هنگامی که وال Demings ایستاده بود توسط ماموران پلیس متهم از نیروی بیش از حد

84 سال از جنگ جهانی دوم veteran به نام دانیل دیلی شکست گردن او خارج فلوریدا بار پس از ناودان به زمین توسط اورلاندو افسر پلیس جوان به اندازه کافی به نوه اش. این اتفاق افتاد در سال 2010 پس از دیلی چپ ماشین خود را در پارکینگ. او آمد به عنوان یک کامیون یدک کش وارد شده است. بحث در گرفت. نکته بعدی این هشتاد ساله به خاطر این بود که در بیمارستان است.

“بدن هیپ بررسی … ناودان او را بر روی سر خود و شکست خود را گردن” شان داگلاس هیل یک متصدی بار در زوج که می دانستند دیلی نیز گفت: در رسوب است. “و آن را ترک خورده مثل یک هندوانه . . . شما فقط شنیده پاپ. من هرگز چیزی خیلی وحشتناک.”

اورلاندو رئیس پلیس دفاع افسر 26 ساله تراویس لمانت. او به یک روزنامه محلی “پس از بررسی تاکتیک دفاعی فرم توسط کارکنان آموزش و افسر لمانت را زنجیره ای از فرمان آن را به نظر می رسد که مامور انجام این تکنیک در بخش دستورالعمل ها.”

یک هیئت منصفه مخالف که برخورد شد دفاع اعطای دیلی $880,000 در خسارت است.

رئیس شد وال Demings در حال حاضر در سال چهارم به عنوان نماینده ایالات متحده از فلوریدا و یکی از نامزدهای پیشرو به جو بایدن معاون ریاست جمهوری در حال اجرا همسر.

Demings در حال حاضر 63 به دست آورد توجه ملی برای او تیز بازجویی از شاهدان در طول جلسات به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را استیضاح. اما فلوریدا از حزب دموکرات او را دیدم سهام افزایش و حتی بیشتر پس از تظاهرات که فوران پس از مرگ جورج فلوید در دست مینیاپولیس پلیس که بازیگران تیز نور در خشونت پلیس و نژادپرستی. به عنوان یک زن سیاه و سفید و 27 سال کهنه یک شهر, نیروی Demings پدید آمده است به عنوان غیر منتظره ای معتبر صدا بر رابطه بین اجرای قانون و جوامع شهری.

“همکار من برادران و خواهران در آبی چه غلطی میکنی ؟” او خواستار در واشنگتن پست op-ed در اواخر ماه مه چهار روز پس از فلوید مرگ است.

در حال حاضر به عنوان بایدن اینچ نزدیک به انتخاب معاونت نامزد—به خصوص حساس انتخاب داده دموکراتیک نامزد سن و امکان است که او می تواند تنها در خدمت یک مدت—Demings است که نام تجاری خود به عنوان یک پلیس اصلاح طلب به حمایت شرکت از “جورج فلوید عدالت در پلیس عمل” خانه دموکراتها پیشنهاد اصلاحات و خواستار تغییرات قابل توجهی در شیوه های پلیس.

اما سیاسی بررسی پلیس, داده, دادگاه اسناد و مدارک و مصاحبه با کسانی که در برخورد با Demings به عنوان رئیس پلیس نشان داد نارضایتی گسترده با پاسخ به حوادث خشونت در طول چهار سال تصدی خود از سال 2007 تا سال 2011 و قبل از آن از روی لئامت دادن مختصر به عنوان معاون نظارت بر بخش گشت اداره یک موقعیت او منصوب شد و در سال 2006.

از 2009 به 2010—نهایی دو تقویم کامل سال از تصدی او به عنوان رئیس بخش گزارش 1,205 نمونه از افسر استفاده از زور به طور متوسط سالانه 602. که کاهش یافته است به طور متوسط از 578 در شش سال پس از خروج تعدادی که شامل چهار ماه گذشته از Demings’ تصدی قبل از او بازنشسته در مارس 2011. استفاده-از-نیروی حوادث گزارش شده در طول Demings’ نهایی دو سال 54 درصد درگیر سیاه مجرم تعدادی که کاهش یافته و به 40 درصد در شش سال پس از Demings’ خروج. وزارت اطلاعات آنلاین فقط شامل آمار رفتن به 2009.

در میان قبل از آن موارد این بود که جسیکا Asprilla 27 ساله که در سال 2007 گفته بود تحت فشار قرار دادند پایین پله ها پرواز توسط اورلاندو افسر پلیس به نام فرناندو در ترینیداد در حالی که او کار می کرد پس از ساعت جزئیات در اورلاندو nightspot به نام باشگاه پاریس. Asprilla در ابتدا شارژ با باتری به اتهام تف افسر و سپس سقوط از پله ها و گروه ایستاده بود او را حتی اگر یک نظارت تصویری در اختیار داشتن آن گفته نشان داد ترینیداد هل دادن او از پله ها پایین.

Asprilla شد و در نهایت پاک و اتهامات عنوان شده علیه او کاهش یافته است و دستور دادگاه ترینیداد به پرداخت هزینه های درمانی او. اورلاندو پلیس به ترینیداد 16 ساعت تعلیق و از دست دادن دو روز تعطیلات برای جعل گزارش خود از این حادثه. اما حتی است که با کف دست زدن در مچ دست کاهش می یابد هنگامی که Demings به عنوان معاون و سه ماه دور از بالا گرفتن کار امضا کردن در یک memo کاهش مجازات او.

او می گوید: او موظف به انجام این کار به دلیل فنی—گروه شکست خورده بود به اطلاع ترینیداد او تحت بررسی بود برای جعل این گزارش—که این تصمیم در ابتدا انتشار این نظارت تصویری به Asprilla وکلای ساخته شده بود توسط دادستان.

در طولانی ایمیل و پاسخ به سوالات از سیاست Demings در دفاع از رفتار او در هر دو Asprilla مورد و از دیلی تکرار کرد که این روش را شکست مرد مسن گردن بود و در بخش دستورالعمل ها. اما او اضافه کرد که او در ادامه به تلاش برای تغییر سیاست.

“من پس از آن کار می کرد به نقد و بررسی و تغییر سیاست” Demings گفت. “هدف از کار پلیس باید همیشه برای نگه داشتن مردم در امن و حل و فصل موقعیت های خطرناک و بدون آسیب است.”

پرسید که آیا او یک اصلاح طلب در طول زمان او را به عنوان رئیس Demings پاسخ داد: “برخی از پیشینیان من قطعا فکر می کردم. آنها به من گفتند که جامعه گرا پلیس برنامه های ما انجام شد تا به حال هیچ چیز برای انجام با پلیس کار می کنند. من مخالفت کرد. ساختمان نمایشگاه, امن, قوی جوامع است که دقیقا چه کار پلیس می تواند و باید باشد.”

“من ارزش کار آنها در حال انجام” Demings اضافه شده پس از فلوید معترضان. “به عنوان رئیس من به طور منظم ملاقات و شامل اعضای جامعه در مقابله با برخی از سخت ترین چالش ها از جمله داشتن ما پاسخگو باشد.”

او گفت که او کار می کرد از نزدیک با وزارت شهروند مدیره بررسی که تحت نظارت روابط بین افسران و محله آنها خدمت کرده است.

اما بسیاری از منتقدان از اورلاندو اداره پلیس موافق نیست گفت Demings به طور معمول طرفه با پلیس بیش از جامعه شاکیان و عمل با احتیاط درون سیستم با وجود دیرینه شکایت که گروه بود در معرض ابتلا به نیروی بیش از حد.

“من تو را دیدم هرگز هر گونه تغییر در سیاست گفت:” Lawanna Gelzer سیاه جامعه فعال و دیرین منتقد از اورلاندو ، “من هرگز چیزی به پل سویه بین پلیس در جامعه است. من تو را دیدم overpolicing. همان الگوهای ادامه داد: در طول [او] دولت است که ما هنوز در برخورد با امروز در اورلاندو است.”

Andrea Povilaitis یک دیرین اورلاندو دادستان که نماینده Asprilla قرار داده و آن این است: “ما [اورلاندو دفاع وکلای] افکار بود که او نمی پلیس پلیس به اندازه کافی. او شما می دانید اغلب حتی نمی خواهد آنها را با کف دست زدن در مچ دست است. او بود که همیشه بهانه ای حتی اگر تصویری کاملا مغایر با آنچه که او گفت. در هر کنفرانس مطبوعاتی و یا هر آنچه که او بود که همیشه به بهانه.”

Jason Recksiedler که به نمایندگی از دیلی گفت: Demings هرگز اعتراف کرد که موکل وی ستم او افسر و مخالف با هر گونه تصور که او یک عامل تغییر.

“او [Demings] تا به حال اعتراف است که آن افسر با استفاده از نیروی بیش از حد [در دیلی]? کاملا نیست و او باید گفت:” Recksiedler. “رئیس پلیس است که در یک موقعیت قدرتمند است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تغییر محیط زیست از گروه. همه من می توانم به شما بگویم این است که در طول تصدی او آن را بیشتر ‘اجازه دهید هر چیزی را تغییر دهید و یا سنگ قایق.’ من فکر می کنم که شهرت شما را در پیدا کردن اگر شما حفر عمیق به هر چیزی.”

سابق والری ساقی رشد در جکسون ویل فلوریدا و فارغ التحصیل از دانشگاه ایالتی فلوریدا قبل از درخواست برای ضرب و شتم در اورلاندو پلیس در سال 1983. که راه اندازی یک طبقه شغلی که شاهد ظهور او را به معاون خدمات گشت اداره و در نهایت تبدیل به اولین زن سیاه به این کار بالا است.

“من پیوست اورلاندو اداره پلیس زمانی که من در 26 سال پیر با دختر جوان سیاه زن تازه از اوایل حرفه ای در کار اجتماعی. من مطمئن هستم که شما می توانید تصور کنید استرس جسمی و روانی از آکادمی پلیس,” Demings نوشت: در واشنگتن پست op-ed که منتشر شد چهار روز پس از فلوید مرگ است. “نه تنها امتحانات و تربیت بدنی اما روزانه افکار” چه هستم من انجام این کار در اینجا ؟ ” همانطور که من به اطراف نگاه کرد و نمی بینم بسیاری از مردم که شبیه من است.”

او ازدواج یک شخص آمریکایی آفریقایی تبار افسر جری Demings که حرفه ای در زمان خاموش حتی سریع تر از او. او رئیس این اداره در سال 1998 و در خدمت تا سال 2002. او سپس به عنوان Orange County Sheriff از سال 2009 تا 2018. او در حال حاضر شهردار اورنج کانتی فلوریدا.

با بسیاری از حساب او یک مدل افسر پیروی از همان مسیر به عنوان شوهر او را به رهبری گروه. این مسیر لازم است که او از نظر اجرای قانون و مسائل از یک پلیس دیدگاه.

در سال دوم از دوره تصدی خود را به عنوان رئیس این اورلاندو هفتگی فرار یک داستان متهم این گروه به طور معمول با جانبداری خود را بر جامعه شاکیان—هرگز حاکم در برابر پلیس در 98 استفاده بیش از حد از نیروی شکایت با وزارت امور داخلی بدست آورد. Demings تصمیم به stoutly دفاع از بخش مصرف به صفحات روزانه اورلاندو سنتینل.

“به دنبال یک داستان منفی در یک اداره پلیس است مانند به دنبال یک نماز در یک کلیسا” Demings نوشت: در سال 2008 نگهبان op-ed. “آن را نمی خواهد برای پیدا کردن یکی. مأموران اجرای قانون مقابله با ‘منفی’ در تمام طول روز هر روز. هنگامی که مردم احضار پلیس شانس هستند همه چیز خوب پیش نمی رود.”

Demings نوشت که در طول دوره بررسی هفتگیگروه ساخته شده 2 میلیون تماس با شهروندان است.

“با این حال یک محلی هفتگی نشریه تصمیم به انجام یک هشت-صفحه داستان در 98 ادعا می کند از نیروی بیش از حد در طول پنج سال دوره” او نوشت: در نگهبان. “اگر ما واقعا تمرکز بر روی تعداد نتایج بسیار شگفت انگیز هستند.”

بود که قبل از این حادثه مربوط به دیلی, جنگ جهانی دوم کهنه که پارک شده در اشتباه زیادی موردی که جذب همدردی برای او و انتقاد برای Demings’ دفاع از افسر.

متصدی بار شان داگلاس هیل که نقل مکان کرد دیلی را Chrysler Crossfire از پارکینگ قبل از آن یدک کشیده گفت: دیلی به حال بیش از حد به نوشیدن اما در رسوب همچنین توصیف وحشت خود را به عنوان مرد ضعیف بود ناودان بر روی زمین توسط افسر لمانت.

“مرد حتی نمی تواند — او نیاز دارد در واقع یک واکر برای رفتن به یک پیاده رو” هیل گفت. “منظور من فقط ایستاده وجود دارد باد به او برخورد اشتباه او می تواند سقوط بیش از.”

لمانت ادعا کرد که دیلی به حال او را لمس کرد و او فکر کرد که او یک تهدید بود. دو سال پس از این حادثه یک هیئت داوران اهدا دیلی سپس 86 سال, $880,000 برای داشتن گردن او شکسته توسط افسر.

یک دهه پس از اولیه حادثه Demings’ نمایش تغییر نکرده است.

“افسر را نقض نمی کند بخش سیاست,” او نوشت در ایمیل خود به سیاست مارک اولین بار او خطاب به این موضوع از تبدیل شدن به یک ملی سیاسی ،

در حالی که Recksiedler سرب وکیل در مورد انتقاد Demings علامت NeJame که تاسیس این شرکت که به نمایندگی دیلی توصیف خود را به عنوان یک دوست دیرین و حامی.

NeJame گفت Demings را دوست دارند به انجام کار بیشتر در اصلاح بخش اما ضربه موانع نهادی.

“آیا او را دوست داشت به effectuate حتی بیشتر تغییر دهید ؟ اطمینان حاصل کنید. اما مانند هر کسی در یک موقعیت رهبری شما در برخی از راه و روش اجرا کردن در برابر موانع فرهنگی که در حال رفتن به شما را پایین آهسته,” NeJame گفت. “شما می دانید دشمنان از درون. که وجود داشته است.”

NeJame برجسته منطقه ای دموکراتیک جمع آوری کمک که به میزبانی بایدن در خانه خود اذعان Demings گاهی اوقات چهره انتقاد از اورلاندو فعال جامعه اما مشخصه حملات را به عنوان “سیاسی عکس.”

در دیلی مورد NeJame گفت: Demings در ابتدا شنیده می شود تنها داستان را به جلو توسط لمانت افسر اما بعد از آن آمد ،

“او در ابتدا فقط افسر نسخه از همه چیز,” او گفت:. “ما جلو رفتم و فرار خود ما تحقیق و هنگامی که ما به او نشان داد ما یافته های او گوش و تغییر چشم انداز خود را.”

دبورا Mitchell, وکیل که در دفاع از افسر فرناندو در ترینیداد بود که متهم به هل دادن Asprilla طبقه پایین توضیح داده شده Demings در شرایط مشابه—به عنوان یک رئیس با برخی اصلاحات غرایز بود که تا حد زیادی خنثی قوانین دفاع از افسران پلیس. میچل گفت: Demings می خواستم به آتش ترینیداد اما نمی تواند به دلیل “افسر لایحه حقوق.”

“به نظر من وال Demings’ خدمات به عنوان رئیس پلیس بود ستوده” میچل نوشت: در یک ایمیل. “من باور دارم او در بیانیه ای در مورد اصلاحات سازگار با اقدامات گذشته.”

Demings خودش می گوید: فشار بر او به عنوان اولین زن رئیس شدید بود.

“من به یاد داشته باشید خواندن یک نظر بعد از من منصوب شد رئیس—’, سیاه, سگ ماده, چه, او می خواهم به انجام?’ “او در او نوشت فرستاده پاسخ به سیاسی.

Demings با اشاره به طیف وسیعی از اقدامات انجام شده در طول دوره تصدی خود را به تلاش برای بهبود روابط با اورلاندو جامعه است.

“ما حمایت GED برنامه کار می کرد برای برگزاری صاحبخانه مسئول مسکن عام اجرا تحمل صفر ابتکار برای جرایم ناشی از نفرت و متمرکز در ‘بدترین بدترین’ جنایتکاران,” او نوشت. “من به خصوص افتخار از عمل مثبت, جهت, جوانان برنامه مشاوره با افسران پلیس در خدمت به عنوان مربی برای جوانان در جامعه است.”

او همچنین گفت که این گروه ایجاد یک نوجوان آکادمی پلیس کاهش جرم و جنایت خشونت آمیز با 40 درصد و با استفاده از فن آوری به “بهبود شفافیت و آن را بخش به قرن 21 است.”

اما پلیس با استفاده از نیروی نظامی تبدیل شده است که اصلاحات موضوع روز پس از فلوید را قتل چیزهایی که کمتر روشن است. گلوله نقطه لیست از اصلاحات او گفت که او به اجرا در پاسخ به سیاست سوالات او در لیست “تغییرات به استفاده از زور سیاست” ارائه شده اما هیچ جزئیات حتی پس از پیگیری سوال. گروه او تا به حال شهرت بودن سریع به استفاده از زور قبل از او وجود دارد و برخی می گویند آن وجود دارد به این روز است.

“اورلاندو اداره پلیس دارای یک سابقه طولانی بودن بسیار تهاجمی” اورلاندو وکیل ریک Morningside گفت: سیاسی در هفته گذشته. “من یک مرد سفید, بنابراین هیچ کس مرا اذیت, اما طولانی شده است شهرت دارد. من مطمئن نیستم که واقعا تغییر زیر و من فکر می کنم به یک درجه از آن باقی مانده است.”

اورلاندو یک اکثریت-اقلیت های شهر که کلی جمعیت است که حدود یک چهارم از آمریکایی های آفریقایی تبار. در مناطقی از شهر, فعالان طولانی تقبیح خشونت از پلیس اجرای. اما جبران احترام به Demings به عنوان موفق یک زن است که مراقبت در مورد نگرانی های محلی.

در سال 2016 به کمپین کنگره های دموکراتیک اولیه حریف یک مرد سفید پوست به نام باب پو بود که برجسته دموکراتیک دهنده با روابط قوی برای اورلاندو جامعه مطرح پلیس وزارت گرایش به استفاده از زور است. Demings او شارژ کم و یا هیچ چیز به تغییر فرهنگ اداره پلیس در طول چهار سال در فرمان. اما Demings متصلب قریب به اتفاق حاشیه عمدتا سیاه حوزه به هر حال.

اکثر سیاستمداران محلی و حمایت از ایده های خود را تبدیل شدن به بایدن را در حال اجرا همسر هستند و میلی به انتقاد از او, هر چند آنها نمی مناقشه مشکلات با اداره پلیس.

“من احساس می کنم که با نگاهی به گذشته همه ما می تواند نگاه کردن به مسائل و یا شرایط و ببینید که چگونه ما می تواند آن را انجام داده اند متفاوت” گفت ایالتی فلوریدا در کنگره جرالدین تامپسون که نشان دهنده منطقه است که شامل بخش هایی از جنوب شرقی اورلاندو اشاره به اورلاندو پلیس تاریخ از نیروی بیش از حد. “من فکر می کنم او احتمالا می تواند نگاه به عقب در زمان خود به عنوان رئیس پلیس و ببینید که چگونه او می تواند به کار گرفته اند برخی از چیزهایی که متفاوت است. و که می تواند کمک به او از نظر نشان دادن چگونه باید آن را انجام داده است.”

“من فکر می کنم, آن را قطعا یک موضوع است که در ذهن همگان” تامپسون اضافه شده است. “چگونه ما reimagine پلیس و ایمنی و آنچه می رود به که ؟ بنابراین من فکر می کنم شما می دانید که او یک چشم انداز خوب است.”

اورلاندو کمیسر شهر Bakari سوختگی توصیف Demings به عنوان “محبت و مهربان اما بدون مزخرف. او که تعادل شما می دانید.”

اما Gelzer جانباز فعال جامعه که زد و از کمیسر شهر در سال 2019 در پلیس اصلاحات پلت فرم تا به حال هیچ رزرو در مورد فرود به Demings.

“چگونه شما می توانید بحث در مورد … مینه سوتا [و] در همه جا دیگری است اما شما نمی خواهد بحث در مورد چگونه بد آن است که در اینجا در اورلاندو?” Gelzer گفت: با مراجعه مستقیم به Demings. “شما می خواهید به تمرکز در جای دیگر. در اینجا بد است. و شما هرگز ملاقات با جامعه. در ضمن من رسیده به شما. و همه می دانند در مورد اینکه چرا شهر اورلاندو نمی خواهد خود را تغییر دهید با استفاده از نیروی معیارهای.”

در طی سال در کنگره Demings است تکیه به پس زمینه خود را در اجرای قانون است. صندلی خود در کمیته قضایی مجلس در طول تلویزیونی در سراسر کشور مغلوب ساختن پیشی جستن استیضاح جلسات افزایش مشخصات خود را, اما آن را تنها بدست بزرگتر به عنوان دموکرات ها به طور فزاینده ای از ویژگی های خود را اجرای قانون زندگینامه زمانی که جمهوری خواهان سعی کنید و آنها را با نام تجاری ضد پلیس صلیبیون بر روی defunding ادارات پلیس.

در حالی که او یکی از بسیاری از شرکت حامیان مالی جورج فلوید عدالت در پلیس عمل آمریکا’ طرح که ممنوعیت chokeholds محدود واجد شرایط ایمنی و کمک مالی وزارت دادگستری قدرت به تحقیق محلی ادارات پلیس او همچنین یک حامی اقدامات به طور گسترده ای در نظر گرفته pro-پلیس.

“من فکر می کنم وال آموخته است از هر دو موفقیت ها و اشتباهات او در سراسر اجرای قانون مشاغل” گفت: هموطنان اورلاندو دموکراتیک Rep. دارن صوت که می خواهد بایدن به انتخاب Demings خود را به عنوان همسر در حال اجرا. “او نوشت: خیلی زود op-ed که کردم توجه ملی در اصلاحات مسئله که مهم بود. زمانی که شما رئیس بزرگ نیروی پلیس وجود دارد, همیشه مسائل, اما من فکر می کنم او تا به تجربه می دانم که در آن اصلاحات مورد نیاز هستند.”

یک سال پیش قبل از اینکه پلیس اصلاحات آمد به درایو اخبار روزانه چرخه او همکاری و حمایت 2018 محافظت و خدمت عمل با حزب جمهوری خواه در کنگره جان رادرفورد که قبل از پیوستن به کنگره led جکسون کلانتر ، این لایحه دیده می شد به عنوان بخشی از یک مجموعه از “آبی زندگی می کند ماده” لوایح مخالف با بسیاری از پلیس فعالان اصلاحات و بسیاری از دموکرات ها. این لایحه Demings شرکت, حمایت, در میان چیزهای دیگر ساخته شده حمله یک افسر پلیس فدرال جرم و جنایت است. این لایحه که به تصویب رسید در خانه مخالف بود توسط NAACP صندوق دفاع حقوقی و ACLU.

“پس از 27 سال در اجرای قانون من باور دارم که افسران باید نگه دارید خود را به بالاترین استانداردهای پاسخگو باشد به جوامع خود و انجام وظایف خود را با افتخار و صداقت” Demings در بیانیه ای گفت که این لایحه مطرح شد اما افزود “شده است وجود دارد 75 درصد افزایش در افسران ضرب گلوله کشته شد این سال است.”

زمانی که سیاسی مورد حمایت که بیل او گفت که او مخالف هر گونه “آبی زندگی موضوع” برند اما شناسایی هر گونه سیاست های او مخالف با این قانون.

“من به طور خاص گفت: این شرکت حمایت از این لایحه که من را پشتیبانی نمی نامگذاری این لایحه ‘آبی زندگی می کند, ماده,’ چون ما نمی خواهید برای انجام هر چیزی برای منحرف کردن اذهان از کار مهم ‘Black Lives Matter'” Demings گفت سیاسی. “من می دانم که از تجربه شخصی که تمام زندگی از ماده” هرگز تا واقعیت سیاه و سفید زندگی گنجانده شده است.”

Demings گفت که در حال حاضر کنگره باید تمرکز در خانه-تصویب پلیس لایحه اصلاحات که تهمت قول داده است به حق وتو.

“ما نیاز به نگاه عمیق در هر گزینه و ادامه این کار, اما اجازه دهید فراموش نکنید که ما در حال حاضر با تصویب قانون و سنا در دست خود را,” او گفت:. “من فکر می کنم بیشتر وجود دارد که در خانه می توانید انجام دهید اما در حال حاضر اولویت ما باید به تاریخی قانون ما در حال حاضر به تصویب رسید و آن را در واقع قانون است.”

کاترین کیم کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesLevitraMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetJetbahisPiabetBetvolemobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaCialisMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaTavuk kesme makinesikronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma bomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oyna