سفارشات بین المللی به ندرت تغییر قابل توجه در راه است. فقط به عنوان رم در یک روز ساخته Pax Romana بود نه یک مرحله گذر: آن را برای قرن ها ادامه داشت. منظور به وجود آمد که از سال 1815 کنگره وین نمی به طور کامل باز کردن تا وقوع جنگ جهانی اول در سال 1914.

اما در لحظات نادری, اعتماد به نفس در جهت فرو می ریزد و انسانیت است که در سمت چپ با یک خلاء است. آن است که در طول این زمان که سفارشات جدید متولد می شوند—که جدید هنجارهای معاهدات و موسسات بوجود می آیند به تعریف کشورها با یکدیگر ارتباط برقرار و چگونه افراد در تعامل با جهان است.

به عنوان مهمترین و گسترده جهانی اختلال پس از جنگ جهانی دوم این بیماری همه گیر کوروناویروس است چنین لحظه ای. بعد از سال 1945 در جهان متوقف شده است به تابع. تحت سالم جهت انتظار داریم حداقل حسن نیت و تلاش در هماهنگی های بین المللی برای مقابله با یک ویروس است که می داند هیچ مرزهای. در عین حال سازمان ملل رفته است از دست رفته سازمان بهداشت جهانی تبدیل به یک فوتبال سیاسی ایران و مرزها را بسته اند و نه تنها بین کشورهای اما حتی در درون اتحادیه اروپا است. عادات همکاری که در زمان دهه به entrench در حال حل کردن.

که آیا ما آن را دوست دارم یا نه یک نظم جدید ظهور خواهد کرد که همه گیر محو می شود. آمریکا رهبران باید به انجام همه چیز را در قدرت خود را به اطمینان حاصل شود که پس از coronavirus منظور مجهز شده است برای مقابله با چالش های آینده عصر.

پنج سال پیش من به نمایندگی وزارت امور خارجه در درون سازمان پروژه به بررسی آینده نظم بین المللی. ما مطالعه گذشته انتقال و مورد بحث و ممکن است اصلاحات. ما به رسمیت شناخته شده است که منظور شکننده بود و نیاز به تعمیر اما ما نیز قدردانی قدرت اینرسی—در آن طول می کشد شدید لحظات برای رهبران را بپذیرد که نظم کهن شکسته است و احضار خواهد برای ایجاد یک جدید.

حالا که شدید لحظه ای است که در اینجا و رهبران ایالات متحده باید یک فرصت است که به طور معمول در اطراف می آید فقط یک بار یا دو بار در یک قرن: آنها می توانند در ساخت یک سفارش است که در واقع این نسخهها کار میکند برای زمان ما—که مبارزه تغییر آب و هوا تهدیدات سایبری و بهداشت عمومی از چالش های است که اجازه می دهد تا برای میوه های جهانی شدن و پیشرفت های فن آوری به اشتراک گذاشته شود و بیشتر به طور گسترده ای. اگر که آنها آن را درست انجام دهد.

در نظر گرفتن درس از گذشته عمده تلاش برای ساخت سفارشات بین المللی—در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول و در سال 1945 پس از جنگ جهانی دوم است. پست-1919 سفارش مشخص شده بود رکود بزرگ ظهور حکومت های توتالیتر و در نهایت یک آتش سوزی ویرانگر تر از جنگ جهانی اول در مقابل, پس از سال 1945 به منظور منجر به بیش از هفت دهه از صلح و رفاه است که در آن خشونت و میر کاهش یافت و تولید ناخالص داخلی جهان گسترش یافته حداقل 80 برابر شده است.

چگونه می توان آمریکا برای جلوگیری از اشتباهات بعد از سال 1919 و تقلید از موفقیت پس از سال 1945? سه عوامل اصلی تمایز این دو پروژه است.

اول رهبران ایالات متحده باید برنامه ریزی برای نظم جدید در حال حاضر به عنوان بحران در حال انجام است. زمانی که رئیس جمهور وودرو ویلسون وارد در کنفرانس صلح پاریس در ماه ژانویه سال 1919 دو ماه پس از جنگ بود به پایان رسید و هیچ یک از اصول اساسی پس از جنگ بود و در عین حال موافقت شده است. در نتیجه متحدان مذاکرات بودند گرفتار متناقض دستور کار و در نتیجه یک پیمان ناتوان از مدیریت این مشکلات جهان آمده است.

برعکس رئیس جمهور فرانکلین روزولت شروع به برنامه ریزی برای پس از جنگ جهانی دوم حل و فصل قبل از ایالات متحده و حتی وارد جنگ. آمریکا و انگلیس با انتشار منشور آتلانتیک که بیان اهداف خود برای نظم پس از جنگ در ماه اوت 1941—چهار ماه قبل از پرل هاربر. برتون وودز کنفرانس که مشخص پس از جنگ اقتصادی نظام صورت گرفت در ژوئیه 1944. زمان پایان جنگ در سال 1945 اصول نظم جدید در حال حاضر به خوبی تثبیت شده را قادر می سازد متفقین به تمرکز بر روی مهم جزئیات پیاده سازی.

Coronavirus را دستگیر زندگی ما طولانی تر از ما می خواهم اما نه برای همیشه—و هنگامی که بحران عبور خطوط از نظم جدید را به شکل به سرعت در حال. به اطمینان حاصل شود که مختصر پنجره قرار داده است به خوبی استفاده و مصرف squabbling ایالات متحده و رهبران جهان باید شروع همکاری در حال حاضر به تدوین و فرموله کردن اصول.

این امر می تواند احمقانه به انتظار رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که یکی از دلایلی که امروز نظم بین المللی کار نمی کند برای آن برنامه ریزی برای یک جدید. ما ممکن است مجبور به صبر بیشتر در سطح بین المللی فکر رئیس جمهور برای تشکیل نهادهای نظم جدید است. اما تهمت حضور معنا نیست که ارزش پیشرفت نمی تواند اتفاق می افتد در این میان است.

رهبران در هر دو طرف—به خصوص جوان رهبران که زندگی گشوده خواهد شد و در پی این بیماری همه گیر — باید به فوریت شروع به در حال توسعه بحث و تجمع در اطراف اهداف پست-coronavirus سفارش. قبل از غواصی به جزئیات مانند آینده سازمان ملل متحد, ما باید در تراز پايه اهداف است. ما به احتمال زیاد بیش از یک سال دور از سپیده دم از نظم جدید و مسابقه ایده های که در آن مبانی فکری نظام تحکیم خواهد شد قبل از هر نهادی نوآوری است. اعضای کنگره و رهبران سازمان های مدنی و کسب و کار و محققان باید به عنوان مثال از متخصصان مراقبت های بهداشتی که باید همکاری در تمام شیوه ای از انجمن—از مجلات پزشکی به توییتر—طراحی استراتژی برای درمان Covid-19. و آنها باید بدانند که هر گونه اصول آنها پیشنهاد می کنیم حتی اگر تنها در چاپ و یا پیکسل در نهایت ممکن است در اهمیت بیشتر: هر دو پس از سال 1919 و پس از سال 1945 سفارشات سرچشمه در اظهارات ساده—چهارده امتیاز برای سابق, اطلس منشور برای دومی—که برنده نشد گسترده حمایت تا ماه ها یا سال ها پس از آنها صادر شد.

راه دوم ایالات متحده به رهبران می توانند یاد بگیرند که از گذشته برای جلوگیری از بازی سرزنش. به رهبری رئیس جمهور فرانسه Georges Clemenceau این راننده پس از سال 1919 به منظور تثبیت شد در سرزنش مجبور آلمان به قبول “جنگ گناه” را ارضی امتیازات و پرداخت غرامت. این شرایط پاشیدند خشم که سوخت نازی ها’ افزایش قدرت. در مقابل, معماران پست-1945 منظور تمرکز بر آینده ارتکاب به بازسازی آلمان به رونق دموکراسی—با وجود این واقعیت است که آلمان بیشتر بود بدیهی است که در گسل برای شروع جنگ جهانی دوم از آن تا به حال شده است برای جنگ جهانی اول آلمان از امروز لیبرال نمونه و سرسخت آمریکا متحد است عهد به حکمت است که سیاست.

با وجود وسوسه برای پیدا کردن مقصر می گشتند به صورت یک بیماری همه گیر است که در حال حاضر به کشته شدن بیشتر از آمریکایی ها در جنگ ویتنام آمریکا رهبران باید سخاوتمندانه در کمک پست-coronavirus بهبود تلاش در سراسر جهان است. هر چند پکن بدون شک خرس سرزنش برای سرکوب آن از گزارش های اولیه از coronavirus امریکا و جهان خواهد بود به مراتب بهتر در خدمت تقویت چین نظام سلامت از توسط به دنبال تنبیه کردن, پکن یا شرمسار آن را از طریق نژادی حساس بوسيد.

جایی است که سخاوت و مهم تر از در مسابقه برای پایان دادن به این بیماری همه گیر با داروهای رمان و در نهایت یک واکسن. به جای جمع اوری مزایای این پیشرفت به عنوان برگ برنده دولت اشاره کرد ممکن است آن را انجام دهد زمانی که آن را تلاش برای تجاوز کردن یک شرکت واکسن و امریکا باید منجر به یک تلاش جهانی برای توسعه, تست, تولید و تحویل این داروها به سرعت و به طور گسترده به عنوان امکان پذیر است. بیش از هر چیز دیگری در آمریکا نقش مهمی در پایان دادن به این بیماری همه گیر را تعیین می کند چقدر اقتدار اخلاقی آن را به شکل جهان است که می آید پس از آن.

امریکا نیز باید سخاوتمندانه در حمایت از نهادهای نظم جدید است. واشنگتن در حال حاضر صرف به سمت بالا از 2 تریلیون دلار به کشیدن کشور از coronavirus پرتگاه—و بیشتر برای آمدن وجود دارد. این تزریق کوتوله $56 میلیارد دلار در امور بین المللی بودجه را پوشش می دهد که وزارت خارجه آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی کمک های خارجی و کمک به سازمان های بین المللی. اگر وجود داشت همیشه یک بحران است که نشان می دهد چرا یک اونس پیشگیری از ارزش پوند نیم کیلو درمان آن این است: آمریکا باید در صندوق نهاد سفارش جدید به طوری که آنها قادر به جلوگیری از بحران قبل از آن را به مارپیچی خارج از کنترل است.

در نهایت نظم جدید باید مبتنی بر اجماع داخلی. ویلسون را شامل نمی شود و تنها برجسته جمهوری خواه در هیئت نمایندگی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس صلح پاریس شکر و تخم مرغ را نه تنها رادیکال isolationists اما همچنین متوسط انترناسیونالیست با او ممکن است پیدا کرده اند و زمینه های مشترک. در پایان این مجلس با رد معاهده ورسای 53-38 و امریکا هرگز پیوست ملل. FDR و هری ترومن که از ویلسون اشتباه و با تمرکز اولیه بر روی ساختمان پشتیبانی برای پست-1945 سفارش. زمانی که منشور سازمان ملل متحد در آمد قبل از سنا آن را برنده قاطع تصویب 89-2.

اوباما در این پست coronavirus منظور خواهد لولا در مورد اینکه آیا آن مشارکت و حمایت داخلی اجماع. این ممکن است به نظر می رسد غیر ممکن است ما در hyper-حزبی سن. اما نزدیک به 70 درصد از آمریکایی ها از جمله اکثریت قوی از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه به نفع یک فعال ایالات متحده نقش جهان در میان بالاترین سطوح حمایت در آخرین نیم قرن. حتی در مورد مسائل بین المللی آمریکایی ها موافق بیشتر از آنها فکر می کنم. کامل دو سوم از آمریکایی ها معتقدند دولت آمریکا باید کار بیشتری برای مبارزه با تغییر آب و هوا و نزدیک به 80 درصد در نظر حملات سایبری بحرانی تهدید. در حال حاضر که coronavirus است disabused ما حس جمعی از شکست ناپذیری ما می تواند حتی بیشتر انتظار اکثریت به خطرات جهانی به طور جدی در حال حرکت رو به جلو است. آمریکا رهبران باید مهار آن حمایت و ایجاد ساختمان جدید سفارش دو حزبی پروژه.

آنچه که دقیقا می تواند این نظم نوین جهانی که در واقع تکل مشکلات قرن 21 ، در قلب هر نظم بین المللی است که یک معاوضه بین وسعت و جاه طلبی: به عنوان عضویت وسیعتر اهداف باید باریک. بنابراین ما باید تصور کنید که دو سطح سیستم. در سطح جهانی نظم جدید باید تمرکز مستقیما بر روی جمعی عمل مشکلات از جمله تغییر آب و هوا, امنیت و بیماری های همه گیر—که مخاطره جهان ما در دوران آینده تا آنجا که سلاح های هسته ای را در عبور از یکی. این عدم گسترش هسته ای رژیم موفق بوده است چون هر دو مجموعه قوانین روشن و برخوردار و قدرت واقعی: نظارت, بازرسی, صادرات, کنترل interdictions و تحریم کار در کنسرت برای بررسی گسترش. Covid-19 ساخته شده است که همه ما viscerally آگاهی از آسیب پذیری ما به چالش های بهداشت; ما باید کانال که تروما به هنجارها و نهادهای فقط به عنوان قوی به عنوان کسانی که در حفظ و تکثیر سلاح های هسته ای در خلیج. فکر می کنم به عنوان مثال از یک جهان که در آن کشورها به تعهدات شرکت به منظور کاهش انتشار کربن و محدود کردن cyber رسوخ—و جایی که این تعهدات در حال اجرا را از طریق تجاری محدودیت و تهدید اقتصادی و پیامدهای سیاسی.

در همان زمان ما نیاز به یک بازنگری شده سفارش در میان همفکر دموکراسی—که به عنوان یک گروه کوچک می تواند بیشتر بلند پروازانه. ایالات متحده و متحدان آن در اروپا و آسیا گرد هم می آیند باید به شورای دموکراسی گسترش دفاع جمعی فراتر از عرصه نظامی زیرکانه برای مقابله با پدیده مانند انتخابات دخالت و دروغ و مالی اجبار. در جبهه اقتصادی آن را به خوبی گذشته زمان برای یک سیستم بین المللی که اولویت رفاه انسان در طول رشد برای رشد تو ، امریکا و اتحادیه اروپا و ژاپن و دیگر دموکراسی باید مهر و موم جدید موافقت نامه های اقتصادی است که در آن افزایش دسترسی به بازار می رود دست در دست با سرکوب اجتناب از مالیات حفاظت از حریم خصوصی داده ها و اجرای استانداردهای کار. برخی از سطح از عقب نشینی از جهانی شدن اجتناب ناپذیر است و موجه. اما وجود ندارد و در حال حاضر برنامه ریزی که عقب نشینی خواهد شد و هرج و مرج و بی پرده پرتاب نوزاد با bathwater.

“بدون سابقه” مورخ دونالد کاگان مشاهده: “ما زندانیان تصادف که در آن و زمانی که ما متولد شدند.” پست-coronavirus منظور در حال آمدن است; وجود ندارد و رفتن به حالت عادی بازگشت. در حالی که انتقال مانند این بسیار نادر است و آنها باید قبل از اتفاق افتاده است و ما باید با توجه به درس های تاریخ است. مخاطرات نمی تواند بالاتر: اگر ما از تکرار این اشتباهات از سال 1919 ما ممکن است در نهایت به یاد داشته باشید coronavirus به عنوان پیشرو به حتی بزرگتر اختلال—بحران جهانی من شاید به تغییر آب و هوا را بحران جهانی دوم است. ما باید از این فرصت در حال حاضر به نمودار دوره های مختلف—و حرکت تاریخ از زمان ما به سمت عادلانه تر دریاها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر