سازمان ملل متحد می رود از دست رفته

Category: پلیتیکو Comments: No comments

از آن زمان بیش از سه ماه یک مرگ و میر بالا 87,000 و موارد در بیش از 180 کشور تکرار درخواست از کوچکتر ملل و رو به رشد حس شرم در میان دیپلمات ارشد — اما شورای امنیت سازمان ملل متحد است و در نهایت رفتن به ملاقات برای بحث در مورد کوروناویروس.

است که در یک جلسه خصوصی بعید است به عملکرد هر گونه اقدام جدی.

اگر هر چیزی, جلسه روز پنجشنبه — برگزار شد از طریق ویدئو کنفرانس — که به احتمال زیاد بیشتر در معرض رشد ربطی سازمان ملل متحد به عنوان یک محل برای کشور به هش کردن اختلافات و همکاری های مشترک بحران. به طور کلی جهانی هماهنگی از پاسخ همه گیر شده است کم است. اما زمانی که کشورهای پیشرو اعلام کرده اند تمایل خود را برای انجام “هر آنچه در آن طول می کشد” برای مبارزه با ویروس آنها تبدیل به آگهی ویژه مرجع تخصصی مانند گروه 20 به جای جامع تر بدن ملل متحد ،

بر خلاف تقریبا شش سال پیش زمانی که شورای امنیت اعلام کرد ابولا تهدیدی برای صلح جهانی و امنیت, یک بیماری نیست که احترام به مرزهای دیگر به اندازه کافی به فشار دشمنی قدرت های جهانی — ایالات متحده آمریکا چین و روسیه — استفاده از U. N. مرحله به مختصات سیاسی پاسخ. چین برگزار شد که شورای امنیت ریاست جمهوری در ماه مارس زمانی که بیماری اعلام شد یک بیماری همه گیر و شروع به پایمال کردن برخی از اروپایی و امریکایی سیستم های بهداشتی به تماس یک جلسه بر روی آن. ایالات متحده به طور فزاینده ای به هدایت رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن امریکا برای اولین بار انداز است و نه پا در U. N. تغذیه به این معنا که جهان بدن است hobbled اگر نه کاملا فلج نوع بسیار از بحران آن بود به آدرس.

“چه است این همه خوب اگر زمانی که فشار می آید به پرتاب کشورهای جهان نیست در واقع هر چیزی را پرسید:” استوارت پاتریک نزدیک ناظر سازمان ملل در شورای روابط خارجی. “آنچه در آن تأکید شده است که چند lateralism است آنچه متحده را از آن.”

روز پنج شنبه در این جلسه که اتفاق می افتد تنها به دلیل چند کمتر از کشورهای قدرتمند (نه از 10 nonpermanent عضو از 15 عضو شورا) خواستار آن است. آنها عبارتند از جمهوری دومینیکن که دارای شورای ریاست جمهوری در این ماه. A U. N. قطعنامه های مجمع عمومی در این ویروس نیز به تازگی به تصویب رسید تا حد زیادی با توجه به لابی با کشورهای کوچکتر.

این جلسه می تواند دولت چین کمی ناراحت کننده با توجه کشورهای دیگر’ خشم بیش از چگونه آن را به کار گرفته virus — اما U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ است نه به دنبال شرمسار پکن. “چین نمی خواهند به بحث در مورد Covid در شورای امنیت گفت:” یکی از مقامات ارشد مذاکره کننده. “اما آنها را نمی توان رد کرد. او آن را جمع آوری یک راه یا دیگری, اما او می خواهد برای جلوگیری از بازی سرزنش.”

این ویروس بیشتر آسیب دیده U. N. عملکرد با ساخت چهره-به-چهره دیپلماسی تقریبا غیر ممکن استارائه آن 39-داستان ستاد در امتداد رودخانه شرق شهر ارواح در میان تند و زننده شیوع این ویروس در نیویورک است.

در حال حاضر وجود دارد سوال در مورد اینکه آیا نشست سالانه سازمان ملل و مجمع عمومی که درو 136 رهبران جهان به U. N. ستاد در نیویورک در ماه سپتامبر سال 2019 می گیرد این سال است. یک واکسن در دسترس خواهد بود در ماه سپتامبر و پیشرو همه گیر مدل های پیش بینی ویروس باقی می ماند در حال حاضر در بسیاری از کشورها که در آن زمان.

اروپایی سفرای مطرح که آیا برای انصراف از سازمان ملل با اشاره به این حادثه تلخ در یک جلسه سه شنبه اما رد شد با توجه به یک سفیر در حال حاضر. یک سخنگوی استونی که دارای مدرک موقت شورای امنیت صندلی گفت: تصمیم گیری در سازمان ملل در سال 2020 به احتمال زیاد در نظر گرفته شود ممکن است. اگر برگزار می شود, این امر می تواند 75 جلسه سازمان ملل.

U. N. مقامات همچنین هشدار می دهند که این نهاد در برابر یک بحران مالی در میان همه گیر در بخشی به بسته های پول در کشورهای عضو که دیر بر حق خود. U. N. عملیات حفظ صلح به سختی به اندازه کافی بودجه در دسترس برای ادامه طریق ژوئن, با توجه به U. N. یادداشت به دست آمده توسط سیاسی. این یادداشت نشان داد که U. N. مقامات انتظار می رود خرید اینترنتی از coronavirus بیشتر به تخلیه خزانه خود را.

“کمک برای منظم ارزیابی بودجه به شدت کاهش یافته است در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به سال قبل از آن; پرداخت از ارزیابی توسط کشورهای عضو در حال حاضر در 42 درصد در مقایسه با 50 درصد این زمان در سال های قبل” این یادداشت گفت. “این منجر به یک مجموعه فاصله بیش از $220 میلیون.” اطلاعات زودتر به گزارش ایسنا.

سازمان ملل متحد ایجاد شده پس از جنگ جهانی دوم به امید جلوگیری از یک سوم این است که یک نهاد چند وجهی. بسیاری از قطعات آن کار کرده اند و مجدانه برای پاسخ به Covid-19 بحران است. U. N. “ویژگی های” اسلحه — مانند سازمان بهداشت جهانی و صندوق بین المللی پول بانک جهانی و شورای امنیت سازمان ملل متحد — همه بازی نقش کلیدی به عنوان ویروس upends جوامع و اقتصاد.

اما حتی این عناصر از U. N. مواجه اند اختلاف است.

که به طور خاص رنج می برد انتقاد از بزرگترین کمک کننده — ایالات متحده است. مغلوب ساختن پیشی جستن و همچنین چندین قانونگذاران جمهوریخواه کنگره باید بازیگران سلامت سازمان به عنوان بیش از حد دوستانه به چین و کوبیدن آن به صورت تعارف که مقامات عطا اولیه در پکن که در ابتدا به دنبال تطهیر این بحران است. تهمت و تهدید کرده است که برای برش که بودجه, در حالی که برخی از قانونگذاران خواستار تحقیقات به اقدامات آن است.

“آنها شده ایم اشتباه در مورد بسیاری از چیزهایی که” تهمت و اتهام سهشنبه متهم که از بودن بیش از حد “چین-محور” و اشتباه در اوایل بحران است.

اشاره به این حادثه تلخ علنا محکوم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را تهدید روز چهارشنبه گفت: در یک بیانیه نوشته شده است که “در حال حاضر زمان” به موضوع سرزنش برای این بیماری همه گیر هنگامی که هزاران نفر از کسانی که کارکنان “باید حمایت” در کار خود به این ویروس را تحت کنترل.

کشورهای دیگر تصریح کرد حمایت خود را برای سازمان بهداشت و درمان در میان آنها همکار دائمی شورای امنیت بریتانیا. “انگلستان پشتیبانی از نقشی که این پرداخت که در هماهنگی بهداشت جهانی در پاسخ به همه گیر” یک انگلستان سخنگوی دولت به خبرنگاران گفت: روز شنبه. وی افزود: وجود دارد هیچ انگلستان قصد دارد برای تامین مالی خروج از این که.

U. N. دبیر کل بارها خواست همکاری های بین المللی و وحدت میان همه گیر. اشاره به این حادثه تلخ به نام برای آتش بس در مناطق جنگی و تقبیح افزایش خشونت در میان بحران که مجبور است بسیاری از قربانیان به ماندن در خانه با معتادان است. او تحت فشار قرار دادند اولیه 2 میلیارد دلار درایو برای کمک به کشورهای در حال توسعه که بسیاری از آنها هنوز به احساس coronavirus’ نیروی کامل است. اخیرا او گذاشته یک طرح که در جامعه بین المللی به اختصاص 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی — یک مقدار در تریلیون — برای کمک به این سیاره بهبود یافتن از این بیماری همه گیر.

ریچارد Gowan یک U. N. تحلیلگر گروه بین المللی بحران گفت: coronavirus است “تعریف بحران” اشاره به این حادثه تلخ’ مدت است و او سزاوار اعتبار برای تلاش های خود را تا کنون. “او شده است یکی از معدود رهبران بین المللی که به نظر می رسد به درک مقیاس و وسعت و چالش های پیش رو و او صحبت کردن غیر منتظره ای رک و پوست کنده در مورد آن” Gowan گفت.

اما به طور کلی اشاره به این حادثه تلخ’ درخواست داشته اند محدود تاثیر را بر روی زمین. و در نهایت او محدود شده است چقدر او می تواند می گویند با توجه به این که او در پاسخ به رهبران U. N. عضو متحده است.

سال رو به رشد اختلاف در میان برخی از جهان بدن قدرتمند ترین بازیگران را به شدت تضعیف چشم انداز سازمان ملل متحد به عنوان یک انجمن برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات سیاسی. که سه نفر از کسانی که اعضای — ایالات متحده آمریکا چین و روسیه — در حال دائم و حق وتو-دارای حق اعمال اعضای شورای امنیت تنها می افزاید: به مرگ کاذب. چین و آمریکا در ماه های اخیر معامله اتهام بر کسی مقصر است برای coronavirus’ منشاء و گسترش یافته است.

“وجود دارد هیچ انکار وجود دارد مسائل ساختاری در سازمان ملل است که باید حل و فصل است که شاید اساسا نشدنى” سابق اوباما گفت: دولت. “ما باید بین المللی بدن قادر به شکستن از طریق به ایجاد اجماع در اطراف مشترک اقدام است.”

بیش از دهه گذشته تنش بین واشنگتن و مسکو باید تقسیم به شورای امنیت فلج U. N. دلیل خونریزی در جاهایی مثل سوریه. چین کمونیست و رهبران که اغلب طرف با مسکو در عین حال به نظر می رسد به تلاش برای به دست آوردن نفوذ بیشتر موقعیت خود را در سازمان ملل به عنوان یک وسیله counterbalancing ایالات متحده است.

حتی آنچه که به نظر می رسید به دستیابی به موفقیت لحظات برای U. N. نگاه underwhelming سال بعد.

در سال 2011 در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما شورای امنیت تایید استفاده از زور علیه لیبی نیروهای تلاش برای حمله به شهر بنغازی; چین و روسیه رای ممتنع در قطعنامه اجازه دادن به آن منتقل می کند. اما همانطور که آمریکا و اروپا به رهبری مداخله نظامی بزرگ در حوزه, در نهایت سرنگونی دیکتاتور لیبی Moammar Gadhafi روس ها رشد فزاینده ای ناراضی با این ماموریت است. امروز لیبی است یک ظرف غذا با چند شبه نظامیان و سیاستمداران رقابت برای قدرت با حمایت از مسکو و دیگر در خارج از قدرت. U. N. میانجیگری تلاش دارد ثابت کرده اند که تا حد زیادی بی اثر است.

اما شاید هیچ چیز متزلزل شده تا سازمان ملل متحد به عنوان انتخابات از مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان در امریکا رئیس جمهور. مغلوب ساختن پیشی جستن به قدرت رسید با یک “امریکا برای اولین بار” سیاست خارجی و بینایی قوی اهانت به سازمانهای چندجانبه. دستیاران خود را در زمان به معنای واقعی کلمه برش کلماتی مانند “همکاری” از سخنرانی تهمت به رهبران جهان با توجه به سابق شورای امنیت ملی کارمند درگیر در این فرآیند است. (آنها مایل به رفتن با “هماهنگی است.”)

این بود که تهمت کشیده متحده آمریکا از اوباما-مذاکره ایران و توافق هسته ای. این قرارداد که شامل هفت کشور و با حمایت اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل بود و مسلما یکی از مهم ترین و همه جانبه دیپلماتیک دستاوردهای این دهه است.

مغلوب ساختن پیشی جستن تیم ترک U. N. بدن مانند شورای حقوق بشر در اعتراض به گنجاندن استبدادی کشورهای مانند چین و بارها و بارها سعی کردم به بریده بریده بودجه برای U. N. سازمان. مقامات ایالات متحده با برخی از توجیه — همچنین اصرار دارند که آمریکایی ها تحمل بیش از حد بزرگ به اشتراک گذاری از زیر بار پرداخت برای U. N., که تا به حال برخی از رسوایی فساد.

با وجود تیراندازی میان قدرت های جهانی وجود دارد سابقه برای شورای امنیت سازمان ملل عمل مرتبط با بیماری در بخش های بزرگ به لطف, ایالات متحده است.

در سپتامبر 2014 در اوباما خواسته های شورای امنیت سازمان ملل با تصویب یک قطعنامه اعلام ابولا تهدیدی برای امنیت جهانی و دعوت از کشورها برای ارائه منابع بیشتری برای مبارزه با بیماری wracking غرب آفریقا است. آن را بسیار غیر معمول شورای امنیت جلسه با توجه به تمرکز خود را بر روی یک بیماری عفونی.

روز بعد در طول سالانه U. N. مجمع عمومی جمع آوری یک نشست ویژه برگزار شد در مورد این مسئله از ابولا با اوباما هشدار همکار رهبران جهان است که جامعه بین المللی “انجام نمی دهد به اندازه کافی.” محوری در U. N. اعتبار شده است با کمک به تحریک بیشتر کشورها برای اهدای کمک های مالی و لجستیکی و کمک های پزشکی برای کمک به جلوگیری از گسترش باطل بیماری است.

با کروناویروس ایالات متحده است ظاهر می شود یا وجود ندارد و از سازمان ملل متحد و یا می ایستد که به اتهام تلاش برای خرابکاری در عمل وجود دارد.

به عنوان مثال تلاش های برخی از اعضای شورای امنیت به پیش نویس یک قطعنامه یا برخی از مرتب کردن بر اساس بیانیه این ویروس که به یک دیوار که آمریکا اصرار دارد در این سند عبارتند از مراجع به ویروس ” ریشه در چین با توجه به دو سفرای سیاسی صحبت کرد. که خشم پکن که برای یک زمان تحت فشار قرار دادند تئوری های توطئه سرزنش ایالات متحده برای این بیماری است.

ایالات متحده نه تنها در عقب هل دادن در برابر چین است. آلمان که دارای مدرک موقت شورای امنیت صندلی مشابه عصبانی است. امیلی هابر آلمان سفیر ایالات متحده را متهم کرد که پکن روز چهارشنبه از عدم شفافیت “به حداقل می گویند,” نشان می دهد چین اقدامات منجر به مرگ و میر غیر ضروری و آسیب های اقتصادی.

در اوایل ماه آوریل U. N. مجمع عمومی که متشکل از بیش از 190 عضو به تصویب یک قطعنامه خواستار همکاری بین المللی برای مبارزه با ویروس. که اندازه گیری شد اسپانسر شده از طرف نروژ و اندونزی و غنا, لیختن اشتاین, سنگاپور و سوئیس. اما حمل آن کمی وزن قانونی و اگر هر چیزی آن تأکید سرخوردگی کمتر از کشورهای قدرتمند بیش از ناتوانی شورای امنیت.

“یک قطعنامه های مجمع عمومی تا حد زیادی نمادین” گفت: Rob Berschinski سابق مقامات دولت اوباما که در برخورد با سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل “در یک بحران مثل این واقعا به شورای امنیت سازمان ملل است که نیاز به عمل می کنند. تنها قطعنامه آینده شورای امنیت حمل وزن از قوانین بین المللی و خار می تواند مرتب کردن بر اساس عمل است که بحران کنونی به وضوح نیاز است.”

یک سخنگوی وزارت خارجه تکذیب کرد که ایالات متحده شده است تا حد زیادی وجود ندارد و اصرار دارد که امریکا “است که منجر مکالمات میان [امنیت] اعضای شورا را به حمایت از یک جلسه در مرکز تأکید بر نیاز به صورت پایدار و هماهنگ بین المللی اقدام به آهسته گسترش Covid-19. ما به حمایت از یک قطعنامه طراحی شده به منظور افزایش آن تلاش کنند.”

ایالات متحده پشتیبانی می شود مجمع عمومی اندازه گیری. اما در دقت گردد بیانیه ای در مورد آن در آن زمان یک محجبه ضربه تند وشدید زدن در چین تاکید بر “اهمیت دقیق و مبتنی بر علم با جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل ریشه های فنی و گسترش ویروس.”

رهبران جهان به طور فزاینده ای از کوره در مورد بحران تبدیل شده اند به دیگر مجامع بین المللی فراتر از U. N.

در اواسط ماه مارس این کشور در گروه هفت (کانادا, فرانسه, آلمان, ایتالیا و ژاپن و انگلستان و ایالات متحده) برگزار شد ویدئو کنفرانس برای بحث در مورد بحران بنا به گزارش ها در خواست فرانسه. آن را به همراه داشت برخی از قابل توجه تعهدات به همکاری.

G-20 که شامل چین شده است بیشتر فعال است. که گروه ملاقات با ویدئو کنفرانس, مارس 26 و متعهد به $5 تریلیون داخلی محرک اقتصادی بسته است. با توجه به سیاست محاسبات کشور به نظر می رسد که از طریق آن وعده حتی overdelivering توسط برخی از اقدامات.

G-20 دیپلمات ها نیز مشغول به کار در آفریقای بسته حمایتی. “ما متعهد به انجام آنچه در آن طول می کشد” به شکست ویروس و کمک به اقتصاد بهبود یافتن از اثرات آن, G-20 رهبران گفت: در بیانیه ای از مارس 26 نشست.

سابق آمریکا مقامات و تحلیلگران می گویند, آن را بسیار مهم برای قدرت های جهانی به فکر کردن در مورد آینده بالقوه تاثیر این ویروس در بخش هایی از جهان در حال توسعه. شکست برای جلوگیری از این بیماری همه گیر در این کشورها که اغلب فقیر سلامت زیرساخت می تواند آن را به گزاف گویی برگشت و مجددا در کشورهای ثروتمند در حال حاضر از آن رنج می برند.

این یک کار عظیم برای سازمان ملل با وجود آن واقعا جهانی عضویت — و این امر می تواند یک مبارزه حتی اگر جهان بدن بودند عملکرد در اوج خود گفت: Patrick این تحلیلگر شورای روابط خارجی.

“نورد طبیعت از این قرار بود سخت به هماهنگی به این دلیل که کانون را نگه می دارد تغییر,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>