که اجلاس devolves به ایالات متحده-چین پروکسی نبرد

Category: پلیتیکو Comments: No comments

ایالات متحده و چین ربوده نشست سالانه مجمع بهداشت جهانی سازمان بهداشت جهانی حاکم بدن بخشی از یک جریان نبرد دیپلماتیک بیش از Covid-19 است که چپ جهانی خلاء رهبری.

رئیس جمهور چین افتتاح اجلاس سران در ژنو با یک اطلاعیه از 2 میلیارد دلار بودجه اضافی برای این بیماری همه گیر پاسخ. کمتر از 24 ساعت بعد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مقابله در نامه ای به سازمان بهداشت جهانی به آن 30 روز به “ارتکاب به اصلی اساسی پیشرفت” و تهدید به طور دائم متوقف ایالات متحده کمک های مالی به سازمان ملل و آژانس بهداشت عمومی اگر نتواند به انجام این کار.

این است که واقعی برای پاسخ به سوالات در مورد خود کند coronavirus پاسخ — آن را به طور رسمی اعلام کرد شیوع یک بیماری همه گیر تنها در اواسط ماه مارس و پس از این ویروس شناخته شده بود که به بیش از 100 کشور جهان است.

اما دوئل هویج و چماق روش از پکن و واشنگتن تحت الشعاع قرار اجماع جهانی است که در مقابل: حداقل 144 کشور بانیان قطعنامه به صورت مستقل جهانی همه گیر تحقیق و هیچ کشورها اعتراض به قطعنامه.

آن را در حال حاضر می افتد به این که دبیرخانه به آغاز مستقل تحقیق “در اولین لحظه ای مناسب است.”

در حالی که دولت ایالات متحده برای اولین بار به تماس به صورت یک بیماری همه گیر استعلام سه شنبه قطعنامه اتفاق افتاد تا حد زیادی به رغم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نه به دلیل آن است. ایالات متحده اذیت متحدان توسط خرید مناقشه هوش در ریشه های کروناویروس به آنها و توسط undercutting جهانی همه گیر هماهنگی از شورای امنیت سازمان ملل از طریق G-7. در پایان, آن را اتحادیه اروپا دیپلماسی تحت فشار قرار دادند که درخواست قطعنامه نسبت به خط پایان.

اتحادیه اروپا رئیس دیپلمات جوزپ Borrell به نام روز دوشنبه برای بقیه جهان به قدم به عقب “از میدان جنگ بین چین و ایالات متحده که سرزنش یکدیگر است.”

این tit-for-tat بین ایالات متحده و چین این هفته در مورد خیلی بیشتر از اینکه که سزاوار یک میلیارد دلار بیشتر یا کمتر در تلاش برای مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس. آنها در حال مبارزه بیش از که به سرزنش برای coronavirus تبدیل شدن به یک جهانی ظروف سرباز یا مسافر در حالی که رسم خطوط نبرد در دراز مدت اختلافات در مورد اقتصاد جهانی و رهبری سیاسی.

چین است که دیگر ظریف و یا استراتژیک در مورد آن جهانی افزایش آشيانه تجارت تهدیدات و سیاست رشوه به صورت روزانه. در حالی که چین برنده بسیاری از عناوین جهانی روز دوشنبه با ارائه 2 میلیارد دلار کمک مالی به جهانی Covid-19 پاسخ آن را نیز قلدری کشورهای کوچکتر که جرات به چالش کشیدن آن است. در عرض چند ساعت از آن کمک مالی چین تحمیل یک 80 درصد تعرفه در استرالیا جو صادرات به چین به مقابله به مثل برای استرالیا monthlong تلاش برای ترویج جهانی همه گیر پرس و جو. استرالیا دومین کشور پس از ایالات متحده به تماس برای پرس و جو.

ایالات متحده برای آن ساخته شده است پاک کردن آن دیگر اماکن همان ارزش در نهادهای بین المللی از سازمان ملل و ناتو به G-7 — که آن را به کمک ایجاد و استفاده به پروژه های خود قدرت پس از جنگ جهانی دوم است. تحت مغلوب ساختن پیشی جستن آن نهاد انتظار می رود که همسو با منافع آمریکا و یا از دست دادن آمریکا پشتیبانی می کند.

مغلوب ساختن پیشی جستن نامه ای که به مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus شد و در نتیجه یک هشدار اخراج در برابر تمام U. N. سازمان آنها را مجبور به در نظر گرفتن تراز با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت منافع. این که می ایستد به از دست دادن 400 میلیون دلار در حدود یک ششم از کل بودجه اگر آمریکا پیش می رود ماه آینده با بودجه دائمی قطع مغلوب ساختن پیشی جستن در معرض تهدید است. و 11 سایر ملل و سازمان های وابسته در ایالات متحده بودجه حتی بیشتر از این که به ایالات متحده می دهد شش بار که سطح که بودجه به برنامه جهانی غذا ،

جدید ایالات متحده در موقعیت که نشان دهنده قابل برگشت فقط از یک سال پیش. بهداشت و خدمات انسانی, منشی, Alex آذر ستایش “اختصاص داده های شخصی رهبری” از این که رئیس و تعهد به اصلاحات در سال 2019 مجمع بهداشت جهانی.

این ماده از مغلوب ساختن پیشی جستن که انتقادات نیز در اختلاف است. لانست معتبر مجله پزشکی بریتانیا امروز گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن استنادی مجله در باز کردن پاراگراف از نامه خود به دکتر Adhanom بود که در واقع نادرست است.

مغلوب ساختن پیشی جستن نامه شکایت کرده است که که علنا حمایت دولت را جزئی محدودیت در ورود مسافران از چین طراحی شده به عنوان یک coronavirus مهار اندازه گیری.

که گفت: چندین بار از طریق ژانویه و فوریه است که چنین محدودیت های مسافرتی احتمال بی اثر خواهد بود و می تواند تنها موثر باشد اگر همچنین حمایت از دیگر اقدامات از جمله “فعال نظارت تشخیص زود هنگام انزوا و مورد مدیریت تماس, ردیابی و پیشگیری از به بعد گسترش یافته است.” ایالات متحده نیست اجرای این اقدامات ،

مغلوب ساختن پیشی جستن نامه مشخص نیست که اصلاحات در آن انتظار می رود که در 30 روز آینده.

پتانسیل قطع کمک های مالی لزوما تحت تاثیر قرار سازمان همه گیر کار می کنند. ایالات متحده کمک های مالی برای کسانی که در سال های اخیر بوده است کانال نسبت به ریشه کنی فلج اطفال و سل و ایدز است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر منتشر شد اولین tranche از صندوق به این که در سال 2020 است.

دولت ایالات متحده دارای مقدار زیادی از گزینه های گذشته از این که برای حمایت از جهانی همه گیر پاسخ. این برنامه جهانی غذا به رهبری دیوید بیسلی در کارولینای جنوبی جمهوری خواه به دنبال بالا بردن اضافی $965 میلیون برای پوشش اضافی هزینه های لجستیک تغذیه 30 میلیون نفر گرسنه در طول بیماری همه گیر.

بقیه جهان در ضمن فقط در تلاش برای جلوگیری از تیراندازی از آخرین متحده-چین پروکسی نبرد. اتحادیه اروپا به خصوص با احتیاط از رو به رشد چین در ابراز وجود و بلکه مشتاق به بیگانه یک منبع عظیمی از صادرات و مورد نیاز متحد در ماموریت خود را برای رسیدن به خالص کربن صفر تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2050.

Borrell اتحادیه اروپا دیپلمات ارشد بود و به شدت انتقادی از مغلوب ساختن پیشی جستن اولیه تصمیم به تعلیق در پرداخت به این که در ماه آوریل است. Borrell گفت: پس از آن که حمله به این است که “نه راه برای مقابله با مشکلات است که بزرگ بین المللی موسسات ممکن است و این زمان برای انجام آن است.”

اتحادیه اروپا می خواهد برای تقویت و نه تضعیف که گفت: Virginie Battu-Henriksson یک امور خارجه, سخنگوی اتحادیه اروپا, اما این بدان معنا نیست که این برنامه برای پر کردن هر بودجه شکاف سمت چپ توسط دولت ایالات متحده. “اتحادیه اروپا پشت که در تلاش های خود را,” او گفت اتحادیه اروپا در حال حاضر ارائه اضافی بودجه به که در سال 2020 است.

مغلوب ساختن پیشی جستن bellicose رویکرد به این که ایالات متحده به طور فزاینده ای منزوی در جهانی بحث بیش از همه گیر پاسخ و بازیابی. بسیاری از کشورهای در حال توسعه بستگی آژانس برای مشاوره و کمک های مستقیم, در حالی که کشورهای ثروتمند از جمله متحدان آمریکا را ببینید که به عنوان یک لازم فروم جهانی برای هماهنگی.

به جای تمرکز تلاش خود را در تجمع حمایت از تحقیقات مستقل از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت صرف آن سرمایه سیاسی در دو بعد مجمع در سیاسی دیگر دعوا از جمله مخالفت با هر گونه احتمالی coronavirus واکسن بودن اعلام “جهانی خوب است.”

آمریکا در موقعیت که در بحث اجازه رئیس جمهور چین شی جین پینگ برای بازی, جهانی, پلیس خوب, ارائه هر گونه چینی-طراحی و توسعه واکسن به صورت “اطمینان واکسن دسترسی و قیمت در کشورهای در حال توسعه.”

در غیاب سنتی آمریکا در رهبری جهان است که مدیریت تنها تدریجی همه گیر و هماهنگی. از امروز دولت باید در مجموع متعهد در حدود $1,000 در داخلی محرک — حدود 11 تریلیون کل — برای هر $1 آنها متعهد به جهانی همه گیر و هماهنگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>