واشنگتن در مورد را انتخاب کنید که شرکت ها برای زنده ماندن

Category: پلیتیکو Comments: No comments

دو زشت حقایق در مورد هر حماسه بحران اقتصادی هستند که همه کسب و کار را برای زنده ماندن و دخالت دولت کمک کند تعیین کند که کسب و کار زنده خواهد ماند.

به عنوان coronavirus له اقتصاد سیاستگذاران واشنگتن در حال تلاش برای کشف کردن که به قید وثیقه یک مسئولیت است که یک جانباز از سال 2008 نجات مالی مرضی اما با دقت در مقایسه با کوره در رفته تریاژ کار است که پزشکان در حال حاضر در حال انجام در سر می برند ایتالیایی بيمارستان. آنها نمی خواهند به اتلاف منابع ارزشمند در بیمارانی که نمی تواند ذخیره شود و یا در بیمارانی که بهبود می یابند بدون کمک کنند. آنها می دانند که آنها نمی تواند جلوگیری از تمام مرگ و میر, اما آنها می خواهند برای جلوگیری از مرگ و میر قابل پیشگیری.

“شما را به تصمیم می گیرید که شما می توانید پل از طریق این” او گفت:.

که نوع اقتصادی تریاژ است که اتفاق می افتد در حال حاضر. با آمریکا تجارت بی سابقه ای مواجه shutdown و فقط در مورد هر کسب و کار دیگر از آمازون, Costco و Purell مصرف ویرانگر بازدید واشنگتن است که گریبانگیر در یونان دیوانگی. تقریبا هر صنعت است ارسال آن لابی به درخواست کنگره برای جزوه از جمله جت خصوصی میباشد.

صنعت زغال سنگ می خواهد اجازه دسترسی به توقف ساخت پرداخت به کارگران معدن با بیماری ریوی است.

صنعت هتل را به تنهایی درخواست 150 میلیارد دلار کمک مالی است که کمک خواهد کرد که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تحمل لغو رزرو خود را در تفریحی.

به عنوان کنگره سراسیمه به جمع آوری یک بسته محرک اقتصادی به سعی کنید به سرعت سقوط آزاد و یا حداقل پد فرود آن را تبدیل شدن به روشن است که بسیاری از فدرال دلار خواهد بود ارسال مستقیم به مالیات دهندگان آمریکایی, اما همچنین که بسیاری از فدرال دلار را مستقیما به شرکت های که آنها را استخدام. واشنگتن آخرین حماسه نجات 700 میلیارد دلار وال استریت نجات 2008 بود wildly محبوب اما در نهایت بسیار موفق—و در حالی که وحشت مالی است که یک نوع متفاوت از بحران از ویروسی همه گیر آن را تا به برخی از درس امروز در مورد زمانی که شرکت ها باید کمک کند و چگونه است که کمک باید تحویل داده شود.

اینها سیاسی, سوالات و در جریان کنگره مذاکرات دموکرات ها در حال هل دادن برای کمک های بیشتر برای خانواده ها به خصوص خانواده های فقیر در حالی که جمهوری خواهان در حال هل دادن برای کمک های بیشتر برای کسب و کار با کمتر رشته های متصل. اما وجود دارد در حال رشد و نجات ادبیات—از جمله تحصیلی جدید رساله, عنوان, اولین پاسخ, تولید شده توسط معماران و مهندسان از آخرین نجات—که نشان می دهد برخی از پاسخ های بهتر از دیگران است.

در هر صورت واشنگتن در مورد ارسال jetloads از پول به سرمایه داران آمریکا—شاید هنوز به اندازه 700 میلیارد دلار آن را مجاز در سال 2008 برای صنعت مالی پس از بدترین فروپاشی مالی از زمان رکود بزرگ اما قطعا بیش از 80 میلیارد دلار آن را به پایان رسید تا تزریق به صنعت خودرو به نرم رکود بزرگ در سال 2009. مغلوب ساختن پیشی جستن خود تریلیون دلار پیشنهاد شامل 500 میلیارد دلار برای کسب و کار و این رقم به نظر می رسد در حال رشد به عنوان رهبران کنگره هش کردن یک معامله است.

در حالت ایده آل آنها می خواهم که قادر به فکر می کنم طولانی و سخت در مورد کسی که به قید وثیقه و چگونه این کمک مالی باید ساختار به حداقل رساندن کوتاه مدت و طولانی مدت رنج می برند. در حال حاضر آنها نمی باید به فکر می کنم طولانی, اما در اینجا برخی از مشکلات سخت آنها نیاز به در نظر بگیرید.

همه گیر اولویت است. برخی از صنایع التماس برای کمک مالی واقعا حیاتی برای اقتصاد ایالات متحده است. بسیاری از آنها در آستانه از اخراج که باعث افتضاح درد. و هیچ کدام مسئول این بیماری همه گیر است که از بین بردن خط پایین خود را. اما تریاژ در مورد اولویت و واشنگتن اولویت است به عنوان چشمگیری آشکار به آن شده است تا حد زیادی وجود ندارد و از محرک بحث: در آن نیاز به انجام همه چیز را می تواند شامل coronavirus در حال حاضر. اولین قانون برای خارج شدن از یک سوراخ برای جلوگیری از حفر و این بدان معناست که پرتاب پول در هر کسب و کار است که می توانید تست های بیشتر ماسک یا هواکش ارائه بیشتر تخت های بیمارستانی یا پزشکی و یا در غیر این صورت کمک گرفتن همه گیر تحت کنترل است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دو صفحه محرک پیشنهاد مشخص نیست یک سکه برای این صنایع است, اما آن را طول و شدت همه گیر خود خواهد کرد که تعیین نهایی سرنوشت شرکت های هواپیمایی و هتل ها و سایر کسب و کار آمریکا. هر گونه کمک که نیست به کارگردانی نسبت به پایان دادن به این بیماری همه گیر است که به کمک یک گروه.

این ممکن است به نظر می رسد ناعادلانه به ارسال بی گناه دیگر صنایع به پشت خط به خصوص پس از واشنگتن به تصویب 700 میلیارد دلار برای بیش از حد بزرگ به شکست بانک ها که در واقع ناشی از تحولات ناگهانی و عمده در سال 2008 اما آن را واقعا نشان دهنده همان اصل است. این بحران در سال 2008 مالی و وحشت همه جانبه اجرا در سیستم مالی است که در غرفه اقتصاد; تنها راه برای پایان دادن به ترس و وحشت شد و برای اطمینان از سپرده گذاران و اعتباردهندگان است که پول خود را امن خواهد بود در سیستم و تنها راه برای انجام این کار این بود که دولت ایستاده پشت بانک.

بحران امروز است که بهداشت عمومی فاجعه و تنها راه برای دریافت خطوط کروز و هتل ها و کارخانه ها در کسب و کار خواهد بود برای متوقف کردن گسترش ویروس. بنابراین این صنایع ندارد و ادعای ویژه برای اولین بار در خط برای کمک مالی—به جز آنجا که کشتی های کروز و هتل ها می تواند repurposed به قرنطینه بیمار یا کارخانه می تواند repurposed به ایجاد تجهیزات لازم پزشکی.

مالی یونان مشغول به کار در سال 2008 و هر سکه دولت به سرمایه گذاری در بانک در حال مرگ بود و بازپرداخت با بهره پس از آنها بهبود یافتند. این بار واشنگتن نباید انتظار برای دریافت پول آن سرمایه گذاری در ضعف عمومی بخش سلامت ، اما در صورتی که پول کمک می کند حاوی COVID-19 آن می تواند صرفه جویی میلیون ها نفر از کسب و کار و تریلیون ها دلار مالیات دهندگان.

این سوال بسیار مهم است. در حالی که بخش پزشکی است که تنها بخش حیاتی برای پایان دادن به این بحران آن را قطعا ممکن است که دیگر صنایع می تواند تلقی حیاتی برای اقتصاد به صنعت خودرو شد و در سال 2009. مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد شامل $200 میلیارد دلار وام به شرکت های هواپیمایی و “بحرانی دیگر بخش های اقتصاد آمریکا دچار بحران مالی شدید پریشانی.” سوال بعدی در مقابل واشنگتن در زمان تریاژ است: هر گونه دیگر بخش های بسیار حیاتی برای اقتصاد است که مالیات دهندگان عادی باید وثیقه آنها را ؟

پس از همه, فقط در مورد هر بخش در حال تجربه بحران مالی شدید پریشانی. بنابراین حتی اگر بیش از 2 میلیون آمریکایی کار در صنعت هتل و 15 میلیون آمریکایی کار در رستوران, آن را سخت برای توجیه کمک به محاصره مدیران هتل ها و یا restauranteurs از طریق صنعت خاص کمک مالی به جای کلی برنامه برای کمک به کسب و کار و کارگران است. آمریکا خطوط کروز می خواهید کمک های ایالات متحده حتی آنها که مقر آن در خارج از ایالات متحده برای جلوگیری از آمریکا مالیات است. اقتصادی سختی نیست آشکارا بیشتر بحرانی برای دولت, برای از بین بردن نسبت به سختی از توقیف آرایشگر مغازه ها یا فروشگاه های خرده فروشی و یا سینما.

شرکت های هواپیمایی به نظر می رسد به احتمال زیاد برای دریافت یک کمک مالی, و آنها مسلما ارائه حیاتی اقتصادی خدمات به ملت آگهی های مکرر که دشوار خواهد بود به جای اگر همه آنها رفت و مجسمه نیم تنه. بوئینگ نیز به دنبال 60 میلیارد دلار کمک های بسته و در حالی که آن را ممکن است به نظر می رسد enraging حتی به تامل کمک به یک کرگدن که در حال حاضر در مشکل قبل از همه گیر به دلیل آن هواپیما نگه داشته در حال سقوط از آسمان است آمریکا بزرگترین صادر کننده است. یک درس از سال 2008 نجات که پاداش رفتار بی پروا اما quelled فاجعه بار وحشت است که موفقیت باید نتایج اندازه گیری برای ملت نه با اخلاق نجات گیرندگان.

اتفاقا یکی دیگر از درس از سال 2008 است که آشوب در خیابان اصلی—کارگران بیکار و عملکرد ضعیفی کسب و کار قادر به پرداخت وام مسکن و وام های دیگر—می تواند به ایجاد آشوب در وال استریت پس از آن می تواند ایجاد یک چرخه معیوب است که تشدید مشکلات در خیابان اصلی. آن است که متاسفانه ممکن است که اگر این بیماری همه گیر در drags برای مدتی بزرگ مالی ممکن است نیاز به کمک بیشتر از کنگره برای دفع یکی دیگر از وحشت. این امر بسیار خشمگین این کشور به خصوص پس از گلدمن ساکس فقط به آن مدیر عامل شرکت یک افزایش به $27.5 میلیون اما بازارهای مالی در حال حاضر رو به وخامت تا به سرعت که فدرال رزرو تا بی سر و صدا شروع به پمپ نقدینگی به متزلزل بازارهای اعتباری.

“این سخت است برای بازار به تابع در زمانی که مردم نمی توانند قیمت معرض خطر و در حال حاضر وجود دارد بنابراین مقدار عدم اطمینان است که آن را بسیار سخت به قیمت به خطر می گوید:” موسسه بروکینگز اقتصاددان نلی لیانگ که زد فدرال رزرو از ثبات مالی و ویرایش اولین پاسخ دهندگان مجموعه ای از مقالات توسط 2008 مدیران بحران. “ما قطعا شروع به دیدن برخی از اختلال.”
این است که چرا یک خیابان اصلی راه حل شناور در اطراف یک “جشن”از نوع قیمومیت که در آن دولت تعلیق تمام پرداخت در رهن و اجاره و وام های دیگر برای چند ماه می تواند دمدمی مزاجی طلبکاران و بی ثبات کردن سیستم مالی هنوز دوباره. “آن است. خواهد. بود. دیوانه!” یکی دیگر از بحران کهنه به من گفت. زمانی که دولت بگویید طلبکاران خود را امن وام های دیگر امن اعتباری می تواند خشک کردن در عجله بسر می رسانید. به همین دلیل فدرال رزرو شروع به احیای بسیاری از برنامه های وام دهی آن استفاده می شود به backstop بازارهای اعتباری در سال 2008—از جمله یکی از تضمین های خصوصی تامین مالی برای شرکت های معتبر خارج از صنعت مالی است.

مشکل این است که اگر همه گیر کشد بیش از حد طولانی و چند مالی یا غیر مالی شرکت باقی خواهد ماند معتبر. این است که چرا بهترین راه برای مطمئن شوید که هیچ نیاز دیگری برای دریافت بسته کمک مالی و به حداقل رساندن نیاز برای کسب و کار دیگر کمک مالی می تواند شامل coronavirus به طوری که غیر مالی اقتصاد بهبود می یابند.

هنوز, آن را مانند نگاه دولت به قید وثیقه برخی از صنایع. بعد سوال بپرسید: چه نوع شرایط باید به دولت تحمیل کند و آنچه که باید آن را دریافت در بازگشت ؟

عشق مشروط: سه اسطوره بزرگ در مورد کمک مالی بانک است که این هزینه به مالیات دهندگان نعناع به بانک ها چک سفید با هیچ شرایط و ساخته شده مطمئن شوید که هیچ کس در وال استریت پول از دست داده. در واقع مالیات دهندگان رو پول خود را با بهره بانک ها مواجه محدودیت اجرایی پرداخت—چه کسانی متوسط محدودیت برداشته شد هنگامی که دولت پرداخت شد و اکثر بانک سرمایه گذاران جذب عظیم زیان های غول پیکر در حالی که شرکت هایی مانند استرنز لیمن برادر و Wachovia محو شد. و به دلیل وجود خطرات واقعی برای تحمیل شرایط طاقت فرسا در شرکت های مالی در طول یک وحشت مالی است که نمی شود به غیر از شرکت های مالی در طول یک بیماری همه گیر واشنگتن می تواند بسیار سخت تر در مورد آن کمک مالی این زمان.

اولین اصل برای هر صنعت خاص کمک های اضطراری است که هدف اصلی باید به این صنعت از طریق اورژانس به قید وثیقه از سرمایه گذاران خود یا مدیران.

دولت درباره انفجار بی سابقه مقدار پول به اقتصاد, اما این پول در نهایت می آید از جیب مالیات دهندگان به طوری که آن را معقول و منطقی به درخواست یو بی اس در بازار-از صنایع برای بازپرداخت دولت پس اضطراری را تصویب کرده است. این بدان معناست که بخش عمده ای از کمک های ارائه شده از طریق وام و یا شاید به عنوان در سال 2008 خرید دولت از عدم رای گیری سهام که جلوگیری از, بئب این شرکت با بدهی های بیش از حد و بدون در معرض آنها را به کنترل عملیاتی توسط واشنگتن بوروکرات.

در هر صورت افراد ذینفع از این کمک نباید سهامداران. وجود دارد استدلال خوب برای نگه داشتن حیاتی صنایع شناور—حتی اگر آنها نامناسب قبل از همه گیر حتی اگر آنها خود را منفجر ذخایر نقدی در سهام buybacks. حتی ممکن است وجود دارد یک مورد برای دولت به حفاظت از ارشد خود را طلبکاران چرا که بازارهای مالی می تواند از داخل منفجر شدن هنگامی که آن شروع به نگاه مانند شرکت های بزرگ امریکا اعتباری است و دیگر خوب است. اما هیچ دلیلی وجود دارد برای کمک به سرمایه گذاران خود را که به سادگی ساخته شده شرط در مالی کازینو که نمی تابه. اگر شما پول در بازار سهام و شما یک سناتور جمهوری خواه که ریخته سهام پس از ترسناک هوش توجیهی, شما احتمالا گرفتن چکش در حال حاضر شما لازم نیست سزاوار خاص کمک کند اگر شما اتفاق می افتد به سرمایه گذاری در شرکت های هواپیمایی.

به دلیل این فاجعه اقتصادی است که به دنبال حتی بدتر از سال 2008 آن را غیر واقعی انتظار می رود دولت به عنوان موفق به گرفتن پول خود را به این زمان. اما دولت در واقع بیشتر اهرم برای تحمیل شرایط سخت در آن کمک مالی از آن تا به حال در سال 2008 هنگامی که آن را از جان گذشته برای هر بانک به شرکت در این برنامه با وجود این ننگ.

“بانک ها تا به حال اسلحه به ما سر” یکی دیگر از سابق مالی اولین پاسخ به من گفت. “که تا حدودی کمتر درست است که کمکهای مالی هستند می گویند شرکت های هواپیمایی.”

در حال حاضر که واشنگتن می تواند نیروی نجات گیرندگان برای دیدار با فقط در مورد هر خواسته باید چه آن خواسته بود ؟

حداقل کنگره به اهرم می تواند تقاضای شفافیت کامل و قدرتمند نظارت بیش از هر دلار از دولت فدرال کمک. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گزارش شده است که فشار برای یک 500 میلیارد دلار از صندوق کمک مالی است که نمی خواهد حتی نیاز فوری افشای کمک مالی دریافت کنندگان که باید به غیر استارتر.

در ضمن شرکت های هواپیمایی در حال حاضر به طور داوطلبانه برای مهار اجرایی جبران توقف پرداخت سود سهام و خودداری از سهام buybacks بیش از زندگی از وام خود نشانه خوبی است که کنگره می تواند برای درخواست بیشتر مانند محدود کردن فعالیت های آن حتی پس از بازپرداخت وام ها. آمریکا پنج شرکت هواپیمایی زیاده روی در 45 میلیارد دلار ارزش سهام buybacks که تخلیه ذخایر خود را قبل از همه گیر و آن را حس می کند به اطمینان حاصل شود که هر صنعت “حیاتی” به اندازه کافی برای دریافت bailed نیز مورد نیاز را به خود بقا به طور جدی. سناتور الیزابت وارن به نام برای ممنوعیت دائم در سهام buybacks برای هر یو بی اس در بازار-از شرکت و همچنین به عنوان یک $15-یک ساعت حداقل دستمزد یک کارگر نماینده در هیئت مدیره خود را. مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد پیشنهاد کرد که bailed شرکت های هواپیمایی باید در صورت “ادامه خدمات مورد نیاز است.”

اما آن را به ارزش فکر کردن در مورد زمانی که شرایط تنبیهی می تواند بیش از حد تنبیهی از آنجا که هدف این است که برای اطمینان از این حیاتی صنایع سالم در آینده است. مغلوب ساختن پیشی جستن مفهوم خدمات مورد نیاز برای تلفن های موبایل مانند یک طرح به نیروی هواپیمایی به پرواز هواپیما با سختی هر مسافر یک دستور برای بزرگتر ضرر و زیان و بزرگتر کمک مالی. وارن و دیگر دموکرات ها حمایت $15 حداقل دستمزد برای همه, اما تا زمانی که آنها می توانند با تصویب آن در کنگره آن را حس به زین حیاتی صنایع با افزایش هزینه های نیروی کار از غیر حیاتی صنایع ؟ حتی محدودیت اجرایی غرامت در حالی که به وضوح محسوس زمانی که شرکت باقی می ماند بخش از دولت می تواند آن را سخت تر برای آنها را به جذب بهتر رهبران آنها پس از بازپرداخت وام خود را.

سپس دوباره نیاز است که یو بی اس در بازار-از شرکت های نگه داشتن کارگران خود را در حقوق و دستمزد می تواند طاقت فرسا و بیش از حد اما این بعید است که واشنگتن دست از صدها میلیارد دلار به کسب و کار دوباره و بدون نوعی از محدودیت در اخراج. کمک مالی نیست و تنها قرار است برای ذخیره حیاتی صنایع. آنها همچنین قرار است برای کمک به افرادی که کار در این صنایع.

کمک مالی برای مردم: ساده ترین راه برای دریافت پول به آمریکایی ها عادی در شرایط اضطراری است که دولت آن را به آنها بدهد. جمهوری خواه و دموکرات محرک برنامه های همه تصور ارسال چک به مالیات دهندگان. دموکرات ها نیز فشار برای افزایش عمده ای در antipoverty پرداخت مانند بیمه بیکاری که بسیاری از جمهوری خواهان به نظر می رسد حاضر به قبول. اما نیز وجود دارد یک بحث قوی برای کمک به کسب و کار به خصوص کسب و کارهای کوچک در صورتی که استفاده از این کمک به نگه داشتن به پرداخت کارگران که در غیر این صورت بود گذاشته.

“ما نمی خواهیم میلیون ها نفر از مردم انداختن بر روی بیکاری رول زیرا هنگامی که آنها در آن را سخت برای دریافت کردن می گوید:” یک توافق کنگره aide. “این مهم است که به نگه داشتن مردم متصل به کارفرمایان خود و همچنین شأن ذاتی در داشتن یک شغل است.”

که حس می کند و این امر می تواند به حد اختلال از نزدیک به خاموش کردن کل اقتصاد است. اما آن را نیز می تواند بسیار دشوار است برای انجام این کار در یک تریاژ لحظه.

ورزشگاه, کافه, یک فروشگاه یا هر کسب و کار دیگر بسته به مشتریان که دیگر ترک خانه های خود را نمی قادر خواهد بود به پرداخت کارکنان خود را تا ویروس موجود است و احتمالا قادر نخواهد بود به پرداخت وام حتی بعد از ویروس موجود است. این است که چرا رهبران کسب و کار کوچک کمیته در مجلس نمایندگان و سنا پیش نویس آمریکا 300 میلیارد دلار طرح به دولت تضمین وام پوشش هزینه های حقوق و دستمزد در طول بحران درک است که آن را ممکن است در نهایت هزینه خیلی بیشتر. آمریکایی ها را در مورد $1 تریلیون یک ماه پس بسیاری را در مرزهای تعیین شده توسط واشنگتن: آیا همه کسب و کار پوشش داده شود مهم نیست چقدر بزرگ است ؟ خواهد تمام حقوق تحت پوشش مهم نیست چقدر بالا ؟

دوباره وجود دارد چه لیانگ خواستار “عوارض جانبی مشکل انتخاب” در اصل آمرزنده وام مانند این را در طول یک بحران کسب و کار که نیاز آنها احتمالا نمی خواهد بود قادر به پرداخت آنها را به عقب در حالی که کسب و کار است که می تواند پرداخت آنها را احتمالا به آنها نیاز ندارد. و هنگامی که دولت تصمیم می گیرد برای ایستادن پشت یک کسب و کار وجود دارد یک تمایل طبیعی به انجام آنچه در آن طول می کشد به نگه داشتن آن شناور است. این جمهوری خواه مجلس سنا محرک پیشنهاد گنجانده شده است که هر دو حزب حقوق و دستمزد ایده اما گسترش آن به پوشش اجاره و پرداخت وام مسکن برای کسب و کارهای کوچک نیز هست. و دموکرات ها گفته اند که آخرین GOP نسخه تنها نیاز به یو بی اس در بازار-کردن کسب و کار برای حفظ نیروی کار خود را “تا حد امکان” که این روزها می تواند یک بسیار ناچیز حد.

این است که تمام قلمرو ناشناخته زیرا واشنگتن است که واقعا در برخورد با بحران. یکی از کابوس فعلی یک ملت در مستند یک وضعیت که در حال رفتن به آن را فقط در مورد غیر ممکن است برای هر یک آجر و ملات کسب و کار است که فروش مواد غذایی و یا ضد عفونی کننده دست به شناور باقی می ماند برای مدت طولانی بدون کمک دولت. و پس از آن وجود دارد این سوال که چه اقتصاد نیاز پس از مستند است بیش از آن است که حتی سخت تر برای پاسخ به هنگامی که هیچ کس نمی داند چه مدت این بیماری همه گیر خواهد شد و آخرین یا آن نوع از کسب و کار خواهد بود بهترین راه حل مناسب برای زنده ماندن در یک پست-همه گیر اقتصاد است. به همین دلیل پایان دادن به این بیماری همه گیر است که تقریبا بی نهایت مهم تر از هر دیگر اولویت اقتصادی.

نگه داشتن کسب و کار زنده هم مهم است حتی اگر برخی از این شرکت دریافت خواهید کرد که دولت طب حال رفتن برای مردن به هر حال. اما این که چرا این تریاژ قیاس تنها تا کنون می رود. دولت نمی توان به صرفه جویی در هر کسب و کار فقط به عنوان پزشکان ایتالیایی نمی توان به صرفه جویی در هر بیمار اما دولت باید قدرت را به مطمئن شوید که هر آمریکایی به اندازه کافی پول نقد برای خرید ملزومات در طول بحران. و به عنوان آنها صرف که پول نقد, آنها کمک به ایجاد زمینه های مناسب برای بهبود.

قبل از واشنگتن حتی فکر می کند در مورد دادن مغلوب ساختن پیشی جستن یک دولت 500 میلیارد دلار از صندوق کمک مالی برای کسب و کار آن می توانید شروع به نجات عادی مالیات دهندگان که ارسال پول به واشنگتن هر سال است. حتی اگر آنها بیش از حد بزرگ به شکست است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>