‘این زمان برای بقا’

7 مه سال 2020 | هارتلند میشیگان

عزیز واشنگتن

من یک دوست به نام جو ضایعاتو او شگفتی اگر شما می دانید آنچه شما انجام می دهند.

در حال حاضر در حال حاضر. Don’t go گرفتن جرم است. آن چیز شخصی است. جو ندارد برخی از حزبی تبر به عمل خرد کردن یا اسیاب. این درست است که برای یک مرد مانند جو, زندگی در heartland—خوب هارتلند—و در حال اجرا یک کسب و کار کوچک, یک رستوران که میراث او و اسم تلاش برای زنده ماندن در سخت ترین بحران اقتصادی از عمر خود او به دنبال شما برای تخصص و صلاحيت اما دیدن کمی از هر دو.

قبل از اینکه شما اختلاف نظر دارند—و یا تبدیل شدن به بی اعتنا—شما باید شنیدن جو. چون به من اعتماد وجود دارد مقدار زیادی از Joes وجود دارد: کسانی که رای دادن برای هر دو طرف اما نمی خواهم هر یک از افرادی که در هشدارها از دانشمندان و اقتصاددانان افرادی که در حمایت از اقدامات شدید برای محافظت از بهداشت عمومی است اما ترس یک one-size-fits-all رویکرد ممکن است فلج اقتصاد به نقطه ای فراتر از تعمیر. او را نه پسر شما خواهید دید فریاد اعتراض او را بیشتر به احتمال زیاد برای نوشتن یک احترام نامه ای به کنگره و رشد تحریک پذیر که او شنیده ام هرگز دوباره. برخی از صرف زمان با جو و شما متوجه او نشان دهنده افتضاح بسیاری از مردم ناراضی نوسان رای دهندگان heartsick کوچک بازرگانان رستوران که احساس آنها در حال گرفتن توجه آنها نیاز دارید.
شما می دانید من تحت پوشش بسیاری از سیاستمداران در کمپین بلیزرز. من رفته به یک هزار و لاستیک-مرغ شام. اما من هرگز دیده می شود هر کسی کار یک اتاق مانند جو ضایعات. مرد فقط می داند که چگونه به مردم را راحت. این احتمالا به خاطر او خیلی راحت با خودش: 53 سال و ریزش مو با شانه های پهن و متوسط آبجو روده یک ریش بزی خاکستری کلش و گسترده دندانه دار پوزخند او struts از یک گوشه ای از پادشاهی خود را به دیگر “دست زدن به هر میز شب” schmoozing با مشتریان خود در مورد ورزش در مورد خانواده های آنها در مورد کار خود و بله در مورد سیاست. ورزشی khakis و یک دکمه پیراهن یا گاهی اوقات خود را گریس-هایش آشپزخانه سفیده او swaggers طول می کشد تا نزدیکی صندلی نشسته و کنار به طور منظم و کامل غریبه ها به طور یکسان با تکیه بنابراین زحمت به شام مکالمات شما می خواهم قسم او یک عضو از حزب خود است.

جو رستوران به نام “ضایعات جدول & شیپور خاموشی.” آن را در واقع یک شسته و رفته کوچک در مرکز نوار کردن M-59 در هارتلند میشیگان یک شهر آرام و 30 دقیقه جنوبی از سنگ چخماق است. آن را در نظر جو تکه کوچک از رویای آمریکایی است.

یک Philly kid خانواده که در پیوند به مترو دیترویت جو مشغول به کار در رستوران از او 15—شستن ظروف busing جداول پخت و پز در خط و کمک به از شربت خانه, گرفتن سفارشات مخلوط کردن نوشیدنی, مدیریت هر دو عقب و جلو خانه. او فارغ التحصیل از ایالت میشیگان در سال 1990 با عدالت کیفری درجه اما تصمیم به چوب با صنعت دانست. جو به کار می رفت برای خرچنگ قرمز و بعد Lonestar Steakhouse, افتتاح بیش از یک دوجین فروشگاه. زمانی که مالکیت خصوصی گروه در سال 1997 به باز Stillwater کوره پایان استیک و غذاهای دریایی مشترک در دیترویت exurb برایتون آنها دریافتند جو برای این کار است. رستوران رونق گرفت. سه سال بعد آنها باز دوم Stillwater فقط در خارج از لانسینگ. آن را در زمان خاموش ، بعد از 16 سال, جو رفت بین دو محل و خانه خود را در هارتلند در حال اجرا دو بسیار موفق رستوران—و شاید اگر یک روز شاید نام او را فضل منو.

“من همیشه از گرفتن شات” جو به من می گوید نشستن در یک بالا بالا داخل خود متروک فضا. آخرین باری که من در اینجا هوا hummed با عطری از گوشت گاو و پیش نویس آبجو. در حال حاضر چیز قابل خطوط تمیز و محل reeks Lysol. تکان او می افزاید: “اما این است که یک کسب و کار است. شادترین روز برای یک صاحب زمانی است که آنها برای باز کردن یک رستوران; دوم-شادترین روز است که زمانی که آنها آن را به فروش برساند.”

در سال 2016 جو کارفرمایان به فروش می رسد Stillwater—و او کاهش یافته است به ماندن در کشتی تحت مالکیت جدید. برای چند ماه او حفر استخر شنا با یک پیمانکار دوستان به ایجاد برخی از پول نقد. در حالی که همه او چشم دوخته اند یک نقطه فقط در اطراف گوشه از خانه خود را که برای فروش. این یک نفرین محل خانه را به چند میله که تا به حال با شکست مواجه به علت بد غذا و بد مدیریت و یا هر دو. اما جو معتقد بودند—بر اساس دهه ها روابط تاسیس در شهر همسایه برایتون و وفادار کارکنان آشپزخانه که آماده بود به دنبال او به یک سرمایه گذاری جدید است که او می تواند موفق که دیگران شکست خورده بود.

او خالی پس انداز زندگی خود کشید پایین 401(k) و سایر صندوق های بازنشستگی و امضا از 10 سال وام از صاحبخانه. آن را به سوء استفاده از تمام کلیشه های, یک رول از تاس همه در شرطبندی روی خود قرار دادن همه چیز را در خط در پیگیری مادام العمر جاه طلبی.

و آن کار می کرد. ضایعات یک boomtown از روز افتتاح آن در ماه جولای سال 2016. این فیله استیک راهنمایی بوفالو مرغ مناقصات بزرگ دوار بازیگران محلی brews—همه چیز کار می کرد. برخی از آن زمان بود: Hartland, دیرین, مزرعه, شهر, شد و به سرعت در حال رشد به بالای کلاس حومه پر از ناهار-expensing تجار و بازرگانان فعال و خانواده ها با هیچ زمان در خانه شام. شرکت های بزرگ زنجیره طولانی بود دور مانده از هارتلند; ساکنان رانده بود پایین جاده به برایتون برای پیدا کردن فلفل قرمز یا باغ زیتون. در حال حاضر آنها را به بازیافت شده است.

جو و همسرش, ایوان, شد بیش از حد مضطرب و کار بیش از حد بسیاری از 18 ساعت در روز—به درک موفقیت است. آن را تا ماه دسامبر هنگامی که حسابدار خود را برای دیداری به بررسی این کتاب که آنها متوجه آن است. “گه مقدس او گفت:” به دنبال. ضایعات را تا به حال دو برابر درآمد انجام شده توسط صاحب قبلی.

جو بود فقط گرفتن آغاز شده است. در سال 2017 رستوران خود را لذت می برد رشد دو رقمی. سپس یک سال دیگر از رشد دو رقمی در سال 2018 است. در همان 2019. کسب و کار خیلی پر جنب و جوش, چشم انداز خود را پس از سنگ جامد است که جو و ایوان نشستم گذشته ممکن است و یک تصمیم: آنها را باد پایین تعادل وام خود را در 12 تکه های بزرگ پرداخت آن ممکن است سال 2020 شش سال جلوتر از برنامه. آنها خواهد بود یک موفقیت نادر در “وحشیانه” میباشد. آنها را ساخته و آن را در یک راه بیشتر restauranteurs هرگز فراموش.

و سپس همراه با Covid-19.

“ما دو ماه از بودن در خارج از بدهی” جو می گوید. “در حال حاضر ما دو ماه از خروج از کسب و کار است.”

هیچ شهر مترادف با غذای بیرون هیچ دیترویت از رستوران ها. تجربه بسیار, جهانی, حضور eateries تا در همه جا حاضر است که ما تمایل به چشم پوشی چقدر حیاتی خدمات مواد غذایی است که به امریکا و اقتصادی تندرستی. در سال 2017, the Atlantic گزارش داد که در رستوران بودند “امیدوار کننده ترین بخش از بازار کار ایالات متحده” با “مشاغل در حال رشد سریع تر از مراقبت های بهداشتی و ساخت و ساز و یا ساخت.” این نه یک پدیده جدید: “برای سه دهه گذشته و رستوران ها باید به طور پیوسته رشد کرده است به عنوان بخشی از اساسی ترین تغییر در آمریکا کار از چیزهایی که به خدمت به مردم” از اقیانوس اطلس اشاره کرد. “در حال حاضر نرخ رشد بیشتر مردم خواهد شد کار در رستوران از تولید در سال 2020 است.”

زمانی که صنعت خودرو با آن مواجه انقراض در سال 2008 و 2009—تهدید معیشت میلیون ها نفر در میشیگان و در سراسر صنعتی میانه—دولت فدرال عمل کرده و با سرعت و دقت. آن را بدون شک حق تماس; شغل ذخیره شد, بازپرداخت وام شد و خودروسازان شد بهتر برای آینده است. نجات صنعت رستوران که لمس آمریکایی ها در هر شهر و در هر شهرستان در هر کشور است مراتب بیشتر دشوار است.

اولین چیزی که شما باید درک کنند که جو ضایعات توضیح می دهد که “حتی واقعا خوب نشسته رستوران کار در 5 تا 10 درصد حاشیه.” بسیاری از آن حاشیه می آید از فروش الکل; از جدول که سفارشات اضافی دور و از مردم فشرده بر روی نوار مدفوع شش اینچ از هم جدا از یکدیگر است. به عبارت دیگر این کسب و کار هستند که لازم نیست اتاق را برای ضرر و زیان برای شروع با—و تلفات اجتناب ناپذیر هستند اگر مشتریان مایل به اجتماع افراد یک تیم در مجاورت نزدیک برای مدت زمان طولانی.

در حال حاضر جو هیچ مشتریان در همه.

در شب جمعه, مارس 13 ضایعات را شلوغ بود. وجود دارد یک 45 دقیقه ای صبر کنید برای جداول و یک جشن—اگر کنجکاو—خلق و خوی در هوا. پیش از آن روز فرماندار گرچن Whitmer اعلام کرده بود بسته شدن مدارس در سطح ایالت. “من صحبت کردن به مردم آن شب را با تماشای آنها کتاب پرواز به بداهه سفرهای چون مدرسه لغو شده است و بلیط ارزان خاک” جو می گوید. “و من فقط فکر” این آخر هفته گذشته در کسب و کار است.'”

مطمئن شوید که به اندازه کافی بعدی روز شنبه 14thاو جمعیت رقیق. فروش شدند و راه را به پایین. سپس در 15th, پایین سقوط کرد. جو اتاق ناهار خوری خالی بود. “مثل این بود که دنیا را متوقف کرده در حال چرخش است که یکشنبه,” او می گوید.

زمان نمی توانست بدتر است. او 48 ساعت از روز سنت پاتریک, رستوران بزرگترین درآمد جایزه. جو به تازگی خریداری شده $5,000 چیز قابل آبجو. یک غذا سفارش به ارزش $8,000 شد در آینده در یک کامیون صبح روز دوشنبه. آنچه که او قرار است انجام دهید ؟

تصمیم گیری برای او ساخته شده بود. چند ساعت پس از جو پذیرفته شده تحویل صبح روز دوشنبه—تجلیل کلمه خود را به یک دیرین توزیع کننده—او گوش در رویا دولت به عنوان Whitmer اعلام کرد که از 3 بعد از ظهر همه میشیگان رستوران بودند به توقف خود شام خوردن در خدمات.

جو نامیده می شود و در هر نفع او می تواند تجاری در تمام آن سال ها از روابط در جامعه است. در روز سنت پاتریک او موفق به فروش 60 گوشت گاو corned شام برو و 60 روبن ساندویچ. آن را مفید, مصرف برخی از نیش موجودی خود و گرفتن برخی از درآمد در ازای بسته بندی شده خانه او می خواهم برای برنامه ریزی. اما جو می دانستم که این کافی نیست. مدل خود ساخته نمی در carryout سفارشات. آشپزخانه خود را مدیر یک بازمانده سرطان که در معرض خطر. اگر او سعی به باز بماند رستوران خواهد خونریزی پول در بهترین و افراد بیمار در بدترین حالت.

“ما نشسته که شب 17thو تصمیم به تعطیل کردن و نشستن بر ما نقدی تا زمانی که ما می تواند درک بهتری از این” جو می گوید. “من گریه بیشتر کسانی که در سه روز آینده—آن را مانند مادر من فوت کرد همه را دوباره و دوباره. این یک شات به من غرور و افتخار است. من دیگر نمی تواند ارائه برای کارکنان و خانواده های آنان است. اما این تصمیم درست است. آنها می تواند نرخ بیکاری در حالی که برای. و راستش اگر ما مانده بود و باز اگر ما فقط می خواهم اجازه دهید ما حساب بانکی رنده کنید و دور تلاش برای انجام حمل کردن وجود دارد نمی توان به یک رستوران برای آنها را به بازگشت به.”

هیچ مسئول عمل می رود مجازات. داشتن کلوخ خیلی نقدی نسبت به بازپرداخت وام خود را—و پس از پرداخت مالیات خود را در اوایل هر دو به لنسینگ و فدرال—جو دست پاچه شد که توقف کار ضربه. اعمال او برای یک کارت اعتباری کسب و کار, اما بانک به او گفت آن را به حال تعلیق حساب کاربری جدید دهانه. او برای اعمال چک Protection Program اما رفت دست خالی از موج اول پرداخت. “من هیچ بدهی با بانک. من هیچ وام یا خطوط اعتباری. من نمی اهرمی” جو پرسم. “رفقا من که PPP وام حق دور آنها مدیون پول به بانک های خود را. و برخی از آنها هنوز باز برای کسب و کار خوب انجام. … آن بسیار واضح است به هر کس که چگونه همه چیز کار می کرد.”

این است که در آن جو پوپولیستی خط بیرون می آید.

“مردمی در واشنگتن آنها را در برج عاج آنها لازم نیست که پای خود را بر روی زمین. آنها نمی دانند که آنچه که من نیاز به در هارتلند, میشیگان,” او می گوید. “بنابراین ما این زانو حرکت تند و سریع برنامه. آنها پمپ کردن این همه پول بدون دانستن که در آن برای رفتن و یا چرا. من می دانم که آنها نیاز به حرکت سریع اما آنها تا به حال هیچ ایده چه چیزی آنها انجام می دهند. وجود دارد بسیاری از مردم که نمی نیاز به کمک کسانی که در حال گرفتن است و بسیاری از افرادی که واقعا نیاز به کمک به کسانی که در حال گرفتن آن است.”

جو می افتد در جایی در وسط. او اجرا می شود یک کسب و کار سالم در یک مرفه جامعه است که تجمع در اطراف او زمانی که درب دوباره باز کنید. در همان زمان خود را نقد وضعیت لرزان و هیچ خط اعتباری به تکیه. به restock خود را خالی کولرهای آبی از ابتدا داشتن اهدا تمام مواد غذایی در ماه مارس خواهد هزینه دهها هزار دلار است. و حتی شروع به حساب الکل, بازی جدید تمیز کردن لوازم و البته حقوق و دستمزد.
به طور فزاینده متقاعد شده است که PPP خود را نشان داده تنها راه نجات جو تماشا عصبی در دوشنبه 27 آوریل به عنوان پورتال برای دور دوم برنامه های کاربردی راه اندازی شد—و پس از آن به سرعت سقوط کرد.

“بود که تا 10:30 صبح و من تماشای مغلوب ساختن پیشی جستن در آن شب در 6:30 و او را مورد سوال” چه شما فکر می کنم در مورد PPP سیستم وام توفنده؟’ و او می گوید که او تا به حال هیچ ایده آن سقوط کرده بود” جو می گوید. “و من گفتم:” فرض شما رو کلید لعنتی ماشین. که در آن شما بوده است گذشته هشت ساعت?'”

جو نمی خواهند به بحث در مورد رئیس جمهور. از آنجا که او می گوید: این مورد با رئیس جمهور است.

مطمئن شوید که او بیمار از کوچکی. او خسته از نام. اما جو حاضر به شمع سرزنش برای Covid-19 و آمریکا گسترده تر اجتماعی و سیاسی از معضلات در مغلوب ساختن پیشی جستن آستان. او می بیند نهادی شکست در سراسر هیئت مدیره بانک های بزرگ در بیمارستان, سیستم, داخلی, ساخت, رهبری هر دو طرف—که predated این همه گیر و این دولت است. او ترس از “حزبی شاشیدن مسابقه” تنها استمرار چرخه از جمله سیستمیک شکست.

“این یک زمان برای دموکراتها در مقابل جمهوریخواهان” او می گوید. “این یک زمان برای زنده ماندن است.”

در صورتی که برای تلفن های موبایل مانند تنبل ابهام—”هر دو-siderism” به عنوان توییتر خواستار آن—به خوبی جو مراقبت می کند. او مظهر یک میانه: از لحاظ مالی محافظه کار اجتماعی متوسط فکری کنجکاو کسی که جوایز صلاحیت بیش از ایدئولوژی. او همچنین یک مصلح. جو می خواهد خود را به مردم با هم. چند وقت پیش او ممنوع, Fox News, CNN, یا MSNBC از اینکه نشان داده شده در تلویزیون خود را—حتی زمانی که آن را rankled برخی از به طور منظم.

“ما تا به حال عرق استدلال. ما تقریبا تا به حال دعوا. حتی قبل از Covid من می توانید ببینید دما در اینجا در لیوینگستون شهرستان در حال اجرا است. و در حال حاضر شما در حال رفتن به سمت ماه نوامبر با همه چیدن طرف. من لعنتی, ترس,” او می گوید. “و نیز نگاه کنید من یک صاحب کسب و کار—من نمی بینم مشتریان به قرمز یا آبی. من با دیدن رنگ سبز. من تبدیل شده به دور از نامزدها تلاش برای میزبانی رویدادهای سیاسی در اینجا. هیچ با تشکر از شما. که مانند حلق آویز میشیگان پرچم خارج است. و یا حلق آویز Sparty پرچم خارج است. شما در حال گفتن نیمی از مشتریان خود را از آنها استقبال نشده است.”

سپس دوباره نصف یک اتاق ناهار خوری خواهد بود 100 درصد مشتریان بیشتر از او در حال حاضر.

او عبور از انگشتان دست خود را در اواخر ماه گذشته امید Whitmer اجازه می دهد رستوران ها به سر ناهار خوردن در خدمات با 50 درصد ظرفیت است. او نه و جو عصبانی بود. “من برای هر اندازه گیری ایمنی همیشه گمراهان در کنار احتیاط” او توضیح می دهد. “اما آن را سخت به نشستن در اینجا در Livingston County, که در آن ما باید یک مرگ در هر روز و در دو مورد جدید و استدلال به ادامه shuttering اقتصاد است.”

در حال حاضر بعد از تاریخ دور در تقویم مارس 28. اگر Whitmer در نهایت اجازه می دهد تا نیمی از ظرفیت خدمات در آن تاریخ به عنوان مقامات صنعت هستند با احتیاط در انتظار جو را بازگشایی رستوران خود را به جهان است که به نظر می رسد هیچ چیز مانند او شناخته شده بیش از 40 سال در کسب و کار.

“شما باید بررسی کارکنان زمانی که آنها در اینجا—اما ما می توانیم پیدا کردن یک دماسنج برای خرید,” او می گوید. “ما باید ماسک, اما ما نمی توانید به اندازه کافی به طوری که ما در حال ساخت برخی از. ما باید مقدار جرم از ضد عفونی کننده دست, بنابراین من شده است تماس, مشروب, مشروب به خرید برخی از آنها. بنابراین در حال حاضر من از در حال اجرا یک رستوران به بازآموزی هر کارمند. در حال حاضر در هر جدول شما در حال رفتن به نمک و فلفل و سس گوجه فرنگی و ضد عفونی کننده دست. اوه, و راه, و گوشت گاو و قیمت بالا رفت و 15 تا 20 درصد در این هفته. به یاد داشته باشید که حاشیه من صحبت کردن در مورد ؟ که 5 تا 10 درصد در سود ما زندگی می کنند ؟ آن را درست کردم خیلی کوچکتر است.”

او مکث و می افزاید: “و چه اتفاقی می افتد زمانی که یکی از کارمندان ما تست مثبت برای Covid? در یک شهر کوچک که در آن هر کس می داند که هر یک از دیگر ؟ ما انجام می شود؟”

جو اعتماد به نفس است که او می تواند آن را. اما او را شکست داد و برای تلفن های موبایل هنگامی که بحث در مورد این صنعت در مقیاس بزرگ است. رستوران ها مخاطره آمیز با طبیعت; آنها به حلقه تا سمت چپ و راست حتی در بهترین دوران اقتصادی. اما این متفاوت خواهد بود. میشیگان انجمن رستوران اشاره به پیش بینی های که 20 رستوران ها را در این دولت هر روز. “خوب,” او تاکید می کند.

بخشی از دلیل این که رستوران آخرالزمان جو معتقد است که PPP—عظیم برنامه دولت برای کمک به کسب و کار پوشش حقوق و دستمزد—نبود طراحی شده برای دیدار با نیازهای خود میباشد. (یا حداقل در سطح خود را از صنعت: کوچک مستقل پیچ کردم در حالی که کریس روت کردم آن 20 میلیون دلار بررسی سریع تر از جو می تواند کوره 7-هر اونس فیله).

“ما در حال توقیف. دو نفر از هر سه رستوران کارگران در ایالت میشیگان گذاشته” جو می گوید. “شما به من پول من صرف نمی توانند.”

این یک مشکل جو به خوبی می داند. در شنبه رفته هفته بدون هر گونه به روز رسانی در مورد وضعیت خود PPP نرم افزار, او ناگهان مطلع از تصویب بودجه. (جو کاهش یافته است به من بگویید این مقدار است.) اولین واکنش امداد. خود دوم شد نگران نباشید. وجود هشت هفته پنجره است که در آن 75 درصد از PPP بودجه باید پراکنده به کارکنان. ساعت شروع به تیک تاک در روز شنبه که او پذیرفته ایمیل را ارائه می دهند. جو که دعا به دوباره باز کردن در نیمی از ظرفیت سه هفته از هم اکنون می داند که او هرگز قادر به خالی کردن پول قبل از بسته شدن پنجره یک ماه بعد. در نهایت هر مانده وجوه به طور خودکار تبدیل به یک وام در 1 درصد بهره—که جو یادداشت ها ترجیح داده می شود برای کسب و کار خود را مانند است که هنوز هم نمی دانم زمانی که آن را برای رفتن به بازگشایی شده است.

او خوشحالم که خالص ایمنی در زیر او مطمئن آن را به کمک به او برای زنده ماندن. اما به دنبال فراتر از چهار دیوار ضایعات او شگفتی آنچه در آن همه به معنی برای هفت دیگر کسب و کارهای کوچک در مرکز نوار برای رستوران ها در سراسر کشور است که در حال اجرا نیست در سالم حاشیه قبل از Covid-19 کشوری است که توزیع تاریخی پشته از پول در پاسخ به چند کلیک ماوس.

“این ترسناک میشه. که در آن است که امریکا به رهبری زمانی که ما در حال دادن پول مثل این ؟ ” او می گوید. “و در جایی که پول حتی از آمده است؟”

جو فکر می کند برای یک لحظه. “من درک می کنم شما باید نگه داشتن اقتصاد رفتن. اما آن را وحشتناک به فکر کردن در مورد چگونه ما برای این پرداخت. در برخی از نقطه این لایحه به علت می آید. آن را مانند همه ما برنده یک دست پوکر و پول در حال هل در مقابل از ما. سرد است! اما که پول در آن است؟”

در حال حاضر این جو ضایعات پول—و او نیاز به شروع به خرج کردن آن است. در برابر او زودتر قضاوت جو در حال حاضر برنامه ریزی برای باز کردن رستوران برای carryout سفارشات در مارس 19. بین در حال حاضر و پس از آن او می تواند تمیز کردن عمیق خود را در فروشگاه و آموزش مجدد کارکنان خود را از 50 تا مطابق با دقیقترین ممکن است دستورالعمل های ایمنی. او همچنین لابی نمایندگان مجلس—در سطوح ایالتی و فدرال برای گسترش PPP صرف پنجره برای رستوران ها برای حداقل 12 هفته است.

جو می گوید او نوشته شده به اعضای میشیگان هیئت نمایندگان کنگره. تا کنون هیچ پاسخ.

چه چیزی به شما می گویند واشنگتن ؟

این همه صحبت از مواد غذایی است و من گرسنه است. من به حمایت از یکی از رستوران های محلی; من امیدوارم که شما همان را انجام دهید.

اگر شما مکان شما فکر می کنم من باید مراجعه مردم به شما فکر می کنم من باید به ملاقات من یک خط رها: [email protected]. تا آن زمان لطفا امن نگه دارید—و اگر شما تا کنون نزدیک هارتلند فراموش نکنید که در مورد جو. من پیشنهاد می کنم که buffalo مناقصات و یک پاینت بل فصلی آبجو.

دوستان قدیمی

تیم

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin tıkanıklık açmahovarda betElektronik sigara