مرموز روسی فضاپیمای مانور به مدار اطراف زمین درست پشت یک راز ایالات متحده جاسوسی ماهواره ای.

حرکت غیر معمول توسط کیهان 2542 در Jan. 20 اجازه می دهد تا آن را از نزدیک دیده بان آمریکا KH-11 4 میلیارد دلار مداری تلسکوپ خیره به پایین در زمین است. و بسیار وجود دارد که فضایی آمریکا اپراتورها می توانید در مورد آن انجام دهد.

برای آمریکایی ها گرفتن دم توسط روس ها در زمان صلح و آزار دهنده است. در زمان جنگ از آن می تواند مقدمه ای برای یک حمله است.

کیهان 2542 است که آنچه در فضای اپراتور تماس بگیرید “بازرسی های ماهواره ای.” مجهز به سنسور و پیشرانه این مینی یخچال-اندازه های ماهواره ای می تواند مانور نزدیک به دیگر فضاپیما و آنها را اسکن. برخی از بازرسی-امتحانات می تواند به عنوان سلاح های دستکاری با یا حتی از بین بردن دشمن فضاپیما است.

بازرسی-sat راه اندازی از Plesetsk Cosmodrome در شمال مسکو بازگشت در ماه نوامبر. سوارکاری در بالای یک موشک سایوز کیهان 2542 حل و فصل به مدار بین 250 کیلومتر و 550 مایل بر سطح زمین است.

“هدف از این آزمایش این است که برای ادامه کار در ارزیابی شرایط فنی داخلی ماهواره” وزارت دفاع روسیه اعلام کرد.

اما آشکار بود اوایل که آمریکایی های ماهواره ای که انتقالها تماس ایالات متحده آمریکا 245 بود که هدف واقعی. کیهان 2542 اصلی مدار اجازه آن را به تصویب عرض چند صد مایل از KH-11 در هر 11 یا 12 روز اشاره کرد مایکل تامپسون یک دانشجوی کارشناسی ارشد آمریکایی که moonlights با یک فضای کوچک شرکت و در اوقات فراغت خود, آهنگ ماهواره.

آن را بسیار آسان برای انجام. تازه sat-انتقالها در سراسر جهان با استفاده از تلسکوپ و اطلاعات دولت برای پیگیری بسیاری از جهان حدود 2,200 فعال ماهواره بیش از نیمی از آن ها در مدار پایین بین 100 و 1200 کیلومتری بالای زمین است.

بین ماه های نوامبر و ژانویه کیهان 2542 عمدتا ماند فاصله محترمانه از KH-11 به عنوان ملی آمریکا شناسایی دفتر ماهواره ای رفت و در مورد کسب و کار خود خوراکی با وضوح بالا عکس از رقبا.

سپس در اواسط ژانویه کیهان 2542 گذشت نزدیک به ماهواره های جاسوسی—و آن حرکت می کند. به جای دست خوش پیشامد میشه دور مانند آن معمولا انجام, کیهان 2542 انجام یک سری از مانورهای بین Jan. 20 Jan. 23 و اساسا همسان مدار با ایالات متحده آمریکا 245.

Sat-ردیاب نیکو Janssen متوجه مانور و تغذیه اطلاعات به تامپسون که انجام شده خود را تجزیه و تحلیل و سپس شروع به tweeting.

“کیهان 2542 است loitering در سراسر ایالات متحده آمریکا 245 در مطابق نظر” Thomspon توییتی پنج شنبه. “من با تایپ این که جبران فاصله شیفت بین 150 و 300 کیلومتر [93 و 186 مایل] بسته به موقعیت در مدار.”

در این محدوده کیهان 2542 می تواند احتمالا خیلی دقیق عکس های KH-11. “نسبی مدار است که در واقع بسیار هوشمندانه طراحی شده” تامپسون هنوز توییتی. “کیهان 2542 می توانید مشاهده یک طرف KH-11 که هر دو ماهواره برای اولین بار آمده به نور خورشید و در زمان آنها وارد گرفتگی آن مهاجرت کرده به طرف دیگر.”

این روشن نیست که چه مقدار روسیه می توانند یاد بگیرند که از عکاسی KH-11. “من شخصا فکر می کنم هوش ارزش مشاهدات نوری جاسوسی ماهواره های مثل این یکی احتمالا حاشیه,” تامپسون هنوز توییتی.

این NRO گزارش عمل چهار KH-11s تولید میشود. آنها به طور سنتی حفظ مدار که شیب کم به 160 کیلومتر و صعود به عنوان بالا به عنوان 620 مایل اجازه می دهد که ماهواره به زیر و بم بین مشاهده swathes بزرگی از زمین در رزولوشن پایین و خیلی بخش های کوچکتر از سیاره در وضوح بالا.

با هماهنگی مدار KH-11s این NRO می تواند به حفظ همزمان گسترده و باریک نظارت است. این واضح است به جهان ماهواره ای-انتقالها. این NRO هرگز نظرات به the KH-11s’ عملیات اما حمل و نقل-ظرف-اندازه امتحانات نیست سخت برای دیدن از زمین.

و پس از آن دانش عمومی که KH-11s با استفاده از همان نوع لنز که بر اساس ناسا تلسکوپ فضایی هابل, هر کسی با تخصص در اپتیک می تواند برآورد KH-11s’ قابلیت های.

جاسوسی ماهواره های جاسوسی ممکن است نقطه. روسیه مستقر چندین مرموز بازرسی ماهواره پس از 2014. چین و ژاپن و سوئد و ایالات متحده راه اندازی کرده اند خود را بازرسی و صنعت. نیروی هوایی ایالات متحده مرموز X-37B رباتیک مینی شاتل ممکن است معروف ترین فضاپیما با قابلیت های بازرسی.

همه از این هنر و صنعت را به حال بالقوه به عنوان سلاح.

“شما احتمالا می تواند تجهیز آنها را با لیزر, شاید قرار دادن برخی از مواد منفجره در آنها” آناتولی زاک کارشناس مستقل در فضاپیمای روسی گفت: روزانه وحش در سال 2015. “اگر [یکی] می آید بسیار نزدیک به برخی از ماهواره نظامی آن را احتمالا می تواند انجام برخی از آسیب.”

در مانور کیهان 2542 نزدیک به دم آمریکا در ماهواره های جاسوسی روسیه می تواند تمرین برای جنگ است.

KH-11s شناخته نمی داشتن هر گونه سیستم دفاعی. نه این که آنها می تواند مفید باشد در طول زمان صلح. تامپسون گفت: بسیار وجود دارد که NRO ماهواره ای-اپراتور می تواند در مورد روسیه interloper “علاوه بر گله در سازمان ملل”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de