دایر نوادا—در یک هوای سرد و باد می وزد روز در اواخر ماه اکتبر در یکی از دور افتاده ترین و کم جمعیت مناطق از دولت یک و نیم دوجین کارگران آماده به تمرین یکی دیگر از تست سوراخ در خشک سنگ های آتشفشانی. آنها به دنبال ذخایر لیتیوم فلزی که ضروری تبدیل شده است برای گوشی های هوشمند و برقی, خودرو, باتری, و, که زمین شناسان تخمین می زنند بسیار فراوان در اینجا است که شرکت های استخراج معدن از سراسر جهان در حال رقابت برای یک شانس برای بزرگ بعدی کشف. کارگران انجام حفاری شد قرارداد توسط Ioneer یک شرکت استرالیایی که در حال حاضر سرمایه گذاری میلیون ها نفر در کاوش معتقد است آنچه در آن می تواند یکی از بزرگترین لیتیوم تولید کننده در جهان با برآورد خالص ارزش حدود 2 میلیارد دلار.

مانند تقریبا همه از اطراف خاک این زمین متعلق به دولت فدرال و نظارت توسط وزارت داخله اداره مدیریت زمین. من تا به حال به اینجا می آیند چون من آموخته بود که Rhyolite ریج پروژه بود و تهدید نادر wildflower به نام Tiehm را گندم سیاه است که شناخته شده برای رشد در هر نقطه دیگری در جهان است. ایستاده با من در ridgeline مشرف به کار سایت بود پاتریک Donnelly دولت مدیر مرکز تنوع زیستی حفاظت از محیط زیست است که بیش از سه سال گذشته ایجاد کرده است خود را به عنوان یکی از مصمم ترین و موفق—دشمنان از مغلوب ساختن پیشی جستن تلاشهای دولت برای سرعت بخشیدن به معدن و توسعه در سرزمین های عمومی است. این Rhyolite ریج پروژه مرز نشسته است در بالای این گیاه کوچک 21 هکتار زیستگاه و از چه Donnelly می تواند به کار بود در حال حاضر با داشتن یک تاثیر مخرب. Donnelly با اشاره به تازه مدرج جاده ها در سایت از جمله یک مسیر است که از طریق دو تا از اصلی جمعیت از گل. سه هفته قبل از Donnelly تا به حال ثبت یک دادخواست فدرال و مقامات دولتی برای این گیاه ذکر شده به عنوان یک گونه در معرض خطر. در حال حاضر در تعطیلات آخر هفته معدن وزوز شد و Donnelly شد کبود. او تا به حال دیده می شود چیزی شبیه به این سطح از فعالیت در سه بازدیدکننده داشته است بیش از تابستان است.

“چه چیزی تغییر کرده است ؟” او پرسید. “پس از سپتامبر 1, خوب ما ارائه درخواست ما.” اما به جای پل محدود اکتشاف فعالیت در سایت به عنوان Donnelly امیدوار بود این کار به نظر می رسد به طور قابل توجهی گسترش یافته است. “آن را مانند پل به دو برابر کردن” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im