نخست وزیر نروژ را رد کرد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ادعا می کنند که سازمان بهداشت جهانی (WHO) کنترل می شود چین و انتقاد مغلوب ساختن پیشی جستن مارس 29 تصمیم به عقب نشینی ایالات متحده از سازمان است.

نخست وزیر Erna Solberg جهانی اول رهبر به عموم ملامت مغلوب ساختن پیشی جستن در حرکت است که کشیده شده خاموش سیاسی جهانی واکنش. در حالی که بیش از 65 سازمان بهداشت بین المللی امروز با انتقاد از حرکت مغلوب ساختن پیشی جستن همکار رهبران تا به حال عموم نادیده گرفته و نمایشی باغ گل رز اطلاعیه. کاخ سفید هنوز به ارائه جزئیات دقیقا چگونه و چه زمانی این کشور برداشت خواهد شد; برخی از دموکرات ها استدلال کرده اند آن نیاز به کنگره تصویب.

در یک POLITICO مجازی مصاحبه Solberg گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم “است پاسخ اشتباه” به نگرانی در مورد که اضافه کردن “من امیدوارم که ما می توانیم به آمریکا بازگشت.” Solberg گفت که دچار “تحول” برای بهتر پس از بحران ابولا در سال 2018 و “ما باید همچنان به همکاری با این نهاد را داریم.”

مغلوب ساختن پیشی جستن در ابتدا ستایش چین در پاسخ به این ویروس اما زمانی که Covid-19 شیوع شروع برداشت تا در ایالات متحده در ماه مارس او منتقل تن او حمله پکن برای امتناع از “به اشتراک گذاری اطلاعات دقیق و به موقع” در مورد ویروس ها و ریشه های آن و متهم است که رهبری را قادر می سازد ،

“مقامات چینی را نادیده گرفته گزارش تعهدات به سازمان بهداشت جهانی و تحت فشار سازمان بهداشت جهانی برای گمراه کردن جهان زمانی که این ویروس برای اولین بار کشف شد” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در 29 مه اعلام خواهد شد. و او شکایت کرده است که “چین است و در مجموع کنترل” بیش از این آژانس با وجود این واقعیت است که ایالات متحده آمریکا است که بزرگترین آن زمان منابع و مدارک ارائه حدود 15 درصد از این سازمان بودجه در مقایسه با 0.2 درصد برای چین است.

Solberg توافق کردند که چین به احتمال زیاد نکردن اطلاعات از کسانی که در مراحل اولیه از coronavirus گسترش گفته است: “بیشتر باز کشور است.” چین و نروژ را دشوار تاریخ اخیر: چین قطع روابط دیپلماتیک به مدت شش سال بین سال های 2010 و 2016 پس از نروژ جایزه صلح نوبل, کمیته مفتخر Liu Xiaobo یک زندانی چینی فعال حقوق بشر.

اما نروژی نخست وزیر صراحت رد تهمت ادعای که پکن به تنهایی دارای نوسان بیش از که اقدامات است. “من فکر نمی کنم چین کنترل سازمان بهداشت جهانی” او گفت:.

او به نام کشورهای دیگر برای کمک به پر کردن شکاف بودجه ای که ایجاد خواهد شد اگر آمریکا به پایان می رسد تا ترک — پس از یک سال متوجه دوره — 2021. نروژ بزرگترین سرانه کمک دهنده اما “نروژ به تنهایی نمی تواند پر کردن آن شکاف” Solberg گفت.

با جمعیت پنج میلیون نفر از مردم نروژ در حال حاضر متعهد $1 میلیارد دلار در کمک به جهانی coronavirus پاسخ. که به ارمغان می آورد آن سال 2020 کمک های توسعه به حدود $1,000 سرانه حدود 10 برابر نرخ, ایالات متحده است.

از او خواست در واکنش به اعتراضات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی است که باید تکان شهرهای آمریکا Solberg ابراز غم و اندوه در آنچه که او به نام “دراز مدت” و سیستمیک نژادپرستی در آمریکا

“این مهم است برای همه ما که مراقبت که آمریکا یک رهبر بین المللی حقوق بشر در فراگیر اقتصاد. ما باید آمریکا بدون که نوع تظاهرات و بدون آن نوع از نیروی پلیس” Solberg گفت.

او پیشنهاد کرد که بسیاری از مسائل در قلب اعتراضات گسترش خارج از مرزهای ایالات متحده. “همه ما اذعان دارند که بسیاری از مردم احساس سمت چپ در سال های اخیر نه تنها در ایالات متحده آمریکا اگر شما نگاه کنید که چگونه Covid-19 مؤثر است جوامع آن است که بیشتر اقلیت های بیشتر افرادی که کم درآمد مشاغل” که در حال درد و رنج Solberg گفت.

نروژ در حال حاضر رقابت برای انتخاب در دو سال کرسی در شورای امنیت سازمان ملل متحد. کشورهای منتخب در منطقه ای براکت: نروژ است که در سه راه نبرد با کانادا و ایرلند. شورای امنیت در انتخابات است که مجموعه ای را در ژوئن 17.

Solberg اذعان شورای امنیت اخیر اختلال در اما گفت: جهان باید نمی دهد تا در بدن است. “آنها تنها کسی که واقعا می تواند تفسیر قوانین بین المللی و چه نوع از اقدامات قانونی در عرصه بین المللی” او گفت:.

اگر انتخاب به بدن نروژ را به تمرکز بر روی ساخت اقیانوس و اقیانوس مبتنی بر صنایع پایدار Solberg گفت. این کشور نیز مبارزه برای آفریقا برای برگزاری دائمی کرسی در شورای.

پرسید که چرا کشورها به رهبری زنان — از جمله تایوان نیوزیلند و فنلاند و ایسلند و آلمان بودند به مراتب بهتر در مبارزه با کروناویروس از کشورها به رهبری مردان Solberg گفت: این احتمالا نشان دهنده کمتر در زنان رهبران و بیشتر در جمعیت هایی که انتخاب آنها.

این کشورها باید “کمی کمتر تستوسترون و قدرت سیاسی” و بیشتر تمایل به همکاری از طریق اجتماعی, سیاست, او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im