آنچه غرب می توانند یاد بگیرند از اوکراین را درمان شوروی آثار

Category: پلیتیکو Comments: No comments

کیف — قبل از اوکراین اعلام استقلال در سال 1991 مجسمه ولادیمیر لنین بودند یک بخش اجتناب ناپذیر از چشم انداز است. برخی 5,500 آثار بودند خال خال در سراسر کشور; عملا در هر شهر یکی بود و اکثر شهرهای بزرگ تا به حال چند صد.

اگر چه تعداد زیادی از مجسمه های گرفته شده در سال پس از, چه چیزی برای انجام با رکود باقی مانده از انقلاب و دیگر رهبران کمونیست است که هنوز هم یک موضوع بحث انگیز که تقسیم جمعیت در امتداد نسل ها و خطوط سیاسی.

برای بسیاری از مسن اوکراین و بسیاری از طرفدار روسیه شهروندان سرنگونی این مجسمه که به سرعت پس از دموکراسی EuroMaidan جنبش رییس جمهور سابق ویکتور یانوکوویچ از قدرت در سال 2014 — به مقدار یک erasure از تاریخ است. برای جوان طرفدار اروپا در اوکراین به پایین کشیدن آثار تاریخی به آمار و ارقام آنها را به عنوان معلوم است که بخش مهمی از تنظیم یک دوره جدید برای کشور است.

یوری Didovets یک وکیل که در کیف بود بخشی از جمعیت که سرنگون مجسمه لنین در شهر در دسامبر 8, 2013. چند هفته قبل از آن تظاهرات توده شکسته بود در پاسخ به تصمیم دولت برای به تعویق انداختن امضای توافقنامه انجمن با اتحادیه اروپا. این روز های اولیه از میدان اروپا در حرکت است.

Didovets بود که بخشی از جنبش اعتراضی در زمان لنین را به عنوان سوغات. این تکه از کوارتزیت سنگ در حال حاضر نشسته در دفتر خود. یکی دیگر از تظاهر کنندگان Ihor Miroshnychenko عضو حزب ملی Svoboda که سازمان سرنگونی مجسمه لنین در زمان خانه یک دست.

“برای من این یک نمادین لحظه گفت:” Miroshnychenko. “من درک که پس از سقوط از لنین این رژیم یانوکوویچ خواهد سقوط بیش از حد. در آن لحظه یانوکوویچ کنترل را از دست داده ، پلیس وجود دارد اما آنها اجازه دهید ما آن را انجام دهد.”

انگیزه پشت Leninopad — یا “لنین سقوط” — که به دنبال آن هزاران نفر از مجسمه های سراسر کشور برداشته شد از فضاهای عمومی است که قابل مقایسه با خشم است که جلو راندن فعالان غربی به صورت مجسمه جنجالی چهره های عمومی گرفته شود خود plinths.

“اغلب جامعه نادیده دوسوگرا زندگینامه یک شخصیت تاریخی تمرکز بر روی مثبت طرف میراث خود را به یک لحظه خاص” گفت: Andreas Umland, یک کارشناس ارشد موسسه اوکراین از آینده است.

در برخی از نقطه است که ورزش در “انتخابی حافظه” می شکند چرا که “استانداردهای shift,” او گفت:. “که را پاک نمی کند این واقعیت است که آنها کمک زیادی به توسعه جامعه” او تاکید کرد اما این اجتماعی و سیاسی جزر و مد تبدیل شده اند.

* * *

در اوکراین مجسمه های رهبران کمونیست شده است و هدف سیاسی: آنها یادآوری از یک مشترک تاریخ اتحاد جماهیر شوروی که روسیه همچنان به استفاده از به خوب بکار بردن نفوذ و حفظ تسلط خود را بیش از سابق خود را از کشور های ماهواره ای و پس از استقلال.

هنگامی که روسیه ضمیمه شبه جزیره کریمه در سال 2014 و شروع به سوخت خشونت طرفدار روسیه شورش در شرق اوکراین, این نمادهای روسیه قدرت شد استارک یادآوری اوکراین در حال مبارزه برای حاکمیت.

در سال 2015 دولت اوکراین به تصویب رسید قانون است که به طور رسمی برابر رژیم شوروی با آلمان در زمان جنگ رژیم نازی و دستور داد تمام نمادهای هر دو ایدئولوژی به حذف از خیابان ها در سراسر کشور است. با توجه به اوکراین ملی یادبود موسسه برخی از 2,400 کمونیست بناهای تاریخی گرفته شد پایین بین 2015 و 2020.

این حرکت نمی تواند به پایین به خوبی در میان برخی از اعضای نسل های قدیمی تر که حفظ رژیم شوروی را خوب و حمل نوستالژی برای رهبران آن است.

“این فقط وحشیانه” گفت: تامارا Malyzheva, 74, یک بازنشسته از کیف. “آیا شما به حمایت از آن ایدئولوژی یا نه کیف یک مکان ثابت برای زندگی در اتحاد جماهیر شوروی و ما باید به یاد داشته باشید آن روز نه تسلیم آنها به غرب اوکراین که همیشه متنفر بودم کمونیست.”

هنگامی که مردان برای اولین بار شروع به چکش در مجسمه لنین در کیف در سال 2013, آنها قطع شد با یک پیر مرد که با نزدیک شدن به مجسمه و بغل آن Sébastian Gobert یک روزنامه نگار فرانسوی که در آنجا بود برای پوشش تظاهرات به یاد می آورد.

“او گریه او خواسته تظاهرکنندگان را متوقف کند. واضح بود در آن لحظه که Leninopad بود که با رضایت طرفین موضوع” او در مصاحبه ای گفت: بیش از ایمیل.

مجسمه شد یک سوال از هویت و وفاداری سیاسی نیز گفت: Gobert. وجود دارد به سختی هر گونه آثار به لنین چپ در غرب اوکراین اما ex-رهبر اتحاد جماهیر شوروی هنوز هم می ایستد و با افتخار خود را plinths در کریمه و در خود اعلام کرد جمهوری های دونتسک و لوهانسک.

با وجود مقاومت در میان برخی از جیب مردم حذف کمونیست نشانگر موفقیت آمیز بوده است و با توجه به Bohdan Korolenko, یک مورخ در اوکراین ملی یادبود موسسه به دلیل برخی از 95 درصد از نمادهای رژیم توتالیتر حذف شده از نمایش عمومی.

“وظیفه اصلی decommunization است نه برای خراب کردن یک مجسمه و یا تغییر نام یک خیابان آن است که برای تغییر هویت از اوکراین” و جلوگیری از مشابه ایدئولوژی از ریشه دوباره, او گفت:. اوکراینی او اضافه کرد: “نیاز به درک کمونیسم بود سرکوبگر رژیم است. متاسفانه بسیاری از اوکراینی ها هنوز یاد نگرفته اند که درس است.”

در برخی از نقطه در دولت از دست داده کنترل فرایند Korolenko اعتراف کرد. وجود دارد به سادگی بیش از حد بسیاری از مجسمه ها برای این روند به طور کامل تنظیم شده است.

“بسیاری از مردم منتظر نیست برای جواب دادن به از دولت به را تشکیل می دهند ذهن خود را در” گفت: Gobert. در سال 2017, این روزنامه نگار فرانسوی منتشر شده کتاب “به دنبال لنین” در مورد جستجوی خود را همراه با سوئیس عکاس نیلس Ackermann برای اوکراین را از دست رفته شوروی مجسمه.

دو نشان داد که در حالی که برخی از آثار تخریب شده بود, دیگران عوض شده است یا repurposed. “مردم رفت و راه خود را به جای لنین با شخصیت های مذهبی, با گل چشمه با [نمایندگی] قزاقها … یا هیچ چیز” او گفت:.

فقط به عنوان وجود ندارد و تنها تفسیر از گذشته وجود ندارد و تنها راه برای مقابله با آن آثار فیزیکی با توجه به Gobert. “هیچ یک پاسخ داشت.”

برخی از مجسمه ها به پایان رسید تا در مجموعه های خصوصی; دیگران هنوز در حال جمع آوری گرد و غبار در مقامات محلی’ زیرزمین.

خوش شانس ترین آنهایی که در بر داشت یک خانه جدید به عنوان بخشی از نمایشگاه USSRic پارک که باز در سال 2019 در گوشه ای از یک پارک ملی در نزدیکی شهر لیپویا دلینا در شمال شرقی اوکراین که در آن بازدید کنندگان می توانید راه رفتن در میان برخی از 100 سنگ مرمر و کوارتزیت مجسمه های ایستاده در سایه ای از جنگل های محلی را درختان.

“ما در زمان این ایده از مجارستان و لیتوانی گفت:” Serhiy Tupyk پارک مدیر با اشاره به تاریخی پارک راه اندازی در 1990s اختصاص داده شده به آثار توتالیتر.

قبل از افتتاح پارک Tupyk و تیم او چهار سال را صرف جمع آوری کمونیست مجسمه ها از سراسر کشور از جمله بناهای تاریخی به جوزف استالین و لنین شوروی کارگران ارتش سرخ فرماندهان و بسیاری از دیگران است. “ما باید تمام پانتئون شوروی خدایان” Tupyk شوخی.

به Tupyk تخریب آثار تاریخی به گذشته مشکل نشان دهنده از دست دادن و در یک فرصت از دست رفته.

“این است که تاریخ ما,” او گفت:. “در موزه کسانی که آثار دیگر نمی تواند برای تحریک کردند.” او گفت: “داران می توانید در حال حاضر آنها را در کامل متن تاریخی بوده است.”

Veronika Melkozerova خبرنگار آزاد است و در اوکراین.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>