین گرگ شولتز گفت: “Facebook تخلفات را وقتی که می آید به قاچاق در پرهیاهو و نادرست اطلاعات غلط است که یک بحران ملی.” بعد که همان روز من از کلگ اگر بایدن جهان واکنش شدید به او هر لحظه مکث بیش از چگونه Facebook دسته مطالب سیاسی. “نه از راه دور” شاخه های او برگشت و گفت فکر نمی کنم “هر جدی ناظر” فکر می کنم که Facebook باید رفتار متفاوت است.

کلگ تصدی نیست همیشه صاف است. در ماه سپتامبر او مجموعه ای خاموش طوفان زمانی که او به یک سخنرانی در یک کنفرانس در مرکز شهر واشنگتن توسط مجله آتلانتیک. دنیوی کلگ باید به حال خانه-زمینه مزیت است. Facebook یک حامی; باز کردن موسیقی برای جلسه بعد از ظهر که در آن کلگ صحبت شد Yo-Yo Ma. (نه ضبط: واقعی Yo-Yo Ma.) اما همه چیز رفت و چپ چپ به عنوان به زودی به عنوان کلگ توضیح داد که چگونه Facebook شد کاهش به واقعیت-بررسی پست ها و تبلیغات از مقامات منتخب. “این است که نقش ما به زمانی که دخالت سیاستمداران صحبت می کنند,” او گفت:. این اخبار اشتباه: در آن زمان آن را به طور گسترده ای شناخته شده است که Facebook نمی yank پایین گمراه کننده تبلیغات و نوشته های از چهره های سیاسی. کلگ می گوید او انتظار داشت که او ساخت سیاست صریح تر در اجرا تا روز انتخابات که آن وجود داشته است و در همه جای تعجب بود که به بسیاری از. آن را مشتعل بحث در اطراف Facebook که با شدت گرفتن در امروز.

همه حساب کلگ حفظ حمایت و گوش از کسانی که موضوع در Facebook: زوکربرگ و ساندبرگ. “که شریل” او می گوید: هنگامی که تلفن خود را در حلقه در طول مصاحبه. (با وجود وزش تلنگر او کاهش می یابد به آن پاسخ.) سندبرگ بعد می فرستد همراه یک بیانیه ستایش کلگ به عنوان “یک منبع وکیل عاقلانه.” و کلگ مدیریت به نحوی حفظ کرامت میانسال معاون سابق نخست وزیر, در حالی که ایجاد یک توجه داشته باشید مناسب احترام به خود boy-wonder, رئیس. اگر مدیر عامل برای تلفن های موبایل بیشتر و بیشتر کلگ-مانند—برای یک چیز زوکربرگ گرفته شده برای توصیف این شرکت عنوان شده “در پشت پا” یک کریکت مدت—کلگ به سرعت swats دور ایده: “من نمی قاشق خوراک کلمات به علامت منظورم لطفا.”

در یکی دیگر از نقطه در طول مکالمه ما در ماه نوامبر تظاهرات در توصیف خود را به عنوان “یک nontechnologist برون گرا, 52 سال کار برای تکنو-نابغه 35 ساله درونگرا.”

“من به یک مرحله در زندگی من جایی که من هیچ دلیلی نمی تواند کاندید بنابراین من همیشه کاملا رک. من فکر نمی کنم من شناخته شده است به یک نوع از kow-برج” کلگ می گوید. “اما این بدان معنا نیست که شریل و علامت گذاری باید به دنبال و در واقع آنها نمی. آنها گاهی اوقات گوش دادن احترام و تصمیم می گیرید که چه من پیشنهاد مشاوره است نه راه آنها می خواهند برای رفتن. که خوب است. تا زمانی که من دریافت نشد.”

در کلگ Facebook می خواستم کسی که می خواهم به نمایندگی از آنها در صحنه جهانی—به طور فزاینده ماموریت مهم برای شرکت جهانی. کلگ شده بود سفر قبل از همه گیر رخ داد. برخی از کمک رسانی بین المللی به کار کرده بود و برخی از آن قدردانی شده اما موفق به نوسان منتقدان و برخی از به نظر می رسید که اثر کمی دارد.

پل خاکستر نیوزیلند امنیت ملی رسمی که در کنار نخست وزیر Jacinda protocol wine studio کار کرده و از نزدیک با کلگ به ایجاد تغییرات در پی Christchurch مسجد قتل عام بودند که livestreamed on Facebook. “نیک می داند آنچه را نگه می دارد وزیر امور خارجه و رهبران دولت در شب” خاکستر می گوید.

در ماه فوریه زوکربرگ و کلگ سفر به کلگ را stomping زمینه های اروپا که تنظیم کننده های معروف و همکارانش در این شرکت بیش از همه چیز از مالیات آن را می پردازد به آن حریم خصوصی حمایت به دست زدن به آن از اطلاعات غلط. زوکربرگ جلسات با سران اروپایی—بخشی از کلگ فشار برای متقاعد کردن این قاره است که مقامات Facebook آنها را می گیرد و نگرانی های خود را به طور جدی—مخلوط کردم بررسی است. با کلگ اغلب معلق در هوا نزدیک زوکربرگ برنده امتیاز برای آوردن با او یک پیشنهاد دقیق با تغییرات قانونی شرکت می خواهم برای دیدن و خوب پوشیدن کت و شلوار آبی به جای امضای خود پیراهن یا لباس تنگ و نازک ژاکت او برای پوشیدن در برخی از مشخصات بالا ظاهر عمومی. اما زوکربرگ زمین برای اروپا به اختراع جدید یک چارچوب قانونی برای شبکه های اجتماعی مانند Facebook—درمان آنها را به عنوان چیزی غیر از یک پلت فرم های خنثی و چیزی غیر از یک ناشر سنتی—رفتن نیست خیلی از هر نقطه. “این برای ما نیست برای انطباق با این شرکت ها اما برای آنها برای انطباق با ما” تیری برتون در اروپا و کمیسر بازارهای داخلی گفت: در آن زمان.

کلگ نیز حفظ منتقدان بازگشت به خانه در بریتانیا. دامیان کالینز است که یک عضو حزب محافظه کار مجلس که تا همین اواخر به رهبری بدن دیجیتال کمیته قرار گرفتن او استفاده می شود به طور معمول محکوم Facebook. کالینز می گوید در مصاحبه ای که او نوشت به کلگ به بحث در مورد این شرکت را از دست داده و اطلاعات را در سایت خود و کلگ پاسخ نمی. “اگر برخی از مردم ممکن است فکر می کردم که داشتن یک سابق بریتانیا سیاستمدار در آن نقش در Facebook خود را تغییر تعامل با انگلستان در مجلس آن را کار می کرد که راه در همه” کالینز می گوید.

و تحت کلگ رهبری Facebook ساخته شده است که تنها پیشرفت های جزئی با رهبران در آمریکا حقوق مدنی جامعه است که گفت: برای سال است که این شرکت انجام داده است و نه نزدیک به اندازه کافی برای رسیدگی به کسانی که می خواهم با استفاده از این سایت برای تضعیف اقلیت از رای گیری و یا شرکت در سایر موارد نقض حقوق بشر.

Vanita گوپتا مدیر عامل واشنگتن-بر اساس رهبری کنفرانس مدنی و حقوق بشر که زد وزارت دادگستری حقوق مدنی بخش در دولت اوباما. او با هر دو کلگ و زوکربرگ توسط گوشی در اجرا به Facebook, مدیر عامل شرکت بزرگ دانشگاه جورج تاون گفتار در آزادی بیان و هشدار داد كه برخی از تصاویر در پیش نویس زوکربرگ سخنرانی—harkening برگشت, برای مثال, به فردریک داگلاس و به مارتین لوتر کینگ جونیور “نامه ای از زندان بیرمنگام”—حمله شد. او از تحویل آن به هر حال. “این عدم آگاهی زمینه و کمی از تن ناشنوایی نمی شود قادر به دیدن چرا که نوع از چیزی که می ایجاد یک طوفان” گوپتا گفت: این زمستان.

رشاد رابینسون رئیس جمهور از حمایت گروه رنگ تغییر مستقر در اوکلند کالیفرنیا. او یکی از رهبران حقوق مدني که یک شنبه شب در ماه نوامبر نشستم برای صرف شام در زوکربرگ خانه در پالو آلتو در کنار سندبرگ و کلگ در میان داد و بیداد بیش از کلگ سیاسی تبلیغات گفتار و زوکربرگ را جورج تاون گفتار. کلگ به نظر می رسید صمیمی اعتبارات رابینسون اما می گوید او به نظر نمی رسد به درک کامل بافت از آنچه می تواند به اشتباه زمانی که نژادپرستان دست خود را بر روی یک شبکه اجتماعی جهانی. “نباید در کار من به آموزش سیاست مردم در ایالات متحده در مورد نژاد” رابینسون گفت: در آن زمان.

یکی دیگر از دست کشیدن بر کلگ شنیده ام در دره سیلیکون است که رویکرد خود را ممکن است احساس خوبی به یک سیاستمدار سابق و حتی خشنود و راضی Facebook جاه طلبی های, اما به سادگی در خدمت به این شرکت و با گسترش صنعت—حتی بیشتر از یک هدف است. “اگر شما نگاهی به شرکت های دیگر برای اکثر آنها نگه داشته ام سر خود را پایین می گوید:” یک سیاست رسمی در یکی دیگر از دره سیلیکون شرکت است. “گاهی اوقات آن را حس می کند بیشتر به نگه داشتن سر خود را پایین و انجام کار سخت به جای صحبت کردن در مورد کار.” به طور خاص می گوید, رسمی, قرار دادن زوکربرگ تا بالای دیواره به منتقدان روشن هدف به شلیک کنید.

پنهان کردن استدلال کلگ ندارد لوکس Facebook است دیگر: “شما نمی توانید پنهان کردن 10 تن گوریل و ما 10 تن گوریل.”

“منظورم این است که در یک کلام در واقع احتمالا فلسفه من: با آزادی در می آید. و اگر شما مردم ارائه آزادی به استفاده از خدمات ما, ما به هم عمل مسئولانه است.” به دنبال بازگشت در سال گذشته, او می گوید: “تعداد بسیار کمی از مردم معقول و منطقی می تواند ادعا کند که یک شرکت است که رفتن را از طریق بسیار گسترده اصلاحات و تغییر است.”

که گفت:, او می گوید: کسانی که بر این باورند که Facebook شکسته است در هسته خود هستند و هرگز به بیش از برنده شود بدون توجه به آنچه شرکت می کند متفاوت و دهه خود را در زندگی عمومی را به رهبری او را به انتظار آنها خواهد بود. “اگر کسی مجموعه نوار به طوری که می گویند” خوب, شما می دانید مگر اینکه نیک کلگ در حال رفتن به می رسند در Facebook و اساسا بلافاصله نابود کردن مدل کسب و کار ما در حال رفتن به راضی باشد. … ‘البته من نمی خواهم به انجام این کار” کلگ می گوید.

“اجازه دادن به مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر و می گویند آنچه آنها می خواهم با این ابزار فوق العاده پرداخت می شود برای تبلیغات شخصی—به دور از اینکه عمیقا قابل سرزنش مدل کسب و کار—من فکر می کنم که قابل توجه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>